Мій затишний балкон

17

Доброго вам часу доби. Робив я пост про кухню, робив про санвузол… І як то непомітно, мій ремонт добігає кінця. Але перед тим як штурмувати останній бастіон того, що можна припинити, але не можна закінчити, в особі вітальні — виникло завдання перемогти маленьке, але шкідливе недопомещеніе — балкон. Логіка проста-якщо закінчити ремонт балконом, то висока ймовірність забруднити батоном, фарбою та іншим суміжне приміщення — адже балкон занадто маленький щоб там заважати розчин, різати плитку і взагалі робити що небудь. Ну і… Партія сказала треба, комсомол відповів є.

Маємо наступне — невеликий балкончик глибиною 0.8 м і шириною 2.4 м.фоток нормальних не збереглося, але в загальному то типовий убитий балкон завалений старим мотлохом, в саморобному склінні від старих мешканців. Все що знайшов-знімок з гуглпанорам.

Почнемо з тз. Я міцно задумався-а навіщо мені взагалі балкон потрібен? майстерня у мене буде, спальня для гостей теж, склад речей-теж в наявності… Зазвичай, балкони закривають склінням, утеплюють і роблять крихітну кімнатку з якоюсь одним завданням — адже в таких невеликих квартирах, як правило, живе сім’я і місця не вистачає. У моєму ж випадку, ніяких виразних цілей я сформулювати не зміг…

А якщо практичних цілей немає-то треба придумувати якусь розважальну або особливу роль 😉 був би я курець-зробив би шикарне місце для куріння, напевно, та не курю. А ось … В дачах завжди є веранда, вірно? відкрите приміщення, де влітку сидять, відпочивають, п’ють чай і взагалі всіляко релаксують. Так чому б не зробити балкон — веранду? точніше сказати, задати йому цю функцію. Капітально полагодити, поставити туди пару стільців, столик, посадити в’юн та й сидіти, пити вранці чай, дихати свіжим повітрям — тим більше розташування балкона дуже вдале, за вікном шматочок лісу, праворуч — так взагалі ліс повноцінний. Загалом, ідея мені зайшла. Тому, тз було зроблено наступне:

— відкритий балкон на пізню весну, літо і ранню осінь.

— максимально методу віконний блок — північна сторона не багата на пряме сонячне світло, і треба пропускати в кімнату максимум освітлення

—заміна перил на максимально тонкі, світлопропускні — та ж завдання.

Обміри також підказали спосіб кріплення нових перил (старі були іржаві і вбиті) — тільки торцеве, в бік плити. Глибина плити 0.8 м не залишала варіантів-вертикальні стійки витратили б мінімум 15см глибини, і зробили б неможливою установку навіть самих маленьких садових крісел. Після чого були замовлені вікна і двері. Старе — і нове

Вражаюча вітрина, правда? у приміщенні різко стало більше світла. На фото також видно старе, саморобне скління балкона, зроблене приблизно в 1980 році. Це скління теж пішло під знесення, і попило крові воно неабияк — я сумарно виніс близько 100кг скла, металу, оргаліту і бог знає чого ще. І ось тоді то, нові вікна заграли-в приміщення стало надходити дуже багато світла, і зазвичай затінена кімната стала сильно світліше. Та й вигляд за вікном навіть взимку мені, зізнатися, до душі

Після чого пішов деякий перерву до відлиги-аж надто холодно працювати на такому балконі в кінці зими. Я сів вивчати ці ваші інтернети-хто робить відкриті балкони, як роблять, і скільки це коштує — було мало бажання працювати на висоті самому.

Вивчення інтернетів дало наступне-відкриті балкони не робить ніхто( майже), роблять-ніяк, так, пара дивних статей в інтернеті, і взагалі — роби скління як все і не придумуй, ось тобі 100500 контор, 100500 гайдів і взагалі. Прозвонка фірм, що працюють з балконами теж результатів не дала. Алло? так, балкони. Відкритий? ні, не робимо!

Я дещо засмутився, але вирішив зайти з іншого боку — став шукати фірми які роблять огорожі. Тут все було менш тухло-так, дехто таким займався, і навіть на балконах, а хто то (1 з 5) навіть, о диво, брали трубки! втім, незабаром стало ясно що тут теж глухий кут-так, огорожі роблять, але бажано від 100 погонних метрів, і бажано навіть ще побільше. Ціни на 3 п. М. Огорожі з монтажем? будьте ласкаві, від 100 000 до 150 000 рублів (я зміг домогтися озвучення цінника у 3 фірм). Загалом, я трохи ох … Ренел. Припустив, що робити 1 балкон ніхто не хоче і ставлять загороджувальні ціни. Окей. Став вивчати пропозиції з продажу самих огорож, без монтажу. Стало веселіше-розкид цін став від 15 до 40тр (я вибрав тип огорож з нержавіючих труб, такі повсюдно зустрічаються в різних магазинах і тц — нержавійка це красиво, практично і вічно).

Знову почав шукати виконавців. Приватні майстри — не працюють на висоті, шлях і 3поверхів. Промальп? від 80тр найменше, і до 140+. Волосся на попі ворушилися. Спочатку просте завдання-замінити стару огорожу на нову-перетворилася в якусь нерішуче завдання.

Настала весна. Потеплішати. Я дуже сумно дивився на балкон за вікном, і подумки наважувався на самостійну заміну огорожі — так, я готовий був платити, але не стільки, скільки хотіли. Якщо спочатку я хотів вкластися в 50 000, то під кінець я був готовий навіть на 100 000-але навіть цього не вистачало. І я вирішив, що ну їх, фірми — до лісовика — буду робити сам.

Була замовлена огорожа, у вигляді набору труб, трубок і трубочок з нержавійки, а також з’єднувачів, консолей, кріплень і бог знає чого ще. Був проведений інструктаж у знайомого, який захоплюється альпінізмом, у нього ж узята каска на час і карабіни. Куплена страхувальна прив’язь, трос, потужні анкера.

У капітальну стіну я вбив 2 анкера 12 на 200, кожен витримував мою вагу в ривку. До кожного анкеру-трос, обидва на загальний карабін і вже потім до поясу. Довжину троса налаштував так, щоб міг присісти навпочіпки біля краю плити але не більше.

Після чого видалив стяжку (вагою близько 150кг) і перила. Стяжка вже не трималася на плиті і по суті була мертвим вантажем (під нею виявилася гідроізоляція самої плити, на зразок руберойд). Перила повністю проржавіли в підставі, але раптово міцно трималися за вертикальні стійки і кутові п’ятаки, так що демонтаж зайняв години 4. Сумарна вага перил було дуже великий-центральну секцію я міг насилу підняти, по відчуттю мінімум 100кг на всі секції. Основна причина-вони складалися не з трубок а з цілісних прутів металу.

Після демонтажу поручнів я ретельно видалив все сипуче, і простукав плиту — до моєї радості, сама плита була в ідеальному стані крім торців — ні тріщин, ні пустот, ні виступаючої арматури. Після очищення плита була просякнута пенетроном для гарантії зупинки руйнування від дії вологи, і зверху для надійності залита полімерно-цементною гідроізоляцією (рожевий склад) огляд внутрішньої частини плити в кімнаті також не виявив будь-яких дефектів, що загрожують несучим властивостям плити. В цілому, саме це і було найважливішим — капітальний ремонт балконної плити своїми руками не зробити ніяк.

Після демонтажу перил, прийняв рішення вирівняти і облагородити зовнішню стіну, так як за багато десятиліть вона була облізлою, страшною і кривою. При капітальному ремонті стіни штукатурили і рівняли, але якість робіт загальновідомо.

Вивчення форумів і гайдів призвело до розуміння, що для зовнішніх стін існують спеціальні штукатурки і шпаклівки на базі цементу, які не бояться вологи і холоду. Вирішив рівняти не по маяках а по площині, для суто візуального вирівнювання — перепади висот на плитах були такі що спроба вирівняти по справжньому привела б до величезних стиках з нерівною стіною там, куди я б не дотягнувся.

Укоси я теж виконав в цементно — штукатурному виконанні. Для армування застосовував сітчастий куточок, які одночасно утримує укоси з великою кількістю пустот і тріщин, і зміцнює кут

Так виконані всі укоси. Після закріплення куточків прошпаклевал весь отвір, до якого міг дотягнутися, потім ошкуріл (особливо перепади вирівняною і не вирівняною частин стіни) і пофарбував найстійкішою фасадною фарбою що знайшов на ринку. Щоб не спотворювати фасад іншим відтінком кольору, попередньо підібрав колір точно в тон фасаду будівлі-для цього знайшов під вікнами шматок штукатурки з фарбою, приніс його в магазин, де колерубт фарбу, і за таблицями з’ясував код кольору. Відтінок потрапив точно в колір будівлі.

Укоси згодом пофарбував білим. Стіни для рівномірності кольору фарбував на 2 метровій палиці валиком — дістав до правого вікна, до лівого кута будинку, до рівня підлоги сусіда зверху і на метр вниз. Межі розтушовував валиком з водою. Під шпаклівкою прихована гідроізоляція, що заходить на стіну на 20 см вгору.

Після вирівнювання стін, постало завдання монтажу перил. Як я говорив, приблизно за 19к рублів я придбав набір для їх складання. Була важлива проблема-в торець плити їх не закріпити, так як по перших — торець сильно пошкоджений вологою, по друге — плита тонка і краще її зайвий раз не свердлити. Її висота-всього 120мм, а висота кріплень перил — 100мм — бетон таке не втримає. Було вирішено робити раму, яка з одного боку відновить торець балкона, а з іншого — дасть опору для перил.

В якості основи бувОбраний куточок 100 на 100 на 6мм. Рама була зібрана на різьбових з’єднаннях

Далі, я збирав перила прямо в приміщенні, так як прагнув мінімізувати роботи на висоті як ризиковані і неприємні. З труб запилювалися стійки болгаркою, торці я зачищав надфілями і знімав фаску — це було досить довго і складно, нержавійка погано піддається механічній обробці. За підсумком, я отримав приблизно такий набір

Свердлилося все це кобальтовими свердлами (яких я вбив приблизно 5штук), потім місце з’єднання промащувалося епоксидним клеєм,і саморізом з бурової головкою стягувалося остаточно. Різалося дисками по нержавійці-пішло 2 диска 125мм.

Далі, була тестова збірка і підгонка в приміщенні ж. Після того як я переконався, що все вірно, я розібрав перила, заґрунтував і пофарбував раму для захисту від води і для красивого вигляду

А потім була найнеприємніша і важка задача у всьому цьому ремонті-треба було витягнути довгу і незручну раму довжиною 2.5 метра, вагою в 45 кг (з уже встановленими кріпленнями стійки) на балкон через вузькі двері, там розвернутися, промазати торці балкона фібробетоном і втиснути в нього раму, після чого закріпити торці на нагелі. Покликав друга допомогти, підстрахувати раму, після чого приблизно за 3 години все це справа була закріплена

Рама увійшла в плиту впритул, з дуже великим зусиллям. Плита,на жаль, встановлена в будівлю криво, через що рама не точно обрамляє кромку, а в одному кутку йде на 40мм від краю, а в іншому — впирається. Тим самим, форма балкона помітно вирівнюється (але не повністю)

Після чого, вже було простіше. Попередньо підготовлені шматки перил були встановлені остаточно на місце, промазані епоксидкою і притягнуті гвинтами або саморізами, в залежності від місця

Точність вийшла досить пристойною-всі стійки мають відхилення по вертикалі не більше 1мм, ухил підлоги для стоку води (точніше ухил рами) 10мм на 900мм. Вага рами — 42кг + близько 15кг вага перил. Загальна вага металу рази в 2 менше, ніж важили одні тільки старі перила. Горизонтальні куточки є не тільки частиною рами (вони 30 на 30мм) але і маяками для майбутньої стяжки.

Підлога остаточні вирівнювався, зрозуміло, стяжкою. Так як я прагнув полегшити вагу балкона, я намагався і стяжку зробити мінімальною. Висота маяків під неї — 30мм. В якості обмежувача-опалубки по торцях балкона був обраний алюмінієвий куточок 40мм — він не іржавіє, майже нічого не важить, і красивий (передбачалося що його торець буде виглядати як тонка смуга збоку від плитки, так в підсумку і вийшло). Між ним і рамою-герметик, кріпився він теж на гвинти ( в рамі свердлилося отвір і нарізалася різьба) стяжка заважала з 2.6 піску, 1цементу, 3 керамзиту дрібної фракції, кулак фібри на 50 кг суміші, 100мл пластифікатора. Це досить легкий і дуже міцний склад, я з великими труднощами потім відбивав надлишки з підлоги. Сумарна вага стяжки був + — 120кг (теж трохи легше рідної старої стяжки, так як тонше і в складі керамзит)

Куточок по периметру має невеликий виступ, нависає над рамою і повинен працювати як капельник. Також, він трохи розширює майданчик, приводячи розмір майданчика до 900 на 2550мм.за підсумком я виграв близько 100мм в кожну сторону балкона від початкових розмірів. На стягуванні при заливці відразу формував виступи для кращого закріплення плиткового клею. Також перед заливкою мені допомогли-приварили раму до вушок на плиті для гарантії закріплення

Після чого я дав 15 днів на висихання стяжки. Щодня поливав її водою і тд, за інструкцією. Після чого вирішив викладати плитку (керамограніт) обраний за свою міцність і стійкість. Плитку я теж ще ніколи не укладав)

Придбав плиткоріз, черепашку, і багато свп (система вирівнювання плитки). Дуже раджу таким новачкам як я-вона реально допомагає від кривих рук і дозволяє викласти навіть першу в житті плитку рівно.

Процес зайняв 3 дні, по шматочку кожен день, наскільки вистачало свп клинышков. Це вже була осінь (не подумайте що я все це робив все літо, була дуже велика перерва між стінами і монтажем перил) — щоденні дощі і холод сильно заважали, доводилося закривати плівкою балкон і працювати так. Також хочу відзначити що при 10 градусах тепла клей застигає в 2 рази повільніше (літокол к77). Тому вперше я вийшов на балкон тільки через 3 дні після укладання останнього шматочка плитки. Не скажу що все вийшло ідеально, але результат мене влаштував. Особливо я намагався робити стик зі стіною і дверима, щоб обійтися без плінтусів.

Після висихання клею, затер все морозостійкою і гідрофобною затіркою. На фото видно що вдалося потрапити кромкою алюмінієвого куточка точно в рівень плитки. Після затірки я вилив на балкон корито в 40 літрів води і переконався що вода не застоюється біля стін і витікає за бортик без калюж

І після застигання затірки, у мене вийшов ось такий балкончик )

З таким ось видом за правою стороною

Меблі я вже не став купувати, так як на носі зима. У планах на весну-посадити в здоровенний горщик дівочий виноград, поставити пару стільців, столик, провести на балкон освітлення і кайфувати в погожі дні)

Приблизно ось так. За підсумком, я вклався в приблизно 45 000 рублів на все, заощадивши приблизно 200 000 від того що пропонували фірми по ремонту, знизив вагу балкона приблизно на 200кг від вихідного з склінням, і отримав досить багато досвіду і інструменту. За часом, це зайняло близько 15 днів роботи по 8 годин, якщо переводити в робочі години, і що то близько 3 місяців з урахуванням перерв ( все ж я зазвичай працював години по 3 над балконом).

Чи задоволений я? задоволений! сподіваюся, вам було цікаво, спасибі за увагу. Буду радий вашим відгукам!

Автор

не йдіть! ще статті з цієї теми