А ви вже підготуєтеся до весни? а, адже пора! нарциси, тюльпани і гіацинти в контейнери самі себе не посадять

54

Контейнер дозволяє розмістити гіацинти або нарциси в будь-якому місці, наприклад, поруч з доріжкою на підставці, щоб краще відчувати їх аромат. Відцвітають рослини можна разом з контейнером перенести в дальній куточок саду і дати їм закінчити цикл сезонного розвитку, а на місце, що звільнилося посадити літники: петунію, агератум, айстри і т. Д..

Переваги вирощування цибулинних в контейнерах:

  1. Цибулини в контейнерах надійно захищені від гризунів.

  2. Контейнери з рослинами можна переставляти з місця на місце: після втрати декоративності їх забирають з парадної частини саду в господарську.

  3. Цибулини з контейнера після цвітіння можна легко «викопати», не боячись пошкодити.

  4. Навіть найдрібніші цибулинки в контейнерах ніколи не загубляться.

  5. Навесні можна вирішити, як ви будете вирощувати свої рослини: прикопати пластикові контейнери в саду або виставите їх в красивому кашпо на терасу або в альтанку.

Вибір контейнера і посадка

садять цибулини зазвичай в пластикові горщики, які на зиму в умовах подсмосковья і середньої смуги росії вкопують в грунт. Навесні пластиковий горщик з цибулинами вставляють в по по діаметру декоративний контейнер і виносять на чільне місце.

ємність для посадки цибулинних рослин повинна бути не нижче ніж дві-три висоти цибулини, широкої і мати достатню кількість отворів для стоку води. Якщо їх немає у ємності спочатку, завжди можна виконати самому в будь-якій кількості на дні і стінках технічного пластикового горщика.

на дно горщика покладіть шар дренажу (гравій, керамзит), а потім субстрат. підійде будь-яка садова грунт, головне, щоб вона була вологоємною і повітропроникною. Найпоширеніший субстрат-суміш верхового торфу з піском в співвідношенні 4:1. Добрива можна не використовувати, в самій цибулині вже закладені всі майбутні частини квітки і листя.

Якщо ви садите в одну ємність кілька цибулин, стежте, щоб вони не стикалися.

Зберігання взимку контейнера з цибулинними культурами

Цибулини або спочатку висаджують в ємності восени і відразу ж прикопують контейнери в грунт, або спочатку вкопують горщики, заповнюють їх грунтом, а потім висаджують в них цибулинки, в цьому випадку восени вам не доведеться тягати важкі горщики з грунтом.

В умовах середньої смуги і підмосков’я горщик з цибулинами краще вкопати в землю на всю висоту, а зверху укрити лутрасилом або ялиновим гіллям. Навесні горщики викопують, виставляють на сонячне місце і починають полив.

якщо ви хочете отримати колір у щіе рослини раніше терміну, то горщик з посадженими цибулинами просто залиште на вулиці до перших морозів . Після переставте горщики з цибулинами на зимівлю в холодне темне приміщення (підійдуть підвал, неопалювана теплиця, парник або лоджія). При «сухий зимівлі» у цибулин можна стимулювати більш раннє цвітіння.

Догляд за цибулинами після цвітіння

Коли рослина відцвіте, починайте поступово скорочувати полив. При повному пожовтінні листя викопайте цибулину, очистіть від коренів і старих лусочок і до осені залиште в сухому, добре провітрюваному приміщенні (при температурі приблизно +25 c).

Цибулинні культури для контейнерів

Гіацинти

Для посадки відбирають найздоровіші цибулини, діаметром більше 5 см. Цибулини висаджують в горщики з землею, приготовленої з рівної кількості торфу і піску або землі і піску.

Крокуси

Для посадки зазвичай використовують численні сорти крокусу весняного. Дуже популярні великоквіткові (так звані голландські) гібриди. Бульбоцибулини крокусів садять в субстрат з дернової і листової землі, торфу і піску (1:1:0,5:0,5).

Нарциси

Для посадки відбирають міцні цибулини (діаметром більше 4 см) ранніх і середньоранніх термінів цвітіння.

Лілії

Лілії в контейнерах ростуть дуже добре, причому практично всіх сортів. При цьому цибулини лілій, на відміну від більшості цибулинних культур, можна висадити в контейнери як восени, так і навесні. У будь-якому випадку вони порадують вас своїм цвітінням: від моменту посадки до цвітіння проходить приблизно 10-14 тижнів. Квітучі лілії можна шляхом вигонки отримати в будь-який час року.

Підбираючи посадковий матеріал, краще звернути увагу на середньорослі і низькорослі сорти лілій. Оптимальний час для висаджування цибулин— друга половина серпня або початок вересня. Якщо ви придбали матеріал пізніше, краще відкласти висадку до весни. Грунтова суміш, відповідна лілій, складається з дернової і листової землі, перегною і крупного піску. Можна додасть в грунт довгограюче повне мінеральне добриво.

У контейнерної посадці цибулини лілій краще використовувати один раз, після висадіть їх в сад.

Тюльпани

Для посадки підходять молоді здорові цибулини діаметром 3-4 см, правильної форми. Їх висаджують з початку вересня і до листопада.

Цибулини звільняють від сухої криючої луски (так вони швидше вкорінюються) і садять в горщики, наповнені пухким грунтом (половина землі і половина піску). Цибулини повинні «сидіти» в грунті щільно, але не торкатися одна інший, товщина субстрату під ними – не менше 8-10 см.щоб в квітучому стані рослини виглядали найбільш декоративно, плоска сторона цибулини повинна бути повернута до стінки горщика, а не всередину. Тоді і перший нижній лист буде звернений назовні.

Особливо хороший такий спосіб вирощування тюльпанів для колекціонерів: в окремих горщиках можна вирощувати сорти, не боячись переплутати цибулини. Крім того в контейнерах тюльпани висаджують щільніше, ніж в грунті: це дозволяє досягти максимального декоративного ефекту рослин.

Канни

Канни люблять просторі контейнери, так як їх кореневища розростаються вшир. Проте все залежить від виду рослин: міні-канни, що мають висоту 70-80 см, погодяться на горщики діаметром 25-30 см, низькорослі канни до 50-60 см, непогано себе почувати в ємностях діаметром 18-20 см, карликові канни до 40-50 см будуть добре рости і цвісти в горщиках діаметром до 20 см. Якщо ж висаджувати в один контейнер кілька рослин, ємність краще використовувати побільше.

Мелколуковічние рослини: галантуси (проліски), сцилли, хіонодокси, мускарі, проліски і білоцвіт

Особливий інтерес представляють різні сорти мускарі . Вони довго цвітуть, невибагливі і підходять для спільної посадки з тюльпанами, нарцисами або рябчиками. У контейнерах можна поєднувати різні цибулинні культури, створюючи незвичайні довгоквітучі яскраві композиції. Крім того, цибулинні можна поєднувати з іншими весеннецветущими культурами, такими як маргаритки, примули, братки або незабудки.