Рожеві райські томати-японський сорт пінк парадайз

80

Якщо згадати, що назва «помідор «в перекладі з французької означає» любовне яблуко», нескладно здогадатися, чому цей сорт томатів був названий пінк парадайз — рожевий рай. Ці томати невеликі, рожеві, такі чудово солодкі, чим не райські плоди?

Зміст

 • Історія вирощування сорту пінк парадайз

  • Відео: замітки агронома про сорт пінк парадайз
 • Опис і характеристика сорту

  • Відео: віктор миколайович шадрін розповідає про свої успіхи
 • Вирощування і догляд

  • Відео: як не купити насіння-підробку
  • Посадка

   • Відео: розсада томатів пінк парадайз
  • Догляд за кущами
 • Відгуки городників про томатах пінк парадайз

Історія вирощування сорту пінк парадайз

Пінк парадайз — назва гібридних томатів. Оригінатор-головний офіс японської фірми sakata vegetables europe s. A. S., розташований у франції. Гібрид представлений в кінці 2005 року, в держреєстр його включили в 2007 році з рекомендацією вирощувати у відкритому грунті і під плівковими укриттями у всіх регіонах росії. Культивують цей сорт також на україні і в молдові.

Рожеві райські томати-японський сорт пінк парадайз

Сорт винайдений японською фірмою sakata

Відео: нотатки агронома про сорт пінк парадайз

Опис і характеристика сорту

Кущі томата пінк парадайз індетермінантного типу зростання. Листя невеликі, зелені. Квітки зібрані в прості суцвіття. Плоди плоскоокруглої форми, в кисті їх по 4-6. Забарвлення незрілих томатів світло-зелена.

Стиглі помідори рожевого кольору. Поверхня їх слаборебриста, стінки товсті, м’якоть щільна, дуже смачна: солодкість її гармонійно поєднується з приємною кислинкою.

Рожеві райські томати-японський сорт пінк парадайз

Рожеві томати пінк парадайз мають плосоокруглу форму

Досвідчені городники рекомендують дати плодам долежати, набрати солодощі після знімання — так вони демонструють максимум смаку. А з куща знімають їх в повному обсязі визріли для зручності транспортування, а також для того, щоб інші помідори отримали імпульс до дозрівання.

Число насіннєвих камер-чотири і більше. Маса одного томата 125-140 г.перші плоди, як правило, бувають крупніше.

Рожеві райські томати-японський сорт пінк парадайз

У плодів приємна соковита м’якоть з товстими стінками і кількістю насіннєвих камер більше 4-х

Ці чудові помідори з насиченим смаком і щільною консистенцією відмінно підходять для салатів, але при надлишку врожаю їх з успіхом використовують в домашній кулінарії і заготовляють, так як плоди не втрачають форму при консервуванні.

Це середньостиглий гібрид з продовженим плодоношенням. Урожайність пінк парадайз становить приблизно 4 кг/м2. Рослина проявляє стійкість до вертицильозу, фузаріозу і вірусу тютюнової мозаїки.

Як і всі індетермінантні рослини, томат чутливий до харчування, потребує підв’язування втечі і його формуванні.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Рожеві райські томати-японський сорт пінк парадайз

Мені здався цікавим досвід агронома з нижегородської області, віктора миколайовича шадріна, для культивування індетермінантних сортів і гібридів томата. Він вирощує переважно вітчизняний сорт батяня, але придуманий ним спосіб підгодівлі кущів з поливної лунки можна застосовувати і для вирощування інших помідорів.

Підживлення з поливної лунки проводиться наступним чином:

 1. викопується яма 30 см глибиною і діаметром 50 см.
 2. по 4 сторони від неї висаджуються кущі томата на відстані 50-60 см один від одного.
 3. яма наповнюється скошеною травою.
 4. у міру перепрівання трави виділяються органічні речовини, а надходить при поливі вода зігрівається за рахунок процесів розкладання і розчиняє ці сполуки, підвищуючи їх доступність.
 5. на 16 кущів томата викопується 4 такі ями. У кожній такій лунці поміщається 2 відра води, яка живить коріння до глибини 50 см.
 6. до середини серпня залишки трави з ями прибирають, полив припиняють, щоб останні плоди томата дозріли, а коріння прогрілися.

Відео: віктор миколайович шадрін розповідає про свої успіхи

Вирощування та догляд

Культивування томатів пінк парадайз не складніше вирощування інших сортів з індетермінантним типом росту, але пов’язане з певними незручностями:

 • оскільки це гібрид, то отримати власні насіння, що володіють усіма властивостями материнської рослини неможливо;
 • придбати потрібний посадковий матеріал буває складно через його відсутність у постачальників;
 • вартість насіння досить висока, при вирощуванні цих томатів в одиничних екземплярах вона цілком прийнятна, але при придбанні насіння у великих кількостях ціна кусається, оскільки це не самі врожайні томати;
 • городники і фермери, постійно працюють з цим гібридом, скаржаться, що якість пропонованого насіння істотно відрізняється у різних виробників, і навіть у одного постачальника в залежності від року.

Ці обставини доводиться враховувати, але вони не роблять принципового впливу на вибір, якщо смак томатів пінк парадайз вже розсмакований.

Відео: як не купити насіння-підробку

Посадка

Вирощують ці томати розсадним способом. Перший урожай можна отримати через 130-140 днів після сходів. Відповідно до того, де будуть вирощуватися томати: в обігріваються теплицях, під плівковими укриттями або у відкритому грунті, — розраховують час початку роботи. Від моменту посадки насіння до отримання розсади в потрібній фазі розвитку проходить приблизно два місяці.

Отримання розсади не відрізняється особливостями, варто звернути увагу на кілька моментів:

 • у насіння цього гібрида практично 100% схожість, тому в розсадні стаканчики або касети після замочування їх висаджують по одному;
 • тару для розсади заправляють живильним грунтом для томатів, який проливають розчином фітоспорін;
  Рожеві райські томати-японський сорт пінк парадайз

  Перед посадкою грунт проливають фітоспоріном

 • після висадки насіння касети накривають кришкою або поліетиленовою плівкою, щоб домогтися парникового ефекту;
 • після сходів кришку прибирають, розсаду переносять ближче до світла: майже всі індетермінантні рослини мають звичай витягуватися, тому їх забезпечують максимальною освітленістю;
 • дотримуються водний режим при догляді, намагаючись не переливати і не пересушувати грунт;
 • за два тижні до передбачуваної висадки рослини починають гартувати, при появі 5-6 справжніх листочків висаджують в грунт.

Відео: розсада томатів пінк парадайз

Щоб не допустити ураження посадок хворобами і шкідниками, на ділянці застосовують сівозміну. Для томатів відмінними попередниками виступають гарбузові і капустяні рослини, коренеплоди: морква, буряк, редис, а також зелені і салатні культури.

Рожеві райські томати-японський сорт пінк парадайз

Дотримання сівозміни-відмінна профілактика хвороб

У теплицях доводиться періодично міняти весь грунт, так як через особливості пристрою самої теплиці це зробити простіше, ніж міняти її місце розташування.

Схема посадки томатів:

 1. схема розташування розсади 40х60 см.
 2. до посадки томата встановлюють міцні шпалери або опори, так як кущах необхідна підтримка.
  Рожеві райські томати-японський сорт пінк парадайз

  Шпалери допоможуть підтримувати кущі томатів

 3. після висадки в грунт цей томат ведуть в один або два стовбура, які потрібно підв’язувати.
 4. щоб томати визріли, рекомендується прищипувати втечу над 5-6 пензлем, інакше він може вирости вище 2 м.
 5. після цвітіння першої кисті все листя під нею видаляють, забезпечуючи посадкам кращу проветриваемость і освітленість. Пасинки теж обов’язково прибирають.

Деякі дачники, особливо в південних регіонах, практикують прикопування пасинків. Вони при цьому часто вкорінюються і дають життя новим кущах. Цей спосіб економить кошти і дозволяє виростити з одного насіння кілька кущів.

Догляд за кущами

Для забезпечення подальшого догляду посадкам потрібні:

 • прополка і розпушування-якщо прополки і розпушування проводити регулярно з моменту висадки розсади, рослини будуть добре освітлені, поверхневий шар грунту не стане ущільнюватися і коріння отримають необхідний для розвитку кисень;
 • мульчування торфом або свіжоскошеною травою запобіжить надмірне випаровування вологи, захистить коріння томата від перегрівання і забезпечить їм постійне надходження органічних речовин;
 • підживлення — для запобігання фітофторозу можна обприскувати посадки поперемінно розчинами йоду, марганцівки і соди або використовувати 1%-й розчин мідного купоросу або бордоською рідиною;
  Рожеві райські томати-японський сорт пінк парадайз

  Бордоською рідиною обприскують посадки для запобігання фітофторозу

  Томати все солодкі як і хотілося, без додаткових годувань і танців з бубнами… Задоволена як слон, садити буду тільки їх, ось тільки визначуся з годуванням (здалося, що їм потрібно більше харчування) і з ростом (все-таки кращі півдіти). Їмо з куща, зриваю для закруток, вдома не зберігаю, висять на гілках, тріскаються дуже мало, та й то коли вже 5 разів переспіють…загалом для себе вирішила «садити однозначно»

  Era33. Дача в володимирська обл

  Http://dacha.wcb.ru/?showtopic=38141&st=480

  Саджу пінк парадайз вже роки 3 поспіль, врожайність середня, але смак обладнаний, солодкі і соковиті. У наступному сезоні хочу спробувати формувати в два стебла цей томатик.

  Malinasoroka. Тульська область

  Http://forum.prihoz.ru/viewtopic.php?t=5055&start=225

  Мене розчарував пінк парадайз з хупти останнього року. Чи не він: і колір не темно-рожевий, а червоно-рожевий, крупніше справжнього, і врожайніше. Смак непоганий. Не такий лежкий, як колишній пінк парадайз. 🙁

  Татуня. Москва. Дача-сз мо (новоризьке ш.

  Http://www.tomat-pomidor.com/newforum/index.php?topic=2012.380