Здорова розсада-запорука високого врожаю помідорів

64

При вирощуванні розсади можливе виникнення деяких труднощів: рослини погано ростуть, чахнуть або навпаки, занадто швидко тягнуться вгору, можуть захворіти і загинути. Щоб цього не сталося, потрібно не відступати від правил вирощування, а якщо проблеми все ж трапилися, то відразу приступити до їх усунення.

Зміст

  • Умови вирощування томатів
  • Розсада помідор витягується, можливі причини

    • Температура
    • Освітленість
    • Різновиди ламп для підсвічування розсади
    • Полив
    • Як часто поливати, чому витягується розсада-відео
    • Підгодівля
    • Загущенность посівів
    • Загартовування
  • Розсада все ж витягнулася — що робити

    • Відео про те, як виправити становище
  • Профілактика витягування розсади
  • Особливості посадки витягнулися рослин

Умови вирощування томатів

Для вирощування здорової розсади, необхідне дотримання декількох умов:

  1. використовувати тільки якісне насіння.
  2. провести передпосівну підготовку насіння.
  3. висаджувати насіння в підготовлений грунт.
  4. контролювати вологість грунтової суміші.
  5. підтримувати оптимальну температуру.
  6. регулювати інтенсивність освітлення.

Здорова розсада-запорука високого врожаю помідорів

Здорова і міцна розсада

Розсада помідор витягується, можливі причини

При вирощуванні розсади томатів часто виникає така проблема — рослини тягнуться вгору, стебло стоншується, коріння не розвиваються. Виникненню такої неприємності може сприяти кілька факторів, що вимагають детального розгляду.

Здорова розсада-запорука високого врожаю помідорів

Розсада витягнулася-це наслідок недотримання агротехніки вирощування

Температура

Протягом семи днів після появи сходів потрібно підтримувати температуру вдень близько 170с, вночі — 150с. По закінченні цього часу її слід трохи підвищити — 190с вдень і 160с вночі. Цей режим дотримується до появи другого — третього справжнього листка або до часу пікіровки рослин (30-35 днів). Надалі можливе підвищення температури на 1-20с. При більш високих показниках у сіянців прискоряться обмінні процеси, вони почнуть рости більш інтенсивно і, як наслідок, стануть витягуватися, прагнучи захопити більше простору.

Освітленість

Вирощуючи розсаду на підвіконні постійно стежити за рівнем освітленості. Світловий день повинен бути не менше 10-ти годин. При нестачі світла необхідно підсвічування розсади. Для збільшення кількості світла не використовувати лампи розжарювання — від них виходить велика кількість тепла, що веде до підвищення температури повітря близько рослин і світловий спектр таких ламп не підходить для вирощування розсади. У цій якості доцільніше застосувати світлодіодні або лампи денного світла. Не варто забувати щодня повертати шухлядки з рослинами різними сторонами до вікна-це запобігає витягування сіянців в одну сторону.

Різновиди ламп для підсвічування розсади фотогалерея

Здорова розсада-запорука високого врожаю помідорівфітопанельЗдорова розсада-запорука високого врожаю помідорівсвітлодіодна лампаЗдорова розсада-запорука високого врожаю помідорівнатрієва лампаЗдорова розсада-запорука високого врожаю помідорівлюмінесцентна лампа

Полив

До появи трьох справжніх листків розсаду поливають не більше трьох разів, так як перші 20-25 днів після сходів рослини ростуть повільно і не вимагають великої кількості вологи. Перший полив провести, коли проростуть всі сіянці, другий через 10-14 днів і третій — перед пересадкою. Після висадки в окремі ємності поливають раз в тиждень такою кількістю, яке здатне повністю промочити грунт в горщику. До часу наступного поливу грунт повинен трохи підсохнути. Температура поливної води не повинна відрізнятися від навколишнього. Надалі, контролюючи зростання розсади, кожну рослину слід поливати самостійно, у міру підсихання грунту. Це стримує зростання і витягування сіянців.

Як часто поливати, чому витягується розсада — відео

Підживлення

До пікіровки розсаду не потрібно підгодовувати, для маленьких рослин цілком достатньо харчування в підготовленій грунтової суміші. Першу підгодівлю провести через 12-14 днів після пересадки. До цього часу рослини укореняться і зможуть повноцінно використовувати добрива. Підгодувати комплексним мінеральним добривом. Використовувати нітроамофоску або нітрофоску: повна столова ложка на 10 літрів води, полити 150 гр рідини на одну рослину. Наступну підгодівлю зробити через 10-14 днів. У десяти літрах води розвести по столовій ложці суперфосфату і нітрату калію, полити по склянці під рослину. Третя і остання підгодівля в стадії розсади робиться ще через два тижні. Виконується вона аналогічно першої, з різницею в тому, що під рослину слід вилити склянку рідини. При проведенні всіх підгодівлі, можна застосувати і спеціальні склади добрив для розсади використовуючи їх, звичайно, строго дотримуючись інструкції до застосування. Слід зазначити, що всі внесення добрив повинні поєднуватися з термінами поливу, щоб уникнути надмірного зволоження. При збільшенні кількості харчування, рослини стануть жирувати і набирати зайву зелену масу, що неминуче призведе до витягування розсади.

Здорова розсада-запорука високого врожаю помідорів

Коренева підгодівля сіянця помідора

Загущенность посівів

На початковому етапі зростання, коли сіянці знаходяться в загальному ящику, не слід допускати загущення. Велика кількість рослин, перебуваючи на малій площі, будуть конкурувати між собою прагнучи отримати більше життєвого простору. У цій боротьбі вони виснажують себе і навколишні пагони, тягнуться до світла, прагнучи отримати більшу кількість енергії. В таких умовах рослини виростають слабкими і кволими. Щоб це не допустити, після появи сходів необхідно зробити проріджування: відстань між сходами залишити не менше 1,5 см, у міру зростання збільшити його до трьох см.

Загартовування

Розсаду помідор під час всього періоду зростання потрібно гартувати. Найбільш інтенсивно цю процедуру проводять в останні 3 тижні перед висадкою у відкритий грунт або теплицю, але починати її потрібно набагато раніше, при появі двох справжніх листків. Проводять загартовування сіянців,відкриваючи віконні рами або кватирки приблизно на 1-1, 5 години знижуючи температуру до 12–140с. Для маленьких рослин це є своєрідним шоком і їм доводиться активізувати свої захисні резерви, використовуючи на це можливі надлишки енергії, які можуть піти на посилення ростових процесів. Проводячи загартовування сіянців з раннього віку, вони виростають більш міцними і життєздатними.

Розсада все ж витягнулася — що робити

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Здорова розсада-запорука високого врожаю помідорів