Балконне диво: огірок з промовистою назвою

78

Безземельні любителі природи теж хочуть виростити що-небудь самостійно, і однією з культур, що піддається домашньому «городництву», є огірки. Деякі сорти пристосовують для посадки на балконі, інші спеціально для цього і створюються. Сортом, однаково добре плодоносним і на грядці, і в горщику, є балконне диво f1.

Зміст

 • Історія вирощування сорту огірків балконне диво
 • Опис сорту огірків балконне диво
 • Характеристика сорту

  • Відео: розповідь про огірки балконне диво
 • Особливості вирощування

  • Вирощування на грядці
  • Вирощування в квартирі

   • Відео: технологія вирощування огірків на балконі
 • Відгуки про огірки балконне диво

Історія вирощування сорту огірків балконне диво

Про огірку балконне диво городники вперше почули кілька років тому, а в 2018 році він за заявкою агрофірми «седек» був зареєстрований в державному реєстрі селекційних досягнень рф. Згідно з цим документом, гібрид призначений для особистих підсобних господарств і може вирощуватися в плівкових теплицях і незахищеному грунті, регіони допуску не обмежені. Однак вже сама назва свідчить, що цей огірок можна посадити і в міській квартирі: на балконі або підвіконні. Судячи з перших кроків цього гібрида, він здатний адаптуватися в будь-яких умовах, за що вже встиг отримати і перші оцінки у відгуках ентузіастів.

Опис сорту огірків балконне диво

Огірок балконне диво належить до числа індетермінантних рослин, його батоги виростають до півтора метрів. Гіллястість середня, бажано проводити формування куща, прищипуючи вчасно певні пагони. Тип цвітіння-жіночий, у вузлах знаходиться тільки один або дві квітки. Листя звичайного розміру, рівною зеленого забарвлення.

Плоди циліндричні, гладкі, горбкуватість і шипуватість незначна. Вони середнього розміру, зеленого кольору. Маса зеленця становить від 110 до 140 г.термін дозрівання — ранній: перші плоди можна зривати через 40-43 дні після появи сходів, масове плодоношення починається ще через тиждень. Можливість вирощування в умовах квартири обумовлена високою тіньовитривалістю рослини, а також компактністю кореневої системи.

Характеристика сорту

Огірок балконне диво є партенокарпічним (самозапильних), наявність бджіл не є обов’язковим. М’якоть огірка середньої щільності, солодкувата, гіркота відсутня. Смак зеленцов характеризується як відмінний, їм притаманний виражений огірковий аромат, свіжість і характерний хрускіт. Основне призначення-салатне, тобто вживання в свіжому вигляді. Надлишок врожаю може бути спрямований на консервування.

Балконне диво: огірок з промовистою назвою

Згідно з назвою, основне призначення огірка-домашнє вирощування

Врожайність висока: при вирощуванні в теплицях з квадратного метра збирають до 15 кг огірків. Гібрид має високу стійкість до борошнистої роси, огіркової мозаїки і до посухи. Витримує нетривалі зниження температури до критичних значень. Відрізняється невибагливістю і простотою догляду. Здатний плодоносити на підвіконні в зимовий час. Оскільки він належить до числа гібридів першого покоління, насіння від власного врожаю до посіву непридатні.

Перевагами сорту вважаються:

 • висока врожайність;
 • відмінний смак без гіркоти;
 • хороший товарний вигляд;
 • тіньовитривалість;
 • стресостійкість;
 • здатність плодоносити в будь-яких умовах.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Балконне диво: огірок з промовистою назвою

Як недолік відзначається можливість ураження павутинним кліщем, який часто мешкає в квартирах, заселених кімнатними квітами.

Відео: розповідь про огірки балконне диво

Особливості вирощування

Незважаючи на стресостійкість і адаптивність до погодних умов, повноцінне плодоношення огірка балконне диво можливо тільки в умовах справжнього тепла: при температурах нижче 15 ос життєдіяльність рослини завмирає. Найкраще гібрид себе почуває при температурах, близьких до 25 ос, а в умовах екстремальної спеки можливо скидання бутонів і квіток. Тому у відкритий грунт його висаджувати можна в середній смузі не раніше початку літа, в теплицю — на 2-3 тижні раніше. У квартирі можливе вирощування в будь-який час року, при створенні достатнього за тривалістю світлового дня.

Вирощування на грядці

Вирощування цього огірка в городі не має особливостей і може виконуватися як розсадним, так і безрассадним методом. Насіння на розсаду в середній смузі висівають в індивідуальні стаканчики в кінці квітня, а безпосередньо в грядку — в кінці травня. Як правило, вони продаються вже готовими до посіву, що має бути написано на упаковці з насінням. В іншому випадку їх можна замочити перед посівом до набухання, після чого загартувати, потримавши кілька годин в холодильнику. Поради щодо прогрівання насіння, що зустрічаються в багатьох статтях, для гібридів з жіночим типом цвітіння є марними. Розсаду вирощують в стаканчиках або торф’яних горщиках діаметром близько 8 см.

Важливо відразу після появи сходів різко знизити температуру на 6-8 градусів і тримати її на цьому рівні 4-5 днів, в іншому випадку розсада відразу, на очах, витягнеться. Надалі її тримають при кімнатній температурі (вночі трохи холодніше) і, крім періодичного поливу, ніяких турбот вона не вимагає. Якщо огірки передбачається вирощувати у відкритому грунті, за 5-6 днів до висадки розсаду гартують.

Балконне диво: огірок з промовистою назвою

При виборі горщика не треба сильно економити на обсязі

Якщо немає необхідності в ранньому отриманні врожаю, простіше посіяти насіння безпосередньо в грядку після прогрівання грунту мінімум до 15 ос. Як при розсадному вирощуванні, так і при посадці насінням між рослинами в ряду витримують відстань 25-30 см, між рядами при рядковій посадці — вдвічі більше. Як правило, індетермінантні сорти вирощують у вертикальній культурі, тому заздалегідь обладнають шпалеру, до якої підв’язують батоги.

Режими поливу і підгодівлі — як і для більшості аналогічних сортів. Грунт повинна бути постійно вологою і пухкої, підгодівлі дають два рази на місяць, намагаються використовувати натуральні добрива. Бічні пагони прищипують при досягненні ними півметрової довжини.

Вирощування в квартирі

При домашньому вирощуванні розсадна стадія має сенс тільки з точки зору економії місця. Якщо проблем з цим немає, насіння відразу висівають в горщики. Їх мінімальний обсяг-піввідра, а краще 7-8 літрів. Дренаж на дні обов’язковий, в якості грунту краще використовувати спеціальні суміші, придбані в магазині. Якщо передбачається вирощування на підвіконні, сіяти насіння можна в будь-який час. Якщо мова йде про заскленому балконі — не раніше березня, а для звичайного балкона розраховувати час слід, як і для відкритого грунту.

У разі осінньо-зимового сезону обов’язково треба обладнати додаткове підсвічування, щоб світловий день становив 12-14 годин. Необхідно передбачити можливість підв’язки, натягнувши шпагат з урахуванням того, що батоги можуть вирости майже до двометрової довжини. Якщо вирощування передбачається в кашпо, їх можна пустити і в звисаючому положенні. При сильному витягуванні батогів їх прищипують, орієнтуючись на габарити приміщення.

Балконне диво: огірок з промовистою назвою

Для зимового вирощування треба придбати фітолампи