Малина гусар-стійкий солдат малинового сімейства

70

Малина гусар-перспективний, якісний і полюбився багатьом садівникам сорт, що приносить стабільно високі врожаї при мінімальному догляді. Чому ж саме цей сорт завоював таке визнання, і які умови необхідні для його культивування?

Зміст

 • Чому садівники вважають за краще малину гусар
 • Грамотний догляд збільшить врожайність
 • Підживлення кущів і догляд за малинником
 • Розмноження малини сорту гусар

Чому садівники віддають перевагу малині гусар

Малина гусар-стійкий солдат малинового сімейства

Сорт малини «гусар»

Сорт малини гусар належить до кращих сортів, культивованих в росії. За термінами дозрівання-середньоранній. Чагарник досягає 2,7 м у висоту, тому відноситься до високорослих. Кущ прямостоячий, розлогий, розвивається досить швидко, в підпорах не потребує, пагони потужні, дворічні стебла прямі і мають коричневе забарвлення, коренева система утворює середню кількість корінців.

Шипи нечисленні, розташовані в нижніх частинах стебел і мають середню величину, правильну форму і пурпурний відтінок. Восковий наліт пагонів середній, опушення не спостерігається. Лист чагарнику має темно-зелений колір і середньо-гострі зубчики по контуру. Листя зморшкуваті, великі, практично не скручені і не опущені до землі. Як свідчать численні позитивні відгуки про малині гусар, цей сорт заслуговує не тільки визнання, але і захоплення.

відео про вирощування малини

Андрій петрович, садівник-любитель, 48 років: «міцні плоди правильної конічної форми мають насичений рубіновий колір, середня вага – 3,4 г, але їх маса може досягати до 8-9 г і навіть 10 г, що робить сорт досить привабливим для вирощування в умовах присадибного господарства.до того ж, на ринку гусар відразу помічають покупці і віддають йому свою перевагу. Принаймні, у мене завжди черга».

М’якоть ягоди ароматна, смак солодко-кислий, ближче до солодкого, врожайність гідна-досягає 6-6, 2 кг з одного дорослого куща або до 120 кг з сотки або 84,2 ц/га.

Хімічний склад плодів:

 • цукру (фруктоза і глюкоза) — до 10,9%,
 • орнанічні кислоти– 1,8%,
 • аскорбінова кислота — до 27,4 мг/%.

Малина гусар-стійкий солдат малинового сімейства

Агрономи експериментально довели, що малина сорту гусар може виростати на одному і тому ж місці до 20-22 років

Тетяна іванівна, домогосподарка: «цей сорт малини я б віднесла до десертних. Ягоди солодкі і дуже ароматні. На зиму обов’язково заготовлюю сире варення, просто перетираю малину з цукром. А коли відкриваєш баночку серед зими, аромат наповнює всю кімнату. У варення цей сорт не розвалюється, добре тримають форму ягоди гусара в компотах і при заморожуванні. Сушити не пробувала, але чула, що і це можливо».

Основні переваги гусара:

 • відмінна зимостійкість;
 • високий імунітет до захворювань;
 • низька привабливість для шкідливих комах;
 • стійкість до посухи і відсутності зволоження.

Навіть малинова стеблова галлица не страшна гусару. Дане захворювання б’є кущі малини, але не критично. Агрономи експериментально довели, що малина сорту гусар може виростати на одному і тому ж місці до 20-22 років. Поросль у малиннику цього сорту фактично не утворюється, ось чому вся сила рослини спрямована на формування кольору і плодів, що є запорукою високих врожаїв. Цей сорт виведений спеціально для культивування в областях з жарким кліматом, ось чому чагарник здатний нормально переносити спеку і такі температури, при яких зазвичай рослини всихають.

Малина гусар-стійкий солдат малинового сімейства

Цей сорт виведений спеціально для культивування в областях з жарким кліматом

Грамотний догляд збільшить врожайність

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Малина гусар-стійкий солдат малинового сімейства

Крім посухостійкості кущі прекрасно переносять низькі температури (до-25°с), однак, бажаний хоча б мінімальний сніговий покрив. Тобто, середню врожайність гусар дає при самих несприятливих кліматичних і грунтових умовах, створення ж для рослини комфортної обстановки може привести до підвищення врожайності в 2-3 рази.

При сприятливих умовах значно збільшується маса ягід і кількість їх на кожній гілці, тому виникає необхідність в застосуванні шпалери для підтримки пагонів, інакше вони можуть хилитися аж до самої землі.

 • вибір місця для вирощування. Чагарник вельми невибагливий у вирощуванні, однак, дотримання певних правил, допоможе в рази підвищити врожайність. Для початку слід грамотно вибрати ділянку для створення малиннику. Місце повинно бути добре освітлено, так як в затінених куточках саду у малини будуть розвиватися слабкі і тонкі пагони, недорозвинені нирки, з яких формується недостатня кількість квіток і, відповідно, плодів. Ділянка бажано підбирати з рівною поверхнею, але можливий варіант посадки на ділянці з малим ухилом.
 • якісний склад грунту.грунт повинен бути родючим, її кислотність коливається від 5,6 до 6 од.грунтові води на обраному місці не повинні знаходитися ближче, ніж на півтора метра від поверхні. Чагарник погано переносить перезволожений грунт, особливо заболочені і регулярно підтоплюються місця. Безпосередньо перед посадкою саджанців землю потрібно якісно удобрити. Для цього в грунт закладаються органічні і мінеральні добрива.
 • процес посадки. Малину гусар можна висаджувати як ранньою весною, до проростання бруньок, так і в середині осені – з другої декади вересня до середини жовтня. При весняній посадці кущі потребують регулярного поливу протягом 15 днів.

Малина гусар-стійкий солдат малинового сімейства

Малину гусар можна висаджувати як ранньою весною, до проростання бруньок, так і в середині осені

Саджанці закладають за наступною схемою: 2,0 х 5 м, посадочні ями невеликі 40 х 40 х 50 см.під кожен кущ бажано покласти половину відра компосту, для чого яму слід викопати на 10 см глибше. Щоб уникнути загнивання прикореневої нирки, саджанці небажано сильно заглиблювати. Після висадки рослину обрізають на висоті близько 0,3 м над поверхнею землі. Полив саджанців після посадки проводиться з розрахунку – відро води на кожні 2-3 куща.

Після зволоження грунту кущі потрібно замульчувати перегноєм, соломою, перепрілим гноєм або готовим компостом, можна використовувати суміш торфу і перегною, шар мульчі близько 5-6 см.мульчування дозволяє зберігати вологу в грунті, а також приносить додаткове живлення для кореневої системи, що дозволяє рослині більш якісно вкоренитися і стати могутніше.

Підживлення кущів і догляд за малинником

Кращими добривами для малини вважаються мінеральні та органічні, а також деревна зола. Плодоносити чагарник малини починає через рік після посадки. Малина-рослина вологолюбна, тому регулярний полив кущів в період формування пагонів і плодів (особливо в посушливе літо) – запорука підвищення врожайності. Ягоди визрівають до початку липня, але збір їх може тривати і весь серпень.

Малина гусар-стійкий солдат малинового сімейства

Після досягнення кущем висоти в 1,5 метра, їх підрізають на рівень в 1 метр

Кущі гусара потребують правильної обрізку, першу з яких проводять в середині травня, а потім в червні, видаляючи зайві пагони. Після досягнення кущем висоти в 1,5 метра, їх підрізають на рівень в 1 метр. Третя обрізка в липні, при ній верхівки не зрізають, а видаляють тільки бічні пагони. Цей етап дозволяє цілеспрямовано використовувати силу рослини для розвитку плодових бруньок, а не використовувати кореневу систему вхолосту на розвиток численних нащадків і листового апарату. Кореневу поросль видаляють за допомогою лопати або секатора на глибину не менше 5 см.

Розмноження малини сорту гусар

Сорт гусар чудово розмножується за допомогою живців. Для цих цілей ідеально підходять свіжі пагони, які не мають власної кореневої системи. Заготівлю доцільно проводити, коли їх висота становить близько 3 см, а нащадок має не менше 3-х листочків. Живці необхідно зв’язати між собою в пучки по 5-9 шт., обробити спеціальним стимулятором росту і помістити в живильний субстрат, приготований з суміші торфу, перегною і грунту.

відео про розмноження малини

Поживну суміш потрібно постійно зволожувати. Коріння у живців з’являються через 2-3 тижні, а ще через 10 діб їх можна висаджувати на постійне місце. Бажано, щоб в період посадки і після неї погода була хмарною. Приблизно на 15 добу вкорінені живці йдуть в активне зростання, ну а до кінця літнього сезону можуть досягти висоти в 50 см.