Підготовка вишні до зими для захисту гілок і коренів від підмерзання

84

Вишню в умовах російського клімату зручно вирощувати-адже вона славиться своєю високою морозостійкістю, проте, грунтовна підготовка вишні до зими іноді має вирішальне значення. Чи не приділивши восени вишневому чагарнику належної уваги, ви ризикуєте залишитися в наступному році без врожаю кисло-солодких ягід.

В який час пора готувати вишню до зими?

Справа в тому, що в суворі малосніжні зими на кущах вишні іноді вимерзають бруньки, а від чергування сильних морозів і відлиг може постраждати коренева система вишні і стовбур. Навіть при температурі -10 градусів чагарник здатний висохнути до хрускоту під впливом холодного вітру.

Тому не варто особливо розраховувати на те, що підвищена морозостійкість дозволить вишні легко вижити в будь-яких кліматичних умовах, при будь-яких примхах природи. Якщо ви не хочете залишитися без ароматного вишневого варення і освіжаючого кисло-солодкого компоту, обов’язково восени подбайте про те, як підготувати вишню до зими.

Підготовка вишні до зими для захисту гілок і коренів від підмерзання

Починати осінні роботи по догляду за вишнею можна з середини вересня, а вкривати на зиму-ближче до кінця жовтня

Відразу варто уточнити, що не в кожному регіоні підготовка вишні до зими є обов’язковою. Якщо клімат м’який, а зими снігові, то в додатковому укритті чагарнику особливої необхідності немає. Досить буде внести добрива для кращого плодоношення вишні в наступному сезоні і провести завершальний влагозарядковий полив.

відео про підготовку дерев до зими

У регіонах з суворими зимами осінній догляд за вишневими чагарниками включає в себе набагато більше обов’язкових процедур: санітарну обрізку гілок, обробку пристовбурного кола з поливом, підгодівлю, профілактику або боротьбу з шкідниками, побілку штамба і мульчування.

Починати осінні роботи по догляду за вишнею можна з середини вересня, а вкривати на зиму – ближче до кінця жовтня, коли вже випаде сніг. Орієнтуйтеся по погоді, адже в різних регіонах з року в рік відповідні терміни можуть зрушуватися.

Чим і як укрити вишню на зиму, щоб захистити від морозів?

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Підготовка вишні до зими для захисту гілок і коренів від підмерзання

Перш ніж приступити до укриття вишні, рекомендується пригнути її гілки. При цьому старі гілки, яким вже більше восьми років, вирізують, залишаючи до п’яти молодих гілок на заміну і основні плодоносні гілки. Притиснуті гілки вкривають від морозів соломою або бадиллям.

Підготовка вишні до зими для захисту гілок і коренів від підмерзання

Перш ніж приступити до укриття вишні, рекомендується пригнути її гілки

  • у степової (чагарникової) вишні гілки пригинають по колу – навесні вони збережуть нахил і надалі легше будуть пригинатися.
  • низькорослі форми степової вишні можна пригинати як по колу, так і віялово.
  • звичайну різновид вишні теж пригинають по колу.
  • у піщаної вишні гілки пригинають віялом, а при настанні морозів збирають їх в пучок.

Для захисту кореневої системи вишні від морозів досить укрити грунт під кущем товстим сніговим шаром, час від часу підгрібаючи сніг, щоб сформувався об’ємний замет.

Додатково ви можете укрити стовбур вишні чохлом зі звичайної мішковини або просто обмотати штамб папером. З приходом весни подібні укриття потрібно відразу зняти, щоб вишня не постраждала від накопичився конденсату.

Підготовка вишні до зими для захисту гілок і коренів від підмерзання

Досвідчені садівники рекомендують замульчувати снігові замети під вишнею тирсою або ж дрібною соломою

Особливо важливо подбати про укриття на зиму молодих саджанців вишні. У перший рік обов’язково замульчуйте пристовбурні кола у вишні торфом, тирсою або хоча б просто хорошим шаром землі, а зверху якомога раніше присипте снігом.

Досвідчені садівники рекомендують замульчувати снігові замети під вишнею тирсою або ж дрібною соломою – світла мульча поверх снігу допоможе землі довше залишатися мерзлою, і цвітіння вишні почнеться днів на десять пізніше звичайного. Занадто раннє ж цвітіння небажано з тієї причини, що при весняних заморозках ніжні квіти ризикують підмерзнути, тоді рясного врожаю плодів можна не чекати.

відео про підготовку саду до зими

Не забувайте, що велику роль в тому, наскільки успішно молоде деревце вишні переживе зимові холоди, грає місце на ділянці, яку ви відвели під його посадку. Так, шанси на успішну зимівлю значно підвищуються, якщо вишня виявиться надійно захищеною від сильних зимових вітрів. А ось біля парканів її краще не садити, щоб чагарники не виявилися занесеними снігом по саму верхівку.