Алича злато скіфів: правила вирощування найсолодшого сорту

55

Сорт аличі злато скіфів був отриманий шляхом селекції в академії сільського господарства ім. К. А.тімірязєва на основі сіянця кубанської комети. У процесі виведення культури були задіяні мутагени. У 2005 році алича була занесена до державного реєстру по центральному округу. Це високоврожайна культура, плоди якої відрізняються відмінними смаковими властивостями.

Зміст

  • Опис аличі сорту злато скіфів
  • Переваги та недоліки
  • Особливості посадки дерева
  • Правильний догляд за аличею

    • Полив
    • Добриво
    • Формовка

      • Майстер-клас з обрізання аличі-відео
    • Підготовка до зими
  • Хвороби і шкідники

    • Хвороби, характерні для аличі злато скіфів-таблиця

      • Типові недуги сорту-фотогалерея
    • Поширені шкідники аличі-таблиця

      • Шкідливі комахи на фото
  • Особливості збору врожаю
  • Відгуки садівників

Опис аличі сорту злато скіфів

Алича злато скіфів: правила вирощування найсолодшого сорту

Злато скіфів — гібридний сорт вітчизняної селекції

Сорт злато скіфів відноситься до категорії сливи російської або аличі гібридної. Це дерево середніх розмірів, висота якого трохи перевищує 2 м.крона розлога, округла. Листя світло-зеленого кольору, великі, довгасті. Пластини по краях зазубрені, верхівка має загострений кінець. Пагони колінчастого типу, досить товсті, мають жовтуватий відтінок. Квітки білі, цвітіння рясне. Плоди порівняно великі (35-40 г), мають правильну овальну форму зі слабопомітним черевним швом. Вони покриті щільною жовтуватою шкіркою, на якій присутній легкий восковий наліт. Кісточки середньої величини. Воронка вузька.

Плоди дозрівають вже в останніх числах червня, що відрізняє злато скіфів від інших сортів. М’якоть забарвлена в жовтий колір, має щільну структуру і волокнисту консистенцію. Плоди досить соковиті, на смак солодкі з незначною кислотою. Плодоношення культури щорічне.

Сорт отримав найвищу дегустаційну оцінку-5 балів. Біохімічний склад аличі включає 1,9% кислот, 6,3% цукрів і 9,4% сухих компонентів.

Переваги та недоліки

Алича злато скіфів: правила вирощування найсолодшого сорту

Алича злато скіфів відрізняється відмінним смаком

Переваги аличі даного сорту:

  • раннє дозрівання;
  • великий розмір плодів;
  • стабільне плодоношення;
  • відмінні смакові властивості плодів.

Недоліками ж є:

  • самобесплодность;
  • низькі показники транспортабельності;
  • нестійкість нирок до мінусових температур.

Особливості посадки дерева

Алича злато скіфів: правила вирощування найсолодшого сорту

Алича садиться навесні або восени

Злато скіфів є самобесплодним сортом, тому при вирощуванні використовуються запилювачі, наявність яких допомагає поліпшити зав’язі і підвищити врожайність аличі. Це такі сорти, як подарунок санкт-петербургу, павловська жовта і рубінова.

Для посадки підбирають сонячне місце з південно-західної або південної сторони ділянки. Найбільш підходящим типом грунту для аличі є суглинок, але ця культура може виростати і на піщаних грунтах. Рівень кислотності повинен бути нейтральним. Глибина розміщення кореневої системи аличі становить 30-40 см. Виходячи з цього, для рослини вибирають ділянку з заляганням грунтових вод на рівні 1-1, 5 м.

Важливо! при посадці декількох дерев їх потрібно розміщувати на відстані в 3 м.

Щоб вибрати здоровий саджанець, потрібно уважно оглянути кореневу систему, крону і поверхню кори. На рослині не повинно знаходитися механічних пошкоджень і сухих гілок. Мінімальна довжина коренів — 10 см.грунт, в якій перебуває саджанець, не повинна мати ознак цвілі.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Алича злато скіфів: правила вирощування найсолодшого сорту

Аличу висаджують на початку вересня або першій половині квітня. До попередньої підготовки місця потрібно приступати за 1-2 тижні. Для правильної посадки виконайте наступні дії:

  1. викопайте яму діаметром 60-80 см і глибиною 60 см, заповніть її на 2/3 сумішшю з грунту, 1 кг нітрофоски і 15 кг перегною. У суглинний грунт також необхідно додати 20 кг торфу або піску, а в піщаний — 10 кг дернової землі.
  2. у грунт з підвищеною кислотністю також вноситься розчин деревної золи або крейди (300 г на 10 л).
  3. починайте посадку з формування на дні поглиблення земляного горбка, на який помістіть саджанець. Коренева шийка повинна розташовуватися на рівні поверхні грунту.
  4. далі засипте яму, а грунт утрамбуйте. Біля саджанця на відстані 10 см можна встановити кілочок і підв’язати до нього рослина за допомогою шпагату.
  5. по колу стовбура сформуйте земляний валик і полийте дерево, використовуючи 30 л води.
  6. після вбирання вологи замульчуйте грунт соломою або торфом.

Правильний догляд за аличею

Полив

Алича злато скіфів: правила вирощування найсолодшого сорту

Полив аличі відбувається в міру висихання грунту

Алича є посухостійкою культурою і при систематичних опадах зволоження не потребує. Але при відсутності дощів дерево необхідно поливати. Ця процедура виконується після цвітіння, завершення росту пагонів і придбання плодами відповідного забарвлення. Оптимальний метод-наповнення водою пристовбурного кола. Для цього необхідно зробити невелике поглиблення навколо основи дерева (не глибше 20 см), діаметром приблизно 0,8–1 м.на одну рослину кожен раз витрачається по 30-40 л води. У жовтні рослині потрібно влагозарядковий полив-використовують відразу 60 л рідини.

Важливо! вода для поливу повинна бути теплою (близько 25 °с).

Добриво

Алича злато скіфів: правила вирощування найсолодшого сорту

Підживлення дозволить отримати відмінний урожай аличі

Для повноцінного розвитку дереву потрібна підгодівля. Живильні суміші вносяться протягом усього сезону за наступною схемою:

  1. у квітні, до початку цвітіння, в процесі перекопування пристовбурного кола додають по 40 г калійної солі і 25 г аміачної селітри на 1 м2. У травні культуру підгодовують сечовиною (20 г на 10 л, витрата — 5 л на дерево).
  2. після завершення етапу цвітіння в грунт вноситься розчин коров’яку. Добриво спочатку розводять з водою в співвідношенні 1: 3, потім в отриману суміш додають по 50 г суперфосфату на 10 л. На 1 м2 пристовбурної ділянки витрачається 2 л складу.
  3. на початку червня аличу обприскують 4% карбамідом.
  4. у другій декаді вересня рослину поливають складом з 3 ст.л. Суперфосфату, 2 ст. Л. Калію сірчистого і 10 л води. Для одного дерева потрібно 20 л розчину. Замість такого складу можна використовувати суміш з 15 кг гною, 50 г селітри аміачної і 150 г суперфосфату. Ці компоненти вносяться перед перекопуванням.

Формування

Алича злато скіфів: правила вирощування найсолодшого сорту

Детальна схема формування крони аличі