Як укласти лінолеум на дерев’яну підлогу самостійно. Як стелити лінолеум на дерев’яну підлогу

59

Як укласти лінолеум на дерев’яну підлогу самостійно. Як стелити лінолеум на дерев’яну підлогу

На будівельних ринках і в магазинах представлена величезна кількість матеріалів для покриття підлог. Але вже багато десятиліть не втрачає своєї популярності серед людей, охочих зробити ремонт в своєму будинку, лінолеум для укладання на підлогу. Це пояснюється тим, що за невеликі гроші можна домогтися приголомшливого результату.

Лінолеум можна класти практично на будь-яку підставу, в тому числі і на стару дерев’яну підлогу. Особливо привабливо таке підлогове покриття для тих, хто хоче зробити ремонт своїми силами і при цьому досить швидко.

Лінолеум широко використовується як для приміщень житлового призначення, так і для адміністративних і громадських приміщень.

Переваги лінолеуму

Високий попит на лінолеум пояснюється безліччю переваг властивих йому. А саме:

  • висока якість матеріалу;
  • екологічно безпечний для людини (не виділяє канцерогенних і токсичних сполук);
  • не боїться вологи, не вбирає воду і не псується під її впливом;
  • високі показники зносостійкості і міцності;
  • покриття не вступає в реакції з побутовою хімією, миючими засобами і т. П.;
  • полімерний лінолеум не вражають гриби, і не боїться біологічної корозії;
  • демократична ціна;
  • простота укладання, не потребує професійної підготовки і навичок;
  • матеріал не містить пожежонебезпечних і легкозаймистих компонентів;
  • широкий вибір малюнків.

Все це дозволяє виконувати укладання матеріалу в приміщенні практично будь-якого призначення.

Види матеріалу

Щоб поверхня була рівною і служила довгі роки, важливі такі моменти як стан дерев’яної підлоги, на який планується настил лінолеуму, і вид лінолеуму.

Сьогодні ринок пропонує кілька відповідних для укладання на дерев’яну підлогу видів лінолеуму:

  • поліхлорвінілове покриття (пвх). Такий лінолеум випускається трьох типів: без підоснови, на спіненої, тканинної і теплозвукоізоляційної основі. Саме пвх лінолеум є найпоширенішим типом покриття, оскільки характеризується високими якостями експлуатації і прийнятною ціною.
  • покриття на алкидной основі. До складу такого лінолеуму входять пігменти, мінеральні наповнювачі і алкідні смоли. Він може виготовлятися з синтетичних або натуральних компонентів. Характеризується такий тип покриття високою стійкістю до стирання. Але при цьому у нього мала еластичність, в результаті чого лінолеум може з часом потріскатися.
  • гумовий лінолеум (релін). До складу такого типу покриття включені виробничі відходи гуми, каучуку і бітуму. Такий лінолеум включає 2 шари і характеризується високими показниками гідрофобності та еластичності. Цей тип покриття найчастіше застосовується для настилу в виробничих цехах і промислових приміщеннях.
  • колоксиліновий лінолеум. Таке покриття не має підоснови і являє собою мати нітроцелюлозні. Характеризується цей вид лінолеуму еластичністю і високим ступенем пожежостійкості. Поверхня матеріалу блискуча.

Як покласти лінолеум на бетонну підлогу. Як зробити всі виміри?

Цементно-піщана суміш наноситься тільки на розмічену поверхню підлоги. Щоб рівень підлоги був правильно виведений, визначається вихідна точка на горизонтальній поверхні підлоги. Разом з тим даний етап може викликати утруднення у початківця майстра.

Зазвичай робиться акцент на стінах, які розташовані одна навпроти іншої. Зробивши завмер відстані, рівного 1 см від поверхні підлоги із застосуванням будівельного рівня, проводять пряму лінію. На протилежній стіні відзначають лінію, зробивши ті ж виміри. Отримують між проведеними лініями рівну площину.

Схема стяжки підлоги.

Для перевірки рівності поверхні підлоги використовують довгу рейку. При здійсненні вимірів кімнати слід виміряти не дві, а чотири сторони. Це пов’язано з тим, що протилежні стіни мають різну довжину. Користуючись рівнем в два метри, здійснюють перевірку кривизни і горизонтальності підлоги.

При наявних перепадах висоти підлоги, складових більше 15-20 мм, обов’язково проводять роботи по створенню вирівнює стяжки. Перед початком виконання робіт виробляють установку маякових рейок з металу відповідно до рівня. При цьому відстань повинна бути менше ніж розмір довжини правила на 15-20 см.

Вибір його довжини буде залежати від кількості осіб, якими проводяться всі роботи, оскільки одна людина не в змозі впоратися з інструментом, довжина якого більше 1 м. Установку маякових рейок проводять з використанням бистросхватывающегося клею на гіпсовій основі. Клей слід застосовувати у вигляді» коржів», розташованих через кожні 25-30 см уздовж рейок.

Домогтися горизонтальності для кожної площини, в якій повинні розташовуватися рейки, можна за допомогою рівня. Якщо клей на гіпсовій основі вже схопився, то розчин цементу і піску (1:3) виливають на підлогу, заливаючи простір на площині між маяковими рейками.

Визначення рівності підлоги за допомогою рейки.

Виробляючи руху правилом у вигляді зигзага за встановленими рейках, здійснюють стягування надлишків складу в напрямку виходу, а в результаті виходить рівна поверхня. Потім поверхню підлоги залишають висихати протягом тривалого періоду.

Якщо є необхідність, то надлишки цементу збивають за допомогою зубила. Всі поглиблення можна залити цементно-піщаною сумішшю. При виявленні задовільних результатів вимірювань горизонтальній площині підлоги слід скористатися не звичайною стяжкою, а спеціальним розчином з полімерцементу, тобто самовирівнюється підлогою.

Укладання лінолеуму на поверхні бетонної підлоги вимагає заливки розчину в необхідній кількості на підлозі, а потім матеріал розгортають за допомогою зубчастого валика, що має довгу ручку. У разі необхідності обов’язково слід надягати спеціальне взуття, яка є непромокаючої.

Як покласти лінолеум на кухні. Який лінолеум покласти на кухні?

Кілька років тому лінолеум був цінний виключно через свою легкості укладання і економічності. Але сучасне підлогове покриття для кухні може використовувати в неповторних і стильних інтер’єрах. Безліч забарвлень, красиві декори і незвичайні фактури вже давно були оцінені дизайнерами і декораторами, тому ви гарантовано зможете підібрати інше місто для власного інтер’єру.

Розглянемо з вами основні особливості та різновиди матеріалу, а також тонкощі вибору, щоб лінолеум повністю відповідав вашим очікуванням і перевагам.

Лінолеум на кухні: особливості та різновиди.

Говорячи про різновиди матеріалу, окремо варто виділити натуральне і синтетичне підлогове покриття. Сам по собі лінолеум-це натуральне підлогове покриття, яке включає лляне масло і деревне борошно з додаванням смоли, вапна і кольорового пігменту. Подібний матеріал є комфортним, екологічно безпечним, довговічним і міцним (термін служби до 30 років). Натуральний лінолеум не буде вигоряти на сонці, а також відрізняється низькою горючістю.

Серед переваг можна виділити:

  • екологічно чистий і натуральний склад;
  • збереження структури і кольору протягом тривалого часу;
  • стійкість до стирання і інших зовнішніх факторів;
  • бактерицидні властивості матеріалу;
  • простота в плані догляду;
  • широкий вибір колірних рішень.

Необхідно враховувати, що і синтетично лінолеум від відомих брендів не поступається своєму натуральному опоненту по екологічній чистоті і зносостійкості. При цьому асортимент моделей істотно ширше, тому користувачеві буде значно простіше підібрати для себе оптимальне рішення. Пігмент пронизується по всій глибині і подібним чином вдається досягати високого опору до стирання.

До переваг синтетичного лінолеуму можна віднести:

  • низький рівень теплопровідності;
  • доступна ціна;
  • екологічна безпека;
  • непровідність електрики;
  • стійкість до зовнішніх факторів;
  • багата колірна гамма.

Серед недоліків можна виділити низьку вартість до хімічних розчинників і жирів, з якими досить покриття може стикатися на кухні.

Клас зносостійкості лінолеуму.

Якщо ви купуєте лінолеум для кухні, оптимально вибирати напівкомерційні моделі – вони простіше переносять механічні пошкодження, тому що.Мають міцним захисним шаром з товщиною від 0,4 до 0,7 мм.також потрібно розуміти, що чим важче покриттям, тим вище рівень щільності, отже, краще характеристики довше термін служби.

4 поради щодо вибору лінолеуму для кухні.

Під час вибору підлогового покриття для кухні, необхідно враховувати наступні критерії:

  • розмір приміщення-вибирайте метраж матеріалу, враховуючи запас для підгонки по малюнку, на різні виступи, пороги, переходи і т. Д.;
  • ширина лінолеуму — вона повинна повністю відповідати ширина приміщення, де буде встановлюватися, щоб виключити стики посеред приміщення;
  • сертифікація – натуральний і синтетичний лінолеум повинен мати відповідну документацію, яка буде підтверджувати високий рівень якості;
  • захист – вибираючи покриття для підлоги на кухню, віддавайте перевагу моделям із захисним покриттям, які буду гарантувати підвищену стійкість до зносу, довговічність і простоту догляду.

Дотримуючись цих правил, ви зможете вибрати і купити лінолеум для кухні, який стане прекрасним доповненням для нього і прослужить протягом тривалого часу.

Як покласти лінолеум на нерівний дерев’яна підлога. Як підготувати дерев’яну основу

На нових дерев’яних підлогах зашпаклюйте всі стики між дошками.

Старі дерев’яні підлоги в міру необхідності треба реставрувати:

  1. фарбу, особливо, якщо вона наносилася кілька разів протягом багатьох ремонтів, видаліть за допомогою шпателя і будівельного фена.
  2. всі стики між мостинами і всю поверхню основи вирівняйте за допомогою циклювальної або шліфувальної машинки, щоб усунути всі нерівності і перепади розміром більше 1 мм.перед тим як покласти лінолеум на нерівну підлогу, його підготовку можете продовжити двома варіантами. А саме: шпаклюючи стики між дошками або настеливши дсп, фанеру.
  3. перший метод складніше і триваліше за часом. Він доцільний, коли настил новий і немає потреби в особливій закладенні швів або коли старі мостини у відмінному стані (не деформовані і не скриплять).

Старий дерев’яна підлога найкраще підготувати за допомогою настилу фанери.

  1. я вважаю другий спосіб більш якісним. У підсумку ви отримаєте більш однорідну і рівномірну основу, яка більше підходить для лінолеуму.

Хочу вас попередити, що в останньому випадку не треба настилати гідроізоляцію.деревина повинна в ході експлуатації вентилюватися або володіти можливістю для відведення надлишків вологи.гідроізоляція припинить дані умови, чим посприяє утворенню цвілі і гнилі.

Простежте, щоб після підготовки підстави не залишилося скрипучих дощок. З цією метою прикрутіть додатково мостини до лагам шурупами.

Перед тим як покласти лінолеум на двп, по периметру стін кімнати приклейте демпферну стрічку з пінополіетилену, щоб нівелювати наслідки сезонного розширення і стискання покриття. Також між листами залиште шви в 3 мм.