Необхідні щеплення, які можуть врятувати життя кроликам

94

Висока ймовірність зараження кроликів, які харчуються сіном і натуральною зеленню, живуть по сусідству з кішками і собаками (носіями кліщів і бліх), час від часу здійснюють прогулянки в саду, піддаються влітку укусів комарів і мошок. Обов’язково слід прищеплювати кроликів, якщо ви проживаєте неподалік від водойм, боліт, лісів або якщо поруч знаходиться кроляча ферма. І вже звичайно, не обійтися без вакцинації кролика перед участю у виставці.

У чому користь вакцинації кроликів

Здавалося б, декоративні кролики найменше схильні до ризику небезпечних захворювань, адже вони постійно знаходяться вдома, за ними організований ретельний догляд, забезпечено якісне харчування. Однак щеплення кроликам необхідні навіть в тому випадку, якщо тварини ніколи не гуляють на вулиці і містяться в ідеальній чистоті.

Необхідні щеплення, які можуть врятувати життя кроликам

Захворювання, від яких роблять щеплення кроликам, дуже небезпечні-вони практично не залишають хворим звіряткам шансів на виживання

У початківців кролівників можуть виникнути закономірні сумніви: чи так необхідна вакцинація кроликів, і чи не простіше буде вилікувати тварину безпосередньо після зараження (якщо воно взагалі відбудеться)? справа в тому, що захворювання, від яких роблять щеплення кроликам, дуже небезпечні – вони практично не залишають хворим звіряткам шансів на виживання.

Ви навіть не встигнете помітити симптоми хвороби, а вона вже настільки захопить організм вашого вихованця, що через якихось пару днів він загине. Та й лікування таких хвороб у кроликів, як міксоматоз і вгбк, не передбачено – в більшості випадків ветеринари запропонують умертвити тварину, щоб інфекція не перейшла до інших кроликів.

відео про те, які потрібні щеплення кроликам

Таким чином, оскільки ефективного лікування найпоширеніших і найнебезпечніших хвороб немає, вакцина для кроликів є єдиним шансом вижити. Вона попереджає ймовірність зараження і забезпечує тварині імунітет протягом півроку і більше (в залежності від реакції кролика на вакцину і від її марки).

Які щеплення роблять кроликам, і за якою схемою

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Необхідні щеплення, які можуть врятувати життя кроликам

Декоративних кроликів можна вакцинувати від лістеріозу, паратифу, пастерельозу, сказу, зустрічаються також вакцини комплексні, спрямовані проти декількох хвороб. Але найбільш обов’язковими є вакцина проти міксоматозу кроликів і проти вірусного геморагічного захворювання (вгбк).

Для того щоб ваші домашні вихованці залишалися здорові, рекомендується раз на рік робити комплексне щеплення від вгбк і мискоматоза однією ампулою, всі інші щеплення досить ставити під час спалахів відповідних захворювань у вашому регіоні.

Необхідні щеплення, які можуть врятувати життя кроликам

Немає сенсу вакцинувати кроликів на початку зими, а ось час з квітня по жовтень оптимально підходить для вакцинації

Маленькі кроленята отримують активний імунітет через молоко матері, до двомісячного віку він закінчується, тому перше щеплення від вгбк ставлять кроликам в шість тижнів. Здорових кроленят при загрозі епідемії в господарстві допускається вакцинувати і у віці чотирьох тижнів. Наступна щеплення від вгбк ставиться через три місяці для закріплення імунітету, потім щеплення повторюються через кожні півроку.

Щеплення від міксоматозу не залежить від віку кролика, так як хвороба ця передається в основному комарами, блохами та іншими кровоссальними комахами в теплу пору року. У зв’язку з цим немає сенсу вакцинувати кроликів на початку зими, а ось час з квітня по жовтень оптимально підходить для вакцинації.

відео про вакцинацію кроликів

При вакцинації кроликів необхідно враховувати наступні правила:

  • між вакцинацією окремими вакцинами від вгбк і від міксоматозу має пройти не менше двох тижнів;
  • вагітних і годуючих самок прищеплювати не рекомендується;
  • якщо кролик вже захворів, вакцинація його буде марною – перебіг хвороби не зміниться;
  • щеплення ставлять тільки здоровим тваринам;
  • після вакцинації протримаєте вихованця два тижні на карантині, щоб поки вакцина не почала діяти, він не встиг заразитися;
  • за десять днів до щеплення бажано провести дегельмінтизацію кролика.

Необхідні щеплення, які можуть врятувати життя кроликам

Обов’язково дотримуйтеся рекомендованої схеми вакцинації

Від першої стрижки газону до останньої — як часто і як правильно косити газон

Необхідні щеплення, які можуть врятувати життя кроликам

Нехай з моменту посадки газону пройшло зовсім небагато часу, і травичку ще важко порівняти з щільним зеленим килимом, пора вже подбати про першу стрижці газону. Якщо відповідний момент упустити, деякі проростки переростуть або ж поляжуть від дощу і потім не піднімуться. Саме стрижка газону дозволяє сформувати гарний трав’яний покрив оптимальної щільності, тому так важливо стригти траву вчасно і робити це регулярно.

Від першої до останньої стрижки газону

Перша стрижка газону не повинна відкладатися через те, що проростають травинки виглядають ще дуже слабкими-страшно затоптати. Насправді, притоптування і прикочування газону піде йому тільки на користь, травичка від цього почне більше кущитися, створюючи щільний дерен. Та й наступати ви будете на вже скошену траву, рухаючи перед собою газонокосарку, так що ніякої шкоди молодому газону це не заподіє.

Давайте розберемося, коли слід починати стригти перші проростки, з якою періодичністю проводити стрижку протягом сезону, і коли останній раз косити газон? так само зі статті ви дізнаєтеся, як потрібно правильно косити, щоб уникнути поширених проблем, з якими часто доводиться стикатися новачкам.

відео про те, як правильно косити і стригти траву на газоні і галявині

Як зрозуміти, що прийшов час вперше постригти газон? зазвичай перша стрижка газону припадає на середину травня. Подивіться, наскільки виросли травинки: якщо вони витягнулися до 10 см, значить, відкладати далі нікуди. Постарайтеся вибрати суху погоду, щоб трава не була мокрою (відбудеться засмічення газонокосарки), але при цьому земля повинна залишатися трохи вологою. З сухої землі рослини будуть вириватися з коренем, а по мокрому грунті косити не рекомендується тому, що газонокосарка при русі буде пошкоджувати поверхню газону.

Перш ніж косити траву в перший раз, переконайтеся в ідеальній гостроті ножів косарки, щоб слабкі травинки не виявилися висмикнуті з землі газонокосаркою. Вам потрібно буде зрізати тільки самі верхівки рослин, тому ножі відразу встановіть на максимальну висоту.

&1&

Перш ніж косити траву в перший раз, переконайтеся в ідеальній гостроті ножів косарки

Надалі скошування трави слід здійснювати, як мінімум, раз на тиждень при теплій вологій погоді, а в холодні або в посушливі дні досить буде стригти газон раз в два тижні. Орієнтуйтеся, в першу чергу, на висоту трави: газон виглядає акуратно при висоті п’ять сантиметрів, якщо трава виросла сантиметра на два вище, значить, пора її скошувати. Бажано, щоб протягом усього сезону ваш газон був приблизно однієї висоти, але в літні місяці занадто коротка стрижка газону не рекомендується, оскільки рослини можуть швидко засохнути.

Остання стрижка газону повинна бути проведена до заморозків, надмірно висока або низька трава погано перезимує. Дивіться за обставинами-можливо, в останній раз ви скосите траву в середині вересня, а в разі теплої осені повторна стрижка може знадобитися і в жовтні.

Як правильно скосити траву на ділянці і не допустити помилок

&1&

Останню стрижку восени не слід робити при холодному вітрі, інакше кінчики травинок обморозяться

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&

Ось кілька правил, які потрібно обов’язково враховувати при стрижці газону:

  • перш за все, переконайтесь, що з обох боків барабана косарки висота виставлена однакова, інакше ви ризикуєте просто зіпсувати газон;
  • очистіть ділянку від каменів, палиць, дроту та іншого сміття, яке може завдати шкоди газонокосарці;
  • підметіть поверхню газону віником або граблями, щоб розрівняти купки землі після дощових черв’яків і підняти траву назустріч лез;
  • намітьте подумки напрямок стрижки – сусідні смуги повинні виходити під певним кутом один до одного;
  • напрямок смуг при кожній стрижці міняйте на перпендикулярне, тоді на газоні не вийде ребристих смуг;
  • останню стрижку восени не слід робити при холодному вітрі, інакше кінчики травинок обморозяться, що негативно позначиться на якості газону в наступному році.

Косіння трави газонокосаркою не так проста, як здається. Безумовно, вам потрібно буде спочатку навчитися керувати косаркою, перш ніж приступити до стрижки газону. Однак в процесі роботи ви можете випадково допустити помилки, які помітно погіршать зовнішній вигляд газону. Найбільш поширені помилки:

Трава на купині збривається наголо

Якщо для вашої ділянки характерна наявність безлічі купин, варто збільшити висоту стрижки і підсипати мульчу для вирівнювання поверхні газону. Під час косьби намагайтеся не тиснути на ручку косарки і не смикати її взад-вперед.

&1&

Під час косіння намагайтеся не тиснути на ручку косарки і не смикати її взад-вперед