Як застосовують вентилятори середнього тиску в текстильній промисловості?

17

Що таке вентилятор середнього тиску потрібно знати всім власникам текстильних підприємств, а також безлічі інших промислових організацій. Це широко поширене обладнання, яке знаходить застосування також і в інших сферах, наприклад, для побудови високопродуктивних систем вентиляції.

Що таке вентилятори середнього тиску

Це пристрої здатні створити спрямований і концентрований потік повітря або інших газових сумішей. Особливістю цієї групи агрегатів є робочий діапазон тиску газової суміші від 1 до 3 кпа. Саме на підставі цього параметра їх і виділяють в окрему категорію.

Конструкція різних моделей може досить сильно відрізнятися. Але практично у всіх використовують корпусу, виготовлені з литого алюмінію. Для виготовлення рухомих частин в основному застосовують високоміцні сталеві сплави, в окремих випадках – полімерні композити.

Технічні характеристики вентиляторів середнього тиску

Вентилятори середнього тиску технічні характеристики мають наступні:

  • крутний момент двигуна. Цей показник відображає кількість обертів, які здійснює електродвигун за одиницю часу. У більшості моделей він знаходиться в діапазоні 750-3000 об/хв.як правило, параметр не фіксований, тобто регулюється за допомогою системи управління вентилятором.
  • потужність. Один з основних параметрів для подібних агрегатів. У різних моделей він становить від 200 вт до 8-90 квт. По ньому судять про кількість енергії потрібному для роботи пристрою, кількості виробленої ним роботи.
  • продуктивність. Демонструє кількість повітря або газових сумішей, які виріб може прокачати крізь себе за стандартний час. У різних серійних пристроїв становить 5 — 40 м3 / год.

У технічній документації до кожної моделі відображаються і безліч вторинних показників. Наприклад, напрямок обертання, повний тиск на вихідному патрубку. Вони є похідними від основних і не роблять великого впливу на вибір пристрою. Вентилятор середнього тиску купити https://energo1.com/catalog/ventilyatsionnoe_oborudovanie/ventilyatory_radialnye_srednego_davleniya / можна тут або в іншому інтернет-магазині зі схожим асортиментом.

Види вентиляторів середнього тиску

Такі вироби поділяють в залежності від принципів будови. Найбільш поширені такі різновиди:

  1. радіальні вентилятори. Корпус таких пристроїв виконується у формі»равлики». Особлива форма дозволяє перенаправляти потік повітря, що транспортується таким чином, що точка виходу розташовується перпендикулярно точці входу.
  2. осьові. Більш проста конструкція по суті являє собою вал з крильчаткою живиться від електродвигуна. Він поміщений в корпус спеціальної форми, що підвищує ефективність перекачування газу.

Зрідка можна зустріти в продажу вентилятори інших видів, наприклад, радіальні. Але такі вироби використовуються рідко, в дуже специфічних умовах. Їх масове поширення обмежують висока вартість і ряд інших обмежуючих факторів.

Як вентилятори застосовують в текстильній промисловості

Вентилятори в текстильній промисловості застосовують практично повсюдно. Моделі середнього тиску використовують для організації примусової вентиляції. В процесі виробництва тканин в повітря потрапляє велика кількість пилу. Тому важливо вчасно видалити забруднений газ, для цього необхідна система примусового повітрообміну, здатна транспортувати повітря, що містить велику кількість пилових частинок і інших компонентів.

У зв’язку зі специфікою виробництва тканин, частинки, що потрапляють в повітря, являють собою тонкі волоски та інші фрагменти матеріалів (натуральних або синтетичних). Такі забруднення здатні «налипати» на лопаті вентиляторів. Тому для роботи в таких умовах потрібні моделі зі спеціальним покриттям лопаток і інших внутрішніх поверхонь.

Також нерідкі ситуації, коли у виробництві текстилю використовують пожежонебезпечні матеріали. В цьому випадку будуть потрібні моделі вентиляторів оснащені іскрозахистом і рядом інших додаткових захисних систем.

У сучасній текстильній промисловості нерідко використовуються різні високоактивні хімічні компоненти (барвники, відбілювачі). Для вентиляції таких цехів будуть потрібні пристрої, оснащені додатковим антикорозійним захистом.

Область застосування вентиляторів середнього тиску досить обширна. Крім текстильної промисловості вони використовуються в:

  • харчовому виробництві.
  • хімічної промисловості.
  • для забезпечення роботи очисних систем.
  • в системах кондиціонування офісних і житлових будівель.
  • на підприємствах нафтохімії та газопереробної галузі.

При виборі відповідної моделі крім основних характеристик потрібно обов’язково враховувати специфіку виробництва. Наприклад, якщо необхідно транспортувати газ з температурою вище 80 с стандартні моделі не підійдуть. Буде потрібно знайти вироби з підвищеною термостійкістю (в них використовуються особливі сплави і полімери). Такі пристрої здатні тривалий час функціонувати при температурах аж до 300 с.

Резюме

Вентилятори середнього тиску призначення мають одне – транспорт газів з певним тиском. Але застосовувати цю функцію можна по-різному, залежно від специфіки виробництва. У текстильній промисловості їх використовують для видалення з цехів повітря, забрудненого пилом та іншими побічними продуктами виробництва.

Аналогічну функцію вони виконують і на безлічі інших виробництв. Але також їх можна використовувати для прямого транспорту робочого середовища, наприклад, в нафтохімічній галузі.

При виборі відповідного виробу потрібно враховувати не тільки основні характеристики, але і умови, на які розрахований агрегат. До них відносяться температурна стійкість, здатність працювати з різними забрудненнями.