Відгодівля свиней для отримання якісної свинини

119

Купувати свинину на ринку – досить дороге задоволення, та й не завжди таке м’ясо вселяє довіру. Хто знає, чи були присутні в кормі гормони росту для свиней, чим їх відгодовували, і наскільки безпечними були добавки? тому, якщо є можливість, краще самостійно розводити хрюшок, доглядаючи за ними належним чином і контролюючи те, що вони їдять.

Правильний відгодівлю свиней-найефективніший спосіб домогтися швидкого приросту і отримати велику кількість найніжнішого м’яса при порівняно невисоких витратах на корм. Але не думайте, що тваринам буде достатньо відходів з городу і кухні, в їх раціоні повинні бути присутніми рідкі і сухі корми, концентрати, біодобавки і вітаміни.

Відгодівля свиней для отримання якісної свинини

Від відходів рибної промисловості свинина набуває рибний присмак

Смак м’яса, його структура і якість сильно залежать від того, чим годувати свиню :

  • від відходів рибної промисловості м’ясо набуває рибний присмак;
  • додавання молочних продуктів додає м’ясу беконних свиней апетитний аромат;
  • раціон з переважанням картоплі, гречки, пшеничних висівок, кукурудзи робить свинину рихлою і несмачною;
  • від великої кількості овочів сало стає в’ялим;
  • відгодівлю свиней переважно на сої, макусі, рибного борошна і вівсі в результаті призводить до низької якості м’яса.

Однак зовсім виключати ці корми з раціону тварин не слід, потрібно лише розібратися, в який період давати той чи інший корм і в якій пропорції.

відео про відгодівлю свиней

Як вибрати порося

Для придбання найкраще вибирати поросят пізньозимових і ранньовесняних опоросів. Цей молодняк є найбільш підходящим. Подальше вирощування припадає весну, літо і осінь. Це найоптимальніші пори року. Середній вік поросяти на відгодівлю 2-2, 5 місяці з масою не менше 25 кг.обов’язково потрібно вибирати з порід, які розводять в потрібній кліматичній зоні. Помісний молодняк від схрещування 2-3 порід видає кращий результат. Також увагу варто звернути на правильний прикус і добре змикаються щелепи. Для перевірки легенів потрібно поганяти порося 1-2 хвилини. Поява кашлю, хрипів означає наявність хвороби. Вуха повинні бути прямостоячими або нависають на очі. Спина пряма або аркоподібна, широкі груди і прямі, потужні ноги. Порося повинен із задоволенням їсти корм, а не всмоктувати його. Ці критерії допоможуть уникнути помилок при виборі.

Як правильно відгодовувати свиней для отримання потрібного результату

Залежно від того, що ви хочете отримати: нежирне м’ясо, бекон або сало, відгодівля свиней в домашніх умовах матиме свої особливості. Всі породи свинок поділяються на три основні категорії в залежності від фізіологічних особливостей. Перш за все, вам потрібно вибрати відповідну породу і забезпечити відповідний м’ясний, беконно-шинний або відгодівлю до жирних кондицій.

М’ясний варіант

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Відгодівля свиней для отримання якісної свинини

З віку в 2,5-3 місяці починається відгодівля і закінчується до 6-8 місяців. Якщо правильно дотримуватися рецептуру годування, до цього часу жива вага хрюшок в середньому становить 90-120 кг.кінцевий продукт дуже ніжний, сальний прошарок на спині не перевищує 2,5-4 см. Подібний вид м’яса найбільш популярний і користується стабільним попитом.

Для коректного відгодівлі цього типу, його кількість на добу має забезпечити правильний і швидкий приріст ваги на весь термін. Потрібний результат досягається кормами з підвищеним вмістом білка. Наприклад, зелена маса трави гороху, бобових культур, обрата і т.п. Коли вага досягне 70 кг., раціон необхідно відкоригувати. Треба збільшити вміст соковитого корму і концентратів до 10-15 кг. На добу. Також потрібно додати в корми 10-30 гр. Звичайної солі і 5-20 гр. Крейди на добу, розкид обумовлений віком тварини.

Беконний варіант

Чистопородна і помісна породи білої масті, з довгастим тулубом, найбільш оптимальні для відгодівлі тварин на бекон. Вік початку відгодівлі також становить 2,5-3 місяці при вазі від 25 кг. Відгодівля також ділиться на дві частини і триває до ваги в 80-105 кг.

Перша частина триває близько 3 місяців. Приріст ваги на добу становить в середньому 450 гр. Друга частина становить за часом ще 2,5-3 місяці при добовому прирості у вазі близько 600 грам. У харчування входять кормові боби, горох, просо, ячмінь кукурудза і жито. Корми тваринного походження обов’язкові для отримання правильного бекону. У цей проміжок часу необхідно прибрати корми здатні вплинути на смакові якості м’яса. До них відносяться макуха, висівки, соя і рибні відходи.

Варіант на сало

Щоб домогтися високого вмісту сала в найкоротші терміни, найкраще підійдуть свиноматки вагою 100-110 кг.також підходить молодняк такої ж ваги.

Для отримання потрібного результату використовують корми з підвищеним вмістом вуглеводнів. Це буряк, кукурудза, пшениця і картопля. Потрібно поступове нарощування вмісту пшениці і кукурудзи в кормі до 2-3 кг.на добу. Останні 30 днів кукурудзу в раціоні частково замінюють просом і ячменем. Цей корм покращує характеристики сала. Свині підлягають забою при досягненні 180-200 кг живої ваги. Процентне співвідношення м’ясо / сало становить в середньому 30/50 відсотків.

Вибираємо кормові добавки для свиней

Додатково зменшити фінансові витрати на корм і збільшити при цьому середньодобовий приріст маси можна за допомогою спеціальних кормових добавок . Правильно підібрані біодобавки роблять утримання тварин більш вигідним, покращуючи при цьому якість м’яса і захищаючи тварин від хвороб.

Відгодівля свиней для отримання якісної свинини

Додаючи в раціон тварин комбікорм, можна домогтися збільшення щодобового приросту на 30 %

Так, використовуючи при м’ясному або беконному відгодівлі амінокислоти і вітаміни, можна помітно підвищити поживні властивості м’яса і домогтися найкращої його пісності. З натурального грубого або соковитого корму протеїн засвоюється тваринами лише на 35%, решта просто виводиться з організму разом з екскрементами. Додавання синтетичних амінокислот і вітамінів дозволить збільшити відсоток засвоюваного білка і забезпечить високий приріст живої маси.

Для нормального формування сала і підвищення смакових характеристик свинини використовуються збалансовані премікси для свиней з необхідним вмістом вітамінів і мінералів. Звичайно, можна додавати в корм тварин добавки природного походження, наприклад, озерний мул, в якому міститься велика кількість міді, кальцію, цинку, сірки, магнію та інших мікроелементів, але мулиста маса здатна зберігається лише чотири дні, та й дістати її не завжди представляється можливим.

відео про комбікорм в домашніх умовах

Годування і відгодівля кроликів: як скласти правильний раціон

Відгодівля свиней для отримання якісної свинини

Кролівництвом в домашніх умовах, як правило, займаються з метою отримання пухнастих кролячих шкурок або смачної кролятини, або і того і іншого відразу. Оскільки привабливість шкірки і смакові якості м’яса багато в чому залежать від особливостей харчування, ви повинні добре знати, чим годувати кроликів: який корм буде їм корисний, а який може привести до розладу травлення і хвороб.

Зміст

  • Види кормів для кроликів
  • Чим можна годувати вухатих
  • Раціон харчування кролика і відгодівля. Схема годування в залежності від сезону

    • Раціон сільськогосподарських порід (м’ясних і хутрових)
    • Раціон домашніх декоративних кроликів
  • Чим категорично не можна годувати кроликів
  • Вітаміни та мінерали для швидкого росту

Необхідність.

  • трава — її можна додавати в раціон влітку. Збирати траву бажано подалі від доріг та інших джерел забруднень.
  • гранульований корм-продається в зоомагазинах, містить вітаміни і мікроелементи. Більшість гранульованих кормів слід давати по дві столові ложки на добу.
  • овочі та фрукти — можна давати потроху, невеликими шматочками і тільки вимитими і свіжими. Занадто багато овочів і фруктів може засмутити травну систему. Редиска, петрушка, морква – добре підходять. Буряк і капусту краще виключити, щоб уникнути проблем зі шлунком.
  • Обов’язково в поїлці завжди повинна бути чиста вода.

    Категорично заборонені для декоративних порід:

    • солодке і борошняне;
    • картопля – як свіжа, так і варена.

    Те й інше призводить до ожиріння і скорочує термін життя вихованця.

    Відгодівля свиней для отримання якісної свинини

    Основу зимового раціону кроликів складають грубі і концентровані корми

    1. Враховуйте також особливості годування:

    • згодовуючи своїм вихованцям соковиті корми і мішанки, стежте, щоб їжа не залишалася в годівницях. Через півгодини після прийому їжі мийте кролячі миски і наступного разу намагайтеся давати порції такого розміру, щоб кролики з’їдали їх повністю, але не залишалися при цьому голодними.
    • дотримуйтесь режиму годування: коли їжа подається в один і той же час, тварини не накидаються на неї, і не тільки краще поїдають корм, але і більш повноцінно засвоюють його.
    • переклад вихованців на новий вид корму (особливо зі зміною пори року) здійснюйте поступово, щоб організм тварин міг адаптуватися.

    відео про годування кроликів

    Що стосується відгодівлі, можна відгодовувати як молодняк з трьох місяців, так і вже дорослих особин. Відгодовуються кролики швидко-вистачає і одного місяця. Спочатку, протягом перших десяти днів, у тварин скорочують частку грубих кормів, доводячи обсяг концентрованого корму в раціоні до 50%. Потім тварин годують поживними кормами, які сприяють відкладенню жиру: овес, горох, ячмінь, кукурудза, макуха, мішанки з вареною картоплею і висівками. Коренеплоди повністю виключають з раціону, а обсяг сіна зводять до мінімуму.

    Максимальний обсяг їжі припадає на останні десять днів відгодівлі. Зернові суміші, мішанки з комбікормом і висівками, гілковий корм і ароматичні трави, що підвищують апетит (цикорій, кріп, кмин). Сіно дають тільки при порушенні травлення, а соковитих і грубих кормів не дають зовсім.

    Відгодівля проходить більш ефективно, коли вони розсаджені по одному в клітинах. А в зв’язку з тим, що ці тварини вважають за краще більше їсти в нічний період, вікна в крільчатнику спеціально затемнюють, зменшуючи світловий день до восьми годин.  до закінчення відгодівлі тварини стають вгодованими, малорухливими, їх хутро набуває блиск і шовковистість – значить, можна відправляти вухатих на забій.

    Чим категорично не можна годувати кроликів

    Деякі дикорослі трави отруйні для кроликів. До них відносяться:

    • чистотіл;
    • молочай;
    • болиголов;
    • наперстянка;
    • чемериця;
    • віх отруйний.

    Також отруйні гілки деяких дерев і чагарників – зокрема, рокитника, багна, бузини і вовчої ягоди.

    Вітаміни та мінерали для швидкого росту

    Найважливіші вітаміни для кроликів-наступні:

    • вітаміни групи в-потрібні для нервової системи, травлення і кровотворення. Маленьким кролятам особливо важливий вітамін в12.
    • вітамін а — для нервової та репродуктивної систем.
    • вітамін с — для імунітету і травлення.
    • вітамін к — для репродуктивної системи.
    • вітамін е — для серця і м’язів.
    • вітамін д — для кісткової системи.

    Необхідні також джерела мінералів, до яких відносяться сіль, кісткове борошно і крейда.

    Відгодівля свиней для отримання якісної свинини

    Корисні вітамінні кормові добавки — це дріжджі, хвойне борошно, кісткове борошно, проростки пшениці, трав’яне борошно і спеціальні премікси.

    Найпопулярніші харчові добавки:

    Чіктонік – рідка добавка, її додають в питну воду (2 мл на 1 л води). Містить всі необхідні вітаміни і мінерали для швидкого росту і успішного розвитку кроликів.

    Гамматонік-ще одна рідка добавка, містить амінокислоти і мікроелементи.

    Протягує – розчин для ін’єкцій. Можна додавати також в корм (дві краплі в день). Містить вітаміни а, д, е.

    Як виготовити парник з пластикових пляшок своїми руками

    Відгодівля свиней для отримання якісної свинини

    Багато людей просто викидають пластикові пляшки, так як здавати їх не має сенсу через дешевизну, а знайти великій кількості такої тари застосування може не кожен, але не дачники. Саме вони придумали, як зробити теплицю з мінімальними витратами. Це зараз ми і розглянемо.

    Зміст

    • Пластикові пляшки як матеріал для парника: переваги та недоліки
    • Підготовка до будівництва: креслення, схеми і розміри
    • Вибір пляшок, поради щодо вибору
    • Розрахунок матеріалу та інструменти

      • Інструмент:
    • Покрокова інструкція зведення теплиці своїми руками

      • Теплиця з обрізаних пляшок
      • Відео: теплиці для дачі
      • Теплиця з вирізаних пластин
      • Поради для дачників

    Пластикові пляшки як матеріал для парника: переваги та недоліки

    Навіщо потрібна теплиця з пластикових пляшок, якщо сьогодні є безліч сучасних матеріалів, які дозволяють побудувати хороший стаціонарний парник на довгі роки?

    Відгодівля свиней для отримання якісної свинини

    Теплиця з пластикових пляшок в повному зборі

    • пластикові пляшки-це абсолютно безкоштовний матеріал, який і становить основу всієї конструкції (стіни і дах). Для складання всієї теплиці знадобиться близько 600 пляшок, а в середньому ми викидаємо щомісяця не менше 30-40 штук в сміття.
    • це реальна економія, так як купити доведеться тільки цвяхи і дошки за розміром підстави парника, а якщо вони є у вас на дачі, то і купувати нічого не доведеться.
    • як не дивно, це прозвучить, але така «пляшкова» теплиця буде досить міцною, стійкою і довговічною, так як такі пляшки мають термін служби в 30 разів більший, ніж поліетиленова плівка.
    • парник з пляшок має прекрасні теплоізоляційні якості і відбувається це завдяки «ефекту термоса», який створюють порожнисті внутрішні частини пляшок.
    • як кажуть багато дачники, навіть для раннього весняного посіву немає необхідності додатково опалювати парник (в залежності від області країни).
    • невелика вага конструкції (такі пивні або лимонадні пляшки навіть набагато легше поліетилену).
    • швидкість споруди (якщо є кілька помічників, то теплицю можна звести за один день).
    • пластикові пляшки відмінно витримують великі пориви вітру, дощ, сніг і град (в тому випадку, якщо ви під час побудови парника все робили правильно і добре зміцнили конструкцію на підставі).

    Недоліком такої конструкції можна назвати тільки те, що доведеться довго збирати пляшки, потім їх відмивати і знімати всі етикетки. Але якщо почати збирати їх восени, то за зиму збереться достатня кількість.

    Відгодівля свиней для отримання якісної свинини

    Пластикові пляшки для створення теплиці

    Підготовка до будівництва: креслення, схеми і розміри

    Побудувати теплицю можна дуже швидко, знаючи всю технологію і точно дотримуючись весь перелік вимог.

    Особливо складати проект вам не доведеться, так як тут необхідно тільки вказати три параметри: висоту, ширину і довжину споруди, а також частоту зведення несучих конструкцій, форму даху та інші нюанси.

    Знаючи всі розміри, ви можете самі створити власний креслення, і ваша теплиця буде особливою.

    Ми будемо робити теплицю розміром 3х4х2,4 метри з двосхилим дахом.

    &1&

    Креслення каркаса теплиці з пластикових пляшок

    • для початку треба приготувати необхідну кількість пляшок в розмірі 600 штук 1,5 або 2-літрових. Необхідно пам’ятати, щоб для пристрою південної стіни краще використовувати тільки прозорі білі пляшки, а для північної стіни можна брати і різнокольорові пляшки з деякою кількістю прозорих.
    • всі пляшки необхідно вимити і очистити їх від етикеток.
    • далі слід підготувати територію під будівництво парника. Дачники знають, що теплиця будується з півдня, південного сходу або з південного заходу від основних житлових будівель для того, щоб всередині споруди було хороше освітлення, а також захистити його від холодних північних вітрів. Але якщо територія не дозволяє поставити споруду так як належить, то можна ставити і на відкритій місцевості, тільки потім доведеться правильно розташовувати грядки всередині приміщення.
    • далі треба розчистити територію від сміття, зайвої трави і добре її розрівняти, орієнтуючись на майбутній розмір периметра всієї конструкції.

    Вибір пляшок, поради щодо вибору

    Здорова спина без лікарів і ліків
    Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
    Брати участь!
    &1&