Огірки сатина f1: популярний у всьому світі голландський гібрид

64

Голландські сорти овочів завдяки своїм безсумнівним перевагам користуються популярністю не тільки на батьківщині. Оцінили їх і російські садівники. Одне з багатьох їх досягнень-огірки сатина f1, офіційно випробувані і включені до вітчизняного державного реєстру селекційних досягнень.

Зміст

 • Опис сорту огірків сатина f1

  • Відео: як виглядають огірки сорту сатина f1
 • Особливості агротехніки для гібрида

  • Відео: вирощування огірків на вертикальній шпалері
 • Відгуки садівників

Опис сорту огірків сатину f1

Гібрид огірків сатину f1 — досягнення всесвітньо відомої голландської агрофірми nunhems b. V. Її фахівцями він був виведений в 2007 році, в російський держреєстр він потрапив вже в 2009 році. Зараз насіння виробляють і багато російських фірм. Це сорт офіційно рекомендується культивувати у відкритому грунті на півдні поволжя і на північному кавказі, але практика показує, що він успішно адаптується і до умов помірного клімату на європейській частині території росії. А на уралі, в сибіру, інших регіонах з більш суворими умовами можна садити ці огірки в теплиці, парнику, забезпечивши їм інше укриття.

Огірки сатина f1: популярний у всьому світі голландський гібрид

Оригінатором гібрида огірків сатина f1 є відома голландська фірма, але їх випускають і багато російських виробників

Сатина f1-ранньостиглий гібрид. З моменту появи сходів до першої проби з врожаю проходить 38-42 дня. Кущі індетермінантні (з потенційно необмеженим зростанням), але сильно навіть в оптимальних умовах не витягуються (максимум до 1,5–1,8 м у висоту), особливо активно не гілкуються. Листя досить великі. На дотик вони досить грубі, колючі, але за умови регулярного внесення добрив стають помітно м’якше.

Огірки сатина f1: популярний у всьому світі голландський гібрид

Огірки сатина f1-це індетермінантна рослина, але навіть в оптимальних умовах основне стебло не виходить дуже довгим

Рослини партенокарпічні, в запиленні комахами або людиною для формування зав’язей не потребують. Тип цвітіння жіночий, це означає більше число зав’язей і майже повна відсутність пустоцвітів. Найчастіше в зав’язі по одному плоду, але буває і 2-3.

Огірки сатина f1: популярний у всьому світі голландський гібрид

Для того, щоб на кущах сатини f1 зав’язувалися плоди, допомога комах не потрібно

Зеленці правильної циліндричної форми, довжиною до 8-12 см. Можна знімати їх і до стану повної зрілості, на стадії корнішонів і пікулів (відповідно 5-8 см і 3-5 см). Поверхня покрита великими горбками, узлісся біляста, не дуже щільна. На темно-зеленій шкірці помітні світліші розпливчасті плями і тонкі короткі штрихи. Вона настільки тонка і ніжна, що при їжі майже не відчувається.

Огірки сатина f1: популярний у всьому світі голландський гібрид

Зовнішня презентабельність-далеко не остання перевага огірків сорту сатину f1

Смак-ще одна з переваг сатини f1. Про відсутність гіркоти подбали селекціонери. Насіння дрібне, м’яке. М’якоть дуже соковита, щільна, без пустот, огірки чудово хрумтять. Причому не тільки в свіжому вигляді, але і після переробки. Тому для засолювання, маринування, інших домашніх заготовок зеленці дуже підходять. Універсальність призначення відзначена навіть в держреєстрі (сорт описаний як салатний і засолювальний).

Огірки сатина f1: популярний у всьому світі голландський гібрид

Після засолювання огірки сатину f1 зберігають характерний хрускіт; для російських садівників це дуже важливий нюанс

Середня вага зеленця-88-108 г. Урожайність-4-4, 5 кг/м2. Велика частина плодів дозріває першою «хвилею», інші — протягом наступних 1,5–2 місяців. Це, укупі з їх одномірністю і високим (96-98%) відсотком огірків товарного вигляду обумовлює затребуваність гібрида не тільки у садівників-любителів, але і у професійних фермерів. Транспортування вони переносять добре-ще один плюс для промислового вирощування.

Огірки сатина f1: популярний у всьому світі голландський гібрид

М’якоть у огірків сатину f1 соковита, але при цьому щільна, насіння дуже дрібні

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Огірки сатина f1: популярний у всьому світі голландський гібрид

Імунітет у сатини f1, як і у інших гібридів, дуже непоганий. Особливо відзначається стійкість проти кладоспоріозу і вірусу огіркової мозаїки.

Істотних недоліків у сорту, як показує практика, виявлено не було. Єдине, що не подобається деяким садівникам — необхідність щорічно купувати нові насіння. Намагатися садити ті, що зібрані самостійно, марно, сортові ознаки гібридів у другому поколінні губляться.

Переваги з лишком перекривають цей недолік:

 • стійкість до перепадів температур;
 • здатність пережити нетривалу «посуху» і перезволоження субстрату;
 • певна пластичність, що дозволяє адаптуватися до особливостей місцевого клімату;
 • порівняно невеликі габарити куща, що дозволяє заощадити місце на грядках;
 • самоопыляемость і жіночий тип цвітіння;
 • зовнішня презентабельність і відмінний смак зеленцов, універсальність їх призначення;
 • наявність імунітету проти деяких небезпечних для культури захворювань і висока опірність іншим грибків, бактерій та вірусів.

Огірки сатина f1: популярний у всьому світі голландський гібрид

Регулярний збір зеленців позитивно позначається на врожайності-це стимулює рослину до формування нових плодових зав’язей

Відео: як виглядають огірки сорту сатину f1

Особливості агротехніки для гібрида

Догляд за сатиною f1 нічого надприродного від садівника не зажадає. Ранні терміни дозрівання дозволяють культивувати гібрид і розсадним способом, і висаджуючи насіння безпосередньо в грядку. Це залежить від місцевого клімату і переваг садівника. Агротехніка в цілому стандартна, але є і деякі нюанси.

Як і інші гібриди, сатина f1 вимоглива до якості і родючості субстрату. Ідеальний варіант для неї — суглинок, добре пропускає воду і повітря. Короткочасне перезволоження грунту рослини перенесуть, але постійний застій вологи біля коріння — вже немає. При виборі місця для грядки обов’язково уточнюйте рівень грунтових вод і тип грунту. Родючість грунту підвищують з осені, при перекопуванні грядки, вносячи перегній (5-7 л/м2) і необхідні огіркам добрива. Сатині f1 потрібно стандартний набір-азот (10-15 г/м2), фосфор і калій (по 35-40 г/м2).

Огірки сатина f1: популярний у всьому світі голландський гібрид

Внесення перегною в грунт допомагає забезпечити необхідну огіркам сатину f1 родючість субстрату

Рекомендована схема висадки-45-50 см між кущами при ширині міжрядь близько 60 см.але практика показує, що найзручніше вирощувати сатину f1 в один ряд, даючи рослинам можливість чіплятися за сітчасту шпалеру. Таким чином огірки можна висаджувати частіше, через 20-30 см, збільшуючи врожайність з однаковою за площею грядки. Тягнуться вгору батоги не заважають один одному, не переплітаються. Крім того, метод полегшує збір врожаю і формування куща, все зеленці отримують тепло і сонячне світло рівномірно.

Огірки сатина f1: популярний у всьому світі голландський гібрид

Шпалера для огірків може не тільки заощадити місце на грядці, але і стати цікавим рішенням в ландшафтному дизайні

Відео: вирощування огірків на вертикальній шпалері

Стійкість до дефіциту вологи дозволяє поливати посадки рідше, ніж зазвичай — раз в 4-6 днів. Це особливо цінно для садівників, які не мають можливості постійно проживати на ділянці. У дощову погоду при вирощуванні у відкритому грунті інтервали між поливами ще збільшуються. Для поліпшення аерації грунт після кожного поливу акуратно розпушують. Пам’ятайте, що коренева система у огірків поверхнева, її легко пошкодити.

Огірки сатина f1: популярний у всьому світі голландський гібрид

Сатина f1 більш посухостійка, ніж багато сортів і гібриди огірків, але це не означає, що рослини можна залишити взагалі без поливу

Підживлення вносять 3-4 рази за сезон з рівними проміжками часу між ними. Вперше — через 10-12 днів після висадки в грунт. Для активного нарощування зеленої маси огіркам потрібен азот. Підійдуть і мінеральні добрива, і натуральна органіка. З моменту цвітіння упор потрібно робити на фосфор і калій, не забуваючи про інші мікроелементах. Оптимальний варіант-магазинні підгодівлі, що дозволяють забезпечити рослини всім необхідним і в потрібній пропорції.

Огірки сатина f1: популярний у всьому світі голландський гібрид

Збалансований склад магазинних добрив включає і необхідні огіркам мікроелементи в потрібних пропорціях; в натуральних підгодівлі їх або взагалі немає, або занадто мало

Сатина f1 не відрізняється особливою схильністю до побегообразованию, але формування куща позитивно позначається на врожайності. Вести його рекомендується в одне стебло, до 4-6 листа прибираючи бічні пагони повністю, потім до 6-9 — залишаючи по одному листу і плодової зав’язі на кожному відгалуженні. Далі зберігають всі наявні плоди і пасинки, обрізаючи бічні пагони в 5-7 см від крайнього огірка.

Огірки сатина f1: популярний у всьому світі голландський гібрид

У правильному формуванні огіркового куща в одне стебло немає нічого складного, але цим потрібно займатися регулярно

Ornella, ленінградська область

Http://www.tomat-pomidor.com/forums/topic/430-%d0%b8%d0%bd%d1%82%d1%83%d0%b8%d1%86%d0%b8%d1%8f-f1/

Реагують відразу ж.

Bizagro

Https://otzovik.com/review_2689765.html

Будучи всепогодним гібридом, сатина ніколи не підведе по частині врожаю. Саджу на сонячній стороні, підв’язую до паркану. Кущ близько півтора метрів, детермінантна рослина, має добре розвинене стебло і потужну кореневу систему. Цвіте жіночими квітками, має букетний тип зав’язі. Плоди короткоплідні, крупнобугорчасті, без генетичної гіркоти. Середня вага-90-110 г. Насіння всередині огірочка настільки щільно укладені, що, навіть якщо той переріс, вони абсолютно не псують ні зовнішні, ні смакові дані. Урожайність завжди радує, вже чого-чого, а «сатинових» огірочків у нас завжди в надлишку. Ціна зависока, та й насіння всього 6 штук в упаковці. Але повірте мені на слово-виростивши сатину f1 одного разу, ви не зможете відмовити собі в цьому задоволенні більше ніколи.

Олена-дача

Https://sadovodka.ru/posts/5726-ogurcy-satina-f1-opyt-vyraschivanija.html

Сатину люблю більше всіх. Коли в минулому році у всіх сусідів буяла несправжня борошниста роса, сатина була з чистими зеленими листками. Правда, все одно пізніше захворіла трохи. Огірки їли ще в 20-х числах вересня, поки не похолодало. Огірочки і восени були рівненькими як влітку.

Лена сонечко

Http://www.sadiba.com.ua/forum/showthread.php?p=765435

Насіння огірка сатина f1 купую вже не в перший раз. Досвід різний — і вдалий, і не дуже. Пікулі, корнішони і зеленці дає однаково смачні, рівні, щільні, я мариную на рік вперед. Для заготівлі кращий варіант-шкірка тонка, хрумтить, самі плоди без пустот, з ніжною м’якоттю без великих насіння. Але сама рослина реагує на все-грунт, світло, воду. Це і плюс, тому що добрива підвищують урожай, і мінус — якщо воду перелити, то коренева гниль з’являється, зав’язі опадають, а нові потрібно чекати. Від такої непередбачуваності урожай виходить середній.

Https://dachaotzyv.ru/ogurec-satina-f1 /

Здивована, що характеризують сатину як примхливий сорт. Пробувала садити ще кілька років тому-звичайний догляд, без особливостей. Обов’язково висаджую пару кущів в теплицю через смачних огірків. Вони гарні в будь-якій стадії: пікулів, корнішонів. Можна консервувати і вживати в свіжому вигляді, тому що соковиті, без пустот, в той же час м’ясисті. Мені подобаються короткоплідні огірочки, ці якраз такі. Шкірочка тонка, але хрусткий огірок. Це гібрид, тому ніяких хвороб не бачила. Формую ліану в один втечу. Ростуть пучками, по 2-4 огірка. Урожайність хороша, з кожного куща за сезон по відру. Ліана не утворює непрохідних джунглів, висотою всього півтора метра, з невеликими листям. Прив’язую до шпалери. Даний сорт не любить перезволоження, але це відноситься до всіх огірків.

Поліна

Https://dachaotzyv.ru/ogurec-satina-f1/