Сортовим рослинам, насіння яких можна збирати вручну при бажанні зберегти улюблений вид. Важлива перевага космеї перед багатьма квітучими рослинами: вона нічим не хворіє і ніким не пошкоджується. Навпаки, привертає на ділянку комах-запилювачів і корисних комах, що борються зі шкідниками. Більшість

106

Космея дуже добре розмножується самосівом і може утворювати цілі поля

Підготовка до зими
Сортовим рослинам, насіння яких можна збирати вручну при бажанні зберегти улюблений вид.
Важлива перевага космеї перед багатьма квітучими рослинами: вона нічим не хворіє і ніким не пошкоджується. Навпаки, привертає на ділянку комах-запилювачів і корисних комах, що борються зі шкідниками.
Більшість сортів космеї легко і невимушено росте у відкритому грунті, але є сорти, які потребують укриття, такі як криваво-червона космея і шоколадна.

Космея дуже добре розмножується самосівом і може утворювати цілі поля

Підготовка до зими

Зрозуміло, мова йде про багаторічні сорти рослини, які хочеться зберегти на своїй ділянці на наступний рік. Зробити це нескладно: відразу після закінчення цвітіння космею обрізають так, що довжина залишилися стебел становить не більше 15 см, а перед настанням холодів рослини вкривають ялиновим гіллям.

Чому не цвіте космея?

Іноді садівники стикаються з тим, що улюблена космея навідріз відмовляється цвісти. Причин тут може бути кілька:

  1. для початку, найпоширенішою причиною є жирна і дуже родючий грунт, на якій космея, що називається, «жирує». Тобто всі свої сили пускає на нарощування зеленої маси. В результаті ми маємо височенні густообліственние з товстими стеблами, на якому відсутні бутони або з’являються, але в одиничних екземплярах. Розумним рішенням буде не підгодовувати квіти і надати їх самим собі. Поступово, нехай і не відразу, земля на обраному місці буде виснажуватися, а космея, як не дивно, почне цвісти все рясніше і рясніше.
  2. буває так, що садівник може затягнути з посівом — в цьому випадку цвітіння можна і не дочекатися. Зазвичай це стосується південних сортів, які пробують вирощувати в північних регіонах — їм просто не вистачає тепла і часу для повноцінного розвитку. Якщо ж ви просто упустили потрібне для посадки час, варто взяти до уваги, що красивою картинки на своїй ділянці ви в цьому сезоні ризикуєте не дочекатися.
  3. недотримання умов по догляду за рослиною — зазвичай це занадто рясний полив або посадка космеи в тіні. В цьому випадку вона буде направляти свої сили в зелень, не даючи бутонів.

Відео: посадка космеи