Чи легко виростити солодкий перець без теплиці

57

Солодкий перець-теплолюбна культура, виростити його без теплиці можна далеко не скрізь. Однак з появою нових холодостійких сортів і гібридів перець помаленьку пробирається на північні городи, зараз його часто можна зустріти у відкритому грунті і на уралі, і в багатьох областях сибіру.

Зміст

 • Сорти перцю для відкритого грунту

  • Низькорослі перці для відкритого грунту, вирощувані без пасинкування

   • Подарунок молдови
   • Агаповский
   • Факір
   • Альбатрос f1
   • Тимошка
   • Юнга
   • Червоний куб
  • Перець ранній для відкритого грунту

   • Буратіно f1
   • Вінні-пух
   • Аннушка f1
   • Золота ластівка
   • Медаліст f1
   • Помаранчева лакомка
   • Світла f1
   • Фунтик
 • Особливості посадки перцю у відкритому грунті

  • Коли висаджувати перець у відкритому грунті
  • На якій відстані садити перець у відкритому грунті
  • З чим садити перець у відкритому грунті
  • Процес посадки
 • Агротехніка вирощування перцю у відкритому грунті: в чому полягає правильний догляд за посадками

  • Як поливати перець у відкритому грунті
  • Чим підгодовувати перець у відкритому грунті
  • Пасинкування перцю у відкритому грунті
  • Як правильно підв’язувати перець у відкритому грунті
  • Чим обробити перець у відкритому грунті від хвороб і шкідників
  • Відео: про вирощування перцю у відкритому грунті
 • Особливості вирощування перцю у відкритому грунті в регіонах

  • Вирощування перцю в середній смузі росії, в тому числі в підмосков’ї
  • Вирощування перцю в сибіру і на уралі

   • Відео: висадка перцю на теплу грядку
 • Відгуки городників

Сорти перцю для відкритого грунту

Більше половини сортів болгарського перцю, зареєстрованих в держреєстрі рф, не мають обмеження по допуску в регіонах. А тих, які призначені тільки для тепличного вирощування, взагалі менше 10%. Це означає, що більшість сортів можна садити в незахищеному грунті, якщо, звичайно, кліматичні умови це в принципі дозволяють. Вибір є, він багатий, і більшість досвідчених городників орієнтується на якість плодів, врожайність і зручність обслуговування кущів.

Низькорослі перці для відкритого грунту, вирощувані без пасинкування

Якщо в теплицях намагаються посадити високорослі рослини, щоб повніше зайняти дорогий обсяг, то у відкритому грунті зручні перці, що виростають компактними кущиками, особливо якщо їх не треба формувати і підв’язувати. Зараз таких сортів дуже багато: як старих, добре відомих, так і нових; щорічно з’являється не менше півсотні сортів і гібридів солодкого перцю. При цьому треба розуміти, що найчастіше кращі сорти не є ранньостиглими. Вельми непоганими низькорослими сортами представляються наступні.

Подарунок молдови

Один з найстаріших сортів, призначений в основному для промислового вирощування. Середньоранній, штамбовий, кущ не вище 45 см. Плоди середньої величини, конусоподібні, масою до 70 г, темно-червоні. Урожайність до 5 кг / м2.

Чи легко виростити солодкий перець без теплиці

Перець подарунок молдови відомий, мабуть, великі інших сортів

Агаповскій

Теж вельми старий сорт, ранньостиглий. Плоди призмовидні, великі, масою до 120 г, червоні. Стінки товщиною до 7 мм, характерний сильний аромат. Урожайність до 10 кг/м2.

Чи легко виростити солодкий перець без теплиці

Перець агаповський вирощують, в тому числі, і в промислових масштабах

Факір

Ранньостиглий сорт, у якого біологічна стиглість настає дуже швидко після технічної. Плоди вузькі, конусоподібні, червоні, масою до 65 г, відмінного смаку, довго зберігаються. Урожайність невисока: не більше 3 кг / м2.

Чи легко виростити солодкий перець без теплиці

У перцю факір перехід від зеленого забарвлення в червону займає зовсім небагато часу

Альбатрос f1

Голландський гібрид середньораннього терміну дозрівання. Плоди призмовидні, червоні, масою до 90 г, відмінного смаку, мають сильний аромат. Урожай добре перевозиться і зберігається. Сорт невибагливий до погоди, зав’язує плоди в будь-яких умовах. Урожайність до 8 кг / м2.

Чи легко виростити солодкий перець без теплиці

Перець альбатрос f1, як і багато інших гібриди, легко переносить зміни в погоді

Тимошка

Ранньостиглий сорт з конусоподібними плодами темно-червоного кольору великої величини: маса становить близько 200 г.урожайність до 5 кг/м2.

Чи легко виростити солодкий перець без теплиці

У тимошки особливо великі плоди

Юнга

Ранньостиглий сорт з великими конусоподібними плодами червоного кольору, масою до 180 г.врожайність до 6,5 кг/м2. Відрізняється високою тіньовитривалістю і стійкістю до примх погоди.

&1&

Перець юнга здатний плодоносити і при нестачі освітлення

Червоний куб

Один з порівняно нових сортів з дуже великими плодами, масою до 250 г, майже правильної кубовидної форми. Перці темно-червоні, зі стінками товщиною 9 мм, відмінного смаку. Урожайність до 5 кг / м2.

&1&

Перець червоний куб-новинка, прекрасна в усіх відношеннях

Перець ранній для відкритого грунту

У більшості регіонів важливо, щоб урожай перцю дозрівав якомога раніше: адже ця культура і так має тривалий вегетаційний період, вирощується майже скрізь через розсаду, отримати урожай без укриття в першій половині літа майже неможливо. Серед найбільш ранньостиглих сортів популярні наступні.

Буратіно f1

Плоди буратіно можна спробувати вже через три місяці після появи сходів. Вони мають подовжено-конусоподібну форму, великі, масою до 120 г, гарного смаку. Урожайність, для ранньостиглого сорту, дуже велика: більше 13 кг / м2.

&1&

Буратіно-один з найбільш ранньостиглих перців

Вінні-пух

Один з найвідоміших сортів, кущик виростає всього до 30 см, плоди невеликі. За формою вони конусоподібні, червоні, масою до 50 г, гарного смаку. Урожайність невелика: до 2 кг/м2.

&1&

Перець вінні-пух росте на мініатюрних кущах

Аннушка f1

Високоврожайний гібрид. Одночасно на кущі може перебувати до 14 плодів відмінного смаку. Вони призмовидні, темно-червоні, масою більше 100 г.застосування перців універсальне.

&1&

У аннушки маленькі кущики бувають суцільно обліплені плодами

Золота ластівка

Сорт плодоносить перчиками серцеподібної форми жовтого кольору масою до 130 г з товстими стінками. Смак плодів відмінний, врожайність до 5 кг / м2.

&1&

Золота ластівка — дуже смачний і симпатичний перець

Медаліст f1

Гібрид дає плоди вище середнього розміру (масою до 130 г) червоного кольору конусоподібної форми. Смак відмінний, стінки середньої товщини. Урожайність до 5 кг / м2.

&1&

Перець медаліст f1-вельми непоганий в усіх відношеннях гібридний сорт

Помаранчева ласунка

Плоди, згідно з назвою сорту, мають помаранчеве забарвлення. Вони призмовиді, дрібні: маса не перевищує 40 г.смак відмінний. Урожайність до 5 кг / м2.

&1&

Перець помаранчева ласунка — для любителів овочів «на один укус»

Світла f1

Низькорослий ранньостиглий гібрид, плоди відмінного смаку. Вони конусоподібні, масою близько 80 г, оранжевого кольору. Урожайність до 7 кг / м2.

&1&

Перець світла стає дуже популярним

Фунтик

Невисока напівштамбова рослина несе на собі горизонтально розташовані плоди масою до 180 г.вони червоні, конусоподібні, м’ясисті. Урожайність до 7 кг / м2.

&1&

Перець фунтик вважається вельми невибагливим

Особливості посадки перцю у відкритому грунті

Техніка висадки перцю у відкритому грунті нескладна: майже завжди доводиться висаджувати заздалегідь вирощену розсаду. Прямий посів насіння в грядку можливий тільки в теплих регіонах. У середній смузі можна посіяти лише самі ранньостиглі сорти, але урожай буде отриманий тільки до осені. Тому з лютого-березня в домашніх умовах вирощують розсаду в окремих горщиках, а з настанням справжнього тепла її пересаджують в грядку.

Коли висаджувати перець у відкритому грунті

Конкретні терміни висадки розсади перцю в незахищений грунт назвати складно: вони залежать не тільки від клімату регіону, але і від поточної погоди конкретного року, адже навіть на широтах південніше саратова раз в десять років в середині червня трапляються заморозки. Важливо, щоб до моменту висадки грунт прогрілася хоча б до 14 ос, а нічні температури повітря не опускалися нижче 12-14 ос, вдень же має бути по-справжньому тепло. Зазвичай така погода на широті москви встановлюється не раніше 5-10 червня, на широті воронежа — на пару тижнів раніше, а в сибіру лише до середини червня.

Якщо ж рік не вдався, а розсада вже готова до висадки в грядку, перетримувати її в квартирі не слід. Приблизно в ці ж терміни вона повинна бути перенесена в город. Тому для прогріву грядки її за кілька днів до висадки поливають гарячою водою і накривають плівкою, а для перцю готують тимчасові укриття: ставлять дуги, натягують на них спанбонд. Важливо, щоб грядка була скопана задовго до цього, бажано з осені.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&