Кращі сорти огірків на 2019 рік: вибираємо найсмачніші і врожайні

203

Найсмачніші огірочки-вирощені своїми руками у себе на ділянці, але домогтися бажаного результату можна, тільки вибравши відповідні сорти і гібриди. Основні критерії, за якими вибирають зеленці — смак, врожайність, товарність і стійкість до хвороб. Саме за цими стандартами ми постаралися відібрати найсмачніші і врожайні огірки, схвалені більшістю городників нашої країни.

Зміст

  • Як вибрати кращі сорти огірків

    • Таблиця: деякі параметри вибору сорту огірків
  • Найкращі огірки сезону 2019

    • Відео: найпопулярніші огірки
    • Лідери по врожайності
    • Найсмачніші огірочки

      • Відео: смачні хрусткі новинки (в тому числі різновиди китайських огірків)
    • Що виростити на засолювання в 2019 році

      • Таблиця: засолювальні сорти і гібриди огірків
      • Фотогалерея: огірки для засолювання
      • Відео: засолювальні сорти огірків
    • Кращі тепличні огірки

      • Таблиця: кращі сорти і гібриди огірків для теплиці
      • Фотогалерея: деякі тепличні гібриди
      • Відео: улюблені тепличні огірочки
    • Вибираємо огірочки з міцним імунітетом

      • Таблиця: стійкі до негоди і толерантні до хвороб огірки
      • Фотогалерея: невибагливі сорти огірків, зазначені в таблиці
      • Відео: самий невибагливий гібрид останнього покоління-мрія дачника f1
    • Таблиця: добірка кращих сортів і гібридів огірків

      • Відео: кращі універсальні сорти огірків

Як вибрати кращі сорти огірків

Вибираючи огірочки для своїх грядок, слід враховувати кліматичні особливості місцевості, умови вирощування — відкритий грунт або теплиця, місце для посадки. В ідеалі ця культура добре плодоносить на легких родючих грунтах, на сонці. Якщо ж ділянка частково затінений, а грядки зроблені на суглинку або суцільному чорноземі — і сорти підбирають невибагливі, що відрізняються високою віддачею навіть при вирощуванні в екстремальних умовах.

Кращі сорти огірків на 2019 рік: вибираємо найсмачніші і врожайні

Гібриди і новинки найчастіше з’являються на грядках городників, щоб приборкати цікавість і втішити гурманів, а для стабільної врожайності досвідчені хлібороби воліють вирощувати відомі сортові зеленці

Є параметри вибору посівного матеріалу, які роблять істотний вплив на подальший процес вирощування огірків і на результат.

Таблиця: деякі параметри вибору сорту огірків

термін дозрівання, днейназначеніеособенності селекціїтип запиленіяскоростиглі (38-40) рідко славляться тривалим плодоношеніемдля засолкікрепкіе зеленці-барила з вираженими шипамігібрідіпреобладают зеленці з пучковою зав’яззю.переваги:

  • скоростиглість;
  • високі показники врожайності;
  • нерідко бездоганний імунітет

пчелоопыляемыедля продуктивного росту потрібна присутність комах-запилювачів (переваги — висока врожайність і збереження смакових якостей з покоління в покоління)головний недолік — характерні ознаки гібридних овочів зберігаються тільки в першому поколениисреднеспелые (45-55)«золота середина» — дозріває на 7-10 днів пізніше ранніх і продовжують зеленіти до кінця летадля салатас ніжною шкіркою, слабкою бугристостью і слабо проявляються шипамипартенокарпическиегибриды, добре ростуть в несприятливих условияхпоздние (60-70 днів)універсальні в споживанні і мають стійкий імунітет до багатьох хвороб культурына продажууниверсальные сорту (призначені одночасно для свіжого споживання і заготовок)самоопыляемыепестик і тичинка знаходяться на одній квітці (підходять для вирощування в парниках)сортадостоинства:

  • універсальні в застосуванні;
  • зберігають характерні особливості в декількох поколіннях;
  • коштують порівняно недорого

недолік-сортові огірки часто мають менше зав’язей, ніж гібридні
Кращі сорти огірків на 2019 рік: вибираємо найсмачніші і врожайні

Розмір, форма, колір і смак зеленцов-теж важливий фактор, що впливає на вибір при покупці насіння

Крім того, кожен городник обов’язково бере до уваги опірність хворобам і стійкість до впливу негативних погодних умов, врожайність, смак (щоб не гірчили). Іноді важливі розміри рослини і його кущистість. Нерідко любителі хрусткого овоча вибирають сорти для посадки на своїй ділянці за конкретними ознаками:

  • без шипів або, навпаки, — дуже опушені;
  • з щільною шкіркою або тонкошкурие;
  • ребристі або гладкі.

Найкращі огірки сезону 2019

Складно вибрати найкращі серед безлічі сортів і гібридів огірків, тому розглянемо популярні в різних «номінаціях».

Відео: найпопулярніші огірки

Лідери по врожайності

Головні переваги пізнього сорту фенікс (бджолозапильний індетермінант) — бездоганна віддача (в середньому — 12 кг/м2), холодостійкість, тривале плодоношення (до заморозків). Огірочки овально-циліндричної форми і вагою 140-180 г, покриті рідкісними шипами, слабобугристі, відмінно підійдуть для засолювання, свіжих салатів і маринованих закусок.

Кращі сорти огірків на 2019 рік: вибираємо найсмачніші і врожайні

Ніжна шкірка і тверда м’якоть дозволяє огіркам сорту фенікс досить довго зберігатися в холодильнику (до 21 діб)

Середньоранній гібрид-партенокарпік зятек f1-більше 10 років використовується дачниками нашої країни для салатів і закруток, заморозки і свіжих закусок. Укорочені довгасті стограмові зеленці з частим опушенням славляться відмінним смаком і дружною віддачею (до 13 кг/м2).

Кращі сорти огірків на 2019 рік: вибираємо найсмачніші і врожайні

Тепличний гібрид зятек f1 рідко хворіє борошнистою росою і легко переносить перепади температури

Скоростиглий грунтовий джерельце f1 міцно утримує свої позиції вже півстоліття. У бджолозапилюваного гібрида досить жорстка шкірка з частими шипами, злегка висвітлена на кінчику, щільна хрустка м’якоть — не гірчить, не буріє, залишається хрусткою в маринованому вигляді. Кущі средневетвістие. Рослина вимогливо до світла. Джерельце f1 славиться міцним імунітетом і толерантністю до негоди.

Толерантність сорту-це здатність зберігати хорошу врожайність, незважаючи на невідповідні умови. Буває толерантність до холоду, спеки, хвороб. Тобто рослина уражається збудником, причому іноді сильно (або реагує на холод, високу температуру), але все одно формує хороший урожай.

Кращі сорти огірків на 2019 рік: вибираємо найсмачніші і врожайні

Вага зеленців джерельця f1-80-110 г, врожайність варіює від 8 до 15 кг з одного квадратного метра грядок

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Кращі сорти огірків на 2019 рік: вибираємо найсмачніші і врожайні

Середньостиглий огірок теща f1 з короткими горбкуватими зеленцями по 90-100 г, що мають поздовжні світлі смуги і часті дрібні шипи, ніколи не підводить з урожаєм (середній показник — 12,2 кг/м2). Партенокарпічний гібрид помірно галузиться, не страждає від бурої плямистості і борошнистої роси.

Кращі сорти огірків на 2019 рік: вибираємо найсмачніші і врожайні

Теща f1 відноситься до групи парникових огірків, але чудово віддає урожай і в грунті, на салати і в засолювання йдуть міцні ароматні зеленці без пустот всередині

Огірки зятек і теща дуже схожі за своїми характеристиками один на одного. Я вже 3 роки використовую насіння цих гібридів, ну плюс ще кураж, і завжди отримую хороший результат. Ці гібриди однаково гарні як під плівковим укриттям, так і при вирощуванні без укриття. Огірки формуються рівні і красиві, невеликого розміру. Урожай дозріває дружно, досить швидко, пустоцвіту не відзначається. Головне-збирати регулярно 1 раз в 3 дні приблизно. Сорти стійкі до борошнистої роси і до невеликих перепадів температур. Зеленці хрусткі, ароматні — відмінно підходять і для вживання в свіжому вигляді, а також для засолювання і маринування. Однозначно можу рекомендувати сорти зятек і теща.

Євген

Http://otzov-mf.ru/semena-gavrish-ogurec-teshha-f1-otzyvy/#3

Радянський гібрид зозуля f1 десятиліттями доводив свою спроможність і був визнаний одним з кращих серед огірків по врожайності (до 16-18 кг/м2) і великоплідності (маса зеленця 160-300 г). Бджолозапильний огірок росте як в укритті, так і на вулиці, не боїться спеки, не хворіє оливковою плямистістю, але зрідка страждає від фузаріозного в’янення.

Живу в алтайському краї, щороку висаджую даний сорт. Завжди саджу зозулю тільки в теплицю. За зозулею догляд мінімальний! огірок не любить пересадки, тому висаджувати треба в глибоко пролиту землю, буквально в бруд. Відразу поставити шпалеру і прив’язати огірок. Зозуля росте так швидко, що паростки не тільки з листям, але і з вусиками. Вусики в міру можливості видаляю-урожай більше! огірок крупнуватий (20-25 см), схожий на магазинний. Можна зривати раніше, коли він по 15 см.але зеленець смачний, шкірка ніжна, гіркоти немає генетично, всередині немає порожніх камер, насіння маленькі. Трохи колючі-прибирати в рукавичках, не смикати, а зрізати секатором або ножицями. Ніякими захворюваннями не хворіють, шкідники можуть напасти: попелиця або павутинний кліщ.

Medvedeva_masha

Https://dachaotzyv.ru/ogurec-zozulya-f1/

Кращі сорти огірків на 2019 рік: вибираємо найсмачніші і врожайні

На сильноплетистих кущах зозулі f1 виростають гладкі подовжені зеленці з рідкісними шипами і слабкою горбистістю, з соковитою, дуже ароматною м’якоттю-гібрид ідеальний для свіжих закусок і нарізок для сервірування

Врожайних; 3) і ще один «старий знайомий» — далекосхідний — недовгі, злегка горбисті огірочки з приємним огірковим ароматом будуть зріти на грядках до самих заморозків; хороший імунітет і відмінна врожайність — головні плюси сорту, це найміцніший сорт в плані хвороб і холодів. Більшість городників багато разів чули про ці огірки, і в черговий раз хочеться згадати приказку: все нове — це добре забуте старе. І хоча нові гібриди здатні нас дивувати і захоплювати, для городників важливіше сталість і результат. Три улюблених мною огірочка відповідають повністю таким вимогам.

Найсмачніші огірочки

Гібрид-партенокарпік китайський змій f1 встигає дозріти до того, як почнеться основна хвиля дозрівання інших огірочків. Помірне плодоношення, досить висока врожайність — не менше 9 кг / м2, комплексна стійкість до більшості хвороб сімейства гарбузових — все це змушує городників пильніше придивитися до ранньостиглого гібриду. Китайський змій f1-сильноветвістий, зі змішаним типом цвітіння, відноситься до категорії тепличних огірків.

Посадила у відкритий грунт в минулому році вперше. Розсада міцна, а потрапивши на сонце, та в хороший грунт, обігнала в зростанні всіх! ліана велика, треба відразу підв’язати, залишити 1 стебло, решта з боків прищипнуть. Огірки не люблять, коли їх перевертають. Сама ліана обовьется як треба. Тримається міцно, тому що на ній висять огірки до півметра і більше. Вони солодкі, з тонкою шкіркою, їх багато. Поливати треба часто, якщо бачу, що серед дня від спеки рослина страждає — поливаю під корінь. Неважко кинути шланги, інакше плоди засмагнуть.

Ірина анатоліївна

Https://dachaotzyv.ru/ogurec-kitajskij-zmej/

Кращі сорти огірків на 2019 рік: вибираємо найсмачніші і врожайні

Тонкошкурий, крупнобугорчатий — з ніжною м’якоттю-ідеальний салатний огірочок китайський змій f1 зав’язує по 2 зав’язі у вузлі, має огірочки однакових розмірів-довгі (20-35 см), вузькі, масивні — по 350-400 г

Салатний партенокарпічний гібрид беттіна f1-відмінний дрібнобугорчастий з дрібними щетинками-шипами корнішон. Ультрараннее (37-40 днів) середньоросла рослина відрізняється високою опірністю до кладоспоріозу, оливкової плямистості і борошнистої роси. Плоди щільні, порожнечі практично не зустрічаються в соковитою хрусткою м’якоті. Індетермінантний кущ відмінно росте в будь — яких умовах — в укритті і на вулиці, при цьому врожайність сильно не відрізняється-5 кг/м2.

Огірок беттіна — плоди красиві, до хвороб стійкі, смак мені сподобався, і навіть у вересні, коли на листках плями, урожай дуже хороший, та й ранній урожай високий, порожніх немає; перший раз таке — навіть причепитися ні до чого.

Http://www.tomat-pomidor.com/forums/topic/4007-беттина-f1/

Кращі сорти огірків на 2019 рік: вибираємо найсмачніші і врожайні

Короткі, помірно щільні, темно-зелені зеленці беттіни f1 з частим опушенням досягають в довжину близько 10 см, середня вага-60-80 г; гарні в салатах, свіжих закусках, малосольними і квашеними їх теж дуже люблять їсти

Скоростиглий партенокарпік для консервування герман f1-заморський гість на російських грядках і в теплицях. Середньорослий детермінантний гібрид з пучковою зав’яззю і тривалим плодоношенням не дарма вважають найсмачнішим: витягнуті міцні зеленці, одномірні, з вираженими шипами, гарні на засолювання, маринування. У салатах трохи грубувата шкурка, але зате м’якоть ароматна і абсолютно не гірчить. Гібрид не хворіє борошнистою росою, зав’язі не відвалюються.

Кращі сорти огірків на 2019 рік: вибираємо найсмачніші і врожайні

Середня маса плодів германа f1 — 70-90 г, максимальна віддача з квадратного метра-9 кг

По-моєму, кращі огірки-це герман і тільки герман. Смак і врожайність — і порівняти ні з чим. І в салат, і маринувати придатні. А якщо немає ніяких інших гарбузових в теплиці, то можна і свої насінники залишати. Є деякий розкид в потомстві, але несуттєвий. Без огірків не залишитеся, а гроші заощадите чималі.

Stepanych

Http://forum.prihoz.ru/viewtopic.php?t=7126&start=645

Відео: смачні хрусткі новинки (в тому числі різновиди китайських огірків)

Що виростити на засолку в 2019 році

Для маринування і на засолку в дрібній тарі найкраще підходять крихітні корнішони, а щоб заготовити солоні огірочки запас в бочці, вибирають плотношкурые зеленці з круглими боками. Уникнути помилок допоможуть написи на пачках насіння — ідеальний вибір засолювальних зеленцов буде тоді, коли вони призначені безпосередньо для квашення і заготовки про запас. Такі огірочки з часом в маринаді не стануть м’якими, не будуть пустотілими і позбавленими смаку.

Таблиця: засолювальні сорти і гібриди огірків

назва сорту/гібридасрок достиганіяумови вирощування (парник, грунт, будь-які)опис плодахарактеристика растеніяурожайность, кг/м2засолочнийраннийлюбыеудлиненный, крупнобугорчатый, з рідкісним опушенням, плямами неправильної форми і світлими смугами, вага 100-125 г

  • бджолозапильний;
  • середньорослий;
  • толерантний до несправжньої борошнистої росою

3–5хрустящий льох f1среднераннийлюбыесредней довжини, слабобугорчатий, зі світлим опушенням, вага 105-115 г

  • партенокарпический;
  • індетермінантний;
  • середньорослий;
  • стійкий до кладоспоріозу

10мальчик з пальчик f1среднераннійлюбиеовальний, короткий, дрібнобугорчастий, зі слабовираженими смугами і опушенням, вага 50-60

  • партенокарпічний;
  • сильнорослий;
  • індетермінантний;
  • пучкової;
  • стійкий до більшості хвороб

10–13мурашка f1среднеспелийлюбыецилиндрический, з рідкісними смугами і темним опушенням, темно-зелене забарвлення до 1/2 плода, вага 90-110 г

  • партенокарпический;
  • сильнорослий;
  • індетермінантний;
  • стійкий до кладоспоріозу і борошнистої роси

12парижський корнішонраннійгрунткороткий, веретеновидний, з темним опушенням, вага 50-70 г

  • бджолозапильний;
  • середньорослий;
  • помірно стійкий до борошнистої роси;
  • вимагає щоденного збору

3–6барабулька f1раннийтеплицакороткие, циліндричні, горбкуваті корнішони, вага 90 г

  • партенокарпічний;
  • індетермінантний;
  • сільноветвістий;
  • стійкий до борошнистої роси, толерантний до помилкової борошнистої роси

14гектор f1раннийлюбыецилиндрический, крупноредкобугорчатый, з білим опушенням, вага 100 г

  • бджолозапильний;
  • детермінантний;
  • кущової;
  • високо стійкий до більшості хвороб

4подмосковние вечора f1среднераннийтеплицавитянутый, редкобугорчатый, зі світлим опушенням, вага 80-110 г

  • партенокарпический;
  • індетермінантний;
  • сильноветвистый;
  • пучкової;
  • толерантний до більшості хвороб

15–17конкурентсреднеспелийгрунтсредніх розмірів, подовжений, светлоопушенный, з дрібними горбками і світлими слабовираженными смугами, вага 75-130 г

  • бджолозапильний;
  • середньоплетистий;
  • толерантний до оливкової плямистості

4–5капітан f1раннійтеплицакороткий, веретеновидний, слаборебристий, опушення світле, вага 80-120 г

  • бджолозапильний;
  • індетермінантний;
  • слабоветвістий;
  • холодостійкий;
  • стійкий до кладоспоріозу

9-13

Фотогалерея: огірки для засолювання

Кращі сорти огірків на 2019 рік: вибираємо найсмачніші і врожайнімурашка f1 з густим опушенням довго залишається хрустким і міцним в розсоліКращі сорти огірків на 2019 рік: вибираємо найсмачніші і врожайніпідмосковні вечори f1 — один з найбільш врожайних засолювальних огірочківКращі сорти огірків на 2019 рік: вибираємо найсмачніші і врожайніхрусткий льох f1 дачники вирощують виключно для заготовокКращі сорти огірків на 2019 рік: вибираємо найсмачніші і врожайнідесятиліттями перевірений корнішон конкурент не має аналогів по врожайності і лежкостіКращі сорти огірків на 2019 рік: вибираємо найсмачніші і врожайнібарабулька f1 з’явився не так давно на ринку насіння, але його вже багато з захопленням розхвалюють як кращий огірок для маринування і квашення в бочкахКращі сорти огірків на 2019 рік: вибираємо найсмачніші і врожайнігектор f1 — універсальний, посадивши десяток кущів такого гібрида, можна не турбуватися про майбутній урожайКращі сорти огірків на 2019 рік: вибираємо найсмачніші і врожайніза назвою засолювальний відразу легко віднести до групи огірків для заготовокКращі сорти огірків на 2019 рік: вибираємо найсмачніші і врожайніхлопчик з пальчик f1 гарний і для засолювання і для свіжого споживання завдяки малій кількості шипівКращі сорти огірків на 2019 рік: вибираємо найсмачніші і врожайніпаризький корнішон — класичний огірочок для слабосоленого маринування і квашення в банкахКращі сорти огірків на 2019 рік: вибираємо найсмачніші і врожайнівідмінний пучкової огірок капітан f1 вибирають за його невибагливість і міцний імунітет