Садимо барбарис восени

121

Існують різні види барбарису: його вирощують як в декоративних цілях, так і для отримання вітамінних ягід. Правила посадки будь-якого сорту, в принципі, однакові. Барбарис розмножують і насінням, і живцями, але найпростіше придбати і посадити готовий саджанець.

Особливості осінньої посадки барбарису

Барбарис — теплолюбний чагарник, з чим пов’язані особливості його посадки і вирощування. Посадку воліють виконувати ранньою весною, до того, як розпустяться бруньки. Особливо це стосується саджанців з відкритою кореневою системою. Якщо упустити час, саджанці будуть довго і болісно приживатися, можлива і невдача, загибель рослини. Часто з різних причин неможливо посадити барбарис в ранні терміни, і тоді доводиться садити його восени.

При весняній посадці барбарис швидше утворює нові корені і продовжує зростання, за ним простіше стежити, виправляючи можливі недоліки. Своєчасна весняна посадка вважається більш надійною, але це не стосується тих регіонів, де швидко настає суха спекотна погода. Восени ж пересихання грунту менш небезпечно, проте більша ймовірність потрапляння незміцнілого саджанця під заморозки: це і є основним недоліком осінньої посадки.

Садимо барбарис восени

Правильно посаджений барбарис росте дуже швидко, а потім кущу можна надавати найрізноманітніші форми

Найважливішим достоїнством посадки барбарису восени вважається те, що кущик восени природним шляхом проходить стадію стратифікації, виробляючи при цьому стійкість до холодів, хвороб і шкідників.

Як посадити барбарис восени

Хід посадочних робіт такий же, як і для більшості ягідних чагарників. Процес посадки барбарису не представляє складнощів навіть для початківця садівника.

Терміни посадки

Оптимальний час посадки будь-яких ягідників збігається із закінченням листопаду, але для барбарису це не зовсім так: листя на ньому тримаються довго. У більшості регіонів осіння посадка припадає на вересень. Саджанці із закритою кореневою системою можна садити практично в будь-який час року.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Садимо барбарис восени

Крайній термін посадки в середній смузі-самий початок жовтня, при температурі близько 10-12 ос. До настання стійкої негативної температури повітря повинно залишатися не менше 30-40 днів: це мінімальний час, необхідний для вкорінення саджанця.

Вибір місця

Барбарис не пред’являє жорстких вимог до освітленості, протягів, рельєфу ділянки, тому його висаджують в будь-яких, навіть не дуже зручних місцях. Склад грунту може бути різним, але кислотність повинна бути близька до нейтральної, оптимально значення рн від 6 до 7. Більш кислі грунти виправляють. Для цього при підготовці ділянки можна додати в розрахунку на 1 кущ 200 г золи або близько 300 г гашеного вапна: порошок рівномірно розсипають по поверхні землі перед її суцільний перекопування, яка дуже бажана до підготовки посадкових ям. Не переносить чагарник і підтоплення, погано росте в найнижчих місцях.

Садимо барбарис восени

Для виправлення кислотності ґрунту можна використовувати вапно, крейду, доломіт та інші лужні матеріали

Висадка саджанця

Процес посадки складається з наступних етапів.

 1. за 15-20 днів до висадки риють посадкову яму розміром близько 40 х 40 х 40 см, щоб в засипаній в неї родючому грунті встигло встановитися біологічну рівновагу. При одночасній посадці декількох кущів відстань між ними становить від 1,5 м.у разі організації живоплоту саджанці розташовують через 25-40 см. В останньому випадку риють загальну траншею.
  Садимо барбарис восени

  Посадкова яма риється не надто глибокою

 2. на дно ями в разі глинистого грунту засипають дренажний шар піску (8-10 см), потім — суміш грунту з добривами (150 г суперфосфату, 40 г сульфату калію, піввідра перегною). Якщо грунт сухий, поливають.
  Садимо барбарис восени

  Замість сульфату калію можна взяти пару склянок деревної золи

 3. висаджують барбарис, не заглиблюючи кореневу шийку. Коріння в ямі розправляють і поступово засипають родючим грунтом. Саджанці із закритою кореневою системою висаджують» як є», акуратно витягуючи їх з грудкою землі з контейнера.
  Садимо барбарис восени

  Якщо саджанець із закритою кореневою системою, потрібно лише акуратно вийняти його з горщика: посадка проводиться без заглиблення, майже в будь-які терміни

 4. виливають під саджанець 1-2 відра води і обрізають пагони, залишивши лише по кілька нирок.
  Садимо барбарис восени

  Після висадки саджанця восени обрізають майже всю надземну частину

 5. обов’язково мульчують грунт компостом або торфом шаром до 5-7 см, а з приходом зими в перший рік після посадки накидають і снігу.