Пеперомия: догляд в домашніх умовах, особливості вирощування і розмноження

77

Пеперомия-багаторічна рослина з сімейства перцевих. Якщо розтерти лист між пальцями, то можна відчути легкий характерний аромат. Квітка дуже невибагливий. Пеперомия підійде для квітникарів, не завжди вчасно згадують про те, що рослина потрібно полити, підгодувати і так далі, оскільки в домашніх умовах вона мириться з неправильним доглядом, переносить пересушування грунту і перезволоження.

Зміст

 • Походження і зовнішній вигляд пеперомии
 • Різноманітність видів, вирощуваних в домашніх умовах

  • Магнолієлиста, туполиста, долотовидна пеперомія та інші види на фото
 • Оптимальні умови для рослини в залежності від сезону

  • Таблиця: нюанси створення мікроклімату для пеперомии взимку і влітку
  • Відео: догляд і розмноження
 • Особливості посадки і пересадки

  • Підготовка: вибір квіткового горщика і складання грунту
  • Покроковий процес пересадки
 • Секрети догляду за рослиною

  • Чим і коли поливати?
  • Як і коли підгодовувати?
  • Період цвітіння
  • Обрізка і формування композицій
 • Як пеперомия реагує на помилки квітникаря?

  • Таблиця: можливі проблеми, що відбиваються на листках
 • Боротьба з шкідниками і хворобами пеперомии

  • Таблиця: типові для рослини хвороби і шкідники
 • Розмноження пеперомии

  • Вегетативний метод-укорінення живця
  • Розподіл куща
  • Пророщування насіння
 • Відгуки квітникарів: чи легко тримати пеперомию будинку

  • Відео: домашня красуня пеперомия

Походження та зовнішній вигляд пеперомії

Ботаніками описано близько тисячі видів пеперомии, і тільки 17 з них зустрічаються в африці. Основний ареал проживання рослини-тропічні ліси південної америки. Багато пеперомії є багаторічними епіфітами. Рослина віддає перевагу тінисті місця, мешкає під деревами і на них, любить пухкі торф’яні грунти. Іноді пеперомію можна зустріти навіть на скелях. У квітки товсті стебла і м’ясисті листя з борозенками контрастного кольору. Більшість представників роду мають крихітні квіти, які «упаковані» в характерний зеленувато-коричневий шип (качан). У деяких видів, наприклад, пеперомии фразера (fraseri) з еквадору, більш привабливі і запашні квітки білого відтінку.
Пеперомия: догляд в домашніх умовах, особливості вирощування і розмноження

Пеперомия улюблена квітникарями за невибагливість

Назва пеперомии в перекладі з давньогрецької мови означає «перцеподобная» (peperi — перець, homois — подібний).

Рід включає в себе кілька видів з бульбоподібними корінням. В основному це пеперомии, що ростуть в мексиці. Після цвітіння листя відмирає, і бульба може витримати тривалі періоди посухи. Інші представники утворюють каудекс (стовбур, що несе ознаки як стебла, так і кореня) і можуть представляти інтерес для колекціонерів екзотичних рослин незвичайної форми.

У кімнатному квітникарстві вирощують кущові та ампельні види пеперомії.

Величина і забарвлення листових пластинок пеперомии неймовірно різноманітні. Найбільш типова форма серцеподібна, округла або широкоовальная. Селекціонерами виведені сорти з мініатюрними і великими, гладкими і гофрованими, глянцевими і опушеними листям. Забарвлення варіюється від світло — до темно-зеленої, листові пластинки можуть бути прикрашені цятками, смужками і розлученнями контрастного кольору. Листя розташовані на невеликому пагоні супротивно і досить густо, формуючи компактний декоративний кущик.

Пеперомия: догляд в домашніх умовах, особливості вирощування і розмноження

Розмір, забарвлення і форма листових пластинок пеперомии неймовірно різноманітні

Різноманітність видів, вирощуваних в домашніх умовах

Незважаючи на величезну кількість видів пеперомии, що зустрічаються в природі, в домашніх умовах вирощують приблизно 30 з них. Серед найбільш поширених:

 • пеперомія туполиста. Компактний кущик, що досягає у висоту 40 см.листя, що мають округлу форму і покриті восковим нальотом, кріпляться до стебла за допомогою товстих черешків.
 • пеперомия магнолиелистная. М’ясисте стебло, листя овальної форми. На поверхні темно-зелені смуги, а у деяких сортів світло-жовті плями.
 • пеперомія головата. Сланкі пагони довжиною до 22 см.вирощується як ампельна або почвопокривна рослина.
 • пеперомія круглолиста. Дуже ефектна рослина. Листочки дрібні (всього 1 см в діаметрі), густо покривають пагони, утворюючи пишний кущик.
 • пеперомія зморщена. Мініатюрний квітка, що виростає до 10 см.серцеподібні листя розташовані на довгих черешках рожевого відтінку. Поверхня бархатиста і дуже приємна на дотик.
 • пеперомія долотоподібна. Відрізняється цікавою формою листя, схожих на півмісяць. Через це вони віддалено нагадують стручки гороху. Забарвлення листових пластинок світло-зелене. Цвіте дрібними зеленими квіточками.
 • пеперомія лазить (повзуча). Сланкий вид. Серцеподібні м’ясисті листові пластинки розташовані на стеблі рожевого відтінку.
 • пеперомія клузієлістная. Досить висока рослина (в порівнянні з іншими видами). У висоту вона досягає 0,5 м. Стебло бурого кольору з великими і соковитими листям, величина яких становить 15 см.відмінною рисою виду є фіолетовий відтінок листових пластинок.
 • пеперомія каперата ліліан. Отримала назву завдяки формі суцвіття, що нагадує квітку лілії. Відмінна риса сорту-білосніжна забарвлення квіток.
 • пеперомія россо. М’ясисті листя, з нижньої сторони пофарбовані в червоний. Вони ростуть на короткому стеблі пучками. Рослина дуже ефектне, листові пластинки настільки яскраві, що іноді їх приймають за квітки.
 • пеперомія хепі бін. Оригінальна рослина. У перекладі на російську назву цього виду пеперомии звучить як»щасливий боб». Листя пеперомии мають витягнуту форму і скручуються уздовж центральної жилки, зовні нагадуючи довгі стручки.

Магнолієлиста, туполиста, долотоподібна пеперомія та інші види на фото

Пеперомия: догляд в домашніх умовах, особливості вирощування і розмноженняпеперомия магнолиелистная-рослина з товстим м’ясистим стебломПеперомия: догляд в домашніх умовах, особливості вирощування і розмноженняпеперомия головата добре підходить для вирощування ампельним способомПеперомия: догляд в домашніх умовах, особливості вирощування і розмноженняформа листя у пеперомии долотовидної — півмісяцьПеперомия: догляд в домашніх умовах, особливості вирощування і розмноженнявідмінною рисою пеперомии клузиелистной є темно-зелена з фіолетовим відтінком забарвлення листових пластинокПеперомия: догляд в домашніх умовах, особливості вирощування і розмноженнясвою назву пеперомия каперата ліліан отримала завдяки формі суцвіття, що нагадує квітку ліліїПеперомия: догляд в домашніх умовах, особливості вирощування і розмноженнялисточки пеперомии круглолистной дрібні (всього 1 см в діаметрі), вони густо покривають пагони, утворюючи пишний кущикПеперомия: догляд в домашніх умовах, особливості вирощування і розмноженнясерцеподібні м’ясисті листові пластинки розташовані на стеблі рожевого відтінкуПеперомия: догляд в домашніх умовах, особливості вирощування і розмноженняповерхня листя бархатиста і дуже приємна на дотикПеперомия: догляд в домашніх умовах, особливості вирощування і розмноженнялистя округлі, покриті восковим нальотомПеперомия: догляд в домашніх умовах, особливості вирощування і розмноженнялистя пеперомии мають витягнуту форму і скручуються уздовж центральної жилки, зовні нагадуючи довгі стручки
Акліматизуватися. В інші сезони квіти пересаджують виключно способом перевалки в горщик більшого діаметру.

Підготовка: вибір квіткового горщика і складання грунту

Вибираючи новий горщик для пеперомии, врахуйте, що він повинен бути неглибоким і не надто великим. Квітці для хорошого вегетування потрібно досить тісний простір. Діаметр нової ємності повинен бути на 2 см більше, ніж у попередньої. Рослина не любить застій води, тому в дні необхідно зробити дірки (якщо їх немає) за допомогою ножа або ножиць.

Як і для будь-якого іншого рослини, правильний субстрат має велике значення. Пеперомии потрібно пухкий грунт, з хорошою повітро — і водопроникністю. Змішайте листову землю, торф’яну крихту, дрібний річковий пісок (2:1:1). Замість останнього в субстрат можна додати трохи вермикуліту або перліту для більшої пухкості.

Вибираючи готовий грунт для пеперомии, віддайте перевагу субстрату для сукулентів, але грунтосуміш потрібно буде трохи поліпшити, додавши в неї листову землю.

Покроковий процес пересадки

 1. на дно контейнера насипте шар керамзиту не менше 3 см. Коріння пеперомии потрібна хороша аерація, а застій вологи згубний для рослини. Зверху-приблизно стільки ж свіжоприготованого субстрату.
 2. горщик з пеперомією обімніть з двох сторін і дуже обережно витягніть квітка разом з грудкою землі.
 3. струсіть грунт і промийте корінці. Робіть це акуратно, вони досить крихкі.
 4. грунт в горщику зволожите і опустіть рослину в контейнер. Коріння розправте.
 5. засипте порожнечі землею, при цьому утрамбовувати грунт не потрібно.
 6. ще раз зволожите субстрат, а коли він осяде, додайте ще трохи грунту.
 7. якщо в піддоні з’явилася вода, то обов’язково її злийте.
  Пеперомия: догляд в домашніх умовах, особливості вирощування і розмноження

  Дорослі пеперомии потрібно пересаджувати, тільки якщо їм тісно в горщику

Секрети догляду за рослиною

Пеперомия — невибаглива рослина, яка часто «прощає» квітникарю його забудькуватість. Але повна відсутність догляду, незважаючи на всю невимогливість квітки, неминуче погубить його.

Чим і коли поливати?

Товсті і м’ясисті листя пеперомии здатні накопичувати вологу, тому рослина добре переносить посуху. Однак не варто допускати сильного пересушування субстрату, особливо в спекотні літні дні, оскільки листя можуть втратити тургор і облетіти.

Полив пеперомии потрібно помірний, рослина не терпить застою води, а вогкість може привести до загнивання коренів і листя. Поливайте квітку тільки після висихання верхнього шару землі в контейнері. Робіть це обережно, зволожуйте по краю горщика, намагаючись, щоб волога не потрапляла на листові пластинки. Взимку полив потрібно скоротити. Наступну процедуру в цей період проводять, коли земля в горщику майже повністю просохла.

Воду для поливу пеперомии слід використовувати м’яку, відстоюйте її не менше двох-трьох днів. До всього іншого, вона повинна бути теплою (температура трохи вище кімнатної). Полив холодною водою з-під крана може привести до загибелі пеперомии.

Як і коли підгодовувати?

Щоб листя пеперомии були декоративними і яскравими круглий рік, рослині потрібні добрива, що містять азот. Цілком підійдуть готові комплексні підгодівлі для декоративно-листяних, до складу яких входить не тільки цей макроелемент в достатньому обсязі, але і інші потрібні рослині речовини — фосфор, калій, марганець, бор. Дуже добре відгукується пеперомия на внесення органіки.

Навесні і влітку чергуйте підгодівлі мінеральними і органічними добривами. Проводьте їх раз в два тижні. Восени і взимку припиняти внесення добрив не варто, необхідно лише скоротити концентрацію і збільшити інтервали між процедурами (досить буде поєднувати полив з добривом один раз на місяць).

Пеперомия: догляд в домашніх умовах, особливості вирощування і розмноження

Для підгодівлі пеперомии цілком підійдуть універсальні рідкі комплексні добрива

Період цвітіння

Пеперомия цвіте найчастіше в кінці весни — початку літа. Іноді квіти можуть з’являтися кілька разів на рік. Суцвіття маленькі і непримітні, тому деякі квітникарі вважають, що найкраще їх видаляти, щоб рослина не витрачало на них сили.

Окремі види мають досить оригінальні квітки з приємним ароматом (наприклад, пеперомия фразера). Щоб домогтися їх появи, потрібно забезпечити рослині короткий світловий день і комфортні умови.

Пеперомия: догляд в домашніх умовах, особливості вирощування і розмноження

Цвітіння пеперомії фразера, на відміну від більшості її «родичок», має декоративну цінність

Обрізка і формування композицій

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Пеперомия: догляд в домашніх умовах, особливості вирощування і розмноження
1 прищипування і обрізку можна проводити протягом усього року. Рослина добре відгукується на процедуру, нарощує нове листя і формує компактний кущик. Видаляйте зайві листя, верхівку пагонів прищипують, створюючи бажану форму рослини.

Пеперомия: догляд в домашніх умовах, особливості вирощування і розмноження

Безконтрольно розростається пеперомия виглядає досить неохайно

Пеперомия красиво доповнює композиції з іншими декоративно-листяними рослинами. Добре виглядає разом з сукулентами, папоротями та іншими кімнатними квітами.

Пеперомия: догляд в домашніх умовах, особливості вирощування і розмноження

Листя пеперомии дуже декоративні, рослина може стати прикрасою будь-якої композиції з іншими кімнатними квітами

Як пеперомия реагує на помилки квітникаря?

Помилки квітникаря пеперомию, швидше за все, не погублять, але декоративність яскравою барвистою листя може істотно постраждати через окремі неточностей в догляді. Якщо посилаються квіткою «сигнали» розуміються правильно, є всі шанси повернути йому колишню красу.

Таблиця: можливі проблеми, що відбиваються на листках

ознаки причина як виправити? листя бліднуть. Рослина знаходиться під яскравим сонцем. Притените пеперомию або переставте подалі від вікна. Листя дрібнішають. Зростання призупинилося. Занадто тісний горщик. Пересадіть або переваліть пеперомию в новий контейнер. Він повинен бути на 2-3 см більше попереднього. Листя стають зморшкуватими і засихають. Температура в приміщенні занадто висока або занадто низька. Найкомфортніше квітка відчуває себе при температурі 20-22°с.відрегулюйте температурний режим, не допускайте переохолодження і протягів. На листових пластинах з’являються коричневі плями. Пеперомія отримала сонячний опік. Притените квітка або перенесіть в напівтінисте місце. Листя чорніють і опадають. Перезволоження грунту. Пересадіть пеперомію в новий субстрат. Підгнилі корінці обріжте. Відрегулюйте режим поливу. Листя набувають жовтуватий відтінок або покриваються коричневими плямами. Надлишок добрив в грунті. Припиніть підгодівлі. Грунт промийте, влийте в горщик кілька літрів води, дайте субстрату підсохнути. Наступний полив робите тільки після висихання грунту. Концентрацію добрив при подальших підгодівлі скоротіть в два рази.

Боротьба з шкідниками і хворобами пеперомии

Шкідників, що вражають тільки пеперомию, не існує. Найчастіше рослина піддається атакам найбільш поширених сисних комах. Ще одна серйозна проблема-коренева гниль, практично неминуче розвивається при частому і/або надмірно рясному поливі. Взагалі, перезволоження-один з небагатьох способів напевно загубити квітка.

Таблиця: типові для рослини хвороби і шкідники

хвороба/шкідник як проявляється? як боротися? заходи профілактики павутинний кліщ на листових пластинах з’являються малопомітні білясті плями, листя втрачають тургор і опадають. Під ними можна побачити тонку павутинку. Обробіть пеперомию розчином фитоверма або фуфанона (розведіть препарат за інструкцією). Обробку повторіть двічі. Павутинний кліщ з’являється на рослині, розташованому в занадто сухому приміщенні. Трохи збільште вологість, обприскуйте повітря навколо пеперомии в спекотні дні. Коренева гниль стебло стає м’яким і пухким, потім повністю згниває. Пересадіть рослину в свіжий грунт. Правильно поливайте рослину, не допускайте зайвої вологи. Після поливу відразу ж зливайте воду з піддону. Трипси зі зворотного боку листові пластинки покриваються коричневим нальотом з сріблястим блиском, поступово листя відмирають. Обприскати пеперомию актелликом. При необхідності проведіть ще одну обробку через тиждень. Пересаджуйте рослину в свіжий грунт щорічно. Якщо трипсом заражені сусідні квіти, то замініть верхній шар грунту і переставте в інше місце. Борошнистий червець на листках і черешках з’являються білі катишки, схожі на грудочки вати. Листові пластинки деформуються і опадають. Протріть листя серветкою, змоченою в етиловому спирті. Обприскати пеперомию одним з препаратів: фитоверм, фуфанон, актеллік. Слідкуйте за рівнем вологості в приміщенні, уникайте вогкості. Поливи проводите тільки після висихання верхнього шару субстрату.
Своїй ділянці посадили вишню харитоновскую, самоплодную. Прислухавшись до рекомендацій господаря плантації, докупили ще сорт, для кращого запилення.докупили ми сорт вишні жуковський, а володимирівська вже була на ділянці. У минулому році у нас був вже перший урожай смачних ароматних кисло-солодких плодів вишні харитонівської.

Lenochok

Http://www.divosad.ru/forum/9-271-1

У мене ростуть жуковська і харитонівська. Жуковська малосамоплодная, інші характеристики хороші. Харитоновская самобесплодная, взаимоопыляется з жуковської, морозостійкість середня, а так непоганий сорт вишні.

Ізабелла нілова

Http://www.liveinternet.ru/users/4229727/post216975355/

Пересадіть в окремі квіткові горщики.
Пеперомия: догляд в домашніх умовах, особливості вирощування і розмноження

Живцювання-найпоширеніший спосіб розмноження пеперомии

Аналогічно розмножують пеперомию листовими пластинками.

Поділ куща

Цю процедуру слід проводити навесні при пересадці рослини.

 1. вийміть пеперомію зі старого контейнера.
 2. струсіть субстрат з коренів. Робіть це обережно, щоб не пошкодити тендітні корінці.
 3. розділіть розрісся кущик на необхідну кількість частин. В одній деленке має бути 2-3 втечі. Намагайтеся не пошкодити коріння пеперомии, в іншому випадку вона буде довго приживатися.
 4. підготуйте субстрат. У кожен горщик насипте дренаж і висадіть кожну деленку в окремий контейнер на постійне місце.
  Пеперомия: догляд в домашніх умовах, особливості вирощування і розмноження

  Розмножуйте пеперомію діленням куща навесні

Пророщування насіння

Цей метод найбільше підходить для розмноження однорічних видів рослини.

 1. наповніть миску субстратом з піску і торфу (1:1), злегка зволожите і розкладіть насіння на поверхні. Присипте їх грунтом і накрийте посадки склом.
 2. поставте ємність з насінням в тепле місце. Підтримуйте температуру на рівні 24-25°c.
 3. зволожуйте субстрат щодня, обприскуючи його з пульверизатора.
 4. коли у сіянців з’явиться по 2 справжніх листочка, скло приберіть і распикируйте маленькі пеперомии в ящики, витримуючи між сіянцями відстань 2 см.
 5. підросли молоді рослини пересадите в невеликі горщики (приблизно 5 см в діаметрі) і доглядайте за ними, як за дорослими рослинами. У міру нарощування кореневої системи перевалюйте їх в ємності більшого розміру.
  Пеперомия: догляд в домашніх умовах, особливості вирощування і розмноження

  Насіннєвий спосіб розмноження пеперомии застосовується вкрай рідко, найбільше підходить для розмноження однорічних видів рослини

Відгуки квітникарів: чи легко тримати пеперомию будинку

Пеперомия — невибаглива рослина. Цвіте рідко, а квітки нагадують стріли подорожника. Якщо хто знає як цвітуть інші види пеперомий — все цвітуть однаково. Його листочки дуже ніжні. Вони так приємно відливають сріблом. При належному догляді і в оптимальних умовах розростається дуже швидко. Багатьох своїх знайомих я обдарувала такими ось красенями. Для шкідників ця рослина непривабливо, що важливо, але, як я помітила, воно дуже чутливо: варто людині зі злим оком похвалити його, тут же починає чахнути. І тут найважливіше-приділяти йому підвищену увагу. Ця квітка росте в кімнаті сина, йому там дуже комфортно. Любителі кімнатних квітів, подаруйте собі задоволення володіти такою красою!

Http://otzovik.com/review_816607.html

Ця рослина у мене давно і я зрозуміла, що навіть не знаю як воно називається, загалом «пеперомия туполиста» з сімейства перцевих, тропічний квітка, любить тепло і вологу. Пеперомия абсолютно невибаглива, особливого догляду не вимагає, в підгодівлі не потребує, поливаю, як і всі квіти, кілька разів на тиждень, скроплюю водою. Росте ця квітка дуже швидко! я обриваю маленькі відростки, щоб був такий невеликий кущик. Форму рослини можна самим регулювати, можна дозволити звисати гілками і вона буде як в’юнкий квітка рости. Розмножується пеперомия теж досить просто: відірвіть листочок і поставте в воду, через пару тижнів вона пустить корінець, з яким вже можна висаджувати в землю. Мене радує її насичений зелений колір, а ще я прочитала, що пеперомия туполиста видаляє з повітря формальдегід і деякі інші токсини, активно збагачує повітря киснем, так що квітка мені приємний подвійно!

Alenaglory777

Http://otzovik.com/review_2854266.html

Пеперомии утворюють схожі на щурячі хвостики суцвіття, що складаються з крихітних зеленуватих квіток. Тільки ці властивості допоможуть вам визначити, що якесь незнайоме рослина є пеперомією. Є 3 види, які користуються популярністю вже більше декількох років. Це peperomia caperata, peperomia hederaefolia і peperomia magnoliaefolia. Досвідчений квітникар без праці пізнає ці види, але крім цих видів існує ще безліч інших. Є також різновиди ампельні, кущоподібні і прямостоячі, з соковитими, хвилястими, гладкими або опушеними, зеленими або строкатими, і навіть смугастими, як кавун, листям.

Наталі

Http://forum-flower.ru/showthread.php?t=613

Колись мені подарували рослину з оригінальними суцвіттями блідо-зеленого кольору химерної форми — і не квітки неначе, а обліплені чимось загнуті стебла. Я не ставлюся до особливо захопленим квітникарям, але таке цікаве «чудо-юдо» прийняла з радістю. Назва йому пеперомия зморщена (за листочки — «сморчки»). Яке ж було моє здивування, коли я дізналася, що квітка з глянцевими восковими листям, що росте у мене на роботі і не особливо привертав мою увагу, теж є пеперомией (вже магнолиелистной)! правда, вона у мене там ніколи і не цвіла-може, за квітками я б провела аналогію. У будь — якому випадку для мене величезний плюс, який мають ці квіти-відносно нескладний догляд. Поливаю я їх приблизно раз на тиждень (влітку в спеку частіше). Заливати не треба — листя починає гнити. Освітлення для «сморчка» — помірне, він у мене на вікні, але в тіні-яскравого сонця не любить, листя стають дрібними і швидко жухнут. А магноліелістная на роботі в тіні — і добре себе почуває. Цвіте досить довго, кілька місяців. Було таке, що «зморщена» мало не загинула — восени, коли вже прохолодно, а опалення немає, я її примудрилася залити. Коріння загнили, я землю замінила, коріння промила, прибрала погані — нічого, за тиждень буквально оклемалась. А з магноліелістной взагалі ніяких проблем. Розмножуються вони живцями, приживаються дуже швидко. Так що рекомендую всім, хто мало-мальськи знайомий з квітникарством.

Наталя715

Http://irecommend.ru/content/udivitelnoe-raznoobrazie-pri-neslozhnom-ukhode

Ця цікава рослина — пеперомия — оселилася на моєму підвіконні з кінця літа. У квітковому магазині через нестачу світла його уцінили до 50 рублів, довелося взяти на себе виконання місії з його порятунку. Коли принесла його додому, то він швидко прийшов до тями, з чого я зробила наступні висновки про цю рослину: 1. Невибаглива: не вимагає особливої уваги і догляду. Полили-добре, забули удобрити-переживе. Можна не обприскувати, добре переносить квартирне повітря. 2. Не варто його заливати: листочки відразу стають м’якими. Від переливу рослина може загинути. Я всі свої рослини намагаюся поливати часто і потроху. 3. Краще росте без яскравого сонця: на східній або західній стороні, а не на півдні. 4. Пересаджувати можна і в неглибокі горщики: корінці пеперомии, як у травички, розташовані неглибоко. Другу назву пеперомия отримала через своїх колосовидних суцвіть — »мишачих хвостиків».

Sve555

Http://irecommend.ru/content/o-myshinom-khvostike

Відео: домашня красуня пеперомія