Чим відрізняється збирання кукурудзи на зерно від збирання на силос

89

Збирання кукурудзи має свої особливості в залежності від того, проводиться вона на силос або на зерно. Різниця полягає не тільки в процесі прибирання, але також в термінах і в використовуваних агрегатах. При правильному дотриманні агротехніки вдається отримати силос і зерно кукурудзи високої якості.

В які терміни і як відбувається прибирання кукурудзи на зерно

Як за допомогою сучасної техніки відбувається прибирання кукурудзи, відео у вкладці дозволить вам наочно собі уявити.

При збиранні зернової кукурудзи основною метою є знизити втрати врожаю і зменшити пошкодження, зібравши зерно з найвищим вмістом сухої маси. Домогтися таких результатів дозволяє вирощування стійких до вилягання гібридів і використання продуктивних збиральних машин.

відео про збирання кукурудзи на силос

Починають прибирати кукурудзу, коли в зернах вміст сухої маси досягає 60% для отримання зерна в качанах і більше 70% для збирання з обмолотом зерна. Дізнатися про те, що вміст сухої маси досягло необхідного рівня, можна по чорному шару, що з’являється в тому місці, де зерно кріпиться до стрижня. Прибирати кукурудзу в період високої вологості зерен недоцільно, так як значно підвищується частка домішок, подрібнених зерен, пошкодження зародків, в результаті знижується товарність зерен кукурудзи, і на насіння такий матеріал не годиться.

Терміни збирання зазвичай розтягуються на два тижні, і для того щоб уникнути недобору врожаю, зазвичай висівають гібриди з різними термінами дозрівання. При вирощуванні ранньостиглих гібридів вдається проводити прибирання в більш ранні терміни, збираючи зерна з підвищеним вмістом сухої маси.

До пізньої осені кукурудзу на полі залишати вкрай небажано, тому що з настанням морозів зерна кукурудзи втрачають схожість, та й дощова погода призводить до поширення грибкових захворювань, від чого кормова цінність значно знижується.
Чим відрізняється збирання кукурудзи на зерно від збирання на силос

Терміни збирання зазвичай розтягуються на два тижні, і для того щоб уникнути недобору врожаю, зазвичай висівають гібриди

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Чим відрізняється збирання кукурудзи на зерно від збирання на силос

Агротехнічні вимоги:

  • рослини зрізають на висоті 15 см;
  • пошкодження поверхні зерен в качанах допускаються не більше 6% при збиранні зерновими комбайнами, і не більше 1,5% при збиранні кукурудзозбиральними комбайнами;
  • повнота збору кукурудзяних качанів не повинна бути менше 96%;
  • очищення качанів від обгорток допускається не нижче 95%.

Збирання кукурудзи в качанах здійснюють за допомогою комбайнів херсонець-200, херсонець-7, коп-1, кску-6. Подивіться, як швидко проводиться прибирання кукурудзи на зерно – відео додається до статті. Разом з комбайнами також використовується жатка для збирання кукурудзи, яка помітно підвищує якість технологічного процесу і мінімізує втрати врожаю.

Як здійснюється збирання кукурудзи на силос – терміни і особливості

Поживність, фізичні якості і хімічний склад зеленої маси багато в чому залежить від того, в якій стадії стиглості зерен починається збирання врожаю на силос. Найбільш цінними поживними якостями відрізняється силос, отриманий при збиранні кукурудзи на етапі воскової стиглості кукурудзяних зерен або в кінці молочно-воскової стадії. Вологість зерен в цей період становить близько 65-70%, вміст цукрів достатня, кислотність силосу виходить помірною.

Чим відрізняється збирання кукурудзи на зерно від збирання на силос

Прибирають кукурудзу на силос комбайном типу ксс-2,6 з додатковим пристосуванням пнп-2,4

Якщо прибирання проводиться на більш ранніх етапах розвитку кукурудзи, відбувається значна втрата поживних речовин. Так, на початку молочно-воскової стадії через занадто високу вологість зерен і помітної втрати сухої маси силос сильніше підкислюється, близько 5% сухих речовин випливає разом з соком.

Силос, заготовлений на етапі воскової стиглості кукурудзяних зерен, як корм забезпечує тварин енергією на 20%, дозволяючи знизити витрати концентрованого корму, при цьому продуктивність молочної худоби не падає. Особливо корисний якісний кукурудзяний силос при годуванні високопродуктивних корів, так як він забезпечує потребу тварин в енергії, сприяючи отриманню молока у великих обсягах і дає можливість помітно заощадити на концентратах.

відео про прибирання кукурудзи

Агротехнічні вимоги:

  • рослини скошують на висоті більше 20 см для підвищення якості силосу (хоча маса врожаю при цьому падає);
  • при подрібненні має бути роздроблено кожне зернятко;
  • довжина частин рослини не повинна перевищувати 6 мм;
  • вміст сухої маси допускається близько 30%.

Де краще поселити кроликів, і як зробити шеди або міні-ферму для кроликів своїми руками

&1&

У початківців кролівників нерідко виникають питання по утриманню кроликів в особистому господарстві: чи потрібно будувати мініферми для кроликів або можна поселити їх в звичайному сараї, чи не шкідливо тваринам жити цілий рік на відкритому повітрі або їх краще тримати в спеціально облаштованому крільчатнику?

Чи варто утримувати кроликів без клітин?

Більшість питань відпадає само собою, варто відвідати розплідник кроликів і подивитися, в яких вухастики містяться умовах. Як правило, розплідники з хорошою репутацією дотримуються основних правил утримання кроликів, адже від цього залежить здоров’я і зовнішній вигляд тварин.

&1&

Вольєри для кроликів обходяться значно дешевше, ніж виготовлення індивідуальних клітин

Популярне раніше безклітинний зміст тепер у більшості кролівників не викликає довіри, так як має безліч недоліків:

  • якщо кролики живуть всі разом, контролювати їх розмноження стає просто неможливо, в результаті через близьких родинних зв’язків порода вироджується;
  • при безклітинному вмісті корм і вода швидше забруднюються, стежити за чистотою підстилки важче, в результаті подібна антисанітарія призводить до поширення інфекційних захворювань;
  • складніше проводити лікувальні заходи і стежити за здоров’ям вихованців, в разі небезпечного захворювання загинути може все стадо;
  • через підвищену активність у кроликів, що живуть у вольєрах, м’ясо більш жорстке і грубе, ніж у тих, що живуть в клітинах, крім того, тушки клітинних кроликів відрізняються від вольєрних більш приємним ніжно-рожевим кольором, за що вище цінуються на ринку.

Звичайно, вольєри для кроликів обходяться значно дешевше, ніж виготовлення індивідуальних клітин, але в підсумку безклітинний зміст виявляється менш рентабельним. Якщо ж вас не цікавить кролівництво як бізнес, цілком можна спробувати безклітинний зміст, тим більше воно значно полегшує догляд за тваринами.

відео про міні-ферму для кроликів

Клітини з маточниками і шеди для кроликів при зовнішньо-клітинному утриманні

Цілорічне утримання кроликів на вулиці сприяє підвищенню племінних і продуктивних якостей тварин, зміцненню імунітету і поліпшенню волосяного покриву. При розведенні кроликів для особистих потреб цілком достатньо декількох клітин, виготовлених своїми руками. Конструкції клітин бувають різними в залежності від віку і розміру кроликів, від кліматичних умов і т. Д.

Будівельні матеріали використовуються ті, що є під рукою, або коштують недорого: дошки, горбиль, фанера, листи шиферу і жерсті, металева сітка. Об’єднує різні види клітин те, що задня і бічні стінки робляться в них суцільними, а передня стінка з дверцятами виготовляються з сітки.

&1&

При розведенні кроликів для особистих потреб цілком достатньо декількох клітин, виготовлених своїми руками

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&
1. При облаштуванні клітин для кроликів візьміть до уваги важливі тонкощі:

  • підлога може бути рейковим з зазором 16 мм між рейками або сітчастим, але сітка для кроликів підходить не завжди – найкраще себе на сітчастому підлозі відчувають каліфорнійські і сріблясті кролики, у інших порід можуть утворюватися натоптиші на лапках;
  • під клітинами рекомендується встановити оцинковані листи під нахилом, щоб по ним відходи життєдіяльності кроликів потрапляли в спеціальні лотки;
  • підстилка для кролика не повинна складатися з дрібних стружок або тирси, інакше пил від них буде викликати у тварин сльозотеча і чхання;
  • бажано, щоб конструкція поїлок і годівниць дозволяла їх наповнювати без необхідності постійно відкривати дверки;
  • передбачте в клітинах гніздове відділення, де можна буде встановлювати маточники для кроликів, точніше для вагітних кролиць;
  • маточник для кроликів розміри може мати 35х35 см і 20 см у висоту, кролиця повинна вільно проходити у вхідний отвір, підлогу в маточнику слід робити суцільним;
  • встановлювати клітини на відкритому повітрі бажано в тіні або створити для них штучне затінення.

&1&

Карликовим кроликам зовнішноклітинна система в зимовий час не підходить через низьку температуру