Як виростити здоровий і квітучий лимон в домашніх умовах?

72

При вирощуванні цитруса треба докласти працю і знання, уважно стежити за його станом і тоді рослина порадує вас витонченими квітками з тонким ароматом, корисними плодами і ефектним виглядом.

Зміст

 • Найкраще місце для лимона

  • Сорт має значення
 • Садимо, удобрюємо, поливаємо
 • Зовнішній вигляд лимона-показник його здоров’я
 • Чи можна розмножити лимони будинку?

Найкраще місце для лимона

Від місця розташування в приміщенні залежить, як буде розвиватися дерево в домашніх умовах. Тому, перш ніж придбати лимон (citrus limon) , необхідно продумати, де його помістити. Північні вікна не підходять, так як там не буває сонця, а рослині потрібне сонячне світло. На південних-його необхідно притіняти, особливо влітку. Відмінно підходять західні, південно-західні, східні і південно-східні вікна. А утеплені балкони і лоджії грають роль міні-оранжерей — ідеально підходять і для зимового і літнього утримання.

Зверніть увагу! не всі citrus люблять яскраве сонячне світло. Деякі сорти (наприклад, авловський, лунаріо) можна помістити на відстань декількох метрів від вікна.

відео про вирощування лимона будинку

Необхідно пам’ятати, що лимони погано реагують на будь-які переміщення, особливо не виносять повороти горщиків: можуть загальмувати в зростанні або скинути листя. Горщик необхідно повернути в строго вихідне положення після проведення будь-яких процедур. І тільки раз в 2 роки можна розгорнути рослина, обережно повертаючи його на невеликий кут кожен день. Такий поворот дає можливість більш гармонійно сформувати крону, не завдаючи шкоди лимону.

Сорт має значення

Якщо спробувати виростити деревце, взяте з промислової теплиці, в домашніх умовах, то, швидше за все, досвід буде невдалим. Такі сорти не підходять для кімнатного вирощування, адже умови утримання сильно відрізняються. При вирощуванні лимона в кімнатних умовах сорти повинні бути адаптовані до сухого мікроклімату міської квартири, мати компактні розміри і залишатися не надто вимогливими до сонячного світла. Тільки тоді при належному догляді є ймовірність отримувати з домашнього цитруса урожай.

Як виростити здоровий і квітучий лимон в домашніх умовах?

Фото домашнього лимона

Загальні ознаки:

 • невеликі розміри в межах 1 — 1,4 м (в грунті вони набагато вище);
 • початок цвітіння з другого або третього року життя;
 • вага плодів від 100 до 250 г;
 • кількість плодів у різних сортів коливається від 6 до 25 на рік.

Популярні кімнатні сорти і деякі їх особливості:

 1. павловський. Середнього розміру, пристосований до умов з помірним освітленням і сухому повітрю.  врожайність невелика;
 2. дженоа. Карликове деревце з декоративною кроною, без колючок. Плоди за смаком відмінні, а шкірка солодка.  врожайність хороша;
 3. лунаріо. Середніх розмірів, один з найбільш невибагливих, плодів дає трохи і смак їх невисокої якості;
 4. мейєра. Карликове деревце у вигляді куща, яке необхідно підсвічувати в зимовий час. Самий «солодкий»з усіх сортів, смачний;
 5. вілла франка. Вимогливий до світла, має багато дрібних листя і невеликі поодинокі квіти;
 6. ювілейний. Крону практично не формують. Зволоження повітря не потребує.  має великі плоди, високоврожайний;
 7. майкопський.  середньорослий, не має колючок. Невибагливий, урожай хороший.

Як виростити здоровий і квітучий лимон в домашніх умовах?

На фото домашній лимон майкопський

Садимо, удобрюємо, поливаємо

Як виростити вдома лимон, що б він цвів, плодоносив і виглядав здоровим? проводьте всі необхідні для рослин процедури з поправками спеціально для лимона – підберіть грунт, удобрюйте, поливайте, зволожуйте повітря.

Кислотність ґрунту може коливатися від слабокислої до нейтральної. Суміш повинна бути поживною, але пухкої. Наприклад, дернова (2 частини) і листова земля (2), перегній (1), крупний пісок або перліт (1). Допустимо використовувати покупну землю.

Citrus limon дуже люблять підгодівлі органікою – розведеним і настояним гноєм. При використанні комплексних мінеральних добрив вміст фосфору і калію має бути вище, ніж азоту.  в ідеалі ці два типи підгодівлі чергують. Схема підгодівлі виглядає так: вода – мінеральні добрива – вода – органіка – вода. Але в будинку багато хто відмовляється від гнойової рідини через неприємний запах і цілком успішно обходяться мінеральними, органо-мінеральними добривами, рідкої витяжкою біогумусу.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як виростити здоровий і квітучий лимон в домашніх умовах?

Вода для поливу обов’язково відстоюється кілька днів для видалення хлору і осадження кальцію. Якщо вона дуже жорстка, краще її прокип’ятити. Найкращими для поливу є дощова або покупна дистильована вода, розтоплений сніг (лід). Температура рідини повинна бути не нижче кімнатної або на 1-3 градуси вище температури в кімнаті, особливо взимку. Невелике висихання верхнього шару-знак до нового поливу.  влітку це приблизно раз в два або три дні, взимку-набагато рідше.

Як виростити здоровий і квітучий лимон в домашніх умовах?

Фото, политого лимона

Різні сорти не однаково чутливі до вологості. Деякі (павловський, ювілейний) цілком витримують сухе повітря приміщень. Але вологі процедури люблять всі. Обприскувати потрібно тільки м’якою водою (дистильованої, дощової). Інакше з часом на листках з’явиться білий кальцієвий наліт. Для підвищення вологості використовують піддони з мокрим керамзитом (галькою, кокосовим волокном і ін.) або зволожувач повітря.

Комфортна для розвитку температура – 18 — 25 с.

Citrus limon потребують світла протягом 12 годин. При зимовому утриманні при температурі більше 14 с рослинам необхідна досветка. В іншому випадку, дисбаланс призведе до скидання листя у деяких сортів (наприклад, мейєра). При холодному зимовому утриманні менше 12 с додаткове освітлення не потрібно.

Зовнішній вигляд лимона-показник його здоров’я

Як виростити лимон, щоб він не скидав листя, мав цілий рік декоративний і доглянутий вигляд? регулярна стрижка навесні просто необхідна більшості citrus limon: на кожній новій гілці залишають 3 нирки з листям, слабкі гілки видаляють. Поступово формується красива крона.

Як виростити здоровий і квітучий лимон в домашніх умовах?

На фото дерева лимонів

Перші квітки обривають і не дають плодам зав’язатися, так молода рослина не виснажитися. На 3-4 році життя, після самозапилення або штучного запилення квіток, зав’язуються плоди, які можуть залишатися на деревце цілих 2 роки. Протягом цього часу плоди можуть змінювати колір-зелені, жовті, потім знову зелені, які знову жовтіють. Але знімати їх необхідно вчасно. 1 плід повинен припадати на 15 листків. Рослина не буде виснажене, а декоративний вигляд зберегтися.

Здорові цитруси мають велику кількість листя. Зміна температури на 7-9 с в ту чи іншу сторону може привести до різкого скидання листя. Причиною можуть бути переміщення з холодного місця в тепле або навпаки, різка зміна погоди, якщо рослина винесено на відкрите повітря.

Якщо листя опадає поступово, причину треба шукати в неправильному поливі або якості грунту, які ведуть до відмирання коренів, короткому світловому дні, наявність шкідників.

Як виростити здоровий і квітучий лимон в домашніх умовах?

На фотографії дерево лимона

Дерево зміною зовнішнього вигляду вчасно подає сигнал sos. Щоб ваш цитрус не загинув, необхідно якомога швидше знайти і усунути всі помилки його вирощування.

Чи можна розмножити лимони вдома?

Що робити якщо всі принесені дорослі citrus limon пропадають, а вдома дуже хочеться мати цю рослину? можна спробувати вирішити цю проблему 2 способами.

Посадити свіже насіння в підготовлений грунт і ростити деревце. Цвітіння треба чекати більше 10 років, а то і всі 25! є відомості про плодоношення через 7 років, але це все одно занадто довгий термін. Але не засмучуйтеся, якщо ви всерйоз захопитеся цитрусами, то вирощений з насіння лимон можна використовувати як підщепу для якого-небудь держака сортового citrus limon.

відео про те, як виростити лимон в домашніх умови

Навесні відсоток приживлюваності живців набагато вище, але можна проводити живцювання і в іншу пору року. Гілочки беруть з декількома листочками (нирками), обробляють засобом для вкорінення і поміщають в пісок або відразу в грунт, закривають будь-яким прозорим покривним матеріалом, постійно підтримують температуру не менше 20 с.після вкорінення, пересаджують в повноцінний грунт і через рік починають формувати дерево. У перший рік пересадка відбувається 2-3 рази, а потім пересаджують рідше (раз в кілька років).