Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

120

Виростити здорову розсаду капусти-перше завдання, що стоїть перед городником на шляху до отримання врожаю. Наступна проблема — як висаджувати рослини у відкритий грунт на постійне місце з найменшими втратами. Тут є свої тонкощі.

Підготовка розсади до висадки

Перед висадкою розсади у відкритий грунт її необхідно відповідним чином підготувати. Цей процес складається з декількох процедур. Перш за все регулювання поливу, підгодівля і загартовування:

  • припинити полив за тиждень до висадки. Безпосередньо перед висадкою приблизно за 2 години, рясно полити;
  • за 2 тижні до посадки підгодувати мінеральними добривами — в десяти літрах води розчинити по столовій ложці сечовини і сульфату калію, полити по 150 гр на рослину;
  • за 15-20 днів до висадки почати загартовування — виносити на відкрите повітря при температурі + 5–60с на сонячне місце (тривалість процедури — 20 хв з щоденним збільшенням часу на 5 хв).

Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

Перед висадкою розсаду полити і вийняти з ящика з грудкою землі

Терміни посадки

Терміни висадки розсади варіюються в досить протяжному проміжку часу. Вони залежать від погодних умов, регіону вирощування, сортів і видів вирощуваних рослин. Загальні правила, що об’єднують всі умови такі: капуста повинна мати 4-5 справжніх листочків і висоту близько 10 см (це у віці 40-45 днів); температура навколишнього середовища в нічний час не повинна бути нижче +50с. Орієнтовні терміни — травень або початок червня. Для посадки вибирають похмуру погоду або виконують роботи в другій половині дня.

Підготовка ділянки

Ділянка для вирощування повинна бути рівною і добре освітленою. Найбільш прийнятними є суглинні грунти з нейтральною реакцією. Добрими попередниками для капусти є бобові культури, коренеплоди і огірки. Всі види капустяних вимогливі до родючості грунту, тому при підготовці грядок потрібно приділити увагу внесенню добрив.

Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

Компост — відмінне органічне добриво

Восени, перед перекопуванням, вносять органічні добрива: гній, перегній, компост з розрахунку 1 відро на м2. Навесні мінеральні — 1 столову ложку сечовини, стільки ж суперфосфату і стакан деревної золи на 1 м2. Якщо органічні добрива восени не були внесені обов’язково зробити це навесні-перегній істотно покращує структуру грунту. Для економії добрив їх можна закласти безпосередньо в лунки або ряди. В такому випадку на одну рослину додати 0,5 кг органіки, чайну ложку нітроамофоски, 0,5 склянки золи і все добре перемішати з грунтом.

Як висаджувати розсаду капусти у відкритий грунт

Пересаджувати розсаду потрібно з грудкою землі в підготовлену лунку. Її глибина повинна бути трохи більше величини кореневої системи і забезпечувати заглиблення рослини до нижніх листочків.

Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

Висадка розсади в грунт

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

Розсаду ранніх сортів розмістити в ряду через 25-30 см, між рядами 35-40 см.для пізніх сортів білокачанної капусти, що має в фазі зрілості великі вилки, відстань в ряду слід збільшити до 0,5 м. Не слід загущать посадки — ці рослини світлолюбні.

Як правильно садити — відео

Яскраві сонячні промені можуть пошкодити незміцнілі рослини, тому перші кілька днів грядки бажано затінювати.

Після висадки розсаду потрібно полити і, для запобігання розтріскування верхнього шару, посипати лунки сухою землею.

Догляд за висадженою розсадою

Поливати висаджену капусту потрібно кожні 3-4 дні по 2-3 літри води під одну рослину. Приблизно через місяць, поливи проводити раз на тиждень по 10-12 літрів на м2, якщо встановилася спекотна погода, то два рази. Хороші результати при вирощуванні овочів дає застосування систем крапельного зрошення. В цьому випадку проводити поливи можна в будь-який час доби (не тільки вранці або ввечері).

Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

Полив висадженої розсади

Розпушування грунту слід проводити після кожного дощу або поливу. Глибина його повинна бути близько 7 см. При проведенні розпушування, щоб поливальна волога не розтікалася, потрібно поправити лунки.

Першу підгодівлю провести через 2 тижні після висадки. У цей період найбільш ефективним буде використання комплексних добрив, до складу яких входять макро — і мікроелементи. Зараз існують спеціальні підгодівлі для різних видів розсади, вони можуть бути дуже корисні, звичайно, при строгому дотриманні інструкції. Якщо таких добрив немає, то використовувати настої коров’яку (1:5) або пташиного посліду (1:10) по 0,5 літра під рослину.

Друга підгодівля — через 10 днів після першої. Застосувати суміш аміачної селітри, суперфосфату і хлористого калію (1:2:1) з розрахунку 40-60 гр/м2.

З метою запобігання появи шкідників (равликів, слимаків, попелиці) рослини і грунт навколо них опудривают деревною золою — один стакан на м2.

Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

Деревна зола служить як добриво і профілактика від шкідників

Кращі рослини-супутники

Правильний підбір рослин, які планується висаджувати поруч, сприяє кращому розвитку капусти і в якійсь мірі захищає від хвороб і шкідників. Серед таких культур можна назвати салат, селера, цибуля-порей і квасоля. Посаджений поруч кріп поліпшить смакові якості.

Сумісність капусти з іншими овочами: приклади на фото

Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунтзапах селери відлякує шкідниківКапуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунтцибуля благотворно впливає на ріст капустиКапуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунтквасоля збагачує грунт азотомКапуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунтвсі види салатів добре сумісні з капустою

Кокосовий субстрат: як використовувати брикети, таблетки, стружку і волокно

&1&

Як без особливого клопоту і проблем вирощувати екзотичні кімнатні рослини? як отримати здорову розсаду городніх культур? як виростити великий урожай овочів на дачі або присадибній ділянці? ці питання займають кожного квітникаря і городника. Не так давно у них з’явився ефективний помічник-кокосовий субстрат. Він став заміною звичайному грунту, корисною добавкою до грунтової суміші, засобом для збереження вологи. З кожним роком російські рослинники знаходять все нові застосування цього продукту. Однак поряд із захопленими відгуками є і негативні. Найчастіше пов’язано це з тим, що любді не вміють правильно використовувати кокосовий субстрат в брикетах, волокні або у вигляді стружки.

Зміст

  • ​що таке кокосовий субстрат, його склад і для чого він потрібен

    • Кокосовий субстрат: плюси і мінуси (таблиця)
    • Для чого можна використовувати стружку кокоса
    • Види і форми випуску волокна
    • Кокосовий субстрат: шкода або користь для грунту?
    • Відео: як працює кокосовий субстрат, варіанти грунтової суміші для пророщування
  • Підготовка матеріалу

    • Як приготувати кокосовий субстрат в брикеті до роботи

      • Відео: приготування брикетованого субстрату
    • Як підготувати таблетки

      • Відео: кокосові і торф’яні таблетки-тест-драйв
    • Як підготувати мати
  • Використання кокосового волокна

    • Особливості посадки в кокосовий субстрат
    • Посів насіння і вирощування розсади

      • Варіант 1
      • Відео: розсада в кокосових таблетках-позитивний досвід
      • Варіант 2
      • Відео: кокосовий субстрат як добавка до грунту для розсади
    • Кокосовий субстрат для кімнатних рослин

      • Відео: живцювання пеларгонії в грунті з кокосом
    • Мульчування та інші способи застосування
  • Зберігання
  • Відгуки про кокосовому субстраті

Що таке кокосовий субстрат, його склад і для чого він потрібен

Кокосова пальма — справжня трудівниця. М’якоть її горіхів здавна використовується в кулінарії, масло, вичавлене з копри, — сировина для харчової та косметичної продукції. І навіть твердій шкаралупі, яку ще недавно вважали відходами виробництва, знайшли корисне застосування. З неї виготовляють кокосовий субстрат, який з успіхом застосовують професійні овочівники і квітникарі, дачники і любителі кімнатних рослин.

&1&

Кокосова пальма-щедрий подарунок природи, її плоди застосовують у багатьох сферах

Кокосову стружку для землеробства почали виробляти порівняно недавно, в кінці xx століття. У зарубіжних оранжереях, теплицях і на плантаціях вже в повній мірі оцінили переваги цього замінника грунту або добавки до неї. У росії кокосовий грунт почали активно застосовувати всього 6-7 років тому. Багато квітникарі і городники спочатку з недовірою поставилися до новинки. Зате в наших тепличних господарствах вже напрацьований великий досвід застосування кокоса. Адже одна з його переваг-багаторазове використання. А в цілому кокосовий субстрат — це сучасний, натуральний, екологічний і зручний наповнювач грунту, який успішно замінює синтетичні матеріали і суміші на основі торфу.

&1&

М’якоть кокосових горіхів-корисний продукт харчування, шкаралупа після переробки стала живильним середовищем для рослин