Весняна клумба на балконі – як посадити тюльпани в горщики

156

Знаючи, як посадити тюльпани в горщики, вазони або контейнери, ви легко зможете прикрасити чудовими весняними квітами свій балкон. Тільки уявіть, як приємно буде вдихати ніжний аромат тюльпанів і милуватися їх вишуканим цвітінням, в той час як на вулиці ще йде сніг або панує похмура квітнева сльота.

Вибираємо відповідні горщики для тюльпанів

Але для того щоб тюльпани розпустилися ранньою весною, вам потрібно буде подбати про їх посадці ще восени. Всю зиму тюльпани в горщику повинні знаходитися в темному прохолодному місці в квартирі або ж під укриттям на вулиці. При невисокій температурі цибулини не будуть проростати, зате коли прийде час перемістити тюльпани на балкон, вони швидко рушать в зростання і дружно зацвітуть.

Зі статті ви дізнаєтеся про те, які горщики і контейнери краще вибрати для вирощування цибулинних квітів, який грунт підготувати для посадки цибулин, і як правильно посадити тюльпани, щоб всі вони зійшли після зимівлі.

відео про вирощування тюльпанів будинку в горщику

Для вигонки цибулинних в домашніх умовах рекомендується використовувати низькі ємності, проте тюльпани на балконі в невисоких контейнерах будуть відчувати себе не комфортно, і їх зимостійкість помітно знизиться. Достатня висота горщиків для вирощування тюльпанів на балконі – 30 см для цибулин великого розміру і 20 см – для невеликих цибулинок. При верхньому діаметрі горщика рівному 20 см, ви зможете розташувати в грунті близько п’яти досить великих цибулин тюльпанів.

Якщо ви не можете визначитися: керамічні горщики брати або пластмасові, зупиніть свій вибір на першому варіанті. Кераміка краще пропускає повітря, необхідний для нормального формування кореневої системи тюльпанів. Пластмасові контейнери хоч і значно дешевше, але надто вже вони перегріваються на сонці і не забезпечують коріння рослин достатнього доступу кисню.

Весняна клумба на балконі – як посадити тюльпани в горщики

Якщо ви не можете визначитися: керамічні горщики або пластмасові, зупиніть свій вибір на першому варіанті

У контейнерах і горщиках обов’язково повинні бути дренажні отвори на дні для виведення зайвої вологи з грунту. При відсутності таких отворів вам потрібно буде продумати, як їх краще зробити самостійно.

Підготовка субстрату для тюльпанів

Переваги тюльпанів щодо грунту залишаються незмінними, незалежно від того, висаджують цибулини у відкритий грунт або в горщики. Тому принцип змішування субстрату буде тим же, що і при вирощуванні тюльпанів на клумбах: на одну частину глинистого грунту додають дві частини торфу і стільки ж річкового промитого піску.

Вирощування тюльпанів на балконі також добре вдається при використанні субстрату, що складається з рівних частин листової, городньої, перегнійної землі з додаванням торфу і піску. Грунт повинен бути нейтральною або слаболужною.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Весняна клумба на балконі – як посадити тюльпани в горщики

Якщо самостійно займатися змішуванням субстрату вам не хочеться, придбайте готову грунтосуміш в квітковому магазині – зазвичай з цим проблем не виникає.

Весняна клумба на балконі – як посадити тюльпани в горщики

Вирощування тюльпанів на балконі також добре вдається при використанні субстрату

Інструкція, як виростити тюльпани в горщику

Як і при посадці у відкритий грунт, в балконні ящики цибулини тюльпанів висаджують у вересні-жовтні. Процес посадки досить простий:

  • на дно горщика або ящика насипте дренаж у вигляді гравію або керамічних осколків, щоб дренажні отвори не засмітилися;
  • від краю горщика відміряйте необхідну глибину, на яку слід посадити цибулини, і насипте до цього рівня субстрат;
  • розташуйте на грунті цибулинки-посадка повинна бути більш щільною, ніж при вирощуванні на клумбі;
  • досипте субстрат майже до самого краю горщика;
  • акуратно полийте землю з лійки з розсіювачем.

На всю зиму контейнери з висадженими цибулинами потрібно буде перенести в холодне приміщення. Якщо крім неопалюваного балкона у вас немає більш підходящого місця для зберігання ящиків з тюльпанами, гарненько укрийте їх з усіх боків старими ковдрами або непотрібними теплими речами. Можна також використовувати коробки, наповнені стружкою. У такому вигляді посадкам будуть не страшні навіть найсильніші морози. Але не забувайте час від часу перевіряти контейнери і поливати посадки, щоб не допустити пересихання грунту.

У березні з контейнерів можна буде зняти укриття і почати полив. Незабаром з’являться зелені сходи, і ваш балкон прикрасять прекрасні тюльпани!

Весняна клумба на балконі – як посадити тюльпани в горщики

Як і при посадці у відкритий грунт, в балконні ящики цибулини тюльпанів висаджують у вересні-жовтні

Створюємо весняну казку на балконі

Щоб ваш балкон став об’єктом неприхованого захоплення сусідів і перехожих, візьміть на замітку кілька рекомендацій:

  • найкраще для вирощування на балконі підходять сорти таких класів тюльпанів, як прості і махрові ранні, тюльпани фостера і кауфмана – цвісти вони починають раніше за інших;
  • шикарно виглядають в горщиках тюльпани сорти престанс фюзилье, у яких на квітконосах утворюється до восьми квіток;
  • низькорослі сорти більш гармонійно вписуються в обмежений простір балкона;
  • варіантів поєднання тюльпанів в горщиках незліченна безліч – ви можете поєднувати контрастні тони і близькі відтінки, використовувати різні види тюльпанів одного кольору, підсаджувати в горщики до тюльпанів дрібні квіточки (незабудки, мускарі, віолу, маргаритки, братки), додавати зелень і т.д.;
  • можна висадити в ящик тюльпани одного сорту, щоб після цвітіння прибрати їх для дорощування, замінивши ящиком з іншими квітами, або ж в одному контейнері поєднати сорти з різними термінами цвітіння, по черзі змінюють один одного.

Весняна клумба на балконі – як посадити тюльпани в горщики

Після того як тюльпани на балконі відцвітуть, залиште їх в горщиках і продовжуйте поливати

Якщо ви вирішили поєднати в одному горщику тюльпани різного часу цвітіння, використовуйте спосіб посадки шарами. Для цього після дренажного матеріалу додайте близько десяти сантиметрів грунту і на ньому розмістіть цибулини. Після засипте їх грунтом і покладіть наступний шар. Якщо таких рослин кілька, то продовжуйте чергувати грунт і цибулини до необхідної кількості. Останній шар засипте грунтом і гарненько полийте. Через деякий час зайва рідина зіллється через дренажні отвори, видаліть її і помістіть горщик на місце.

Щоб вирощування тюльпанів на балконі виявилося успішним, обов’язково відбирайте для посадки найякісніші, гладкі і тверді цибулини без пошкоджень. При поливі використовуйте теплу воду. По можливості оеспечьте тюльпанам високу вологість повітря. Періодично вносите підгодівлі комплексними добривами. Горщики намагайтеся не розміщувати на жаркому сонці, інакше грунт буде постійно пересихати, і рослини загинуть.

відео про те, як правильно садити тюльпани в горщику

Досвідчені квітникарі по периметру балкона спеціально споруджують стелажі в кілька ярусів для горщиків з квітами, а під поручнями балкона роблять своєрідний «підвіконня», укритий від сонця.