Незаразні хвороби кіз, виявлення симптомів і лікування

91

Кози взагалі досить рідко хворіють, але якщо хвороба все-таки трапилася, вилікувати їх буває досить складно. Тому краще вчасно звертати увагу на незвичайні симптоми і відразу ж приступати до лікування хворої тварини.

Ознаки

Забезпечивши козам відповідні умови для проживання, хороший корм і регулярні прогулянки, ви цілком можете розраховувати на те, що ваші вихованці будуть залишатися здоровими.

Кози взагалі досить рідко хворіють, але якщо хвороба все-таки трапилася, вилікувати їх буває досить складно. Тому краще вчасно звертати увагу на незвичайні симптоми і відразу ж приступати до лікування хворої тварини.

На нездоровий стан кози вказують наступні ознаки :

  • почастішання дихання,
  • втрата апетиту,
  • поява задишки,
  • підвищення пульсу з 70 ударів в хвилину до 100,
  • температура тіла збільшується від 39 до 42 градусів;
  • припинення виділення молока.

Незаразні хвороби кіз, виявлення симптомів і лікування

Кози взагалі досить рідко хворіють, але якщо хвороба все-таки трапилася, вилікувати їх буває досить складно

Незаразні захворювання

Зі статті ви дізнаєтеся основні незаразні хвороби кіз і їх лікування, в разі ж інфекційного або паразитарного захворювання без ветеринара обійтися навряд чи вдасться.

відео про хвороби кіз

Захворювання дихальної системи

Щоб не допустити респіраторних хвороб кіз, необхідно усунути можливість протягів і переохолодження народжених козенят або сукозних маток. У стійлі повинна підтримуватися нормальна вологість. Профілактичні заходи спрямовані на підвищення імунітету тварин. Для цього козенятам вводять цитрованную кров дорослих кіз, спеціальні глобуліни та інші препарати.

Незаразні хвороби кіз, виявлення симптомів і лікування

Щоб не допустити респіраторних хвороб кіз, необхідно усунути можливість протягів і переохолодження

З рослинних препаратів від легеневих захворювань уберігають настоянки лимонника китайського, заманихи, женьшеню, аралії маньчжурської. Можна також використовувати відвари з листя рослин, з мати-й-мачухи.

Атонія передшлунків

Причиною розладу травлення у кіз найчастіше стає годування зіпсованими кормами, зайве споживання соломи та інших кормів багатих клітковиною або концентрованих кормів, погане забезпечення водою, тривалі транспортування і відсутність прогулянок.

Визначити атонію передшлунків можна по зниженню апетиту у кіз, по переповнення і здуття рубця. Відрижка має сильний запах, як від гниючого гною. Тварина страждає то проносами, то запорами.  лікується розлад травлення настоянкою білої чемериці, розчином соляної кислоти або ж підшкірними ін’єкціями пілокарпіну.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Незаразні хвороби кіз, виявлення симптомів і лікування

Коліки

Втрата апетиту у кіз в сукупності з появою запорів і рясним потовиділенням свідчить про кольках через скупчення в животі газів. Для лікування можна робити клізми з ромашкового настою або ж давати всередину настій наступного складу: на 250 г ромашки глауберовой солі 15 г, 25 г насіння льону, 10 г кореня тирличу.  до живота кози прив’язують грілку.

Незаразні хвороби кіз, виявлення симптомів і лікування

Втрата апетиту у кіз в сукупності з появою запорів і рясним потовиділенням свідчить про кольках через скупчення в животі газів

Запалення вимені

При невідповідних умовах утримання (протяги, холодна або волога підлога, брудна підстилка) після ягнення може початися мастит у кози. Для його лікування потрібно буде зменшити концентровані корми в раціоні і виключити всі корми, які мають молокогінну властивість, замінивши їх якісним сіном. Додатково хворий козі потрібно давати проносне, приготоване з розчину глауберовой солі.

На уражену частину вимені накладають на три години холодний компрес, що представляє собою суміш з рідкої глини і оцтової кислоти (на літр води розлучається 2 ст.л. Оцту). Потім накладається компрес з бодяка, подрібненого в порошок і розведеного водою (в пропорції 2:1). Якщо ж після компресів пухлина не почала зменшуватися, потрібно застосувати йодну, цинкову або свинцеву мазь. На четвертий день лікування двічі в день використовуються зігріваючі компреси на основі камфорного спирту і теплі укутування з камфорним маслом. У тому випадку, коли хворобливість вимені підвищена, хворій тварині слід внутрішньовенно ввести розчин новокаїну.

&1&

На уражену частину вимені накладають на три години холодний компрес, що представляє собою суміш з рідкої глини і оцтової кислоти

Тріщини на сосках

Від невмілого доїння, грубої підстилки або неохайного утримання кіз, у них можуть з’явитися тріщини на сосках. Обмийте вим’я хворий кози розчином борної кислоти, пошкоджені соски змастіть топленим маслом, або вазеліном.

Запалення копит

Якщо ви помітили, що коза почала накульгувати і частіше лежить, перевірте, чи не запалилися у неї копита. У разі запалення слід акуратно обрізати заважає копитний ріг, промити слабким розчином марганцівки копитну щілину і змастити маззю вишневського або йодом.

відео про зміст кіз

Пронос

Діарея частіше зустрічається у козенят, ніж у дорослих тварин, і може бути викликана холодним або забрудненим молоком, неякісним кормом, застудою в результаті протягів або переохолодження. Для лікування хворих тварин, потрібно підтримувати чистоту в стійлі і давати відвар, зроблений з дубової кори.

&1&

Діарея частіше зустрічається у козенят, ніж у дорослих тварин