Пінк буш-ранні рожеві помідори

130

Кожному городнику хочеться виростити особливі овочі на своїх грядках. Одним з незвичайних сортів є гібрид пінк буш, що приносить великі плоди, що мають приємну рожеве забарвлення.

Зміст

  • Історія та опис гібрида пінк буш
  • Характеристика томатів пінк буш

    • Порівняння пінк буш з іншими рожевоплідними сортами-відео
  • Як вирощувати томати пінк буш

    • Підготовка грунту і посів
    • Вирощування розсади
    • Вирощування томатів пінк буш у відкритому грунті

      • Вирощування томатів пінк буш у відкритому грунті-відео
    • Особливості догляду за гібридом пінк буш в теплиці
    • Профілактика захворювань
    • Збір, зберігання та використання врожаю
  • Відгуки про сорт

Історія та опис гібрида пінк буш

Гібридний помідор пінк буш з’явився завдяки роботі японських селекціонерів компанії sakata. Прекрасні якості нового гібрида завоювали йому популярність спочатку в європі, потім в росії, де він пройшов реєстрацію в 2003 році. Державним реєстром томат пінк буш рекомендований до обробітку на північному кавказі в умовах відкритого грунту. В умовах холодного клімату томат цілком успішно можна обробляти в парниках.

Плоди томата починають заспівати рано, через 90-100 днів з моменту проростання. З появою першої плодової кисті зростання куща припиняється (це властивість називається детермінантністю).

Висота куща коливається від 0,5 до 0,75 м (зростання залежить від умов вирощування — більший розмір виходить в теплиці).

Пінк буш-ранні рожеві помідори

Міцні стебла томата пінк буш легко несуть тяжкість врожаю

Міцний штамбовий стебло з короткими міжвузлями легко витримує масу плодів. Листя середнього розміру мають темно-зелене забарвлення. З простих суцвіть утворюються плоди округлої або плоскоокруглої форми, масою 110-150 г (максимально до 200 г). Поверхня плоду може бути слаборебристой. Тонка шкірка володіє глянцевим блиском. Недостиглі плоди мають світло-зелене забарвлення, при повній стиглості-рожевий. Забарвлення характеризується рівномірністю, без зелених плям.

У досить щільною і соковитою м’якоті ховаються від 4 до 6 насіннєвих камер.

Пінк буш-ранні рожеві помідори

У плодах є до 6 насіннєвих камер

Смак оцінюється як відмінний завдяки високому вмісту цукрів (3,4-3,5 %). Як правило, в середньому рожеві помідори солодше і ніжніше червоноплідних, до того ж містять не меншу кількість вітамінів і мікроелементів.

Характеристика томатів пінк буш

Гібрид характеризується рядом переваг, таких як:

  • раннє і одночасне визрівання плодів;
  • дуже хороша врожайність (до 2 кг з куща, 10-11 кг з 1 м2), на 3-10 % перевершують стандарти дар заволжя і агату;
  • прекрасні товарні якості врожаю (товарні плоди складають до 95 %);
  • одномірність плодів;
  • невибагливість до догляду (не потрібне формування куща);
  • стійкість до змінної вологості і сонячних опіків (не виникає розтріскування або в’янення);
  • стійкість до захворювання кладоспоріозом, фузаріозом, вертицильозом, а також ураження нематодою;
  • універсальність застосування.

До нечисленних недоліків томата відносяться дорожнеча посівного матеріалу і підвищена «примхливість» розсади. Крім того, смак і структура м’якоті томатів сильно залежать від отриманого ними тепла і світла, — в несприятливих умовах плоди можуть вийти жорсткими і несмачними.

Порівняння пінк буш з іншими рожевоплідними сортами-відео

Як вирощувати томати пінк буш

Для вирощування томатів необхідно попередньо підготувати розсаду. Насіння гібрида висівають з таким розрахунком, щоб пересадити рослини на постійне місце через 35-45 днів після проростання (згідно з рекомендацією оригінаторів). Як правило, посів виробляють в березні, але цей термін слід коригувати в залежності від клімату конкретного регіону. Насіння потрібно обов’язково купувати щорічно, так як взятий з плодів гібрида посівний матеріал не повторює властивостей батьківської рослини.

Підготовка грунту і посів

Грунт найкраще використовувати готову, але при бажанні можна підготувати грунтосуміш самостійно (бажано зробити це ще восени). До родючої садової землі додають трохи торфу, перегною і деревної золи. Для знищення шкідників і збудників захворювань грунт необхідно продезінфікувати гарячим розчином марганцево-кислого калію темно-рожевого кольору.

Насіння продаються вже обробленими і ні в яких додаткових замочуваннях не потребують.

Послідовність посіву:

  1. грунт кімнатної температури, розкладений по контейнерах або стаканчиках, злегка ущільнюють і зволожують.
  2. насіння томата розкладають за допомогою пінцета і присипають шаром грунту (5-10 мм).
  3. посіви поливають (бажано скористатися мелкоячеистой насадкою для лійки) і закривають плівкою для створення ефекту парника.
  4. засіяні ємності містять в теплому приміщенні (25-26 ос), щодня провітрюють і злегка поливають (режим поливу повинен відповідати термінам висихання поверхні грунту).

Пінк буш-ранні рожеві помідори

Нічим не оброблене насіння акуратно розкладають по поверхні ґрунту

Вирощування розсади

Зазвичай насіння пінк буш проростає протягом 4-5 діб. Однак при нестачі тепла проростання може зайняти 7-8 днів. Як тільки з’являються перші паростки, контейнери необхідно перенести в добре освітлене місце. Температура повітря повинна становити 15-16 ос вдень і 11-12 ос вночі. Це сприяє загартовуванню і зміцненню молодих томатів. У таких спартанських умовах розсаду слід витримати протягом 7-8 днів, потім температуру поступово доводять до 20-22 ос. Щоб розвиватися повноцінно молодим рослинам потрібно світловий день тривалістю не менше 10 годин. При недостатності природного освітлення виробляють досвечивание світлодіодними фітолампами (можна використовувати і звичайні лампи денного світла).

Як тільки на молодих томатах з’явиться по два справжніх листочка, їх слід пікірувати в окремі горщики (стаканчики).

Важливо не встановлювати ємності з пікірованою розсадою занадто тісно, щоб рослини не затінювали один одного і не витягувалися. Для правильного розвитку пінк буш стебло повинен бути коротким і товстим.

Розсаду потрібно поливати регулярно, але помірно (перезволоження грунту загрожує загниванням коренів).

Підживлення рекомендується проводити комплексним добривом (нітрофоска, агрікола № 3). У перший раз розсаду підгодовують в період, коли з’явиться перший справжній лист, потім через 1,5–2 тижні після пікіровки, а далі — кожні 10 днів (припинити за 7-10 днів до висадки в грунт).

Якщо розсада занадто витягнулася, то при третій підгодівлі необхідно внести розчин суперфосфату (2 столових ложки на 6 л води) і обробити рослини препаратом атлет.

Коли розсада досягне віку 30 днів, потрібно почати готувати її до» переїзду » на постійне місце. Для цього молоді рослини виносять на вулицю (тільки не на сонце!) на 1-2 години, поступово збільшуючи час перебування.

Вирощування томатів пінк буш у відкритому грунті

Розсаду пінк буш потрібно пересадити у відкритий грунт або парник у віці не старше 45-50 днів — перетримана розсада не буде добре плодоносити. Для відкритого грунту цей томат підходить тільки в умовах теплого клімату (крим, північно-кавказький регіон, краснодарський край). Землю помідори воліють родючу, тому в неї завчасно слід внести перегній і амофос.

Не саджайте помідори на ділянці, де раніше ріс картопля! попередниками томатів повинні бути огірки, морква, зелень, капуста.

Густота посадки повинна дотримуватися в межах 4-6 рослин на 1 м2, інакше знизиться врожайність і підвищиться ймовірність захворювань.

Висаджувати гібрид рекомендується методом перевалки. Свіжі посадки поливають теплою водою, мульчують грунт і після цього протягом 10 діб не проводять поливи і розпушування.

Якщо пінк буш вирощується у відкритому грунті, підв’язка рослин не обов’язкова, хоча при великій кількості зав’язей можна підстрахуватися і підв’язати томати до шпалер.

Одна з приємних особливостей гібрида полягає у відсутності необхідності формування куща (пасинкування). Догляд за дорослими томтами зводиться до регулярних поливів і підгодівлі (3-4 рази за сезон) комплексним добривом або трав’яним настоєм, змішаним з розчином коров’яку.

Перша підгодівля проводиться приблизно через 7-8 діб після того, як розсада була посаджена в грунт (на початку цвітіння), потім в період утворення і зростання зав’язі і, нарешті, на початку плодоношення.

Протягом усього сезону важливо грамотно проводити полив, так як при надмірному зволоженні м’якоть помідорів стає водянистою. Періодичність поливу встановлюється в залежності від денних температур повітря і великої кількості опадів. При поливі воду (відстояну) слід подавати строго під корінь.

Пінк буш-ранні рожеві помідори

Томати поливають тільки під корінь

Вирощування томатів пінк буш у відкритому грунті-відео

Особливості догляду за гібридом пінк буш в теплиці

У тепличних умовах пінк буш витягується сильніше, ніж у відкритому грунті, тому необхідно підв’язувати кущі до опор. Нижні плодові кисті можуть стосуватися землі, тому грунт необхідно мульчувати (підійде солома, сіно, тирса).

При підвищеній вологості можуть розвиватися грибні хвороби, тому теплиці обов’язково потрібно регулярно провітрювати.

Оля f1-томат для новачків і профі

Пінк буш-ранні рожеві помідори

Томат оля зацікавить і овочівників-любителів, і фермерів. Цей гібрид відрізняється високою врожайністю при мінімальному догляді, підхід до нього знайде навіть новачок. Завдяки тіньовитривалості і стійкості до прохолоди і спеки оля вирощується у відкритому грунті, парниках і зимових теплицях.

Походження томата оля f1

Оригінаторами гібрида є дві установи: агрофірма «іллівна» (м митищі) і федеральний центр овочівництва, колишній внииссок в одинцовському районі. Заявка на реєстрацію в держреєстрі рослин була подана в 1997 році. Але оля вирощувалася і раніше на присадибних ділянках і в фермерських теплицях, а в кінці 90-х отримала офіційний статус селекційного досягнення, що охороняється законом.

Томат районований для всіх регіонів рф. Завдяки здатності пристосовуватися до різних погодних умов оля швидко поширилася по країні і набрала велику армію шанувальників.

&1&

Помідори сорту оля мають гарний товарний вигляд, їх багато на кущі

Опис гібрида

Томат оля ранній, його вирощують в зимово-весняний і весняно-літні періоди, а також в продовженому обороті, тобто без пересадки до листопада-грудня в теплицях. Термін дозрівання-90-100 днів після появи сходів, а в продовженому обороті — 105 днів. Кущ супердетермінантний, однак, в закритому грунті може вирости до 1.2 м у висоту. Стебло малообліственний, пагонів відростає мало, можна не пасинкувати.

Гібрид цікавий тим, що в міжвузлях, тобто в проміжку від одного листа до іншого, закладається не одна кисть, а відразу три. Перші з’являються над 7-9-м листом, в кожній кисті по 7 плодів. Помідори округлі, слаборебристі, масою до 180 г.на незрілих є темно-зелена пляма біля плодоніжки, дозріваючи, томати стають червоними. Смак хороший, призначення гібрида універсальне. Урожайність при класичному вирощуванні — 10-15 кг/м2, а в продовженому обороті за 11-12 місяців в зимових теплицях — 26-27 кг/м2.

Найцінніші характеристики гібрида оля:

  • стійкість до вірусних хвороб;
  • стійкість до галової нематоди;
  • тіньовитривалість;
  • жаростійкість;
  • холодостійкість.

Оля зав’язує плоди в прохолоді: вночі + 7 °c, вдень +13… +15 °c, інші сорти в таких умовах скидають колір.

Оптимальна температура для утворення плодів на томатах — +21… +23 °c. При +15 °c на більшості сортів запилення не відбувається, а при +12 °c припиняється розвиток, кущі не цвітуть або скидають бутони.

Особливості вирощування

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&

Томати оля сійте після 20 березня до 10 квітня з таким розрахунком, щоб до моменту висадки на постійне місце розсаді виповнилося 45-55 днів. В описі гібрида не йдеться про його стійкості до найлютішого ворога всіх томатів — фітофторозу. Тому обов’язково перед посівом прогрійте грунт до 100 °c і протруйте насіння в фіолетовому розчині марганцівки.

Відео: вирощування томатів від посіву до збору врожаю

Оля тіньовитривала, тому сходи необов’язково тримати на самому сонячному вікні, підійде орієнтоване на схід або південний захід. Коли з’являться 1-2 справжніх листочка, распікіруйте рослини по окремих стаканчиках. Догляд за розсадою полягає в поливах і підгодівлі, які потрібно вносити раз в 10-14 днів. Для цього купите добрива для розсади: фертика люкс, чистий лист і ін.

У літню теплицю висаджуйте після 15 травня, а у відкритий грунт — на початку червня. Дотримуючись такі терміни, урожай ви отримаєте в липні-серпні. Схема розміщення рослин на грядці — 50х40 см.обов’язково потрібні опори.

Незважаючи на супердетермінантність, тобто обмежене зростання, томат оля виростає досить високим і врожайним кущем.

Як росте гібрид оля:

  • головне стебло закінчує своє зростання, утворивши на верхівці три суцвіття і лист.
  • з пазухи листа під суцвіттями відростає пасинок.
  • він теж припиняє зростання, увінчавшись групою з трьох суцвіть.
  • з пазухи листа під суцвіттями виростає наступний пасинок і так поступово наростає кущ.

За теплий сезон томати оля встигають вирости до метра і навіть вище, утворюючи по 12-15 кистей. Від вас буде потрібно лише видалити нижні пасинки, якщо вони з’являться, в проміжку від землі до першої групи кистей. Не можна видаляти самий верхній втечу, під суцвіттями, він потрібен для продовження зростання.

&1&

Кущі олі мало гілкуються, завдяки пасинкам продовження ростуть в одне стебло висотою трохи вище метра

Догляд за томатом оля дуже простий: поливи 1-2 рази на тиждень, підживлення комплексними добривами для томатів кожні 10-14 днів. Для профілактики фітофторозу обривайте нижні жовтіючі листя, які стосуються землі. З приходом холодних ранків, коли температура вночі опускається до +6… + 8 °c, прищипніть все верхівки і обірвіть всі квіти. Вони вже не встигнуть перетворитися в плоди. У відкритому грунті з цього моменту вкривайте томати або зберіть всі налилися плоди і дозаривайте їх будинку.

Збір і призначення врожаю

І стиглі плоди, і ще зелені на дозаривание краще збирати в першій половині дня, поки вони не нагрілися на сонці. Зрілі томати оля підходять для салатів, консервування, приготування піци, запіканок, овочевої ікри, супів. Їх можна в’ялити і заморожувати.

Зелені помідори дозаривайте при кімнатній температурі. Для запобігання гнилей забезпечте до них доступ повітря. Не укладайте товстим шаром. Якщо томати тримайте в закритій тарі, то 1-2 рази в тиждень відкривайте їх і провітрюйте.

Відео: збір і дозаривание томатів

Відгуки городників про томаті оля

А мене більше вразив сорт оля, ніж верлиока.. . Саджу з року в рік і відмовлятися не збираюся. Нехай плоди і не великі, але кущ вимагає мінімум догляду (не пасинкується) , плодоносить рясно і досить стійкий до природних примх висота куща приблизно 1 м або трохи більше (в теплиці) , не розлогий, слабообліственний. Для мого сімейства призначення універсальне…

Ольга малишева

Https://otvet.mail.ru/question/51105106

Оля сподобалася. При мінімальному догляді і без підгодівлі отримала пристойний урожай цих томатів в простому парнику. Хочу тепер посадити в теплицю і в хороші умови.

Світлана клочкова

Https://otvet.mail.ru/question/51105106

Дуже подобається гібрид «оля», тільки останнім часом не бачу його в продажу…

Alina44

Http://indasad.ru/forum/62-ogorod/1909-novinki-tomatov

Вуглекислий газ протягом півроку за рахунок спеціальних бактерій. Тільки не можна забувати, що при використанні штучної підгодівлі вуглекислим газом не можна удобрювати помідори свіжим гноєм — це може привести до пересичення повітря і грунту со2 і завдати шкоди рослинам.

Профілактика захворювань

Гібрид дуже стійкий до захворювань, тому при його обробітку можна обійтися нескладною профілактикою: дотримуватися сівозміни, регулярно рихлити грунт і виполювати бур’яни — джерела грибкових хвороб. З шкідників можна побоюватися білокрилки і слимаків. Від білокрилки допоможе позбутися розчин конфідора (1 мл на відро води), а для позбавлення від слимаків рекомендується посипати грунт їдкими речовинами (зола, тютюновий пил, мелений червоний перець або суміш цих речовин).

Збір, зберігання і використання врожаю

Плоди пінк буш дозрівають дружно. Зазвичай збір врожаю здійснюють в 2-3 етапи: перші плоди встигають до кінця 3-го місяця життя, а основна маса — ще через 2-3 тижні. Для транспортування плоди укладають щільними рядами в неглибокі ящики.

Зберігають томати в прохолодному приміщенні або в холодильнику. Пік буш мають гарну лежкістю: стиглі плоди зберігають свої якості в умовах холодильника протягом 2 тижнів, а недостиглі томати — 2,5 місяці.

Хоча пінк буш відноситься до салатним сортам, ці помідори можна використовувати і для приготування цільноплідних консервів, соків, пюре, і навіть для в’ялення. Потрібно мати на увазі, що при тепловій обробці смакові якості плодів трохи знижуються.

&1&

Помідори пінк буш використовують, головним чином, для приготування салатів