Нікола-томат з сибірським характером

96

Нікола-томат для сибіру. В умовах короткого літа з непередбачуваною погодою цей сорт стабільно дає високі врожаї. Плоди невеликі, але смачні, на кущах їх наростає багато. Агротехніку ніколи можна назвати безпроблемною, але, все ж, є нюанси, які доведеться враховувати.

Історія томата нікола

Томат нікола створений селекціонерами західно-сибірської дослідної станції в місті барнаулі. Установа входить до складу підмосковного фгбну «федеральний науковий центр овочівництва», колишня назва — внииссок. У зв’язку з цим відбувається якась плутанина щодо походження сорту.

Нікола-томат з сибірським характером

Томат нікола вивели в барнаулі, але оригінатором сорту є підмосковне підприємство фгбну» фнцо »

Відомі агрофірми «аеліта», «сібсад», «насіння алтаю» активно і справедливо просувають томат нікола як досягнення сибірських селекціонерів. На форумах городники називають його «справжнім помідором для сибіру» і «поліпшеною версією сибірського скоростиглого». Однак заявником на реєстрацію в держреєстрі селекційних досягнень є головне підприємство фгбну «фнцо» з московської області. Воно ж забезпечує збереження сорту.

Нікола внесений до держреєстру в 1993 році. Районований для чотирьох російських регіонів:

  • волго-вятського;
  • середньоволзького;
  • західно-сибірського;
  • східно-сибірського.

Відео: про інститут вниисок

Опис сорту

Нікола росте невисоким кущем — 40-65 см, можна вирощувати за ледачою технологією — без пасинкування і підв’язки. За термінами дозрівання сорт відноситься до середньоранніх, від сходів до збору урожай проходить 94-115 днів. Перша квіткова кисть утворюється над 8-9 листом, наступні — в кожному міжвузлі або через одне. У кисті наливається по 6-7 плодів. Помідори округлі, гладкі, без ребер, червоні. Всередині 6-10 насіннєвих камер.

Нікола-томат з сибірським характером

Томат нікола щедро обдаровує плодами, при цьому не вимагаючи підв’язки і пасинкування

Вага одного плоду — 73-93 г.врожайність на особистих ділянках — 4-5 кг/м2, в польових умовах — 213-455 ц/га. Максимальну продуктивність сорт демонструє у себе на батьківщині, в алтайському краї, мінімальну — в средневолжском регіоні. Помідори вирівняні за розміром, мають хороший товарний вигляд, швидко розкуповуються на ринку. Смак професійні дегустатори з держкомісії з сортовипробувань оцінили на «відмінно». Призначення ніколи універсальне, помідори використовують в свіжому вигляді і для засолювання.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Нікола-томат з сибірським характером

Однак у кожного сорту є свої недоліки. Так, нікола відрізняється низькою стійкістю до ряду хвороб: фітофторозу, чорної плямистості, септоріозу, макроспоріозу, вершинної гнилі.

Відео: відгук сибіряка про томаті нікола

Особливості вирощування

В сибіру і середній смузі сіяти ніколу рекомендується з середини березня до початку квітня. До моменту висадки на постійне місце розсаді має виповнитися 60-65 днів. Цей томат вирощують і на півдні безрассадним способом, насіння сіють в теплицю або під тимчасове укриття, коли земля прогріється до +10… +12 °c.

Вже на стадії підготовки до посіву потрібно враховувати нестійкість сорту до цілого комплексу захворювань. Насіння обов’язково протруйте в розчині марганцівки, а землю для розсади прогрійте будь-яким способом до 100 °c. У відкритому грунті і в теплиці обробіть грядки, дуги, шпалери, кілки та інші конструкції, які будуть контактувати з томатами бордоською сумішшю (3%) або розчином мідного купоросу (100 г на 10 л).

Сходи тримайте на світлому підвіконні. У фазі 1-2 справжніх листочків розсадите їх за індивідуальними горщикам. За весь розсадний період рослини доведеться підгодувати 3-4 рази. Використовуйте мінеральні суміші для розсади, а поза домом можна поливати органікою — настоями коров’яку, посліду, кропиви. Першу підгодівлю дайте через тиждень після пікіровки, наступні — з інтервалом в 2 тижні, останню-за тиждень до висадки.

У відкритий грунт висаджуйте, коли мине загроза заморозків, в теплицю — на 2 тижні раніше. До цього часу на рослинах вже має бути по 6-7 справжніх листочків. Розсаду потрібно попередньо загартувати, тобто поступово привчити до сонячних променів і свіжого повітря. Схема посадки для миколи-50х40 см.

Поки до збору врожаю ще далеко, через тиждень після висадки, зробіть профілактичне обприскування від хвороб фунгіцидом (незабаром, хомом, хорусом). Надалі в поливну воду раз в 2 тижні додавайте безпечний для нашого здоров’я біопрепарат фітоспорін (2 ст.л. Концентрату з пасти на 10 л води).

Нікола-томат з сибірським характером

Фітоспорін містить мільйони живих бактерій, в грунті вони конкурують з хвороботворними, зменшуючи їх популяцію

Нікола охоче відгукується підвищенням врожайності на підгодівлі. З початку цвітіння і до початку дозрівання плодів двічі на місяць поливайте під корінь розчином комплексного добрива для томатів. Готові суміші продаються під марками: біогумус, біомастер, червоний велетень, агрікола, фертика. За кольорами обприскати стимулятором плодоутворення зав’язь або бутон.

У польових умовах ніколу не підв’язують і не пасинкують. Але на своїй ділянці за декількома кущиками можна і позалицятися. Щоб плоди і листя не лежали на землі, підкладіть під кущі суху траву або широкі дощечки. Бажано видалити прикореневі пасинки і все, що ростуть нижче першої квіткової кисті. Кущ буде краще провітрюватися і висвітлюватися, плоди виростуть крупніше і солодше.

Відгуки про томаті сорту нікола

А я саджу анжеліку від гісок скороспілка ,урожайна і смак подобається.нікола від сібсад надійний

Світло-лана

Https://forum.tvoysad.ru/viewtopic.php?t=6831&start=120

Мені подобаються сорти томатів для теплиці: санька, москвич, нікола, верліока (не великі томати але врожайні)

Tatiana73

Http://www.kirovchanka.ru/forum/viewtopic.php?f=483&t=368522

А у нас дуже рано починаються тумани, тому доводиться вирощувати все в теплицях і ранні сорти . Але пробуємо і пізні.взагалі кілька років поспіль саджу «сибірські » і»ніколу» це теж сибірські але трохи вдосконалені

Ольга67

Https://www.fermer.by/topic/18272-sorta-tomatov/