Домашні кролики-коротко про головне

102

Домашні кролики-це різновиди дикого кролика, що пройшли тривалий період одомашнення і дали велику різноманітність порід, які тепер розлучаються практично на всіх материках. Кролик домашній володіє досить високою інтенсивністю розмноження, багатоплідністю, раннім досягненням статевої зрілості, швидким досягненням товарних кондицій, поєднанням вагітності і лактації.

Домашні кролики як біологічний вид

Це рослиноїдні тварини, тому різці мають особливу будову, у них відсутні ікла.

У кроликів добре розвинений травний апарат, об’ємистий однокамерний шлунок. Як корм вони використовують листя, стебла і коріння трав’янистих рослин, листя і кору чагарників або дерев, коренеплідні і зернові культури.

відео про домашніх кроликів

Особливістю їх харчування вважається те, що вночі вони поїдають власний кал. Це біологічне пристосування організму для збереження вітамінів групи в і більш повноцінного використання протеїну.

Тварини полігамні, самець здатний запліднювати кілька самок, при цьому у вирощуванні потомства не бере участі.

Густе хутро кролика дозволяє йому виживати при суворих морозах, добре зігріваючи в холодну погоду.

Чим відрізняється кролик від зайця?

За зовнішнім виглядом дикі кролики і зайці дуже схожі, але відрізняються багатьма біологічними особливостями. У цих тварин є різний набір хромосом, чому схрещування між ними неможливо.

У кролика, на відміну від зайця, тулуб порівняно короткий з невеликою головою, коротшими вухами і короткими задніми ногами. Тулуб зайців значно більший, голова має подовжену форму і задні кінцівки довгі.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Домашні кролики-коротко про головне

В середньому у кролиць тривалість вагітності 30 днів, а у зайчих 50 днів. Дитинчата у кролиці народжуються сліпими і неопушеними в земляних норах, знаходяться місяць під самкою. На противагу зайчата народжуються опушеними і зрячими в наземних лігвах, здатними поїдати відразу не тільки молоко, а також і іншу їжу.

Домашні кролики-коротко про головне

В середньому у кролиць тривалість вагітності 30 днів, а у зайчих 50 днів

У кроликів в посліді буває 4-6 і навіть більше дитинчат. У посліді зайців, в середньому 2 зайченя, рідко – 4.

Скільки живуть кролики?

Майбутніх власників вухатих звірків часто хвилює питання: «скільки років живуть кролики?». Довгожителів кроликів в природі зустрічається не дуже багато. Живуть вони в середньому 7-8 років. Кролика, який прожив 10 років, можна вважати старожилом. Тривалість життя, як багато хто помилково вважає, не залежить від породи. Хоча все ж варто визнати, що кролики декоративних і карликових порід, на відміну від простих, набагато ніжніше і примхливіше.

На тривалість життя, незалежно від того, де живуть кролики, впливає багато факторів:

  1. здоров’я виробників, так як від батьків до потомства можуть передаватися багато захворювань.
  2. генетична схильність батьків до певних захворювань, наприклад, кроликів, що мають неправильний прикус, не допускають до розведення.
  3. неналежний догляд, годування та утримання. Дуже легко кроленяті ще в молодості зіпсувати травний тракт, що негативно позначиться на його тривалості життя.
  4. простудні захворювання, а також травми, що переслідують кролика протягом життя. Тому краще тварин на протягах не утримувати.
  5. спосіб життя кролика. Домашні кролики-активні і рухливі звірята, їм необхідно рух. Тому необхідно їх випускати на прогулянку по 1 годині 2 рази на добу. У кроликів, що рухаються мало і багато сидять в клітинах, частіше виникає ожиріння, проблеми з травленням, що погано позначається на роботі серця і печінки.

Домашні кролики-коротко про головне

Тривалість життя, як багато хто помилково вважає, не залежить від породи

М’ясо кролика і його поживна цінність

М’ясо кролика за своїми дієтичними, поживними і смаковими якостями відрізняється від м’яса, отриманого від інших тварин. Воно володіє дієтичними властивостями: нежирне, колір має біло-рожевий і м’яку консистенцію, майже без присмаку. Кролятина придатна в їжу в свіжому вигляді, з неї готують перші і другі страви, також виготовляють консерви.

У кролячій тушці переважає м’якоть, вміст кісток незначний – до 20%. Найбільша маса м’язової тканини зосереджена в плечолопаткової, тазостегнової, шийно-грудної і крижово-поперекової частинах.

відео про поживну цінність м’яса кролика

М’ясо у великій кількості містить повноцінний білок (21,5%), лецитин, мінеральні речовини, залізо і вітаміни, в дуже малій кількості холестерин і солі натрію. Його калорійність-183 ккал. Засвоюваність такого м’яса досягає 90%.