Картопля колетте-гість з німеччини на наших дачах

117

Картопля-корисний овоч, який росте у багатьох городників. Сьогодні на ринку представлені різні сорти не тільки вітчизняної селекції. Так, німецьку картоплю колетте вирощують в росії вже більше 15 років. Він славиться не тільки смачними бульбами, але і стійкістю до небезпечних захворювань.

Опис картоплі сорту колетте

Колетте був включений в держреєстр росії в 2002 році і рекомендований для вирощування в центральному і північно-кавказькому регіонах. А також він досить поширений в таких країнах, як молдова та україна. Добре росте в місцевостях з холодним і вологим літом.

Картопля колетте-гість з німеччини на наших дачах

Бульби картоплі колетте мають подовжено-овальну форму

Рослина напівпрямостояча з зеленим листям середнього розміру. Віночок середній до великого, червоно-фіолетовий. Бульби подовжено-овальні з жовтою шкіркою і світло жовтою м’якоттю. Їх маса варіюється від 66 до 125 г.

Картопля колетте-гість з німеччини на наших дачах

У картоплі колетте красиві червоно-фіолетові квіти

Характеристика сорту

Колетте — ранньостиглий сорт: урожай починають збирати через 45 днів після повних сходів. В першу копку він складе приблизно 110-150 кг з сотки. Ще через 10 днів урожай досягає 160-280 кг.рослина дружно формує бульби. Лежкість цієї картоплі досить висока і налічує 92%.

Вагома перевага цього сорту полягає в стійкості до збудника раку картоплі і золотистої картопляної цистоутворюючої нематоди. За даними внді фітопатології, колетте сприйнятливий до збудника фітофторозу по бадиллі і бульб до ізолятів, виділеним в московській і сахалінській областях.

Колетте-сорт столового типу універсального призначення. Завдяки вмісту крохмалю від 12,2 до 15,2%, бульби не розварюються і не втрачають форми. Вони використовуються для приготування будь-яких страв, в тому числі і картопляних чіпсів.

Картопля колетте-гість з німеччини на наших дачах

Колетте підходить для виготовлення чіпсів

Посадка

Рекомендована схема посадки — 75х30 см.це створить оптимальний простір для росту картоплі. При прискореній посадці рослини заважають один одному, закривають сонячне світло, бульб в кущі формується набагато менше і, відповідно, знижується врожайність.

Перекупники часто не знають назв сортів і вводять покупців в оману. Наприклад, під ім’ям лимонка продають такі сорти, як вінета, колетте, скарб, пікассо та інші.

Колетте, на відміну від інших сортів, росте на одному і тому ж місці протягом декількох років, не втрачаючи своїх основних якостей. Для сівозміни можна восени, зібравши урожай картоплі, посадити на його місці гірчицю, яка робить грунт надзвичайно пухкої, що не вимагає перекопування.

Картопля колетте-гість з німеччини на наших дачах

Гірчиця добре підходить для сівозміни

Догляд за рослиною

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Картопля колетте-гість з німеччини на наших дачах

Колетте-невибагливий сорт. Але від того, в яких умовах росте картопля, безпосередньо залежить його врожайність. Догляд за рослиною — це регулярна прополка, розпушування грунту, підгортання, полив, внесення добрив.

В перший раз розпушити грунт потрібно при появі перших 2-4 листочків, а потім — ще 1-2 рази з проміжком в два тижні. Так ви видалите бур’яни і збагатите грунт повітрям. Підгортання з’явилися сходів картоплі захистить їх від похолодань. Надалі при підгортанні на присипаній частині стовбура будуть утворюватися столони, і це збільшить кількість формуються плодів в одному кущі.

Картопля колетте-гість з німеччини на наших дачах

У перший раз рихлити картоплю потрібно при появі перших листочків

Картоплю поливають, якщо немає дощів. При цьому важливо не допускати перезволоження грунту. У вологий грунт добре вносити кореневі підгодівлі, наприклад, пташиний послід. Розводити його необхідно в пропорції 1:15, потім вийшов розчин наполягати 2 дні в теплому місці. Вносити добриво потрібно тільки ввечері (по 1 л на кущ), не торкаючись листя, щоб уникнути опіків рослини.

Також для підгодівлі картоплі можна використовувати золу. Її вносять під кожен кущ з розрахунку 2 ст.л. Золи при першому підгортанні і по 50 г при другому підгортанні під час бутонізації. Золу можна використовувати і для профілактики фітофторозу, запилюючи рослину у вологу погоду (2-3 рази за період цвітіння по 15 г на кущ).

Картопля колетте-гість з німеччини на наших дачах

Золу застосовують в якості добрива і для профілактики фітофторозу

Можна використовувати і хімічні добрива, наприклад, нітрофоску, растворин або еффектон. Застосовують їх 2-3 рази до початку цвітіння з проміжком в 2 тижні.

Збір врожаю

Повністю колетте встигає зазвичай в липні. За 3 тижні до початку збирання врожаю, картоплю припиняють поливати, удобрювати і обробляти будь-якими препаратами. За два тижні-бадилля зрізають на рівні 15 см від землі і залишають бульби долеживаться. Так вони швидше доспеют, а їх шкірка зміцніє. Сорт стійкий до пошкоджень, тому збирати картоплю можна механізовано.

Отримання двох врожаїв

Якщо дозволяють кліматичні умови, то можна отримати два врожаї колетте за сезон. Для цього є два способи:

  1. у липні викопується рання картопля і повторно висаджується. Урожай другої висадки збирається вже у вересні. Найкраще посадити картоплю першого врожаю в теплицю — так друга посадка почнеться раніше, і восени можна буде отримати максимальний урожай.
  2. коли дозріє рання картопля, потрібно викопати кущі, звільнити їх від бульб, і знову повернути в землю, поглиблюючи і ретельно поливаючи водою. Для повторної посадки підходить тільки здорова міцна бадилля, без пожовтіння. Як правило, рослини спочатку сильно хворіють, але незабаром відновлюються і дають новий урожай.

Відео: як отримати суперранній урожай картоплі

Зберігання бульб

Картоплю викопують в сонячну погоду, розкладають на рівній поверхні і просушують протягом декількох днів. Потім його перебирають: пошкоджені і хворі видаляють, а здорові бульби, вагою 50-80 грам, відбирають на посадковий матеріал. Тільки після цього картоплю прибирають в підвал. Колетте може зберігатися всю зиму без втрати якості. Головна вимога-підвал для зберігання повинен зберігати постійну температуру близько + 3°c і добре провітрюватися.

Картопля колетте-гість з німеччини на наших дачах

Картопля колетте добре зберігається взимку

Відгуки про картоплю колетте

Картопля велика, бульби розташовані купчасто, копати одне задоволення.

Valda

Http://fialka.tomsk.ru/ugolok/viewtopic.php?t=11088&start=30

А ще недавно для себе відкрила сорт «колетта» (лимонка), з жовтою м’якоттю, але дуже смачною і ніжною. Особливо смачним виходить з неї пюре.

Olgaj

Http://www.sadiba.com.ua/forum/showthread.php?p=870501

Хороших сортів картоплі дуже багато, вибирати треба в залежності від регіону де проживаєте. Поговоріть з місцевими фермерами які вирощують картоплю, адже для різних регіонів один і той же сорт може давати різну врожайність. Грають роль і грунт і клімат і багато інших факторів.нас цілком влаштовують такі сорти як» білосніжка«,» синьоокка«,» невська«,» лимонка або колетта »

Stas85

Http://houseinform.ru/forum/posovetuyte_horoshiy_sort_kartofelya

Врожайність картоплі залежить в більшості випадків через удобрення грунту. Ми на своїй ділянці перепробували дуже багато сортів картоплі, але зупинилися на сорті «лимонка», дуже врожайна картопля з великими бульбами.

Pavel

Http://houseinforforum/posovetuyte_horoshiy_sort_kartofelyam.ru