Капуста пекінська-вирощування і догляд за першими весняними овочами

91

Кілька років тому у нас з’явився новий китайський овоч і відразу увійшов в наш раціон. Але ось самостійне вирощування і догляд за пекінською капустою вдається не у всіх, тому варто докладніше вивчити біологічні особливості цієї культури.

Зміст

  • Особливості пекінської капусти
  • Спосіб перший-вирощування через розсаду
  • Спосіб другий-вирощування посівом в грунт

Особливості пекінської капусти

Популярність ніжних, соковитих качанчиків оскаржити важко, адже в наших магазинах вони з’являються в той час, коли сезон власних свіжих овочів вже закінчено або ще не почався. І ось наші прогресивні городники-ентузіасти почали освоювати вирощування пекінської капусти на власних грядках. Але от невдача-отримати очікуваний урожай вдалося далеко не всім.  у чому ж були помилки і як виростити пекінську капусту самостійно?

На перший погляд, ця культура здається досить невибагливою і скоростиглою. І, дійсно, якщо дотримуватися певних правил, то пекінську капусту можна цілком успішно вирощувати не тільки в якості першої весняної зелені, але і для осіннього вживання. А якщо створити певні умови, то і в якості цілорічного овоча.

Капуста пекінська-вирощування і догляд за першими весняними овочами

Перше, що потрібно засвоїти – це вибір оптимальних строків посіву

Перше, що потрібно засвоїти – це вибір оптимальних термінів посіву. З огляду на, що пекінська капуста є культурою короткого світлового дня, то запізнення з посівом в більшості випадків веде до стрілкування, а, отже, до втрати врожайності. Точні терміни посіву залежать від способу вирощування – через розсаду або безпосередньо в грунт. Кожен з них має свої переваги і складності, тому спробуємо докладніше розібратися, як і коли краще висівати насіння пекінської капусти, щоб вже через місяць-півтора отримати соковиті, міцні качани. А також розберемося, який догляд потрібно посівам.

  • грунт

Як і більшість скоростиглих культур, пекінську капусту краще садити на легких родючих грунтах з хорошою волого — і повітропроникністю. Тому до звичайної городньої землі рекомендується додати перегною або перепрілого компосту для підвищення поживності і некислого сухого торфу для поліпшення дренажу.

  • освітленість

Пекінська капуста добре росте на сонячних ділянках, і вирощування навіть в невеликій затіненості може викликати витягування стебел. При цьому дуже важливо враховувати тривалість світлового дня, яка не повинна перевищувати 12 годин на добу. А пам’ятаючи, що після весняного рівнодення (22 березня) світлий час доби збільшується з кожним днем, можна зрозуміти наскільки важливо дотримання термінів висіву насіння. При більш пізніх посівах тривалість дня можна регулювати, накриваючи грядки ввечері чорною плівкою і знімаючи її вранці.

  • полив

Вся капуста, особливо в ранньому віці, дуже любить поливи і» пекінка » в цьому питанні – не виняток. Але і тут догляд має свої особливості. Поверхневі поливи призводять до утворення земляної кірки, яка перешкоджає циркуляції повітря. Усунути цю проблему можна частим розпушуванням грунту, але це досить трудомістко, та й ніжні корінці можна пошкодити. Набагато більш ефективний метод-це мульчування ділянок навколо рослин, та й волога при цьому менше випаровується.

  • добрива

Скоростиглі овочі рідко потребують додаткових підгодівлі, адже на їх короткий вегетаційний період цілком достатньо поживних речовин, які містяться в грунті. Лише в період формування качана в воду для поливу можна додати рідкі органічні добрива такі, наприклад, як настій коров’яку або гною, зброджений трав’яний настій, розчин гуматів. Що стосується мінеральних добрив, то їх використовувати не рекомендується, особливо азотовмісні, тому як пекінська капуста схильна до накопичення нітратів.

  • шкідники та хвороби

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Капуста пекінська-вирощування і догляд за першими весняними овочами

Захистити посадки від хрестоцвітної блішки та інших шкідників, що завдають шкоди майбутньому врожаю, найкраще без застосування «хімії» і отрут. Часто буває досить садити навколо грядки з капустою рядок часнику, посіяти шавлія, настурції, чорнобривці або чорнобривці.  ефективно також припудрювання деревною золою, яке поводять рано вранці по вологим від роси листю. Що стосується капустяних хвороб, таких як кила, то тут більш важлива профілактика, тому слід строго дотримуватися сівозміни і відразу знищувати заражені рослини.

відео про вирощування пекінської капусти

Спосіб перший-вирощування через розсаду

Відразу потрібно сказати, що основний недолік розсадного методу – це довга приживлюваність висаджених розеток. Тому, щоб якомога менше травмувати ніжні корінці, краще для кожної рослини використовувати окремі ємності або торф’яні стаканчики, а саме висаджування виконувати методом перевалки разом із земляною грудкою.

Капуста пекінська-вирощування і догляд за першими весняними овочами

Основний недолік розсадного методу-це довга приживлюваність висаджених розеток

У середній смузі перший термін посіву насіння пекінської капусти на розсаду вважається кінець березня-початок квітня. А щоб продовжити вирощування і врожайний період, насіння можна висівати в три прийоми, з перервою в 7-10 днів.

У кожен горщик висівають по парі насіння, заглиблюючи їх на 0,5-0,7 см, і залишають їх до сходів в теплому місці. Приблизно через три дні з’являються перші зелені листочки, і проходить час виносити розсаду на підвіконня. Подальший догляд полягає в регулярних поливах і видаленні слабших рослини з посіяної пари.

Коли на розетках сформуються п’ять справжніх листочків, полив припиняють на 3-4 дні, і готують розсаду до висадки.  у віці близько 25-ти днів рослини вже мають досить розвинену, але досить ніжну кореневу систему і важливо при пересадці її не травмувати. Саме з підсохлим земляною грудкою перевалки відбувається швидше і безболісніше.  рекомендована схема посадки в луночки віддалені на відстані 25 сантиметрів один від одного. Щоб полив і догляд був зручніше, капусту часто висаджують рядками, а для економії місця на ділянці – в шаховому порядку.  відразу після висадки не забудьте рясно полити капусту, щоб корінці краще розправилися, і рослина максимально наситилося вологою. На перші три-чотири дні посадки рекомендується притенить від інтенсивних сонячних променів.

відео про капусту: вирощування за правилами

Спосіб другий-вирощування посівом в грунт

Прагнучи до отримання більш раннього врожаю висівати насіння пекінської капусти потрібно висівати вже в квітні. Але до цього часу середньодобова температура досить нестійка і завжди залишається ймовірність нічних заморозків. В такому випадку без укриття не обійтися. Але щоб не захаращувати ділянку будівлями додаткових парників і не ускладнювати догляд, можна скористатися досить простим, але дуже ефективним способом, які застосовують багато городників.

Отже, на ділянці вибирають найбільш прогрівається і сонячне місце, зазвичай з південного боку біля огорожі або стіни. Грунт розпушують і готують невеликі лунки, згідно зі схемою посадки. У кожну насипають пару жмень перегною, якщо земля встигла пересохнути і поливають, кладуть пару насіння і присипають грунтом шаром не більше 1см.зверху кожну лунку накривають 1,5-2-х-літрової прозорою пластиковою пляшкою з відрізаним шийкою, вдавлюючи краю в землю. У таких міні-парничках створюється сприятливий мікроклімат з певною температурою і вологістю.

Догляд за посадками нескладний. Через відсутність випаровування капусті не потрібно частий полив, та й для шкідників проникнути під пластиковий ковпак досить важко. Тому укриття можна залишати аж до того часу, поки качанам не стане тісно.

відео про те, як виростити капусту пекінську

Важливо! не забувайте про штучне скорочення світлового дня, інакше у вас все посадки підуть в «колір» і хорошого врожаю не буде. Для цього близько семи-восьми годин вечора накиньте на грядку чорну плівку, а вранці, теж о сьомій-восьмій – не забудьте її зняти.