Пересадка лимона в домашніх умовах — як не нашкодити?

57


1 пересадка лимона в домашніх умовах-справа нехитра, але важливість цієї процедури переоцінити складно. Правильно проведена пересадка дозволить вашому цитрусу додати темпів розвитку, але якщо щось зробите не так-лимон може навіть загинути. Дотримуйтесь усіх правил і радійте квітучому лимону у себе на підвіконні.

Чому пересадка лимона знадобилася в вашому випадку?

Пересадка лимона в домашніх умовах - як не нашкодити?

На фото дерево лимона

Після покупки. Піднімаємо горщик-якщо коріння стирчать з дренажних отворів , значить прийшов час пересаджувати в більший горщик! якщо коренів не видно, а сама рослина виглядає як непоказний стовбур з декількома листочками (так іноді колекціонери продають вкорінені живці хороших сортів), з пересадкою краще почекати.. Якщо сумніваєтеся, змочіть кому водою, дайте добре стекти і, нахиливши горщик набік, спробуйте акуратно вийняти кому. Якщо з усіх боків видно пронизують кому коріння, пересаджуємо.  якщо коріння не видно, кому намагається розвалитися – залишаємо в старому горщику або перевалюємо в такий же за розмірами. Якщо кому пахне гниллю, чистимо коріння і пересаджуємо в менший або такий же горщик.   якщо коріння тільки на дні — можна пересадити в більш глибокий горщик.

Важливо! відразу після покупки рослина відправляємо в карантин – на тиждень ставимо в стороні від інших рослин і, в ідеалі, обробляємо препаратом актеллік або фуфанон, оскільки на оптових базах, де ваш лимон скільки-то пробув, він, цілком ймовірно, заразився павутинним кліщем – шкідником настільки ж малопомітним, наскільки неприємним.

відео про пересадку лимона

Розбився горщик. Акуратно піднімаємо рослина, намагаючись зберегти кому неушкодженим.  до придбання нового горщика такого ж або трохи більшого розміру, можна обмотати кому вологою ганчіркою і покласти в пакет, але не залишайте рослина в такому вигляді більше доби! при пересадці акуратно обріжемо поламані коні і гілочки, коріння присипаємо товченим вугіллям або препаратом корневин.  якщо розбитий керамічний горщик, черепки чудово підійдуть в якості дренажу.

У давно зростаючого лимона коріння стали видні біля стовбура або на поверхні – підсипати зверху трохи (тільки-тільки коріння прикрити) грунтом і не поливати сильним струменем під корінь. Якщо лимон не пересаджували вже рік, а він росте, можна спочатку пересадити, потім підсипати.

Рослина в’яне, з горщика пахне гниллю, можуть завестися земляні блішки-терміново пересаджувати, акуратно прибравши і замінивши частину грунту, обрізати підгнилі корінці до здорової тканини і присипати товченим вугіллям або корневином.  горщик взяти новий або продезінфікувати старий. При пересадці слід покласти свіжий дренаж. Частина гілочок обрізати, щоб ослабленій кореневій системі було легше забезпечити поживними речовинами крону.  якщо гниллю поки не пахне, але сумніви у вас з’явилися, можна між поливами увіткнути в грунт дерев’яну паличку: якщо кому в глибині не просихає, вона відволожиться.

Пересадка лимона в домашніх умовах - як не нашкодити?

На фотографії лимон для пересадки

Вам здається, що пора пересаджувати. Якщо ваш лимон активно не росте, не цвіте і не плодоносить, а на вулиці не найтемніші місяці листопад-грудень і рослина здорово, то сміливо (але акуратно) виймайте кому з горщика і самі визначайте необхідність пересадки. Пам’ятаєте? кому обплутаний корінням-пересаджуємо в більший обсяг, коріння видно місцями – перевалюємо в такий же.

Вибираємо горщик для вашого лимона

Матеріал підходить будь – який-пластик, кераміка, дерево. Важливо тільки забезпечити хороший дренаж. Для дорослих рослин бажані дерев’яні конусоподібні діжки.

Розмір горщика при перевалці повинен залишатися практично таким же: збільшуємо горщик не більше, ніж на 2-4 см, діжку – на 4-8 см в діаметрі.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Пересадка лимона в домашніх умовах - як не нашкодити?

Дуже важлива якість горщика для лимона-можливість перевірити, чи не застоюється вода на дні. Тому горщик з плоским піддоном однозначно краще кашпо.

Пересадка лимона в домашніх умовах - як не нашкодити?

На фотографії кашпо

Стилістично лимони дуже доречно виглядають в керамічних горщиках, білих або теракотових, з візерунком або без. Однак потрібно враховувати, в яких горщиках ростуть квіти, що стоять поруч, щоб композиція виглядала гармонійно.

Вибираємо грунт для вашого лимона

Якщо ви любите все робити самі, можна скласти грунт для лимона кімнатного з 3 частин знезараженої землі, 1 частини перегною і 1 частини річкового піску. Але можна придбати готовий грунт з нейтральною реакцією, наприклад грунт лимон. При покупці грунту не забудьте про дренажі.

Після пересадки поживних речовин йому вистачить на півроку. Потім можна підгодовувати добривами — органічними або мінеральними, але не містять хлор.

Власне інструкція, як пересадити лимон

Оптимальний термін для пересадки-друга половина лютого, до початку активного росту або влітку між двома хвилями зростання.

При пересадці лимона в домашніх умовах, на дренажний отвір горщика кладемо черепок так, щоб вода могла безперешкодно стікати, насипаємо дренаж (зазвичай, керамзит, великий або середній) приблизно на 1/5 висоти горщика. Зверху добре б досипати річковий пісок. Потім насипаємо трохи грунту.

Пересадка лимона в домашніх умовах - як не нашкодити?

На фото пересадка лимона

Виймаємо лимон зі старого горщика, оглядаємо кореневу систему. Якщо видно гнилі корінці (вони темніють, іноді ослизняются, кора легко відстає від кореня), їх треба акуратно видалити і підсушити кому.  у будь-якому випадку, не шкідливо опудрити коріння стимулятором коренеутворення корневин.

Робимо поглиблення в грунті, насипаному на дренаж. Встановлюємо кому в новий горщик, перевіряємо, щоб коренева шийка (місце, де стовбур стає коренем, рівень землі) виявилася майже на рівні (трохи нижче) країв горщика. Якщо кому встав занадто низько, досипаємо землю вниз, якщо занадто високо, поглиблюємо ямку.

Потроху, пошарово досипаємо грунт по краях, намагаючись, щоб стовбур виявився рівно в середині горщика. Ущільнюємо його руками або паличкою, щоб не залишилося повітряних бульбашок.

Поливаємо відстояною водою, злегка рихлимо поверхню грунту … Вуаля! ви тільки що самі пересадили ваш лимон!

відео про пересадку дерева лимона

Щоб рослина легше перенесло стрес, пов’язаний з пересадкою, можна обприскати його стимулятором циркон і прикрити на тиждень целофановим пакетом.