Як зробити дешеву водовідштовхувальну фарбу для захисту від іржі та гниття

25

Для захисту поверхонь від іржі і гниття з усього типу фарб краще підходять склади з властивістю гідрофобізатора. Вони взагалі не пропускають вологу, краплі води не можуть вбратися в таку поверхню. Зробити подібну фарбу можна своїми руками з дешевих доступних в будь-якому будівельному магазині компонентів.

Матеріали:

  • уайт-спірит або бензин;
  • прозорий силіконовий герметик;
  • фарба пф;
  • лак пф.

Процес виготовлення фарби

Для забезпечення того самого ефекту гідрофобізатора, до складу потрібно додати силіконовий герметик. Його невелика кількість набирається в окрему ємність, і змішується з розчинником.

Це може бути уайт-спірит або ж звичайний бензин або нефрас. Співвідношення компонентів потрібно брати таким, щоб в результаті отримати консистенцію гідрофобізатора як у рідкого скла.

В іншу ємність набираємо фарбу необхідного кольору.

Для підвищення зносостійкості складу, в неї вливається трохи лаку в приблизній пропорції 1:10. Це додасть покриттю міцності і глянцю.

Фарба з лаком і розчиненим силіконом перемішується.

Отриманий склад можна використовувати для фарбування металу, дерева, шиферу, пластику, бетону, цегли та інших поверхонь. Навіть папір, покритий такою вдосконаленою фарбою, не пропускає воду.

Якщо потрібно захистити поверхню, не фарбуючи її в певний колір, тоді склад готується на основі лаку, розчинника і силіконового герметика. Їм можна використовувати для покриття каменю.

Після нанесення і висихання лаку, поверхня стає глянсовою, набуває мокрий ефект.

Дивіться відео