Як заощадити гроші на воді: 10 порад, новинки техніки

32

Сучасний спосіб життя-це бажання все встигнути і при цьому заощадити час, ресурси і гроші. Прагнення використовувати все навколо якомога більш раціонально неможливо без уваги до дрібниць, і сьогодні ми розповідаємо, як правильно економити воду в своєму будинку і які новинки техніки вам в цьому допоможуть

Вода необхідна нам для життя так само, як повітря, і відрізняється від нього в першу чергу тим, що за її використання більшість людей на планеті платять. Ця стаття витрат настільки постійна і природна, що ми майже не звертаємо увагу на те, скільки і, головне, як ми витрачаємо воду. Зізнайтеся, коли ви в останній раз читали статистику по витрачанню води і читали взагалі? але ж сухі і об’єктивні цифри дійсно відкривають очі і наочно показують, скільки сотень і навіть тисяч літрів води йдуть в нікуди, а разом з ними — гроші, заощадивши які, можна зробити в квартирі ремонт або зробити велику покупку.

Ми проаналізували всі (або майже всі) існуючі способи економії води в будинку і вибрали для вас десять найефективніших. Взявши їх на озброєння, ви зможете гарантовано заощадити воду без шкоди для комфорту, а можливо, навіть з користю для нього. вам на допомогу-наші корисні поради та новинки сантехніки, створені спеціально для раціонального витрачання ресурсів.

1. Робіть ремонт вчасно

Найперше, що допоможе вам заощадити воду — ремонт всієї сантехніки, якщо він необхідний. один тільки протікає унітаз — вже близько 70 тисяч літрів витраченої даремно води в рік, підрахувати втрати в грошовому еквіваленті неважко. перевірте кожен змішувач, злив в туалеті, крани і з’єднання. Підказуємо простий спосіб зрозуміти, чи є десь протікання: перед сном запишіть показання водного лічильника і порівняйте з тим, що він покаже вранці. За умови, що вночі ніхто не користувався ванною або туалетом, зміна показників вкаже на те, що якась сантехніка все-таки тече. Відремонтувавши все, що потрібно, не зупиняйтеся на досягнутому і заведіть звичку проводити регулярну ревізію на кухні і у ванній, щоб вчасно виправляти неполадки.

2. Щільно закривайте кран

Завжди! в середньому з погано закритого крана» накопує » до 700 літрів води в місяць, що приблизно дорівнює 10-12 повним циклам пральної машини. Уявіть, які цифри вийдуть, якщо перевести це в рік. Боротися з протечками можна тільки одним способом: привчити себе перевіряти всі крани хоча б ввечері, в ідеалі — протягом дня. Якщо ж ви їдете кудись більше, ніж на пару днів, краще взагалі перекрити в квартирі воду.

3. Давайте повне навантаження

Включайте пральну і посудомийну машину тільки тоді, коли вони повністю завантажені. Дочекайтеся, коли у вас накопичиться достатня кількість брудних речей або брудного посуду, а щось по дрібниці завжди можна випрати і вимити вручну. Крім того, не сипте в пральну машину занадто багато порошку, щоб не доводилося використовувати додаткове полоскання. В іншому випадку ви будете даремно витрачати не тільки воду, але і електрику, що збільшить марні витрати мінімум удвічі.

Більшість виробників думають наперед і піклуються про споживача, створюючи нові економічні моделі. Так, наприклад, в лінійці продукції італійського бренду smeg є цілий ряд моделей посудомийних машин з мінімальним споживанням води (8,5 л/цикл). Вони розроблені спеціально для збільшення продуктивності і скорочення використання води і, як наслідок, електроенергії. Крім того, дизайн посудомийних машин дуже різноманітний, а це означає, що моделі до душі знайдуть і любителі милого ретро, і прихильники ультрасучасного мінімалізму.

4. Встановіть туалет з подвійним змивом

Подвійний змив — дуже зручна функція, якою, ми сподіваємося, скоро будуть оснащені всі туалети. Принцип роботи простий: на панелі змиву є кнопки малого і великого обсягу, найчастіше це 3 і 6 літрів відповідно. Залежно від завдання туалет зливає ту чи іншу кількість води, що відчутно сприяє її економії. Для наочності проведемо невеликий підрахунок: грамотне використання функції подвійного змиву дозволить родині з трьох осіб економити до 15 літрів води в день і до 450 — в місяць.

Двохоб’ємні змивні бачки можна знайти у німецького бренду grohe . Вони припускають три режими змиву: одинарний або подвійний обсяг і переривання змиву. Вибирати можна між стандартними 3 і 6 літрами, а також зменшити більший обсяг змиву до 4,5 літрів.

5. Купуйте сенсорні змішувачі

Вони працюють дуже просто: вода починає текти при піднесенні рук до інфрачервоного датчика і автоматично припиняє, коли їх прибирають. Такі змішувачі все частіше можна зустріти в громадських туалетах торгових і розважальних центрів, де щоденний потік людей просто величезний, а значить, необхідно раціонально використовувати воду. Переваги сенсора очевидні: він повністю вирішує проблему постійно — і без потреби — відкритого крана. А ще він дуже стане в нагоді на кухні: з таким змішувачем під час готування не доведеться бруднити ручки крана.

6. Або використовуйте важільні

Найчастіше сенсорні змішувачі коштують дорожче звичайних. Тому якщо ви шукаєте більш бюджетний варіант, віддайте перевагу важільним змішувачів. Вони змішують воду швидше, ніж два крани, відповідно йде менше часу на підбір комфортної температури і менше води витікає даремно. Багато сучасні моделі створюються спеціально для економії води, яка виходить до 10-15 літрів на добу.

7. Вивчіть систему класифікації well

Well (water efficiency label, «емблема ефективного використання води») — це нова європейська система стандартів водоефективності. Розроблена класифікація дозволяє оцінити сантехнічне обладнання за ступенем раціональності споживання води. Простота — її головний плюс, вона зрозуміла будь-якому споживачеві. Всі змішувачі та душі поділяються на класи, від a до d, залежно від того, скільки води та енергії споживають. Клас a-вищий, і якщо ви бачите на продукції відповідну позначку, то можете бути впевнені, що купуєте не просто красиву, але ще й економічну річ.

Зверніть увагу на змішувачі та іншу сантехніку з технологією grohe ecojoy ™ від компанії grohe . Вони призначені для максимально раціонального споживання води та електроенергії без шкоди для комфорту. grohe став одним з перших виробників, чию продукцію включили в нову класифікацію well.

8. Не тримайте кран відкритим без потреби

Ось тільки деякі ситуації, в яких відкритий кран вам напевно не потрібен: ви миєте посуд і наносите на неї миючий засіб, намилюєте тіло в душі, чистите зуби, готуєте їжу і так далі. За 10 хвилин відкритий на повну потужність кран може витратити до 150 літрів води. А тепер уявіть, якщо під час миття посуду ви будете тримати його відкритим тільки 3 хвилини з цих 10. Якщо вдуматися, виходить досить відчутна економія.

9. Полюбіть приймати душ

Мало хто не любить поніжитися в теплій ванні, розслабитися після важкого дня або просто помріяти. Це, безумовно, приємна і необхідна для домашнього релаксу процедура, але неважко здогадатися, що душ все ж набагато економічніше. Ми не закликаємо відмовитися від довгого вдумливого прийому ванни назавжди, але полюбити душ точно варто. Користуйтеся ним в більшості випадків, а для ванни, яка споживає мінімум в два рази більше води, виділіть певний день.

10. Подружитеся з «розумною» технікою

Все просто — замініть стару сантехніку на більш сучасну, яка виконана з розрахунком на раціональне використання води та енергії, а також відповідає актуальним стандартам водоефективності. І не бійтеся нововведень. Так, ми всі за своєю природою консерватори, незвідані функції здаються нам чи не ворожими (і на перший погляд непотрібними), але варто всього лише один раз їх ретельно вивчити, і ви відкриєте для себе в буквальному сенсі новий світ.

Пропонуємо не відкладати справу в довгий ящик і прямо зараз познайомитися ще з декількома новинками сантехніки в стилі «розумного будинку».

Наприклад, у іспанської компанії з майже столітнім стажем roca можна знайти відразу кілька дуже корисних речей. Перш за все це натискні змішувачі з кнопкою. Вода з них надходить порціями, тобто рівно стільки, скільки треба, а не нескінченним марним потоком. Більш того, параметри цих порцій можна запрограмувати самостійно: наприклад, вода може литися 15 секунд.

Не можна пройти і повз серії w+w , яка включає в себе інноваційну рідину дезінфектор, завдяки якій, вода з раковини в подальшому може бути використана для зливу в унітазі.

Ще одна новинка, цього разу минулого року-унітаз Hijet від laufen (одна з марок roca group ), який витрачає всього два літри води на повний змив. Він відповідає всім сучасним світовим стандартам сантехніки і розрахований на приєднання до стандартних інсталяційних систем, де змінюється настройка змиву — замість 6 або 4,5 літра виставляється 2 літри, і цього достатньо для якісної роботи.

Паралельно з цим марка laufen продовжує займатися активним просуванням на ринок безободкових унітазів. У чому їх користь? у додатковій економії, яка виходить дуже просто: менше бруду — менше прибирання і, отже, витрат води на неї.