Як доглядати за петунією, щоб вона була настільки ж чудовою, як на картинках

60

Поряд з невибагливими айстрами і примхливими трояндами в квітниках російських садівників досить часто зустрічається петунія, догляд за якою має свої відмінні риси. Можливо, ви не раз дивувалися, чому на картинках в інтернеті петунії являють собою чудове видовище, незмінно викликаючи захоплення, а в житті ці маленькі квіточки найчастіше виглядають слабкими і пошарпаними. Щоб не допустити настільки гнітючої картини в своєму квітнику, потрібно знати, як правильно посіяти і як доглядати за петунією, що росте у відкритому грунті.

Що потрібно знати про посів петуній?

Перш за все, приділіть увагу вибору насіння: важливо не тільки якість посадкового матеріалу, але і сорт петуній. Багато старі сорти погано переносять негоду, втрачаючи свою привабливість, а ось новим гібридам сильний вітер, заморозки і дощі не страшні. Тепер можна спокійно вибирати для оформлення клумб навіть махрові петунії, які раніше вважалися самими примхливими. Але при цьому враховуйте, що сорти, що відносяться до групи грандіфлора, відрізняються найменшою стійкістю до несприятливих погодних умов. Найкраще переносять негоду сорти петунії груп мультифлора і флорибунда.

Як доглядати за петунією, щоб вона була настільки ж чудовою, як на картинках

Перша половина березня — найкращий час, коли сіяти петунію

Розмноження вподобаних махрових, ампельних і великоквіткових сортів петунії найкраще здійснювати живцюванням, так як одні сорти зовсім не дають насіння, а інші при розмноженні насінням втрачають характерне забарвлення і махровість. До того ж, вирощені з живців петунії починають цвісти тижні на два раніше, ніж ті, що були вирощені з насіння.

відео про догляд за петунією

Проте, переважна більшість вітчизняних квітникарів вважають за краще вирощувати розсаду з куплених або самостійно зібраних насіння. Безрассадний метод теж практикується, але для російського клімату він не підходить, оскільки при посіві насіння петунії відразу у відкритий грунт, цвітіння доведеться чекати дуже довго. У той час як за допомогою розсади ви зможете на самому початку літа прикрасити свою ділянку вже квітучими петуніями.

Щоб отримати хорошу розсаду петуній, дотримуйтесь наступних правил:

  • перша половина березня — дуже вдалий час, коли сіяти петунію, тоді вже до початку червня рослини повністю зміцніють і почнуть цвісти;
  • грунт для посадки потрібна нейтральна, родюча, пухка, здатна пропускати зайву воду при поливі;
  • в грунт можна додати мінеральне добриво і перегній, а ось внесення свіжого гною виключається;
  • на дно контейнерів, призначених для розсади, обов’язково укладіть шар керамзиту або інший дренаж;
  • підготовлену грунтосуміш рекомендується просіяти і більший відсів насипати поверх дренажу, а дрібніший – використовувати в якості верхнього шару;
  • грунт трохи ущільните;
  • найдрібніші насіння зручніше змішувати з піском, тоді посів петунії буде більш рівномірним;
  • після розподілу насіння по поверхні грунту, обприскати їх теплою водою з пульверизатора і посипте зверху міліметровим шаром землі (можна і зовсім не прикривати насіння землею);

Як доглядати за петунією, щоб вона була настільки ж чудовою, як на картинках

Посадка петунії

  • контейнер прикрийте прозорою плівкою або склом і днів на п’ять залиште проростати при температурі близько +22 градусів (конденсат з плівки час від часу витирайте);
  • з’явилися маленькі сходи обприскуйте водою двічі в день і відкривайте плівку на короткий час для провітрювання розсади;
  • один раз проведіть обприскування сходів петунії азотно-калійними добривами і при необхідності стимулятором росту;
  • забезпечте сіянцям достатнє освітлення, інакше вони за день можуть витягнутися від нестачі світла;
  • з появою першого листочка плівку з контейнера прибирають.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як доглядати за петунією, щоб вона була настільки ж чудовою, як на картинках

Щоб маленькі рослини не вразила «чорна ніжка», можна в якості профілактики насипати навколо сіянців деревну золу.

Як тільки на сіянцях з’явиться по другому справжньому листочку, їх слід пікірувати в окремі стаканчики, поглиблюючи в грунтосуміш до листочків, і продовжувати доглядати як за розсадою. Коли кількість листочків досягне п’яти, верхівку сіянців обрізають для більшої кущистості рослини.

Як доглядати за петунією, щоб вона була настільки ж чудовою, як на картинках

Вирощування розсади петунії

Догляд за петуніями, що ростуть у відкритому грунті

З початку травня розсаду вже можна починати гартувати, щоб до середини місяця петунії були готові до пересадки у відкритий грунт. Проводять пересадку після заходу сонця або рано вранці. Кожну рослину поливають теплою водою під корінець і мульчують тирсою. Рекомендована відстань між петуніями — по 30 см, багатоквіткові сорти на клумбах розташовують в 15 см один від одного, а при висаджуванні петуній в кашпо, вазони і балконні контейнери відстань можна скоротити ще більше.

Для петунії дуже велике значення має рясний полив під корінь і регулярна підгодівля. Підгодовувати квіти органічними і мінеральними комплексними добривами слід щотижня до закінчення цвітіння (під час закладки бутонів особливо корисні будуть фосфор і калій).

відео про особливості догляду за петунією

Що стосується хвороб і шкідників, основний збиток садової петунії завдає попелиця, яка викликає деформацію листя і може привести до повного в’янення рослин. Боротися з нею рекомендується за допомогою обприскувань препаратами кеміфос, конфідор, фуфанон, сплендер і ін.ці препарати також допомагають в боротьбі з трипсами і білокрилкою. Найбільш небезпечні для петунії хвороби-біла і сіра гниль. Уражені цими захворюваннями рослини знищують, а зростаючі поруч петунії обробляють бордоською рідиною.