Коли садити вишню найкраще, і як зберегти придбані саджанці до посадки?

78

Давно вже мрієте наварити про запас домашнього вишневого варення або вдосталь поласувати свіжими кисло-солодкими плодами, але поки не уявляєте навіть, коли краще садити вишню, не кажучи вже про її вирощуванні? наша стаття допоможе вам визначитися з оптимальними термінами посадки, вибрати відповідні саджанці і зберегти їх найкращим чином, якщо час посадки вишні несподівано доведеться перенести.

Вибираємо «правильні» саджанці

Чи вдасться вам виростити рясно плодоносне деревце або всі зусилля підуть прахом, залежить від того, наскільки правильно ви зробите вибір:

Коли садити вишню найкраще, і як зберегти придбані саджанці до посадки?

Вишня, на відміну від смородини або малини, культура менш зимостійка

  • сорти вишні, враховуючи особливості вашої місцевості;
  • самого саджанця при покупці або обміні з іншими садівниками;
  • місця в саду для посадки саджанця;
  • термінів, коли садити вишню.

І звичайно, потрібно буде правильно висадити саджанець в грунт і забезпечити йому повноцінний догляд протягом усього сезону, включаючи полив, підгодівлі, розпушування грунту, обрізку гілок і підготовку деревця до зими.

відео про посадку вишні

Вишня, на відміну від смородини або малини, культура менш зимостійка, тому для вирощування в середній смузі росії варто віддати перевагу сорти, що відрізняються високою зимостійкістю. При покупці огляньте кореневу систему саджанців-вона повинна бути добре розвиненою, мочковатой, з трьома-п’ятьма основними корінням. Наявні на саджанцях листочки потрібно буде видалити, щоб деревце не витрачало на них воду і поживні речовини.

Однорічні саджанці зазвичай досягають у висоту 70 см, а дворічні – не менше одного метра. Не беріть однорічні рослини висотою більше півтора метрів з корою зеленуватого кольору, оскільки такі вишні, швидше за все, перегодували азотом, зимостійкість у них буде знижена.

Коли садити вишню найкраще, і як зберегти придбані саджанці до посадки?

Однорічні саджанці зазвичай досягають у висоту 70 см, а дворічні – не менше одного метра

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Коли садити вишню найкраще, і як зберегти придбані саджанці до посадки?

Можна купувати щеплені саджанці, або кореневласні-і ті, і інші мають свої переваги. Вишні кореневласні краще підходять для вирощування в умовах суворих зим, так як після підмерзання вони швидко відновлюють крону і продовжують давати урожай. Зате саджанці, щеплені цінними сортами, раніше починають плодоносити. У продажу зустрічаються і саджанці, які були щеплені на сіянці степової вишні, з них виростають карликові деревця, рано вступають в плодоношення. Недолік таких підщеп лише в тому, що вони утворюють багато порослі, з якою постійно доводиться боротися.

Якщо ж ви хочете самі виростити саджанці, взявши у знайомих садівників поросль вишні, переконайтеся, що деревце є кореневласним, а не щепленим, оскільки у щепленої сортовим матеріалом вишні коренева поросль буде дикої. Тільки беріть пагони для розмноження метрах в двох від стовбура вишні – там вони сильніше, ніж близько стовбура.

Коли краще садити вишню, і як прикопати саджанці до посадки?

Для середньої смуги росії найкращий час, коли садити саджанці вишні, — це середина квітня, поки ще не почали розпускатися бруньки. Якщо трохи запізнитися з посадкою, саджанці гірше приживуться. Осіння посадка небажана, оскільки молоді деревця ризикують сильно підмерзнути в першу зиму.

Коли садити вишню найкраще, і як зберегти придбані саджанці до посадки?

Укладіть куплені саджанці в рядок похило, кронами на південь

У центральних і південних районах осінні терміни посадки вишні можуть дати непогані результати, важливо тільки встигнути висадити саджанці як мінімум за місяць до початку заморозків, тобто не пізніше середини жовтня.

Але що робити, якщо саме восени асортимент саджанців вишні найбільш багатий і різноманітний? все просто-куплений посадковий матеріал можна прикопати до весни.

відео про посадку вишні

Робиться прикопка легко:

  • викопайте в напрямку з заходу на схід траншею глибиною 35-50 см на тій ділянці саду, де навесні найдовше лежить сніг;
  • стінку з південної сторони зробіть під кутом 45 градусів;
  • укладіть куплені саджанці в рядок похило, кронами на південь;
  • засипте землею кореневу систему і одну третину стовбура дерева;
  • рясно полийте прикопку, щоб грунт добре прилипла до коріння і забезпечила їм необхідну вологість;
  • обкладіть прикопані саджанці лапником голками назовні для захисту від гризунів.

Коли садити вишню найкраще, і як зберегти придбані саджанці до посадки?

Засипте землею кореневу систему і одну третину стовбура деревця