Томат рожевий слон-сорт з солодкими плодами

91

Томати з рожевим кольором плодів користуються особливою популярністю у городників. Вважається, що вони володіють відмінними смаковими якостями і підвищеною цукристістю. Сорт рожевий слон повністю відповідає цим очікуванням. Його солодкі і ароматні плоди прикрасять стіл і приємно урізноманітнюють літній раціон.

Зміст

  • Історія виведення і опис томата сорту рожевий слон

    • Відео: особистий досвід вирощування сорту рожевий слон
  • Тонкощі вирощування

    • Посадка томата
    • Догляд за дорослими рослинами
  • Відгуки городників про томаті рожевий слон

Історія виведення і опис томата сорту рожевий слон

Сорт рожевий слон був виведений фахівцями селекційно-насінницької фірми «гісок» в 90-х роках xx століття. Після проведення державного випробування він був включений до реєстру селекційних досягнень як культура, допущена до вирощування під плівковими укриттями на садово-городніх ділянках і в присадибних або невеликих фермерських господарствах всіх регіонів країни. Через майже 20 років після створення сорт користується великою популярністю серед російських городників. У північних районах його висаджують в теплицях, а в південних він показує хороші результати і у відкритому грунті.

Томат рожевий слон-сорт з солодкими плодами

Сорт томатів рожевий слон вирощується городниками нашої країни вже майже 20 років

Рожевий слон-напівдетермінантний сорт томатів, що представляє собою кущ висотою 1,3-1,5 м з темно-зеленими, схожими на картопляні листям і суцвіттями проміжного типу. Перша плодова кисть у нього утворюється на висоті 7-го листа, наступні — через 1-2 листа.

Плоди рожевого слона плоскоокруглі, злегка ребристі біля основи. При повному дозріванні вони набувають насичене рожеве забарвлення і солодкий, з невеликою кислинкою смак. М’якоть м’ясиста, цукрова на зламі. Середня вага помідорів становить близько 280 г, а максимальний може досягати 400 г. Кількість насіннєвих камер-більше 4.

Рожевий слон досягає знімної стиглості через 112 діб після появи повних сходів. Його плоди найчастіше вживають в їжу в свіжому вигляді, але при великому врожаї їх можна використовувати і для приготування соусів і соку. Чи не підійдуть вони тільки для цільноплідного консервування: помідори такого розміру просто не помістяться в банку, та й є їх не дуже зручно.

Томат рожевий слон-сорт з солодкими плодами

З плодів сорту рожевий слон готують дуже смачні салати

Врожайність сорту висока. У парниках і теплицях з 1 м2 посадок знімають 6,2–8,2 кг плодів, що мають хороші товарні якості. У відкритому грунті цей показник трохи зменшується.

Є у рожевого слона і недоліки. Серед них:

  • відсутність імунітету до поширених грибкових інфекцій;
  • невеликий термін зберігання плодів;
  • погана транспортабельність.

Відео: особистий досвід вирощування сорту рожевий слон

Тонкощі вирощування

Великоплідні томати, в число яких входить і рожевий слон, потребують особливої уваги городника. Щоб сорт повністю розкрив свій потенціал, необхідно не тільки своєчасно поливати і полоти грядки, а й дотримуватися інших правил агротехніки цієї культури.

Посадка томата

Рожевий слон найчастіше вирощують через розсаду. Її посів виробляють за 65-70 днів до планованої висадки на постійне місце. Прискорити проростання насіння можна, замочивши їх на 2-3 години в соку алое або теплій воді з додаванням епін (0,5 мл на 100 г води). Для вирощування розсади відмінно підійде покупної грунт для томатів і приготована з осені суміш з рівних частин перегною і дернової землі з додаванням золи (1 стакан на відро).

Вирощування розсади включає в себе кілька етапів:

  1. підготовлені насіння розкладають по поверхні добре зволоженого грунту і засипають шаром землі товщиною в 1 см.для цієї мети зручно використовувати пластикові одноразові контейнери.
    Томат рожевий слон-сорт з солодкими плодами

    Для посіву томатів зручно використовувати пластикові одноразові контейнери

  2. ємність з насінням поміщають в тепле місце. Оптимальна температура- + 25…+27°c. Можна помістити насіння на батарею центрального опалення.
    Томат рожевий слон-сорт з солодкими плодами

    Батарея центрального опалення-найкраще місце для проростання насіння

  3. зійшли сіянцям необхідні прохолода і сонячне світло, тому їх переміщують на підвіконня.
    Томат рожевий слон-сорт з солодкими плодами

    Розсада томатів добре розвивається тільки при достатній кількості сонячного світла

  4. після появи першої пари справжніх листків молоді рослини розсаджують по окремих стаканчиках. Пікіровка сприяє зміцненню кореневої системи томатів.
    Томат рожевий слон-сорт з солодкими плодами

    Пікіровка сприяє зміцненню кореневої системи томатів

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Томат рожевий слон-сорт з солодкими плодами

Розсаду поливають тільки після того, як нижнє листя починає втрачати пружність. Важливо не допускати її перезволоження. Це може викликати розвиток дуже небезпечної хвороби — чорної ніжки.

Для швидкого зростання рожевому слону потрібна велика кількість азоту. Попередити його дефіцит допоможе регулярне внесення комплексних добрив, створених спеціально для розсади (наприклад, агрікола або фертика). Першу підгодівлю ними проводять через тиждень після пікіровки, згодом її повторюють кожні 10-14 днів.

На постійне місце розсаду висаджують після того, як земля прогріється до +15°c, а на сіянцях утворюється 5-7 листків і хоча б одна квіткова кисть. Схема розміщення-50х50 см, або 4 рослини на 1 м2. Якщо планується вирощування в 2 або 3 стебла, то число томатів на 1 м2 зменшують до 2.

Догляд за дорослими рослинами

Рожевий слон потребує обов’язкового формування куща. Ця процедура значно збільшує врожайність і сприяє прискоренню дозрівання плодів. Виробники насіння рекомендують вирощувати сорт в одне стебло, видаляючи всі пасинки. При такому способі формування верхівку головного втечі не прищипують і залишають все утворилися на ньому квіткові кисті.

Томат рожевий слон-сорт з солодкими плодами

Формування кущів рожевого слона в одне стебло значно полегшує догляд за ними

Деякі городники вирощують рожевої слон в 2-3 стовбура, що збільшує кількість зав’язей і подовжує тривалість плодоношення. Головна особливість цього способу полягає в тому, що на кущі, крім головного стебла, залишають 1-2 бічних пасинка, які виросли з самих нижніх листових пазух. Всі інші пагони, в тому числі і виросли на додаткових стеблах, обов’язково видаляють.

На жаль, хвороби не обходять цей сорт стороною. Особливо небезпечний для нього фітофтороз-грибкова інфекція, що розвивається при підвищеній вологості і нестачі тепла. Для боротьби з нею рослини обробляють такими фунгіцидними препаратами, як:

  • хорус;
  • скор;
  • хом.

Обробку кущів томатів хімічними засобами припиняють після утворення зав’язей.

Використовують для запобігання розвитку фітофторозу і народні засоби. Наприклад:

  • часниковий настій. 200 г часнику (можна використовувати як головки, так і зелені частини рослини) подрібнюють і заливають 2 л води. Через 2 доби настій проціджують і розводять водою так, щоб вийшло близько 10 л води. Для посилення ефекту в неї додають 1/2 ч.л. Перманганату калію і трохи господарського мила.
  • молоко і кисломолочні продукти (кефір або сироватка). Їх розводять водою в пропорції 1: 10, додаючи кілька крапель йоду.
  • розчин йоду (5 мг на 10 л води) або солі (1 склянка на відро).

Приготованими без використання хімікатів розчинами обприскують рослини протягом усього періоду вегетації з інтервалом в 2-3 тижні.

Томат рожевий слон-сорт з солодкими плодами

Сорт рожевий слон потребує регулярного поливу

Рясне плодоношення сорту рожевий слон неможливо без достатньої кількості води і поживних речовин. Але важливо знати міру. Надмірна вологість часто призводить до розтріскування плодів і може стати причиною розвитку грибкових хвороб, тому поливають рослини тільки після пересихання грунту, не допускаючи попадання води на зелені частини куща.

Для збільшення врожайності посадки підгодовують комплексними добривами для томатів 1-2 рази на місяць:

  • червоний велетень;
  • агрікола;
  • чистий лист.

Їх можна замінити самостійно приготованим хлібним квасом. Готовий настій розбавляють водою в пропорції 1: 5 і використовують для поливу. Перший раз хлібний квас застосовують відразу після зав’язування плодів. Надалі підгодівлю повторюють 2-3 рази за сезон.

Томат рожевий слон-сорт з солодкими плодами

При вирощуванні томатів в теплиці можуть виникнути проблеми з їх запиленням

Бувають великі, близько 400 г, але в основному поменше. Шкірочка тонка, лежать погано. Смак хороший, злам цукровий. Справжній салатний томат, з невеликою кислинкою. Може, в хороше літо інакше себе покаже, але поки в холодну погоду не дуже солодкий.

Зяблик

Http://dacha.wcb.ru/index.php?showtopic=54517

Рожевий слон — великий дуже, смачний дуже, м’ясистий, одним своїм виглядом апетит викликає, але фітофтору ловить одним з перших і помідори швидко підгнивають. Для мене це істотний недолік. Два роки вирощувала його, потім відмовилася. Можливо, в теплиці він якось по-іншому себе проявить, але я все в ог саджу.

Рябинка7

Https://www.forumhouse.ru/threads/266109/page-98

Дуже подобається смак, готова пробачити не дуже велику врожайність, разлапистость куща (ну дуже потужний). А так невибагливий сорт, багато не саджу, коренів 5, для себе і пригостити цілком достатньо. Веду в 2 стовбура, штук 6 по 350-400 г, інші подрібніше, на жаль, пропускає кисті, може жарко, може сильно волого в теплиці, може ручки кривуваті. Але і так добре. Насіння вже свої, хоч пересорт виключений. Загалом, слонику завжди є містечко в моїй теплиці.

Бабалена

Http://dacha.wcb.ru/index.php?showtopic=54517

А у мене рожевий слон в теплиці практично не зав’язався, але в ог дав просто гігантський урожай. Плоди дуже великі, але світло-рожеві. І на кущі їх багато. Причому болячки не хапав. На грядці, де всі кущі вразив альтернаріоз, він єдиний стояв з абсолютно здоровими листям і справно зав’язував плоди.

Ellena

Http://www.tomat-pomidor.com/newforum/index.php?topic=376.0

З приводу томата рожевий слон хочу сказати, що це один з тих томатів, які садити більше не буду. Найперший став вередувати, причому на рівному місці. Ще до дощів стала щипати на ньому листя і проводити обробку. Томат я, звичайно, врятувала, але це тому що була постійно поруч і не пропустила момент.

Улита

Http://forum.vinograd.info/showthread.php?p=301054