Правильний догляд за фіалками гарантує рясне цвітіння на вашому підвіконні

95

Щоб і прості фіолетові сенполії, і шикарні химери у вас добре цвіли з року в рік, потрібно знати, як доглядати за фіалками різних сортів. Якщо ви тільки починаєте вирощувати ці чарівні кімнатні квіти, придбайте насамперед фіалки простих видів – вони не дуже примхливі. А ось рідкісні сорти, незважаючи на їх незвичайну красу, краще залишити на потім, коли ви вже наберетеся досвіду у вирощуванні сенполій, оскільки при найменших помилках у догляді фіалки рідкісних сортів цілком можуть втратити свою красу.

Найкращі умови для фіалки: освітлення і температура

Бажано ще до покупки детально розібратися, як доглядати за квіткою, — фіалка в будь-якому випадку зазнає стрес, потрапивши в нову обстановку, але ви хоча б зможете заздалегідь підготувати для неї відповідні умови і допомогти рослині швидше освоїтися. Менш болісно зміну обстановки переносять молоді рослини, яким півроку, але і їх не рекомендується відразу пересаджувати в горщик більшого розміру, хоча б місяць потрібно дати квітці адаптуватися.

Правильний догляд за фіалками гарантує рясне цвітіння на вашому підвіконні

Захистити фіалки від сильного весняного сонця допомагають смужки пергаменту, наклеєні на вікно

Ідеальне розташування для узамбарских фіалок – західні і східні вікна, при розташуванні на південних вікнах квітки потрібно притіняти. Сенполії яскраве світло люблять, проте пекучі сонячні промені є згубними для ніжних рослин: спочатку листочки починають жовтіти або покриватися світлими плямами, а потім на місці обпалених областей з’являються дірки. Захистити фіалки від сильного весняного сонця допомагають смужки пергаменту, наклеєні на вікно або ж встановлені москітні сітки, які розсіюють світло. Для притінення сенполій від полуденного сонця завішуйте вікна шторами.

Якщо ви плануєте у великій кількості вирощувати квіти фіалки, догляд за ними набагато зручніше буде здійснювати, розмістивши горщики на стелажах. При цьому полки необхідно обладнати люмінесцентними лампами для забезпечення необхідної освітленості рослин. Сенполії і при штучному освітленні прекрасно себе почувають, головне – забезпечити їм 12-годинний світловий день.

Відповідний температурний режим для узамбарских фіалок: +20+22 градуси, але не нижче +16 градусів. При такій температурі рослини охоче цвітуть і мають здоровий вигляд. З настанням липневої спеки цвітіння, як правило, закінчується. Не подобається сенполіям і зимовий опалювальний сезон, особливо якщо під вузьким підвіконням з рослинами розташована батарея центрального опалення – від безперервного потоку гарячого повітря листя фіалки починають гнити. Занадто сухе повітря в квартирі призводить до пожовтіння листя, тому взимку горщики з сенполіями рекомендується поставити в піддони з керамзитом, мохом-сфагнумом або іншими матеріалами, добре утримують вологу.

Правильний догляд за фіалками гарантує рясне цвітіння на вашому підвіконні

Відповідний температурний режим для узамбарських фіалок: +20 + 22 градуси, але не нижче +16 градусів

У морозну погоду сенполії з підвіконня краще прибрати, інакше вони можуть підмерзнути, якщо вікна не пластикові. І не допускайте протягів в кімнаті, де росте узамбарская фіалка, догляд за нею від цього сильно ускладниться.

Як часто слід поливати і підгодовувати фіалки

Вам належить навчитися добре відчувати свої фіалки, щоб розуміти, коли їх пора полити, а коли варто почекати з поливом, чи потребують рослини в додатковому зволоженні повітря або в черговій підгодівлі. Саме тому деяких квітникарів відлякує фіалка — догляд і вирощування її здається занадто складним завданням.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Правильний догляд за фіалками гарантує рясне цвітіння на вашому підвіконні

Особливості поливу сенполій:

  • необхідність в поливі виникає, коли поверхня земляного кома в горщику починає втрачати вологість (взимку раз в три дні, влітку кожен день, частота поливу також сильно залежить від того, з якого матеріалу зроблений горщик);
  • рослини потрібно поливати рівномірно, щоб не було застою води;
  • можна використовувати гніт полив фіалок, наливати воду в піддон або ж поливати рослини зверху, намагаючись не потрапляти на листя і розетку;
  • воду з піддону через п’ятнадцять хвилин зливають;
  • водопровідну воду слід залишити на пару днів у відкритій ємності і тільки потім використовувати для поливу (підійде і відфільтрована або тала вода);
  • поливайте рослини водою кімнатної температури або тепліше.

Правильний догляд за фіалками гарантує рясне цвітіння на вашому підвіконні

Робіть підгодівлі не частіше одного разу на місяць, попередньо переконавшись, що нездоровий вид фіалки обумовлений саме нестачею поживних речовин

Одна з основних складнощів, як доглядати за фіалками взимку, полягає в підтримці оптимальної вологості в кімнаті. У зимовий час вологість повітря неминуче знижується через опалення та штучного освітлення, а сенполіям комфортно при рівні вологості не нижче 60%, тому вам потрібно буде купити зволожувач повітря або ж просто регулярно розпорошувати воду навколо рослини, намагаючись не потрапити на його оксамитові листочки.

Що стосується підгодівлі, фіалки краще переносять недолік добрив, ніж їх надлишок, тому перегодовувати їх добривами не варто. У спеціальному субстраті для сенполій вже містяться всі потрібні квітам поживні речовини, але якщо ви хочете додатково підгодувати рослини в разі їх явного виснаження, використовуйте спеціальні добрива в гранульованому або рідкому вигляді. У період закладки бутонів вибирайте добрива, що містять більше фосфору, для молодих розеток ж краще добрива, в яких більше азоту.

Робіть підгодівлі не частіше одного разу на місяць, попередньо переконавшись, що нездоровий вид фіалки обумовлений саме нестачею поживних речовин, а не помилками в догляді або хворобами.

Молоді та дорослі фіалки-догляд за всіма правилами

При вирощуванні сенполій необхідно брати до уваги, як правильно доглядати за фіалками різного віку. Так, під час активного росту молодим розеткам особливо важливий збалансований грунт, який повинен бути не надто важким і жирним. Подивіться про догляд за фіалками відео у вкладці до статті, де розповідається про відповідний грунті для цих кімнатних рослин і про їх пересадці.

Правильний догляд за фіалками гарантує рясне цвітіння на вашому підвіконні

Слід регулярно видаляти відцвілі квітки, старі і зіпсовані листя разом з черешком

Важливо для молодої фіалки і хороше освітлення – якщо помітите, що листочки витягнулися вгору, значить, необхідна додаткова підсвічування. А щоб молода розетка сформувалася красивою і симетричною, не забувайте її раз в три дні повертати на 45 градусів.

Коли почнеться закладка бутонів, квітка фіалка догляд вимагає особливий: їй потрібно не тільки рівномірне освітлення, але і підгодівлі з великою кількістю фосфору і мікроелементів. Забезпечивши рослині все необхідне, ви отримаєте більш яскраві і великі квіти.

Догляд за дорослою фіалкою більшою мірою спрямований на підтримку її естетичного вигляду. Слід регулярно видаляти відцвілі квітки, старі і зіпсовані листя разом з черешком. Видаливши нижній ряд листя, ви можете помітити оголився стовбур. В цьому випадку фіалку варто пересадити, сильніше заглибивши розетку, аж до нижніх листків. Пересадку сенполій бажано здійснювати раз на рік, оскільки грунт в горщику виснажується з часом.

відео про догляд за фіалкою

Не забувайте регулярно уважно оглядати узамбарские фіалки, щоб не пропустити ознаки хвороб або шкідників. Хворі рослини необхідно відразу ж переміщати на карантин, щоб не заразити інші квіти, і вживати необхідних заходів по боротьбі із захворюваннями.