Добрий томат волове серце: опис сорту

112

Серед казенних термінів, що описують плоди томата, загубився делікатний» серцеподібний», що характеризує помідори сорту волове серце. Тільки спробувавши, розумієш, що» серцевий » статус він отримав не за форму або розмір, а за ніжний смак апетитних малинових плодів.

Зміст

 • Історія вирощування
 • Опис сорту томатів волове серце
 • Характеристика сорту томатів волове серце
 • Вирощування томатів сорту волове серце
 • Відгуки про сорт

Історія вирощування

Сорт томатів російської селекції волове серце був заявлений в самому кінці двадцятого століття. З 2000 р включений в держреєстр для культивування на дачних ділянках і в дрібних фермерських або особистих господарствах по всій росії. Залежно від кліматичних умов вирощують у відкритому або захищеному грунті. Кращі врожаї виходять в південних регіонах країни.

Опис сорту томатів волове серце

Висота пагонів у відкритому грунті більше метра, а в теплицях доходить до 1,3–1,5 м.листя середніх розмірів. Квітки прості, зібрані в суцвіття. Кисть закладається над 9-11 листом. Плодоніжка з зчленуванням. Забарвлення незрілих томатів зелена, але у плодоніжки є велика темно-зелена пляма. У стиглих плодів соковита інтенсивно-рожеве забарвлення і серцеподібна форма. Поверхня томата має слабовираженную ребристість. Шкірочка тонка, через що при порушенні поливного режиму плоди можуть тріскатися.

Добрий томат волове серце: опис сорту

Томати сорту волове серце мають тонку шкірку, тому при огріхах поливу можуть тріснути

Плоди, особливо перші, великі. Вага їх коливається близько 150 г, але доходить і до 300 г.насіннєвих камер чотири. У томатах сорту волове серце міститься велика кількість вітамінів в, с, к, а, а також макро — і мікроелементи.

Важливо: в плодах томатів з рожевою м’якоттю високий вміст селену. А це мікроелемент, що підтримує імунітет, що володіє вираженою антиоксидантною активністю і доведеним протипухлинною дією.

Добрий томат волове серце: опис сорту

Сорт томата волове серце джерело селену-важливого мікроелемента для підтримки здоров’я

1. М’ясиста м’якоть томатів дуже соковита, ароматна, виключно смачна. Недарма ці помідори рекомендовані для застосування в свіжому вигляді. Шкода їх піддавати термічній обробці або консервування.

Добрий томат волове серце: опис сорту

У плодів томата волове серце м’ясиста, ніжна, дуже соковита м’якоть. Щоб не розплескати насичений аромат і смак, подаються на стіл, минаючи термічну обробку

Характеристика сорту томатів волове серце

Пізньостиглий сорт з індетермінантним типом росту. Від появи перших сходів до дозрівання плодів проходить 110-115 днів. Кущі потребують підв’язки і формуванні. При грамотній агротехніці збирають 6,3 — 6,9 кг/м2. У свіжому соку томата міститься майже 5% сухих речовин і більше 2% цукрів.

Цінується за високу врожайність, красиву форму і великий розмір малиново-рожевих плодів, а також за насичений приємний смак.

Добрий томат волове серце: опис сорту

Сорт томата волове серце дуже представницький і урожайний

Недолік: ніжні томати погано переносять транспортування і недовго зберігаються.

Вирощування томатів сорту волове серце

Для культивування томатів з індетермінантним типом росту у відкритому і захищеному грунті застосовують різні підходи. Так як в теплицях сприятлива для розвитку рослин температура зберігається довше, на пагоні залишають до семи квіткових кистей. У відкритому грунті верхівку прищипують над п’ятою пензлем.

Добрий томат волове серце: опис сорту

Індетермінантні сорти томата у відкритому і захищеному грунті ведуть по-різному

Обмежуючи зростання втечі, отримуємо великі плоди, так як рослина не витрачає сили на формування нових зав’язей. Якщо і не встигають всі плоди дозріти, не проблема. У засолюванні ці томати теж хороші.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Добрий томат волове серце: опис сорту

Через тривалий термін вегетації краще застосовувати розсадний спосіб вирощування томата волове серце. Починають готувати розсаду на початку березня:

 1. насіння замочують на 15 хвилин в розчині епін або фітоспорін. Через брак їх можна використовувати світло-рожевий розчин марганцівки. Потім насіння загортають у вологу ганчірку і залишають в поліетиленовому пакеті, поки не проклюнутся.
  Добрий томат волове серце: опис сорту

  Замочування дозволяє визначитися: які насіння схожі, а які ні

 2. готують розсадні торф’яні стаканчики або касети, заповнені живильним грунтом для томатів. Трохи приминають грунт і проливають розчином фітоспорін.
  Добрий томат волове серце: опис сорту

  Посадкову тару заповнюють живильним грунтом і проливають розчином фітоспорину

 3. висаджують по одному-два насіння в кожну ємність на глибину 1,5 см, після чого присипають грунтом зверху.
  Добрий томат волове серце: опис сорту

  У кожен стаканчик висаджують по 1-2 насіння і заглиблюють в грунт на 1,5 см

 4. накривають касети пластиковою кришкою або натягують поліетиленову плівку для створення парникового ефекту. Забезпечують в приміщенні температуру 23-25 ос тепла.
  Добрий томат волове серце: опис сорту

  Натягнута поліетиленова плівка не дає волозі випаруватися, зберігає тепло, створюючи парниковий ефект

 5. з появою перших проростків касети переносять на освітлене місце або досвічують фітолампами. Температуру приміщення знижують до 18 ос.
  Добрий томат волове серце: опис сорту

  Хороша освітленість не дає розсаді занадто витягнутися

 6. з появою 2-3 справжніх листочків поступово починають сіянці гартувати. За часом, приблизно за два тижні до висадки в грунт. Спочатку тримають недовго під відкритою кватиркою, потім час впливу холодного повітря збільшують. Надалі і зовсім виносять горщики з розсадою на балкон або у двір.
  Добрий томат волове серце: опис сорту

  Загартована розсада легше переносить висадку у відкритий грунт або теплицю

Висаджують сіянці з урахуванням конкретних погодних умов: в кінці травня або на початку червня. Грунт до цього часу повинна прогрітися, щоб рослини не зазнали стресу при посадці.

Хороше рішення для томатів — висадка в теплі грядки. Для цього восени викопується траншея глибиною до півметра там, де передбачається ростити томати. На дно траншеї викладають гілки, великі рослинні залишки, на них більш дрібні гілочки, листовий опад, скошена трава, компост і самий верхній шар власне родючий грунт навпіл з перегноєм. Зазвичай теплі грядки обмежують високими бортами. Вся конструкція накривається нетканим матеріалом, поверх нього щільним поліетиленом. Після зими ця грядка трохи просідає. Завдяки перепріванню рослинних залишків в ній виділяється тепло і накопичуються органічні сполуки, так необхідні для росту і розвитку томатів, тому висаджена розсада виявляється в найкомфортніших умовах.

Якщо заздалегідь підготувати таку грядку, можна потім не підгодовувати кущі органікою. Наявної кількості добрив вистачить на посадки томата цього року. Ту ж грядку ще й на наступний рік можна використовувати під не найвибагливіші до родючості грунту цибулю і зелені культури. Знову садити томати не варто, потрібно застосовувати сівозміну. Відстань між лунками роблять 45-50 см.між рядами залишають проміжок до 90 см. Орієнтують посадки у відкритому грунті з півночі на південь, щоб рослини отримували повноцінне освітлення і тепло протягом усього дня. Відразу після посадки стебло підв’язують.

Добрий томат волове серце: опис сорту

Сорт томата волове серце урожайний і формує великі плоди, тому кущі потребують опори

1 ведуть кущ в один або два втечі. Як тільки з’являється перша квіткова кисть, видаляють всі листя, розташовані нижче. Після формування кожної нової кисті прибирають все нижнє листя. Обов’язково пасинкують, не допускаючи проростання пасинків більше 5 см. Заходи по обриву листя і пасинкування проводять в жаркий сонячний день, щоб швидше гоїлися ранки. Рекомендується пасинки видаляти не відразу, а в кілька етапів, так рослини менше травмуються.

Добрий томат волове серце: опис сорту

Обов’язково видаляють всі пасинки і листя під квітковими кистями

Посухи поливають частіше. По можливості дають воді прогрітися і відстоятися, так вона краще засвоюється і менше стресу для рослин. Застосовують або крапельний полив, або аричний, по канавках. Дощування в південних регіонах, де рекомендовано ростити цей сорт, бажано проводити або рано вранці, або ввечері, коли сонце не сильно палить, щоб не викликати опіку на листках.

Грунт навколо кущів розпушують, це зменшує випаровування вологи. Мульчування також підтримує грунт пухкої, ще й захищає коріння від перепадів температури, пригнічуючи ріст бур’янів і зберігаючи вологу.

Добрий томат волове серце: опис сорту

Мульчування соломою на висоту 5-6 см пригнічує ріст бур’янів, підтримує ґрунт пухким, оберігає від надмірного випаровування вологи

Як правило, сорт томата волове серце проявляє стійкість до хвороб. Щоб не провокувати можливі грибкові ураження, не потрібно садити томати після картоплі або інших пасльонових культур: перцю, баклажана, томата. Навіть при сусідстві з картопляним полем посадки томатів можуть постраждати — колорадський жук поширюється і на кущі помідора. Не тільки хвороби, але і шкідники у сімейства загальні.

При вирощуванні сорту в теплиці варто частіше її провітрювати, щоб через високу вологість не спровокувати грибкові хвороби.

Томати сорту волове серце настільки вдалі, що їх вирощують далеко за межами рекомендованої зони. Воно і зрозуміло, ніжні плоди з насиченим смаком не транспортуєш, значить, потрібно постаратися виростити самому. А якщо через коротке літа і не встигнуть дозріти, так можна зібрати бурими і довести будинку.

Добрий томат волове серце: опис сорту

Смачні великі плоди вирощують не тільки в південних регіонах країни

Відгуки про сорт

… А в цьому році подруга дала розсаду волового серця. У нього лист як у ефемера, тоненький і нещасний, а помідори — світло-рожеві серця. Врожайність виявилася в два рази більше, ніж у моїх бичачих. Мабуть, все здоров’я пішло на плоди, а не на бадилля…

Хешу

Https://www.forumhouse.ru/threads/88269/page-6

В тому році садила томати «бичаче серце» і «волове серце», томати щороку саджу по 5-6 сортів, щось на салати на зиму, якісь на консервацію, якісь їмо все літо…

…волове серце за смаком мені сподобалися більше, ніж бичаче серце, та й плоди близько 250 грам, малиновий колір, хоч рослина і не високоросла, але теж підв’язувала, тому що літо у нас дощове, боялася, що стебла ляжуть на землю і плоди почнуть гнити, плодів було більше ніж у бичачого серця. До речі у волового серця і у бичачого серця не було ніяких захворювань, чому я була дуже рада. В цьому році теж придбала насіння томатів цих двох сортів і обов’язково посаджу.

Aleso

Http://www.bolshoyvopros.ru/questions/1548086-tomaty-byche-serdce-i-volove-serdce-chem-otlichajutsja-kakie-otzyvy.html

Томати відрізняються за смаком. Це не всім дано зрозуміти тому що сік томатний свіжий не надто відрізняється, але ось професіонали кажуть, що (у томата) «волове серце» більш соковитий і щільний сік. А ще смак у цього соку більш насичений по аромату.

Fialkova

Http://www.bolshoyvopros.ru/questions/1548086-tomaty-byche-serdce-i-volove-serdce-chem-otlichajutsja-kakie-otzyvy.html

«волове серце « — сорт пізньостиглих помідорів, які володіють винятковим» помідорним» і солодким смаком, тому дуже популярний серед городників. Сорт невибагливий, добре стійкий, тільки єдиний його недолік, не довго зберігається. Найчастіше його використовують влітку для салатів. Виростає до 2 метрів, як інші індетермінантні сорти, за ним потрібен правильний догляд в сенсі підв’язки і формування куща.

Афанасий44

Http://www.bolshoyvopros.ru/questions/1548086-tomaty-byche-serdce-i-volove-serdce-chem-otlichajutsja-kakie-otzyvy.html