Падуб, або гостролист-рослина для різдвяних букетів, саду і будинку

3

Падуб, або гостролист-вічнозелений, рідше-листопадний чагарник або дерево висотою до 15 м, що цінується в культурі за красиві блискучі листя і декоративні жовті або червоні плоди. Листя у падуба яскраві, блискучі, з хвилястим краєм і великими колючими зубцями. Ароматні квітки білі. Плоди кулясті діаметром до 1 см, жовті або червоні, зберігаються на рослині всю зиму.

В роду близько 300 видів, поширених в європі, японії, китаї, африці та америці. Найбільш популярний падуб звичайний, або гостролистий.

Падуб звичайний, або падуб гостролистий, гостролист звичайний, ilex aquifolium

Вічнозелений чагарник, рідше дерево з густою пірамідальною або довгастою кроною. Кора дерева сіра гладка. Листя на коротких черешках, довгасто-яйцеподібні, до 7 см завдовжки, зверху темно-зелені, знизу — світло-зелені. Цвіте в травні-червні білими дрібними ароматними квітами. рослина дводомна. для плодоношення потрібно мати мінімум два, а краще три рослини.

Червоні, блискучі плоди прикрашають кущ всю зиму.

є численні форми, що розрізняються формою крони, забарвленням і формою листа, а також кольором плодів.

Падуб звичайний теплолюбний: зона usda 6-7. У підмосков’ї і середній смузі зимує тільки з укриттям кореневої зони і все одно є небезпека вимерзання і загибелі чагарнику.

Компактні сорти падуба звичайного можна вирощувати в контейнері цілий рік. На літо горщик з рослиною виставляти в сад, на зиму прибирати в оранжерею.

Падуб звичайний argentea marginata

Падуб звичайний сорт аляска, або гостролист аляска

Для нас дуже цікавий культивар гостролиста з характерною назвою alaska. Це медленнорастущий кущ з вузькою компактною кроною і невеликими гостро-зубчастими листям темно-зеленого кольору. При наявності запилювача (сорти blue prince, casanova), утворює восени багато яскраво-червоних плодів. Але, головне гостролист аляска вважається самим витривалим сортом, і більш зимостостійким, ніж основний вид. Але укриття все рано необхідно, хоча для сорту зона зимостійкості в довідниках вказується, як 4, тобто до -29.

Падуб звичайний сорт аляска, гостролист аляска

Падуб звичайний сорт rubricaulis aurea

Ще один сорт на який треба звернути особливу увагу — це самий зимостійкий сорт ряболисті падуба. Кущі широкі конусоподібні, до 10-ти років виростають висотою до 2 м.пагони дуже фіолетово-коричневі, листя зубчасті, округлі, довжиною 5-6 см, темно-зелені з жовтою облямівкою. Цвіте в травні-червні, восени рясно плодоносить при наявності сорту-запилювача blue prince, віддаленого не більше ніж на 5 м.

Падуб мезерва, ilex x meserveae

Падуб мезерва — це гібрид падубів звичайного і зморшкуватого. Відмінна новинка! т. К. Витримує підмосковні морози!

Сорти падуба мезерва

Падуб мезерва blue princess, блю принцес

Жіноча форма, вічнозелений повільноростучий чагарник заввишки до 3 м. Сорт плодоносить при наявності запилювачів, наприклад, сорти blue prince.

Плоди яскраво-червоні, листя глянцеві колючі темно-зелені. Сорт зимостійкий при наявності легкого зимового укриття.

Падуб, або гостролист прекрасно підійде для посадки в живоплотах і для одиночних посадок.

Падуб городчатий, ilex crenata

Чагарник в природі висотою до 2-3 м, родом з японії. Листя городчатого падуба трохи схожа на листя самшиту. Сортів багато, але зона зимостійкості цього падуба всього usda 7а. Тобто він підходить тільки для вирощування в південних регіонах.

Glory-низькорослий сорт городчатого падуба, схожий на самшит, але більш зимостійкий.

Особливості посадки і вирощування падуба

Місце для посадки падуба

Падуб можна висаджувати на сонці, але краще в півтіні, в захищеному від вітру місці. Грунти кращі помірно кислі і вологі.

Як зберегти падуб взимку?

На зиму необхідно укрити кореневу зону падуба, навесні захистити від сонячних опіків. Найкраще падуби зимують в тіні з добре укритими корінням.

Чи можна обрізати падуб, або гостролист?

Так! цей чагарник відмінно піддається формуванню і обрізку.

Чи можна вирощувати падуб вдома?

Так! компактні сорти падуба можна вирощувати як горшкові рослини. Пам’ятаємо головне: любить тінь, взимку — світле і прохолодне місце, як раз підійде підвіконня. Влітку-оптимально знайти йому містечко в саду, в тіні.

Полив-постійний, але помірний. Рослина не любить пересихання, але і заливати не треба.

Горщик — великий, з дренажем і дренажними отворами. Грунт родючий. Пересадка-раз в 2-3 роки, у міру зростання куща.

Підживлення — в період вегетації звичайними комплексними добривами раз на місяць.

Гостролист в новорічній флористиці, і не тільки в новорічній

Листя і ягоди гостролиста активно використовуються у флористиці. При роботі з листям цієї рослини необхідно дотримуватися обережності, так як вони мають загострені закінчення, про які можна поранитися. Одна сторона жорсткого листа глянцева, інша матова, на цьому відмінності часто будують контрастні композиції. У декоративних композиціях можна використовувати ягоди. Пагони падуба дуже стійкі і гарні для різдвяних і новорічних аранжувань.

Гілки гостролиста можна протягом 2х тижнів тримати у вазі. Перед постановкою подрежьте гілки гостролиста секатором, воду налийте кімнатної температури.

Гостролист у флористичній композиції

Історія та легенди про падуба, або гостролиста

у стародавньому римі падуб був присвячений сатурну і використовувався під час сатурналій як символ здоров’я і щастя. Падуб, як і дуб, були священними деревами друїдів.

За старовинним звичаєм, падуб, посаджений біля будинку, захищає від ворожих впливів. Гілки гостролиста, прикріплені до входу, не дозволять нечисті проникнути в будинок.

в англії та америці садять завжди пару дерев — чоловіче і жіноче, щоб зав’язалися ягоди, оскільки падуб, на якому немає ягід, за повір’ям, приносить власнику нещастя.

Користь падуба, або гостролиста

Листя падуба

У падуба звичайного листя не тільки красиві, але і корисні! вони володіють лікарськими властивостями і колись давно в європі їх використовували як жарознижуючий і тонізуючий засіб.

Ягоди падуба

Ягоди мають блювотним і проносним властивістю! їх іноді використовують в якості замінника кави, але це небезпечно. При передозуванні ви відчуєте всі принади їх властивостей.

Коріння падуба

Коріння використовувалися як сечогінний засіб.