Як правильно підготувати розсаду дині

101

Диня-дуже смачне і теплолюбна рослина, але при цьому її нескладно «приручити» і для наших нежарких сільськогосподарських широт. А для того щоб посадка дині пройшла вдало і вона дала багатий і смачний урожай, потрібно всього лише правильно вибирати сорти і починати життя рослини з домашньої розсади.

Зміст

 • Садимо розсаду

  • Вибір часу для посіву
  • Ємність і грунт для розсади
  • Інструкція по посадці
  • Відео: як правильно сіяти диню
 • Догляд за розсадою дині
 • Можливі проблеми

  • Таблиця: можливі проблеми розсади дині
 • Пересадка в грунт

Садимо розсаду

Як і у випадку з будь-якою іншою розсадою, процес висадки дині починається з вибору насіння. Це питання найбільш актуальне для тих городників, чиї ділянки розташовуються в середній частині росії або в ще більш холодних з точки зору землеробства регіонах. Найкращим рішенням буде купити готові насіння з відповідним районуванням. Покупні насіння, як правило, хорошої якості, правильно зберігаються, обробляються протигрибковими засобами і в підсумку дають стабільні сходи. Крім того, районування сортів допоможе вам вибрати таку диню, яка зможе дати плоди максимально швидко і при цьому буде задовольнятися температурним режимом вашого регіону. Вибравши нерайонований сорт, ви ризикуєте просто не дочекатися врожаю, навіть враховуючи попередню підготовку рослини розсадою. Тому варто змиритися з тим, що районовані для північних і середніх широт дині будуть значно менше своїх південних побратимів (вони важать зазвичай до двох кілограм).

Як правильно підготувати розсаду дині

Покупні насіння дають гарантію того, що сорт підходить для вашого регіону, але можна спробувати добути насіння з дині самостійно

Вибір часу для посіву

Безумовно, вибір часу посіву розсади дині буде обумовлений вашим регіоном і кліматичними умовами. Справа в тому, що через 25-30 днів після появи перших сходів, розсаду обов’язково слід пересадити у відкритий грунт або теплицю, інакше рослини ризикують витягнутися, стати хворобливими і в підсумку не дати повноцінних плодів. Якщо говорити про середні значення, грунт в середній росії добре прогрівається в кінці травня або початку липня. Так що якщо засіяти розсаду в кінці квітня або початку травня, успішна пересадка рослин вам майже гарантована.

Як правильно підготувати розсаду дині

Теплиця стане відмінним доповненням до процесу вирощування дині

Якщо ж у вас є добре обладнана теплиця на ділянці, ви можете посадити розсаду вже на початку квітня, потім в травні пересадити рослини в теплицю і продовжити вирощування там. Але так як диня потребує великої кількості сонця і тепла, їй все ж комфортніше рости у відкритому грунті при жаркій погоді. Так що оптимальним варіантом буде знову пересадити ваші рослини з теплиці вже у відкритий грунт приблизно в перших числах червня. Варто при цьому пам’ятати, що культури на зразок дині або кавуна дуже складно переносять процес пересадки. Тому варто зробити цей момент якомога більш м’яким для рослини, наприклад, висадивши його спочатку в торф’яні індивідуальні стаканчики для розсади.

Ємність і грунт для розсади

Розсаду будь-яких рослин варто проводити в три етапи. Спочатку просто проростити насіння, потім в загальній великій тарі дочекатися перших сходів і, нарешті, розсадити рослини в індивідуальні ємності.

Як правильно підготувати розсаду дині

Поява паростків — сигнал до того, що майбутнім диням пора жити окремо

Для першого етапу пророщування насіння вам не буде потрібно якихось особливих засобів. Йдеться про те, щоб попередньо підготовлені насіння дині залишити в теплій температурі і при максимально високій вологості на кілька днів, поки насіння не прокинуться і не дадуть маленьких паростків. Робити це можна в будь-якій плоскій ємності, здатної трохи утримувати воду, попередньо обернувши насіння серветкою або тканим матеріалом.

Другий етап підготовки розсади дині полягає у висаджуванні насіння для подальших сходів. Виробляти цю операцію найкраще у великій тарі з плоскою поверхнею достатньої площі, щоб насіння могли рости, не заважаючи один одному. Цей етап забезпечить комфортне утримання всіх паростків, а також допоможе вам виконати підготовку розсади з меншими трудовими і тимчасовими витратами, так як всі рослини будуть перебувати у вас на одній площі і вам буде зручно міняти їм показники температури, вологості і освітленості.

Зверніть увагу: якщо ви висаджуєте насіння в пластикові контейнери або ємності, їх необхідно попередньо стерилізувати і дезінфікувати.

На останньому етапі вам слід пересадити кожну рослину в індивідуальний контейнер. В ідеалі, кожна рослина повинна займати площу розміром близько 10 на 10 см або ж 12 на 12 см.у такому випадку молодий паросток дині зможе отримати всі необхідні речовини і мікроелементи з грунту і розвинути правильну і стійку кореневу систему, а, від якості коренів залежить вся майбутня життя рослини, в тому числі його врожайність.

Як правильно підготувати розсаду дині

В якості індивідуальних контейнерів підійдуть торфоперегнійні стаканчики або касети достатнього розміру

Землю для розсади дині найкраще купити в спеціалізованому магазині: вам підійде суміш для гарбузових культур. Покупна грунт буде оптимальна за показниками поживності і кислотності, а також буде вже оброблена різноманітними антигрибковими розчинами, що забезпечить високу якість подальшої роботи з нею.

При необхідності грунтосуміш для розсади можна приготувати і самостійно. Для цього на один кілограм дернової землі потрібно взяти стільки ж торфу і стільки ж готового компосту або ж перегною. Отриману суміш необхідно ретельно перемішати і просіяти, після чого в неї можна додати п’яту частину піску, який посилить дренаж грунту, і деревну золу в розрахунку 300 г на 5 кг готової суміші. Зола збагатить грунт цінними мікроелементами, а також послужить додатковим дезінфектором. Але такої дезінфекції грунті, звичайно ж, буде недостатньо. Для досягнення потрібного результату ви можете пролити готову суміш гарячої (близько 80 °c) водою, тривідсотковим розчином марганцю або ж зовсім заготовити землю ще восени, а на зиму залишити її в мінусових температурах, які знищать більшість хвороботворних бактерій.

Інструкція по посадці

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як правильно підготувати розсаду дині
1. Для отримання якісної розсади дині дуже важливо виконати наступне:

 1. вибрати потрібний сорт дині, зробити ручну селекцію насіння(видаляємо дрібні і пошкоджені екземпляри).
  Як правильно підготувати розсаду дині

  На першому етапі важливо ретельно перебрати все насіння, щоб відокремити найздоровіші і красиві

 2. що залишився після первинного відбору матеріал варто опустити в 3-5% розчин солі на 10 або 15 хв, щоб позбутися від пустотіл, які під час цієї процедури спливуть на поверхню ємності.
 3. відібрані насіння потрібно промити проточною водою і занурити на десять хвилин в тривідсотковий розчин марганцю для знезараження або в заздалегідь куплений препарат (наприклад, фітоспорін). Діяти при цьому слід за інструкцією на препараті. При бажанні можна також занурити насіння на годину в водний розчин часнику, який готується в пропорції 1:3, — це також убезпечить насіння від подальших хвороб і пошкоджень.
  Як правильно підготувати розсаду дині

  Марганцівка-простий і доступний спосіб знезаразити насіння

 4. приготувати правильну грунтосуміш і провести її дезінфекцію або закупити відповідний грунт в спеціалізованому садовому магазині.
 5. проростити насіння в умовах вкрай високої вологості і при температурі близько 30 °c протягом 2-4 днів. На першому етапі пророщування насіння, через добу після перебування у високій вологості і температурі, диню слід загартувати, перемістивши на 19 або 20 годин в температурний режим, близький до 0 °c — це не зашкодить насінню, зате загартує їх і зробить набагато більш стійкими до всіляких температурних коливань в майбутньому.
  Як правильно підготувати розсаду дині

  Змочена водою ганчірочка і плівка створять необхідний насінню рівень вологості

 6. наповнити посадкову тару готової почвосмесью і полити теплою водою. При цьому укладати грунт в контейнер слід пошарово, акуратно притискаючи і трамбуючи кожен шар рукою. Не забудьте залишити простір близько 2-3 см до краю контейнера, щоб пізніше ви могли вільно підсипати ще землі.
 7. пророщені насіння акуратно перенести в посадкову тару і занурити в заздалегідь підготовлені лунки глибиною близько 2 см.
  Як правильно підготувати розсаду дині

  При посадці в тару слід звертати увагу на напрямок росту насіння і занурювати його в землю правильною стороною

 8. занурені насіння присипати землею, трохи утрамбувати грунт і додатково зволожити її за допомогою пульверизатора, щоб не розмивати насіння.
 9. на два або три дні ємності з розсадою можна накрити прозорим склом або харчовою плівкою, щоб підвищити вологість і створити парниковий ефект в тарі. Потім плівку варто зняти.
 10. якщо ви висаджували пророслі насіння в загальну тару, то після появи сходів розсаду необхідно пікірувати, тобто розсадити за індивідуальними горщиках.
  Як правильно підготувати розсаду дині

  Пересаджувати насіння потрібно акуратно, за допомогою пінцета, попередньо сильно зволоживши грунт пульверизатором, щоб не пошкодити вкрай тендітні коріння дині