Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

95

Виростити здорову розсаду капусти-перше завдання, що стоїть перед городником на шляху до отримання врожаю. Наступна проблема — як висаджувати рослини у відкритий грунт на постійне місце з найменшими втратами. Тут є свої тонкощі.

Підготовка розсади до висадки

Перед висадкою розсади у відкритий грунт її необхідно відповідним чином підготувати. Цей процес складається з декількох процедур. Перш за все регулювання поливу, підгодівля і загартовування:

  • припинити полив за тиждень до висадки. Безпосередньо перед висадкою приблизно за 2 години, рясно полити;
  • за 2 тижні до посадки підгодувати мінеральними добривами — в десяти літрах води розчинити по столовій ложці сечовини і сульфату калію, полити по 150 гр на рослину;
  • за 15-20 днів до висадки почати загартовування — виносити на відкрите повітря при температурі + 5–60с на сонячне місце (тривалість процедури — 20 хв з щоденним збільшенням часу на 5 хв).

Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

Перед висадкою розсаду полити і вийняти з ящика з грудкою землі

Терміни посадки

Терміни висадки розсади варіюються в досить протяжному проміжку часу. Вони залежать від погодних умов, регіону вирощування, сортів і видів вирощуваних рослин. Загальні правила, що об’єднують всі умови такі: капуста повинна мати 4-5 справжніх листочків і висоту близько 10 см (це у віці 40-45 днів); температура навколишнього середовища в нічний час не повинна бути нижче +50с. Орієнтовні терміни — травень або початок червня. Для посадки вибирають похмуру погоду або виконують роботи в другій половині дня.

Підготовка ділянки

Ділянка для вирощування повинна бути рівною і добре освітленою. Найбільш прийнятними є суглинні грунти з нейтральною реакцією. Добрими попередниками для капусти є бобові культури, коренеплоди і огірки. Всі види капустяних вимогливі до родючості грунту, тому при підготовці грядок потрібно приділити увагу внесенню добрив.

Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

Компост — відмінне органічне добриво

Восени, перед перекопуванням, вносять органічні добрива: гній, перегній, компост з розрахунку 1 відро на м2. Навесні мінеральні — 1 столову ложку сечовини, стільки ж суперфосфату і стакан деревної золи на 1 м2. Якщо органічні добрива восени не були внесені обов’язково зробити це навесні-перегній істотно покращує структуру грунту. Для економії добрив їх можна закласти безпосередньо в лунки або ряди. В такому випадку на одну рослину додати 0,5 кг органіки, чайну ложку нітроамофоски, 0,5 склянки золи і все добре перемішати з грунтом.

Як висаджувати розсаду капусти у відкритий грунт

Пересаджувати розсаду потрібно з грудкою землі в підготовлену лунку. Її глибина повинна бути трохи більше величини кореневої системи і забезпечувати заглиблення рослини до нижніх листочків.

Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

Висадка розсади в грунт

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

Розсаду ранніх сортів розмістити в ряду через 25-30 см, між рядами 35-40 см.для пізніх сортів білокачанної капусти, що має в фазі зрілості великі вилки, відстань в ряду слід збільшити до 0,5 м. Не слід загущать посадки — ці рослини світлолюбні.

Як правильно садити — відео

Яскраві сонячні промені можуть пошкодити незміцнілі рослини, тому перші кілька днів грядки бажано затінювати.

Після висадки розсаду потрібно полити і, для запобігання розтріскування верхнього шару, посипати лунки сухою землею.

Догляд за висадженою розсадою

Поливати висаджену капусту потрібно кожні 3-4 дні по 2-3 літри води під одну рослину. Приблизно через місяць, поливи проводити раз на тиждень по 10-12 літрів на м2, якщо встановилася спекотна погода, то два рази. Хороші результати при вирощуванні овочів дає застосування систем крапельного зрошення. В цьому випадку проводити поливи можна в будь-який час доби (не тільки вранці або ввечері).

Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

Полив висадженої розсади

Розпушування грунту слід проводити після кожного дощу або поливу. Глибина його повинна бути близько 7 см. При проведенні розпушування, щоб поливальна волога не розтікалася, потрібно поправити лунки.

Першу підгодівлю провести через 2 тижні після висадки. У цей період найбільш ефективним буде використання комплексних добрив, до складу яких входять макро — і мікроелементи. Зараз існують спеціальні підгодівлі для різних видів розсади, вони можуть бути дуже корисні, звичайно, при строгому дотриманні інструкції. Якщо таких добрив немає, то використовувати настої коров’яку (1:5) або пташиного посліду (1:10) по 0,5 літра під рослину.

Друга підгодівля — через 10 днів після першої. Застосувати суміш аміачної селітри, суперфосфату і хлористого калію (1:2:1) з розрахунку 40-60 гр/м2.

З метою запобігання появи шкідників (равликів, слимаків, попелиці) рослини і грунт навколо них опудривают деревною золою — один стакан на м2.

Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

Деревна зола служить як добриво і профілактика від шкідників

Кращі рослини-супутники

Правильний підбір рослин, які планується висаджувати поруч, сприяє кращому розвитку капусти і в якійсь мірі захищає від хвороб і шкідників. Серед таких культур можна назвати салат, селера, цибуля-порей і квасоля. Посаджений поруч кріп поліпшить смакові якості.

Сумісність капусти з іншими овочами: приклади на фото

Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунтзапах селери відлякує шкідниківКапуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунтцибуля благотворно впливає на ріст капустиКапуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунтквасоля збагачує грунт азотомКапуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунтвсі види салатів добре сумісні з капустою

Кокосовий субстрат: як використовувати брикети, таблетки, стружку і волокно

Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

Як без особливого клопоту і проблем вирощувати екзотичні кімнатні рослини? як отримати здорову розсаду городніх культур? як виростити великий урожай овочів на дачі або присадибній ділянці? ці питання займають кожного квітникаря і городника. Не так давно у них з’явився ефективний помічник-кокосовий субстрат. Він став заміною звичайному грунту, корисною добавкою до грунтової суміші, засобом для збереження вологи. З кожним роком російські рослинники знаходять все нові застосування цього продукту. Однак поряд із захопленими відгуками є і негативні. Найчастіше пов’язано це з тим, що любді не вміють правильно використовувати кокосовий субстрат в брикетах, волокні або у вигляді стружки.

Зміст

  • ​що таке кокосовий субстрат, його склад і для чого він потрібен

    • Кокосовий субстрат: плюси і мінуси (таблиця)
    • Для чого можна використовувати стружку кокоса
    • Види і форми випуску волокна
    • Кокосовий субстрат: шкода або користь для грунту?
    • Відео: як працює кокосовий субстрат, варіанти грунтової суміші для пророщування
  • Підготовка матеріалу

    • Як приготувати кокосовий субстрат в брикеті до роботи

      • Відео: приготування брикетованого субстрату
    • Як підготувати таблетки

      • Відео: кокосові і торф’яні таблетки-тест-драйв
    • Як підготувати мати
  • Використання кокосового волокна

    • Особливості посадки в кокосовий субстрат
    • Посів насіння і вирощування розсади

      • Варіант 1
      • Відео: розсада в кокосових таблетках-позитивний досвід
      • Варіант 2
      • Відео: кокосовий субстрат як добавка до грунту для розсади
    • Кокосовий субстрат для кімнатних рослин

      • Відео: живцювання пеларгонії в грунті з кокосом
    • Мульчування та інші способи застосування
  • Зберігання
  • Відгуки про кокосовому субстраті

Що таке кокосовий субстрат, його склад і для чого він потрібен

Кокосова пальма — справжня трудівниця. М’якоть її горіхів здавна використовується в кулінарії, масло, вичавлене з копри, — сировина для харчової та косметичної продукції. І навіть твердій шкаралупі, яку ще недавно вважали відходами виробництва, знайшли корисне застосування. З неї виготовляють кокосовий субстрат, який з успіхом застосовують професійні овочівники і квітникарі, дачники і любителі кімнатних рослин.

Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

Кокосова пальма-щедрий подарунок природи, її плоди застосовують у багатьох сферах

Кокосову стружку для землеробства почали виробляти порівняно недавно, в кінці xx століття. У зарубіжних оранжереях, теплицях і на плантаціях вже в повній мірі оцінили переваги цього замінника грунту або добавки до неї. У росії кокосовий грунт почали активно застосовувати всього 6-7 років тому. Багато квітникарі і городники спочатку з недовірою поставилися до новинки. Зате в наших тепличних господарствах вже напрацьований великий досвід застосування кокоса. Адже одна з його переваг-багаторазове використання. А в цілому кокосовий субстрат — це сучасний, натуральний, екологічний і зручний наповнювач грунту, який успішно замінює синтетичні матеріали і суміші на основі торфу.

Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

М’якоть кокосових горіхів-корисний продукт харчування, шкаралупа після переробки стала живильним середовищем для рослин

Матеріал, що не містить токсичних речовин. При його виробництві не використовують хімічну обробку. Шкаралупу горіха вимочують у воді (сумлінні виробники — в прісній), розм’якшують, висушують, сортують за величиною і якістю волокна, а потім фасують і пресують. Така підготовка повністю зберігає корисні властивості кокосового волокна. Так що субстрат не може завдати шкоди грунті і рослинам, його рекомендують для вирощування овочів.

Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

Кокосовий субстрат дозволяє вирощувати прекрасні квіти і екологічно чисті овочі

На початку xx століття, в ході i світової війни, з оболонки кокоса виготовляли наповнювач фільтрів для протигазів. Виявляється, що вугілля з кокосового волокна значно краще вбирає шкідливі речовини, ніж звичайний деревний.

Однак, якщо кокогрунт сумнівної якості, можуть виникнути побоювання. Недобросовісні виробники для економії вимочують кокосову шкаралупу в морській воді. І тоді субстрат вбирає в себе солі, які можуть бути шкідливі рослинам. Щоб уникнути цього, звертайте увагу на репутацію виробника. Читайте відгуки і вибирайте товар, який добре зарекомендував себе на практиці. В крайньому випадку ви завжди можете промити кокосовий субстрат перед використанням. Солі при цьому легко видаляються.

Відео: як працює кокосовий субстрат, варіанти грунтової суміші для пророщування

Підготовка матеріалу

Кокосовий субстрат продається в брикетах різної ваги. Розумніше для початку купити найменшу упаковку, щоб перевірити чи підійде вам цей матеріал. Врахуйте, що обсяг кокосової стружки при підготовці зросте приблизно в 10 разів. Інакше кажучи, з брикету вагою 0,5 кг ви отримаєте 5 кг готового до використання субстрату.

Як приготувати кокосовий субстрат в брикеті до роботи

  1. дістаньте брикет з упаковки, покладіть його мелкоячеистую сітку, сито або друшляк.
    Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

    Промивка субстрату не потрібна, якщо ви купуєте продукт від надійного виробника

  2. промийте субстрат: занурте брикет в ємність з водою кілька разів або потримайте під струменем з-під крана. Це допоможе видалити морську сіль, якщо вона є. Якщо субстрат якісний, від перевіреного виробника, промивка необов’язкова.
  3. підготуйте ємність потрібного розміру (уточніть розмір на упаковці, для брикету 0,5 кг обсяг не менше 6 л), покладіть в неї брикет і налийте 2-3 літри теплої кип’яченої або фільтрованої води.
    Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

    Вода для підготовки субстрату повинна бути теплою і чистою

  4. залийте брикет кокосового волокна повністю водою.
  5. підливайте рідину поступово в міру вбирання, щоб отримати грунт потрібної вологості. Для повного розмочування треба 1-2 години, чим більше субстрату, тим довше він вбирає воду.
    Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

    Воду краще підливати порціями, щоб не перезволожити субстрат

  6. після просочення водою кокосове волокно готове до використання.
    Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

    Кокосовий субстрат можна використовувати відразу після приготування

  7. ви можете посадити розсаду, живці або квіти в чистий кокогрунт або змішати його з іншими видами грунту або компостом.
    Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

    Кокосовий субстрат застосовують в чистому вигляді і в поєднанні з іншими компонентами

Деякі квітникарі виварюють кокосовий субстрат перед використанням, щоб він став стерильним. Це зайве — в ньому немає небезпечної для рослин мікрофлори. А якщо ви поєднуєте волокно кокоса з іншими видами грунту, доведеться пропарити або знезаразити добавки, щоб знищити хвороботворну мікрофлору і личинки шкідників.

Кокосовий грунт підходить для неодноразового застосування. Перекладіть його в будь-яку ємність і залийте розчином препарату з ефективними мікроорганізмами (ем) (байкал-ем-1 або інший). Зволожуйте субстрат регулярно. Через місяць його можна знову застосовувати для вирощування і посіву.

Відео: приготування брикетованого субстрату

Як підготувати таблетки

  1. промийте таблетки в проточній воді.
    Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

    Таблетки в оболонці використовувати зручніше, вони зберігають форму після розбухання

  2. розмістіть їх в тепличці або контейнері, врахуйте, що висота ємності повинна бути приблизно в 6 разів вище таблеток.
    Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

    У продажу можна знайти комплекти з кокосових таблеток і спеціальної теплички

  3. полийте теплою водою (приблизно 40 мл) кожну таблетку.
    Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

    Кожну таблетку акуратно поливають водою

  4. після розмокання зробіть невелике заглиблення, помістіть туди насіння і прикрийте кокосовим субстратом або тонким шаром перегною.
  5. накрийте кришкою або плівкою тепличку для створення сприятливого для пророщування насіння мікроклімату.
    Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

    У кокосових таблетках насіння проростає трохи швидше, ніж у торф’яних

  6. після того, як сіянці підростуть до потрібного розміру, їх можна распикировать або висадити в грунт. При цьому видаляти оболонку таблетки не треба.
    Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

    Пікіруючи або висаджуючи сіянці, оболонку кокосової таблетки не прибирайте

Відео: кокосові і торф’яні таблетки-тест-драйв

Як підготувати мати

У тепличних господарствах вирощують овочеві культури в матах. У домашніх умовах цей досвід теж можна застосувати, наприклад, для ранніх парникових рослин. Зазвичай в метровому мате поміщається 4 куща перцю або томатів. Листових овочів можна посадити більше.

Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

Тепличні господарства вже освоїли використання матів з кокосовим наповнювачем

  1. у маті зробіть 4 (або більше) отвори під посадку, закладіть в них трубки (крапельниці) для води. Деякі виробники випускають мати з отворами.
  2. проведіть кілька поливів теплою (+20-25) водою. Чим повільніше поливати, тим рівномірніше насититься мат.
  3. залийте стільки води, щоб пакет роздувся, і залиште мат на добу.
  4. проріжте знизу мату дренажні отвори, вони повинні розташовуватися між верхніми, а не точно під ними. Через нижні отвори зливається зайва вода.
  5. після цього можна дати мату трохи просохнути і висадити рослини.
  6. а можна наситити субстрат живильним розчином, він витіснить воду, а після цього садити.

Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

Овочеві культури дуже добре ростуть в кокосовому субстраті, вони практично не хворіють

Використання кокосового волокна

Кокосове волокно — багатофункціональний матеріал. Він підходить для вирощування декоративних і овочевих рослин, посіву насіння на розсаду, вкорінення «важких» кімнатних квітів, поліпшення якості грунту. У промислових теплицях на кокосовому субстраті вирощують огірки, томати, перці, салати, петрушку, базилік, суницю і гриби, а також квіткові культури. Але потенціал кокоса повністю не розкритий. Рослинники знаходять нові способи для його застосування.

Кокосовий субстрат допоможе довше зберегти новорічну ялинку. Дерево помістіть у вологий кокогрунт просочений розчином будь-якого стимулятора росту (наприклад, препарат нв-101). Ялинка простоїть більше місяця, не жовтіючи і не скидаючи хвою.

Особливості посадки в кокосовий субстрат

Кокосовий субстрат не надто відрізняється від звичайного грунту. Його можна застосовувати в чистому вигляді для посіву насіння або посадки рослин. Однак багато садівників вважають за краще додавати кокосове волокно в грунтові суміші. Це доцільно, якщо рослина не потребує постійно у високій вологості грунту. Наприклад, кокос буде відмінною розпушує добавкою до грунту для кактусів і сукулентів. А ось марантові квіти будуть добре рости тільки в кокосовому субстраті. Для вкорінення живців-це теж ідеальне середовище. У кокосі добре дають коріння і живці садових культур, наприклад, винограду.

Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

У кокосовому субстраті добре вкорінюються живці плодових і ягідних культур

Посів насіння і вирощування розсади

Насіння овочів і кімнатних рослин успішно і швидко проростають в чистому кокосовому субстраті і в грунтової суміші з ним. Для посіву зручно застосовувати таблетки або диски, але підійде і брикет.

Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

У кокосових таблетках молоді рослини гармонійно розвиваються

Варіант 1

  1. підготуйте субстрат до використання.
    Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

    Заливайте кокосовий субстрат поступово, щоб не вийшла надто волога суміш

  2. заповніть зволоженим кокогрунтом контейнери.
    Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

    Насіння висівають у вологий кокогрунт

  3. посійте насіння, як рекомендовано для цієї культури.
  4. поверх посіви прикрийте кокосовим волокном або перегноєм.
  5. теплички оберніть плівкою і доглядайте за сіянцями, як зазвичай.
    Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

    У кокосовому субстраті сіянці відчувають себе дуже добре

  6. після появи на розсаді справжніх листків, распікіруйте паростки в окремі стаканчики, заповнені сумішшю з рівних частин кокосового субстрату і родючого грунту.
    Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

    Сіянці можна пересадити в суміш кокогрунта і родючого грунту

    Повністю, оскільки вони стимулюють ріст почвопокровника, що при відсутності достатньої кількості світла призведе до витягування пагонів.

    Формування куща: як підстригати і не нашкодити при цьому

    Солейролії потрібно щорічна обрізка навесні. У березні необхідно прорідити загущені посадки рослини. Для цього вирізують під корінь деякі пагони, залишаючи найсильніші. Процедура стимулює зростання, нові стебла виростуть міцними і добре облиственими.

    За допомогою обрізки можна надати куртині бажану форму. Для цієї мети можна проводити процедуру цілий рік, при цьому пагони вкорочують приблизно на 1/3. Куртині можна надати форму кульки або ж зробити фантазійну стрижку. Рослина добре переносить обрізку і не вимагає, щоб за ним завзято доглядали.

    Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

    Солейролія у вигляді кульки виглядає симпатично

    Поєднання з іншими рослинами і формування композицій

    Солейролія є почвопокровніком, вона дуже швидко нарощує вегетативну масу, тому рослину часто висаджують, щоб закрити грунт в горщиках з високими рослинами. Дуже ефектно виглядають композиції з фікусами, гібіскусами, пахірою та іншими кімнатними квітами.

    Також в одну широку миску можна висадити різні невисокі рослини, наприклад, пеперомию, колеус і т.д. Дуже красиво виглядає квітка в модних міні-садках, флоріріумах і тераріумах. Однак, при висадці рослин слід врахувати, що почвопокровник може заглушити дрібні рослини і незміцнілі саджанці.

    Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

    Солейролія, розростаючись, повністю закриває грунт, тому її часто підсаджують до великих рослин

    Солейролія в пляшковому садку (флораріумі) або акваріумі

    Так як рослина любить підвищену вологість (в природі солейролія росте по берегах річок), то воно дуже підходить для вирощування у флораріумі. Для цього:

    1. готують відповідний грунт.
    2. знезаражують його, обробляючи фітоспорін.
    3. насипають в посудину і злегка зволожують.
    4. пучки солейролії з корінцями, розташовують на поверхні і злегка присипають грунтом.
    5. росте в таких умовах рослина дуже швидко, тому необхідно особливо ретельно підбирати йому «сусідів». Солейролія буде прекрасно уживатися разом з сукулентами, пеперомією та іншими невеликими рослинами. Однак слід часто проріджувати посадки, так як рослина є агресором і може заглушити інші екземпляри в композиції.
      Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунт

      Солейролія дуже швидко розростається, тому використовувати її в композиціях слід з обережністю

    Відеоролик: особливості догляду за солеролією

    Чому солейролія засихає і інші труднощі при вирощуванні-таблиця

    проблемапричинакак виправити?

    • рослина в’яне;
    • листові пластини засихають і відмирають.
    • недостатній полив;
    • занадто сухе повітря.
    • обприскуйте щодня;
    • переставте в півтінь або подалі від батарей опалення.
    • стебла витягуються;
    • листя бліднуть;
    • солейролія росте занадто повільно.
    • недолік поживних речовин в грунті;
    • погане освітлення.
    • проведіть підгодівлю комплексним добривом для декоративнолистяних рослин.
    • переставте в більш сонячне місце або почніть доствечивать фітолампою.
    • листя сохнуть;
    • на їх поверхні з’являються сріблясто-бурі плями.

    попадання прямих сонячних променів.притіняйте квітка від прямих сонячних променів тюлевою фіранкою або переставте горщик з рослиною в інше місце (найкраще на східне або західне вікно).листя жовтіє і опадає.надмірне перезволоження.

    • скоротіть кількість поливів;
    • зволоження проводите через піддон, не залишаючи в ньому зайву вологу.

    Хвороби і шкідники, докучають солейролії-таблиця

    хвороба / шкідникпізнакікак позбутися?сіра гнильна листочках з’являється сірий наліт; пагони гниють і відмирають.

    • видаліть уражені частини рослини;
    • скоротіть полив і обприскування;
    • частіше провітрюйте приміщення.

    бура гнильстеблі стають тонкими і набувають бурого забарвлення.

    • обприскати хвору рослину фунгіцидом;
    • періодично проводите проріджування куртини.

    павутинний кліщна листочках з’являється тонка павутинка; листові пластинки деформуються, жовтіють і засихають.

    • промийте рослину під душем;
    • обробіть його одним з інсектицидів: фитоверм, актеллік або вермітек ,( за інструкцією);
    • обробку повторіть двічі або тричі.

    білокрилки скручуються, жовтіють і опадають;на зворотному боці листочків видно колонії личинок.проведіть обробку препаратом актара (2-3 процедури з інтервалом в 7-10 днів).

    Хвороби та шкідники солейролії-фотогалерея

    Капуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунтпри ураженні бурою гниллю стебла витягуються і набувають бурий відтінокКапуста з розсади: як успішно висаджувати її у відкритий грунтбілокрилка відкладає яйця на нижньому боці листя&1&павутинний кліщ з’являється на рослині, яка культивується в занадто сухому приміщенні

    Як розмножити солейролію

    Розмножити квітка зовсім неважко, з цим завданням впорається навіть початківець квітникар. Зробити це можливо декількома способами:

    • насінням;
    • діленням кущика при пересадці;
    • за допомогою живців;
    • за допомогою відводків.

    Розмноження насінням

    Розмноження насінням не дуже поширене, як інші способи, але все ж любителі ботаніки часто використовують цей метод заради інтересу. Етапи вирощування солейролії з насіння наступні:

    1. у неглибокий контейнер насипають пухкий грунт.
    2. насіння сіють по поверхні, не присипаючи їх землею.
    3. обережно обприскують посадки з дрібного пульверизатора.
    4. контейнер накривають прозорою кришкою, щоб створити тепличні умови.
      &1&

      Для проростання насінню солейролії потрібні тепличні умови і підвищена вологість

    5. посадки розташовують в теплому місці з розсіяним освітленням.
    6. тепличку час від часу провітрюють і стежать, щоб грунт не пересихав.
    7. після появи сіянців їх розсаджують групами на постійне місце.

    Розмноження діленням куща

    Поділ кущика є найпопулярнішим способом. Провести процедуру можна навесні під час щорічної пересадки. Для цього:

    1. від дорослого материнської рослини акуратно відщипують частина з декількома пагонами і невеликим грудкою землі з корінням.
    2. деленку висаджують в окремий неглибокий горщик, не заглиблюючи.
    3. догляд за новим екземпляром необхідний такий же, як за дорослим квіткою.
      &1&

      При розмноженні поділом уста від материнської рослини відокремлюють кілька пагонів з корінням і розсаджують їх в окремі ємності

    Розмноження живцями

    Під час проріджування навесні з’являється багато живців, які можна використовувати для розмноження.

    1. у неглибоку миску насипте пухкий грунт.
    2. з нижньої частини живців приберіть всі листочки.
    3. покладіть їх на зволожений грунт, злегка притисніть нижню частину і присипте її грунтом.
    4. накрийте ємність прозорою кришкою або пакетом і поставте на світле вікно.
    5. корінці повинні з’явитися вже через 2-3 тижні.
    6. після цього їх можна пересадити на постійне місце купками по 3-5 пагонів. Тоді куртинка буде більш декоративною.
      &1&

      Живці солейролії вкорінюються через 2-3 тижні