Угорський томат мобіл і народні випробування в росії

87

Томат мобіл отримав назву за мобільність, він прекрасно переносить транспортування на далекі відстані, добре зберігається. Відмінні характеристики плодів: щільна шкірка зовні і смачна м’якоть всередині.

Історія томата сорту мобіл

Цей сорт не числиться в держреєстрі рослин рф, не районований ні для одного її регіону. Сортовипробування проводять самі городники-любителі на своїх ділянках. Насіння завозяться і розсилаються в нашу країну з україни. Там мобіл вирощується у всіх регіонах.

Автором томату є угорська агрофірма zki seeds company, заснована в 2004 році. Всього компанія створила понад 200 професійних і аматорських сортів і гібридів. Мобіл — це промисловий сорт, в угорщині його посадки займають значні площі.

Угорський томат мобіл і народні випробування в росії

Автор томата мобіл-угорська фірма zki

У себе на батьківщині мобіл вважається одним з кращих у своїй категорії, підходить для збору комбайнами, стійкий до хвороб, а його плоди при переробці забезпечують високий вихід сухої речовини. Останнє означає, що помідори м’ясисті, мають насичений смак, містять мало насіння і рідини, добре підходять для промислової переробки в томат-пасти, кетчупи, соуси, соки.

Опис сорту

Мобіл росте невисоким детермінантним кущем. Його зростання не перевищує одного метра, зазвичай досягає-60-70 см. Термін дозрівання середній, за описами городників — 115-120 днів, а за інформацією на сайті zki — 130-135 днів.

Плоди зав’язуються гронами — до 10 штук в кожній, масою по 120-140 г.їх форма, судячи з фото і опису на сайті автора, плоскоокругла.

Угорський томат мобіл і народні випробування в росії

У томата мобіл складна (розгалужена) кисть, в якій формується до 10 плодів

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Угорський томат мобіл і народні випробування в росії

Mobil

Perioada de vegetaţie este de 130–135 zile. Fructele sunt sferice aplatizate de greutatea medie de 120-140 g.

Переклад: вегетаційний період 130-135 днів. Плоди мають сферичну сплющеність, середня вага 120-140 г.

Http://www.zki.ro/seminte/profesionale/tomate/mobil

Але на форумах і в відеоогляд городники говорять про витягнутої, мало не сливовидной формі. У росії немає оригінатора і патентовласника, які б відповідали за чистоту сорту, немає і офіційного продавця насіння томата мобіл. Тому російські городники можуть купувати один у одного або в інтернет-магазинах і вирощувати під такою назвою будь-який інший томат, тобто підробку, пересортицю. Сама компанія zki насіння в роздріб не продає.

Відео: огляд томатів мобіл в теплиці

Особливості вирощування томата мобіл

До посіву приступайте за 50-60 днів до передбачуваної дати висадки на постійне місце. Насіння попередньо обробіть стимулятором росту (соком алое, епін) і проростіть, оскільки є нарікання, що вони погано сходять. Якщо насіння покриті кольоровою оболонкою з стимуляторів росту і фунгіцидів, то сіяти доведеться сухими. У теплому місці (+20… + 25 °c) сходи з’являться через 7-10 днів.

Догляд за розсадою мобіл нічим не відрізняється від традиційного:

  • коли з’являться перші справжні листочки, распікіруйте по окремих стаканчиках.
  • поливайте теплою відстояною водою в міру підсихання верхнього шару грунту.
  • підгодовуйте комплексним мінеральним добривом для розсади або томатів. Підійдуть універсальні суміші для овочів типу біомастера і фертики. Дози і періодичність у кожного добрива свої, вказані в інструкції.
  • за тиждень до висадки починайте загартування.

Мобіл зазвичай вирощують у відкритому грунті. Схема посадки для цього сорту: 30-40 см в ряду і 70 см — між рядами. На 1 м2 може розміститися до 6 кущів. Грядку попередньо заправте перегноєм або компостом (6-8 кг/м2) і деревною золою (1 стакан на 1 м2).

У теплих краях на супіщаних ґрунтах мобіл можна вирощувати за» ледачою » технологією: без підв’язки, пасинкування і навіть без поливів. Цей сорт прекрасно переносить спеку і посуху. Але якщо у вашому регіоні часто йдуть дощі, грунт — чорнозем або суглинок, то все ж доведеться підв’язувати або застеляти міжряддя соломою. Кущі під вагою плодів лягають на землю, плоди виявляться в грязі, якщо і не згниють, то товарний вигляд втратять.

Відео: цікава ідея по самоподвязке помідорів

У польових умовах плоди мобіл виростають невеликими-до 100 г, але можна виростити і великі помідори, якщо:

  • поливати, хоча б раз на тиждень;
  • підгодовувати 1-2 рази на місяць;
  • пасинкувати до першої квіткової кисті;
  • нормувати плоди в кистях, залишаючи в кожній по 5-6 найбільших зав’язей;
  • регулювати кількість кистей, залишаючи по 2-5 на кущ в залежності від регіону вирощування.

Кожна гроно томата мобіл важить близько 1 кг.знаючи, скільки кистей зазвичай визріває в вашому регіоні, можна легко порахувати врожайність куща. Якщо у вас немає великого досвіду вирощування томатів, ви не знаєте, скільки потрібно залишити кистей, то в кінці літа або початку осені, коли температура вночі буде триматися постійно нижче +15 °c, обірвіть всі квіткові кисті і прищипніть все верхівки.

Для більш швидкого дозрівання залишилися плодів кущі можна прикривати на ніч агроволокном. Коли середньодобова температура опуститься до + 10… +11 °c, зберіть всі помідори, навіть зелені, і дозаривайте їх будинку.

Відгуки городників про сорт мобіл

А ось другий сорт (мобіл) ріс як завжди, розсада була нормальною, але не такою компактною і жирної. Зараз це так само детермінантні рослини, висотою 45-55 см .листя можна сказати великі (до 50 см), звичайні, слабогофрірованние і часточки листа по своїй поверхні трохи увігнуті вниз. А ось плоди виходять злегка витягнутими, на зразок яйця, на кущі також залишив по 3-4 кисті, а так як сформував їх за схемою y вони теж стоять без підв’язки, але не так впевнено (багато вже підв’язав).

Artem

Http://dacha.wcb.ru/index.php?showtopic=13428

Мобіл-це угорський сорт з детермінантним типом росту і подовженими (сливовидними) плодами червоного кольору.

Andreycho

Http://dacha.wcb.ru/index.php?showtopic=13428

Я вже писав вище що у мене і у куми непогано показали помідори мобіл . Читаю каталог = мобіл-відносно стійкий до основних захворювань . Хоча у інших помідор нічого такого не написано .

Портвейн

Http://www.sadiba.com.ua/forum/archive/index.php/t-1643-p-2.html

Особисто я в минулому році садила самозапильні огірки сорт анніка (з 15 насіння зійшли всі) і помідори мобіл — все без нарікань.

La_festa

Https://forum.gorod.dp.ua/archive/index.php/t-371478.html