Як правильно садити моркву — від підготовки грунту і насіння до перших сходів

73

Морквина-вельми потрібний овоч на кухні! круглий рік ми додаємо її в гарячі страви, вживаємо в свіжому вигляді і змішуємо салати. Вартість моркви в магазині невисока, так може бути, зручніше було б просто купувати коренеплоди в міру необхідності, не витрачаючи часу на її вирощування? однак ближче до весни магазинна морквина починає істотно дорожчати, її якість помітно погіршується, і тим, хто не зробив вчасно запаси, доводиться туго.

Підготовчі роботи

Ось чому в кожному городі обов’язково передбачена грядка під цю всіма улюблену овочеву культуру, а бувалі городники обмінюються з початківцями досвідом, як правильно посадити моркву з метою отримання багатого врожаю здорових коренеплодів.

Як правильно садити моркву - від підготовки грунту і насіння до перших сходів

Під морквяну грядку рекомендується вибрати ділянку, де бур’янів з’являється не надто багато

Якщо раніше вам не доводилося вирощувати овочі, і ви не маєте уявлення, як садити моркву, або у вас ніяк не виходить виростити нормальні смачні коренеплоди, наша стаття обов’язково виявиться корисною для вас. Ми розповімо про те, як садити моркву насінням, як доглядати за молодими сходами, і як уберегти грядку від хвороб і шкідників морквини.

відео про підготовку насіння моркви до посадки

Залежно від того, насіння якого сорту ви купили, будуть відрізнятися і терміни їх висівання. Так, в двадцятих числах квітня можна приступати до висівання ранньостиглих сортів, з 25 квітня приблизно по 5 травня починають висівати середньостиглі сорти, а посадка моркви, призначеної для зимового зберігання, проводиться 10-15 червня.

Під морквяну грядку рекомендується вибрати ділянку, де бур’янів з’являється не надто багато, оскільки бур’яни зійдуть раніше морквини і завадять їй вирости. Грунт повинен бути пухкої, бажано з вмістом піску. У важкому грунті коренеплоди можуть вийти вигнутими, кострубатими, дрібними. Якщо в грунті буде постійно підвищений рівень вологи, коренеплоди загниють, а в сухій землі морквина вийде «дерев’яної».

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як правильно садити моркву - від підготовки грунту і насіння до перших сходів
1. Враховуйте також, після яких культур ви будете висівати моркву. Найкраще вибрати ті ділянки, на яких в минулому році росли огірки, томати, часник, цибуля, капуста, картопля або зелень (крім салату). Після петрушки краще морквину не садити, так як в грунті можуть залишитися шкідники, небезпечні і для моркви.

Як правильно садити моркву - від підготовки грунту і насіння до перших сходів

У важкому грунті коренеплоди можуть вийти вигнутими, кострубатими, дрібними

Грунт на грядці перекопайте ще восени, а навесні пройдіться по землі плоскорізом. Додатково перекопувати не слід – для моркви краща осіла земля. Найголовніше-не вносьте в грунт свіжий гній, оскільки морквина не переносить його кислоти. Грядку можна удобрити мінеральними добривами за пару тижнів до того, як посадити моркву.

Посадка морквини проводиться насінням відразу у відкритий грунт. Насіння заздалегідь підготуйте:

  • замочіть на дві години в чистій воді кімнатної температури;
  • розсипте насіння по вологій тканині і зверху прикрийте іншою вологою тканиною;
  • тримайте насіння в кімнаті, періодично акуратно їх перемішуючи;
  • тканину підмочуйте при підсиханні;
  • коли насіння повністю набухнуть і почнуть прокльовується, перемістіть їх в холодильник на 10 днів для загартовування.

Просто і доступно про те, як правильно садити моркву

Як правильно садити моркву - від підготовки грунту і насіння до перших сходів

Достатньо витримувати відстань між насінням в 1,5 см

Грядку, відведену під моркву, посипте золою, проріжте в ній через кожні борозенки до 2,5 см глибиною, залишаючи міжряддя по 20 см, а по краях гряди по 12 см.пролийте борозенки водою і висійте підготовлені насіння. Досить витримувати відстань між насінням в 1,5 см.борозни заровняйте землею. Зверху над грядкою на висоті 15 см рекомендується натягнути плівку, щоб сходи з’явилися швидше, а з появою зелені плівку можна буде зняти.

Досвідчені городники в прагненні спростити процес висівання насіння, придумують часом досить незвичайні методи , як садити моркву: хтось перед висіванням змішує насіннєвий матеріал з піском, інші ж попередньо наклеюють по одному насіння на стрічки з тонкого паперу (можна використовувати туалетну). Морквяне насіннячко підчіплюють зубочисткою, умочують в паперовий клей або в клейстер і наносять через кожні 5 см на папір. Такі паперові стрічки прокладаються в борозни і присипаються зверху землею.

відео про вирощування моркви

По краях грядки висадіть редиску, вона досить швидко зійде, позначивши морквяні ряди, і ви зможете почати розпушування міжрядь раніше (морквина дуже любить часті розпушування). Дуже корисно також посадити на морквяної грядці ріпчасту цибулю, оскільки його запах відганяє морквяних мух – найнебезпечнішого шкідника морквини.