Кращі сорти кропу для вирощування на грядці, в теплиці або вдома

180

Якщо ви теж вирішили зайнятися вирощуванням корисної зелені, вам, безсумнівно, буде корисно дізнатися про кращі сорти кропу. Адже далеко не від кожного сорту вдається отримати пишну і пахучу зелень з відмінними смаковими якостями. Буде прикро витратити час на посів кропу і догляд за ним, а в результаті отримати кволі кущики практично без запаху.

Кращі ранньостиглі сорти кропу

Кріп пахучий дуже популярний в росії – його вирощують на городніх грядках, в теплицях і навіть вдома на підвіконні. Звичайно, в більшості випадків кріп городній використовується просто як ароматна приправа при приготуванні різних страв, але деякі городники цінують цю рослину ще й за його численні цілющі властивості, застосовуючи його зелень і насіння для поліпшення здоров’я.

Кращі сорти кропу для вирощування на грядці, в теплиці або вдома

Кріп пахучий дуже популярний в росії – його вирощують на городніх грядках, в теплицях і навіть вдома на підвіконні

Сорти кропу можуть відрізнятися за формою листів, розетки, по висоті куща і за забарвленням, а також за термінами стеблеутворення. Класифікація за термінами дозрівання допоможе вам краще зорієнтуватися в основних сортах і вибрати насіння таким чином, щоб можна було збирати урожай зелені протягом усього сезону.

відео про кріп

У цю групу входять сорти, які вже через 35 днів після сходів дають зелену масу. Правда, вони облиствені трохи менше, ніж пізньостиглі, і до цвітіння переходять майже відразу ж після утворення п’яти-шести листя. Тому ранні сорти доцільно вирощувати, якщо ви хочете скоріше зібрати першу свіжу зелень з грядки, а також з метою отримання парасольок і насіння для консервації.

Грибовський

Неймовірно популярний серед вітчизняних городників сорт, чудово підходить як для вирощування на підвіконні, так і у відкритому грунті. До погоди кріп грибовський невимогливий, і навіть за умови холодного літа утворює хорошу зелень. До переваг сорту також відноситься стійкість до хвороб, інтенсивний аромат і гідні смакові якості. Листя має гарний темно-зелений колір, висота стоячої розетки досягає 25 см.висівати кріп грибовський можна протягом квітня-липня кілька разів, допускається і подзимний посів.

Кращі сорти кропу для вирощування на грядці, в теплиці або вдома

Висівати кріп грибовський можна протягом квітня-липня кілька разів

Дальній

Для отримання ранньої свіжої зелені, для сушіння, заморожування, маринування і засолювання прекрасно підходить сорт кропу дальній. Цінується він за високу врожайність, за стійкість до вилягання і за раннє формування зелені. Після висівання насіння в грунт через 38 днів вже утворюється розетка полуприподнятого типу близько 25 см заввишки з середніми листям зеленого кольору, що мають слабкий восковий наліт. До шкідників і хвороб сорт далекий відрізняється стійкістю.

Аврора

З нових сортів уваги заслуговує ранньостиглий кріп аврора. Після появи молодих сходів збирати зелень можна вже на 25-й день. Сорт відрізняється густою розеткою піднятих зеленого листя, дуже ароматних і соковитих, а також потужним кущиком зі зближеними міжвузлями, завдяки чому після дощу листя менше забруднюється. Серед інших переваг сорту аврора: стійкість до хвороб і шкідників, хороша врожайність. З метою отримання більш раннього врожаю насіння висівають і під зиму.

Кращі сорти кропу для вирощування на грядці, в теплиці або вдома

Після появи молодих сходів збирати зелень можна вже на 25-й день

Середньостиглі сорти кропу

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Кращі сорти кропу для вирощування на грядці, в теплиці або вдома

Стеблеутворення у сортів із середньою зрілістю настає днів на 5-10 пізніше, ніж у ранніх, внаслідок чого на кущах сформіровивается більше листя, і урожай зелені підвищується. До того ж, крім зелені на рослині встигають утворитися парасольки і насіння, придатні для приправ.

Лісногородський

Особливість цього сорту кропу полягає в тому, що навіть восени, коли у нього наливаються насіння, можна продовжувати зрізання зелені. Лісногородський сорт високоврожайний, не боїться ураження хворобами і шкідниками, а в його листі міститься велика кількостей провітаміну а і вітаміну с.листя виростають великі і ароматні.

Обільноліственний

Господарська придатність кропу обільнолістного зберігається досить довго. Відмінні риси сорту: потужний, добре облиствений кущ, пізніше закладення суцвіть і великі темні листя. Кріп ряснолистяний володіє чудовими товарними якостями, його листя соковиті, ніжні і ароматні. Гарний свіжому вигляді, придатний для засолювання і маринування. Можливі багаторазові посіви протягом весни і літа, а також підзимовий посів.

Кращі сорти кропу для вирощування на грядці, в теплиці або вдома

Ряснолистяний кріп

Кущистий

Від 30 до 40 днів проходить з моменту появи сходів кущистого сорту до першої зрізки зелені, на спеції кріп можна збирати через 70 днів. Кріп кущистий відноситься до обільноліственного типу, збирати з нього зелень можна неодноразово, поступово починаючи з нижніх листочків. Невипадково сорт кущистий вважається одним з кращих для отримання високоякісної зелені у великих обсягах. Сильно розсічені листя дуже ароматні, соковиті і ніжні, гарні як в свіжому вигляді, так і в сушеному.

Найпопулярніші пізньостиглі сорти

На грядках деякі пізні сорти не встигають за літо повністю визрівати, зате вони найкраще підходять для отримання пишної зелені, починаючи з весни і до самої осені, особливо при вирощуванні будинку на підвіконні. Деякі пізньостиглі сорти (буян, салют, алігатор) мають дуже зближені міжвузля на стеблі, від чого зовні нагадують густі кущики, їх так і називають – «кущовими».

Кращі сорти кропу для вирощування на грядці, в теплиці або вдома

У пізньостиглих сортів зелень більш пахуча, красива і вітамінна

Кріп кущовий чудовий тим, що дозволяє весь сезон збирати свіжу зелень, не підсіваючи насіння повторно конвеєрним способом. Спочатку ви використовуєте молоді рослини при проріджуванні сходів, потім обриваєте нижній ярус кущиків кропу, вищипуєте бічні пагони їх пазух листя, а потім вже збираєте всю зелень з рослини. Так, для забезпечення однієї сім’ї зеленню кропу протягом усього сезону досить двадцяти рослин кореневого кропу. До того ж, у пізньостиглих сортів зелень більш пахуча, красива і вітамінна.

Алігатор

Особливо цінується у вітчизняних городників кріп алігатор, що ідеально підходить для отримання великого врожаю свіжої зелені, оскільки його можна вирощувати як в теплиці, так і у відкритому грунті, збираючи урожай кілька разів за сезон. На піднятій розетці формуються зелене листя з сизуватим відтінком і восковим нальотом. Парасольки з’являються лише до кінця літа.

відео про сорт кропу» алігатор »

Кибрай

Широко поширений кріп кибрай привабливий своїми широкими, сильно розсічені листям, що володіють яскравим ароматом. Розетка у рослини велика, полуприподнятая, досягає у висоту 40 см.колір листя зелений з трохи жовтуватим відтінком і ледве помітним восковим нальотом. Щоб кібрай встиг дозріти на грядці, його потрібно висівати раніше або вирощувати під плівкою.

Ділл