Чим удобрювати полуницю восени для кращого врожаю

85

Після закінчення плодоношення кущі полуниці починають готуватися до нового сезону: закладають квіткові бруньки, випускають безліч вусів-діток. Саме правильний догляд за рослинами в другій половині літа і восени забезпечить вас великою кількістю ягід в новому сезоні.

Чим удобрювати полуницю восени

Полуниця виносить з грунту дуже багато корисних речовин, тому осінні підгодівлі обов’язкові. В якості добрива можна використовувати органіку, мінералку, а також деякі народні засоби. Без таких підгодівлі рослини будуть слабшали і не зможуть дати хороший урожай.

Органічні підгодівлі

Найчастіше для добрива полуниці використовують гній, коров’ячий або кінський перегній, компост з рослинних залишків, листяний перегній і золу.

Зазвичай на своїй ділянці використовується коров’як — рідкий коров’ячий гній. Для його приготування на відро води беруть 1 літр коров’яку, добре перемішують і настоюють від одного до трьох днів. Поливати таким розчином потрібно по зволоженій землі, виливаючи по 0,5–1 літр під кущ, при цьому бажано не потрапляти на листя гнойової рідиною. Таку підгодівлю краще проводити на самому початку осені або в кінці літа, так як після цього полуниця починає добре рости.

Якщо є можливість, то під кожен кущ пізньої осені можна розкласти сухі коров’ячі коржі, але тільки дуже тонким шаром.

Чим удобрювати полуницю восени для кращого врожаю

Настоєм коров’яку полуницю поливають ранньою осінню, поки ще тепло і є час рости

Коров’ячий і кінський перегній можна вважати кращою підгодівлею для полуниці. Перегній повинен бути вже розклався і не виділяти тепла. Хороший перегній-розсипчастий, в ньому практично не видно залишків підстилки (соломи). Засипати перегній під кущі полуниці можна як на початку вересня, так і в жовтні — листопаді. У першому випадку полуниця отримає харчування в поточному сезоні, а в другому випадку — навесні після танення снігу. Крім цього, подзимнее укриття коренів полуниці перегноєм допоможе добре перезимувати кущиках.

Чим удобрювати полуницю восени для кращого врожаю

Перегній містить в собі багато поживних речовин, тому їм можна посипати грунт під полуницею шаром до 5-7 см

Пташиний послід, найчастіше курячий, дуже концентрований. Настій пташиного посліду (0,5 л на 10 літрів води) містить дуже багато азоту. Таким настоєм поливати можна тільки після профілактичної обрізки листя, що проводиться в кінці літа, при цьому поливаються не самі кущі, а міжряддя. Якщо курячим послідом підгодувати рослини восени, то це викличе бурхливе зростання листя, полуниця погано підготується до зими і може загинути.

Чим удобрювати полуницю восени для кращого врожаю

Курячий послід можна застосовувати тільки на початку осені, після обрізки листя на полуниці

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Чим удобрювати полуницю восени для кращого врожаю

Компост і листяний перегній готуються протягом декількох років. Рослинні залишки перепрівають, перетворюючись в живильний і пухкий субстрат. На бідних і важких грунтах це найбільш краща підгодівля. Засипати компост і листовий перегній можна товстим шаром, бажано відразу після осінньої обробки полуниці.

Зола-органічне добриво, багате фосфором і калієм. Використовується в сухому і рідкому вигляді, в залежності від погоди. У дощове літо краще підсипати суху золу по 0,5 — 1 склянці під кущ (рівномірно розсипати біля кущика), в посушливу погоду використовують зольний настій.

1 стакан золи заливають 1 літром окропу і настоюють кілька годин. Доводять розчин до 10 літрів і поливають полуницю по 1 літру на кожен кущ.

Чим удобрювати полуницю восени для кращого врожаю

Для підготовки полуниці до зими обов’язково використовують золу: велика кількість фосфору і кальцію в її складі допомагає рослинам пережити морози

Мінеральні добрива

Восени полуниця потребує фосфорно-калійних добривах, тому при виборі препарату потрібно уважно читати етикетку. Можна купити універсальні осінні добрива, в них кількість азоту зведено до мінімуму, зате дуже багато фосфору і калію. Спеціалізовані добрива для полуниці зазвичай містять в собі більшу частину азоту, тому їх краще залишити на весну.

Чим удобрювати полуницю восени для кращого врожаю

В осінньому мінеральному добриві азоту набагато менше, ніж калію і фосфору, його можна застосовувати і для полуниці

Народні засоби для підгодівлі полуниці

Черствий хліб замочують на тиждень у воді і залишають в теплому місці до початку бродіння. Потім розводять водою в співвідношенні 1: 1 і поливають кущі полуниці.

Чим удобрювати полуницю восени для кращого врожаю

Черствий хліб після тижневого вимочування у воді теж стає хорошою підгодівлею для полуниці

Молочні продукти (кефір, скисле молоко, кисле молоко, ряжанку, сироватка) можна додати в воду для поливу полуниці, а ще краще — в розведений коров’як.

Як позбутися від білокрилки в городі і чи можна назавжди розпрощатися з шкідником

&1&

Білокрилка-небезпечний шкідник городів. Цілий рій дрібних білих мошок буквально обліплює рослини і не тільки висмоктує поживні соки, але і є переносником захворювань. Тому так важливо захистити посадки від білокрилки, а при перших ознаках ураження терміново вжити заходів.

Зміст

 • Якої шкоди завдає білокрилка

  • Відео: білокрилка і методи боротьби з нею
 • Способи боротьби зі шкідником

  • Механічний спосіб
  • Фумігатор
  • Біологічні методи

   • Відео: позбавляємося від білокрилки
  • Народні методи

   • Рослинні настої
   • Часникова вода
   • Розчин соди з йодом
   • Відео: боротьба з білокрилкою в теплиці
  • Хімічний метод

   • Таблиця: ефективні інсектициди проти білокрилки
 • Відкликання

Якої шкоди завдає білокрилка

Це крихітне комаха довжиною не більше 2 мм відрізняється великою плодючістю. Її масовому поширенню сприяє тепла, але сира погода. Мошка часто заводиться і в теплицях, де висока вологість повітря і відсутня вентиляція. Дорослі особини відкладають на нижньому боці листка яйця, з яких незабаром з’являються личинки.

&1&

Доросла самка білокрилки живе близько 30 днів, за цей період вона здатна відкласти до 140 яєць

Життєвий цикл від яйця до імаго всього 18-20 днів. При відсутності обробки личинки послаблюють рослини, випиваючи їх соки, а дорослі особини поїдають зелену м’якоть.

&1&

Маленький метелик відкладає свої яйця на нижній стороні листя

Крім того, в результаті життєдіяльності комах на рослини потрапляють липкі виділення, які заселяються сажистими грибками. Сильна ступінь зараженості призводить до засихання і почорніння листя, затримки росту рослин. В цьому випадку неможливо повністю позбутися від грибка, тому важливо попередити поширення шкідливої метелики.

Відео: білокрилка і методи боротьби з нею

Способи боротьби зі шкідником

Існує багато ефективних способів, за допомогою яких можна повністю позбутися від небезпечної мошки на городі. Однак несприятливі погодні умови, заражений посадковий матеріал можуть стати причиною появи шкідника.

Механічні способи

Найпростіший спосіб видалити комах — зібрати їх з рослин вручну або змити мильною водою.

&1&

Рослини можна очистити від шкідника струменем води під сильним напором

Використовують для вилову білокрилки і клейові пастки, виготовлені з пластини жовтого відтінку зі спеціальним клеєм. Комаха, залучена жовтий кольором, прилипає до клейкої поверхні і гине. Найбільш ефективне застосування пасток в закритому грунті, хоча нерідко використовують їх і на відкритих грядах. Досить 2 пластин на площу 10 м2.

&1&

Білокрилка летить на жовтий колір і тут же прилипає до пастки

Для захисту рослин від шкідливих мошок я застосовую фітосітки. Для зручності над грядками встановлюю дуги, на які натягую захисний матеріал. Фітосітки добре пропускають повітря і світло, необхідні рослинам, але не дають пробратися комахою. Вирощування овочів в сітковому будиночку дозволяє зменшити застосування хімікатів.

&1&

Фітосітки надійно захищають рослини від шкідників

Фумігатори

Позбутися від шкідливих метеликів можна за допомогою фумігаторів. У теплицях використовують електрофумігатори (пластинчасті або рідинні), що знищують шкідників отруйними парами в радіусі 20-30 м.випаровування згубні для личинок і дорослих особин, але не є небезпечними для яєць. Тому через 2-3 тижні слід повторити процедуру.

&1&

Рідинні фумігатори виділяють випаровування, які отруюють літаючих шкідників

В оброблюваному приміщенні не можна перебувати людям і домашнім тваринам, щоб не отримати отруєння.

На відкритому повітрі доцільніше застосовувати спіралі. Препарат створює на площі в 20 м2 захисну хмару, потрапивши в яке, мошки швидко гинуть.

&1&

Спіраль, виготовлена з тліючих матеріалів, просочених інсектицидами, очищає від літаючих комах площу в 20 квадратних метрів

Біологічні методи

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&

Городні рослини, які страждають від білокрилки, можна очистити за допомогою ентомофагів — сонечок, златоглазок, жужелиць. Корисні комахи із задоволенням оселяться на ромашках, чорнобривцях, нігтики, посаджених біля грядок.

&1&

Сонечко-природний ворог білокрилки, що знищує личинки і дорослі особини