Вспользование нарцисів в дизайні саду

33

За винятком виставкових садів, декоративність яких розрахована на короткий час (як в знаменитому голландському парку цибулинних keukenhof), нарциси не висаджують великими масивами: після цвітіння їх листя набуває неохайний вигляд, але довго не відмирає остаточно, що може зіпсувати масштабну композицію.

Класичний спосіб посадки нарцисів в квітник-групами по 5-7 цибулин в пейзажні композиції між куртинами багаторічників (гераней, хост, манжетки та інших). Рослини-партнери повинні оточувати групу нарцисів з усіх боків, звідки відкривається вид на квітник. Пізньою весною вони відростають і майже закривають жовтіючу недекоративну листя цибулинних.

Мініатюрні сорти можна посадити в альпінарії. При цьому поруч з нарцисами має бути досить красивих рослин, що відволікають увагу від жовтіючих листя в травні.

Будь-які сорти нарцисів підходять для посадки в контейнери.

Після цвітіння контейнер можна просто прибрати в затишне місце і там доглядати за квітами, поки вони не закінчать цикл розвитку.

(про те, як вирощувати контейнерні рослини, можна дізнатися в статті «пересувні квітники»).

поради дизайнеру

Чи не намагайтеся використовувати в одному квітнику багато сортів цибулинних рослин різного терміну цвітіння. Найкраще враження справить одночасне цвітіння нарцисів 1-3 сортів. Якщо ви початківець квітникар, не ускладнюйте собі завдання – виберіть для квітника один невибагливий сорт.

Випробуйте вибрані сорти спочатку на грядці і відзначте їх точний термін цвітіння у вашому саду, а після вже підбирайте їм партнерів і плануйте квітник.

Навесні сад стрімко змінюється. Ранні нарциси цвітуть, коли в саду переважає гола грунт, і лише деякі рослини здатні скласти їм компанію.

Пізні сорти розпускаються вже в розпал весни, коли в саду багато зелені і квітів. Тому ідеї композицій з цими сортами будуть абсолютно різними.

Не намагайтеся осягнути неосяжне і вибрати партнерів для нарцисів так, щоб цвітіння не припинялося весь сезон. Такий квітник буде нудним, тому що в будь-який момент часу в ньому буде мало квітів. Сміливо покладайтеся на рослини, квітучі одночасно з нарцисами.

До ранніх сортів посадіть побільше мелколуковічних культур (хіонодокси, проліски, крокуси і мускарі), до пізніх – бруннер, бадан, живучку, примули.