Як правильно зробити фундамент для забору своїми руками. Фундамент для забору своїми руками

32

Як правильно зробити фундамент для забору своїми руками. Фундамент для забору своїми руками

У багатьох фундамент асоціюється виключно з будинком. Однак в підставі потребує будь-яка споруда, включаючи огорожі: воно забезпечує довгостроковість і надійність паркану відзначає кордон володінь власника.

Міцна основа для огорожі по периметру ділянки дозволить паркану прослужити довше і зробить його якісніше: міцний фундамент не дозволить паркану покоситися з часом або під дією руху грунту. Встановлений без підстави, паркан вимагатиме ремонту щороку. Цим і обумовлюється необхідність створення міцного фундаменту для огорожі навколо ділянки.

Крім необхідності зміцнення паркану, фундамент потрібно і при використанні певних будівельних матеріалів: цегли, бетону, профнастилу, каменів. Якщо ви вирішили зробити фундамент для забору своїми руками, рекомендуємо ознайомитися з даною статтею.

Планування і розрахунок огорожі

Перед безпосереднім облаштуванням фундаменту потрібно ретельно спланувати зведення всього паркану. Адже глибина підстави і сама конструкція підстави багато в чому залежать від будівельного матеріалу, обраного для огорожі.

Планування забору починається з нанесення розмітки на кордон ділянки. Тут потрібно дотримати точність: не захопити частину території іншої ділянки, і в той же час не дуже заглибитися на свою територію. Розмітка наноситься за допомогою кілочків і мотузки. На кути кордону забиваються кілочки, на них натягується мотузка, після чого символічне огорожу повинно бути виміряно за допомогою рулетки. Якщо завмер буде проводитися фахівцями, то використовуватися будуть такі вимірювальні прилади, як теодоліт і нівелір.

Заливка фундаменту під паркан. Установка стрічкового фундаменту для забору-відео

У будівництві багатьох видів огорож застосовується метод заливки монолітного підстави. Альтернативи залити стрічковий фундамент для забору з каменю, цегляної кладки і секцій профнастилу просто не існує. І як показує практика, саме цей вид підстави дозволяє більшість робіт зробити своїми руками, починаючи від розрахунку кошторису і закінчуючи установкою паркану на стрічковий фундамент.

Готовий фундамент перед набором прольотів

Місця застосування

Паркани на стрічковому фундаменті здобули популярність у господарів, охочих обгородити садибу надійною огорожею. Заливка стрічкового фундаменту під паркан забезпечує міцність споруди під час осінньо-зимового періоду обдимання грунту.

Незамінним така підстава стає і на заболочених ділянках.

Там воно виступає не тільки надійним фундаментом під огорожу, але і служить штучним бар’єром для створення насипу на ділянці. Установка паркану на даних грунтах більш клопітка справа через незручності виконання робіт.

Огорожа з металевого паркану

У нормальних умовах пристрій стрічкового фундаменту під паркан необхідно для влаштування огорож:

  • з каменю;
  • з масивних елементів;
  • парканів комбінованої конструкції з каменю і профлиста.

Крім цього, стрічковий фундамент під паркан своїми руками з успіхом може бути залитий і під загородження, прольоти яких виконуються з інших матеріалів:

  • з сітки рабиці ;
  • з профлиста;
  • з дерев’яного паркану або

Масивна споруда на стрічковому підставі

Підготовка

На початковому етапі будівельних робіт здійснюється прокладка траси під будівництво огорожі і попередній розрахунок кошторису матеріалів і обсягу роботи.

Відправними точками для проведення розрахунку будуть:

  1. довжина ділянки або повна довжина всієї огорожі.
  2. визначення основного матеріалу стовпів і прольотів.
  3. вивчення якісних показників грунтів на ділянці.
  4. якого виду буде виконана опалубка.
  5. який потрібен матеріал для армування заливки.
  6. як залити обсяг опалубки.

Після вибору матеріалу прольотів і стовпів уточнюється глибина стрічкового фундаменту для забору. Для цього можна використовувати онлайн-калькулятор для розрахунку звичайних підстав. Різниця буде лише в тому, що при обчисленні потрібно вводити в калькулятор вихідні дані огорожі, а не підстави будівлі.

Пристрій опалубки

Для роботи варто використовувати професійний калькулятор розрахунку. У підсумку він видасть інформацію не тільки за потребами бетону і арматури, але і по опалубної конструкції і необхідним для її влаштування матеріалами.

Звичайно, можна озброїтися і звичайним калькулятором і проводити довгі розрахунки самому, не один раз заплутавшись і допустивши масу помилок. Правда, те, що в підсумку побудуємо, може бути набагато дорожче, ніж повинно бути насправді.

Підстава з перепадом висот

Монтаж

В процесі монтажу готується майданчик під стрічку підстави, вирівнюється, якщо це необхідно, рівень поверхні ділянки і робиться розмітка траншеї. Якщо планується паркан з цегляними стовпами на стрічковому фундаменті, для стовпів можна розрахувати більш широку основу і цоколь з натурального каменю.

Схема армування стрічкового підстави з перепадом висот

Опалубка під стрічковий фундамент під паркан з профнастилу зі стовпами з профільної труби може бути невеликої висоти. Єдине, що тут потрібно врахувати, так це збільшення глибини котловану під стовпи.

Готове огорожу з цегляними стовпами

Розмітка

Розмітка по трасі пролягання паркану робиться за допомогою розмічального шпагату і кілочків. Перед тим як зробити розмітку, рекомендується подивитися навчальне

Після розмітки основи стрічкового фундаменту робиться розмітка. Далі відривається траншея потрібної глибини і ширини.

Армування і установка стовпів

Установка армованого каркаса застосовується в основному на складних пучинистих грунтах або коли заливається стрічковий фундамент під цегляний паркан.

Схема армування стрічки

Для огорожі з профнастилу і сітки рабиці

Армування проводиться металевою арматурою в 2 сітки з кроком 200х200 мм діаметром арматури 10-12 мм.

Перед установкою опалубки

Арматурний каркас зв’язується з вертикальних, горизонтальних і поперечних відрізків за допомогою монтажного дроту.

Під важкі паркани

Фундамент для цегляного паркану вимагає посилення. Тут, як і, рекомендується застосування технології тісе. На таких грунтах влаштовується столбчато-стрічковий тип фундаменту. Потрібний діаметр стовпів підстави може бути забезпечений спеціальним буром.

Фундамент під паркан з блоків. Особливості матеріалу

Шлакоблочна огорожа являє собою міцну і привабливу конструкцію. На відміну від багатьох інших видів парканів, шлакоблочна конструкція недорога і дуже міцна, що володіє такими численними перевагами:

  • термін служби огорожі становить від п’ятдесяти років, при наявності захисного фарбування або облицювання – більше
  • вага конструкції в 1,5 рази менше, ніж у цегляної огорожі, що дозволяє знизити витрати на фундамент,
  • блок можна виготовити самостійно, якість і привабливість вешнего виду від цього не погіршуються,
  • в якості декоративної обробки можна використовувати різні матеріали, включаючи плитку або фарбу різноманітних відтінків,
  • матеріал екологічно безпечний, він не виділяє шкідливих речовин,
  • огорожу можна легко звести своїми руками,
  • вартість забору відносно невисока.

Паркан з шлакоблоків є одним з найбільш довговічних і міцних, при цьому його ціна невисока. Конструкція добре гармонує з навколишнім ландшафтом, для установки потрібні прості матеріали.

Паркани з шлакоблоків можуть бути двох типів. У першому випадку-це конструкції з опорними стовпами і секціями тільки з блоків. Подібні огорожі вважаються найнадійнішими, щоб зробити їх більш привабливими, використовуються блоки різних відтінків і з фактурною поверхнею.

Другий тип – комбінований, для опор і фундаменту використовуються шлакоблоки, секції виготовляються з дерев’яних щитів, цегли або профнастилу. Такі конструкції можуть зажадати додаткового посилення. Самим недорогим і надійним огорожею є паркан з профнастилу, що закріплюється на шлакоблочних стовпах. Для забору не потрібен масивний фундамент, роботи проводяться в найкоротші терміни, додаткова обробка не потрібна.

Мелкозаглубленный фундамент під паркан. Стрічкове підставу під паркан-різновидиФундаментів і критерії вибору

При збільшенні маси огороджувальної конструкції має застосовуватися фундаментна основа більшої міцності. Для масивних опор паркану і конструкцій з важкими цегляними або кам’яними стовпами необхідний залізобетонний фундамент під паркан. Варто зупинити вибір на стрічковому фундаменті, що зводиться на всіх видах грунту. Фундамент для забору стрічковий надійний і відрізняється підвищеним запасом міцності.

необхідна надійна огорожа навколо приватного будинку

Для будівництва огорож застосовуються наступні види фундаментів стрічкового типу:

  • складовою. Він відрізняється простотою конструкції. Збірний фундамент споруджується з різних видів бетонних блоків або природного каменю. На збірній подушці кам’яна огорожа не піддається деформаціям і зберігає стійкість в процесі експлуатації. Технологія зведення збірного підстави передбачає підготовку траншеї, формування подушки з подальшим укладанням блоків або каменю на цементний розчин;
  • цілісний. Монолітна конструкція фундаментної основи більш популярна в порівнянні зі збірним варіантом. Для спорудження фундаментної стрічки витягується грунт по контуру майбутнього паркану, засипається піщано-гравійна суміш на дно і споруджується опалубка. Висота опалубки визначається рівнем піднесення фундаменту над поверхнею грунту. Потім встановлюється арматурна решітка і виконується бетонування.

За рівнем заглиблення в грунт фундаментна основа стрічкового типу ділиться на такі різновиди:

для спорудження огорожі важливо правильно вибрати оптимальний вид фундаменту

  • мелкозаглубленний фундамент, застосовуваний для установки полегшених огороджувальних конструкцій з сітки рабиці, профільованого металу або деревини. Мелкозаглубленная різновид фундаментної основи застосовується для будівництва огорож на стабільних і слабопучіністих грунтах. Глибина закладки фундаменту становить 0,5-0,7 м;
  • глибоко заглиблена фундаментна основа, що використовується для важких кам’яних, блокових або цегляних огорож. Підстава підошви заглибленого фундаменту розташоване нижче рівня замерзання грунту на 0,3 м.для спорудження заглибленого фундаменту необхідний збільшений обсяг будматеріалів, що впливає на загальний обсяг витрат.

Важливо правильно вибрати оптимальний вид фундаменту для спорудження огорожі навколо ділянки. Слід врахувати ряд факторів:

  • конструктивні особливості огорожі;
  • масу складових елементів майбутнього паркану;
  • величину навантаження, що діє на опорні стовпи;
  • характеристики грунту;
  • рівень замерзання грунту;
  • особливості рельєфу;
  • близькість знаходження водоносних пластів;
  • загальний обсяг витрат.

термін служби всієї огороджувальної конструкції залежить від того, наскільки правильно обраний тип фундаменту на стійкість фундаментної основи впливають також наступні моменти:

  • імовірність усадки грунту при сезонних змінах вологості і коливаннях температури;
  • вплив атмосферних факторів і можливе підмивання фундаменту талими водами;
  • сумарна площа огороджувальної конструкції, парусність якої викликає деформацію.

Важливо правильно підібрати розміри фундаментної стрічки і визначитися з розмірами арматурної решітки. Вибираючи різновид стрічкового фундаменту для майбутнього паркану, врахуйте вимоги, що пред’являються до фундаментної основі.

Головні критерії вибору:

  • забезпечення стійкості важких парканів;
  • рівномірний розподіл маси огорожі на грунт;
  • запобігання деформації огорожі і локальної усадки;
  • недопущення обвалення паркану під вітровим навантаженням;
  • збереження стійкості конструкції при переміщеннях грунту.

Для правильного визначення виду стрічкового фундаменту слід виконати міцнісні розрахунки, що грунтуються на особливостях конструкції паркану і результатах геодезичних вишукувань.

Стовпчастий фундамент для забору. Як зробити своїми руками фундамент для забору?

Незмінним атрибутом приватного будинку або дачі є надійна огорожа, що захищає територію від несанкціонованого вторгнення сторонніх і проникнення тварин. Незважаючи на те що зовнішній вигляд, конструкція паркану і застосовувані при його зведенні матеріали відрізняються, всі типи огорож необхідно зводити на міцній основі. Приймаючи рішення самостійно проводити роботи, слід відповідально підійти не тільки до вибору матеріалу, але і правильно підібрати фундамент під паркан. Бажаючи без залучення найманої робочої сили самостійно захистити приватну територію, заощадити грошові кошти і забезпечити при цьому стійкість змонтованої огорожі, ретельно розберіться, як здійснити спорудження фундаменту під паркан своїми руками. Самостійно виконуючи роботи, важливо сформувати надійну основу, рівномірно розподіляє масу огорожі на грунт, оберегти огороджувальну конструкцію від перекосів або обвалення.

Багато асоціює фундамент тільки з самою будівлею, однак підстава потрібно для будь-якої споруди, включаючи навіть огорожу

Зі збільшенням маси конструкції зростає потреба в збільшенні міцності підстави. Протягом тривалого часу бетонний фундамент під паркан вважається найбільш безвідмовним, недорогим, зручним. Розглянемо детально види основ, що застосовуються для побудови огорож. Розберемося, як проводиться заливка фундаменту під огорожу, а також вивчимо рецептуру бетонного розчину.