Підготовка персика до зими в нашому кліматі

27

Наші кліматичні умови не надто сприятливі для південних рослин, так як морози і холоди негативно впливають на майбутній урожай, а іноді стають і причиною загибелі. Тому основною умовою успішного вирощування є своєчасна і правильна підготовка персикових дерев до зими.

Підживлення

Повноцінне і збалансоване харчування завжди вважалося основою здоров’я. Це правила стосується і рослин, адже для протистояння зовнішньому негативному впливу потрібно хороший імунітет і запас енергії.

Коли урожай плодів знятий і вже почали опадати листя, потрібно подбати про підгодівлі і добривах для персика. Їх вносять в пристовбурні канавки, викопані від стовбура на відстані 25-30см і на глибину 15-25см. Азотні і калійні добрива краще залишити до весни, а ось для внесення фосфатних препаратів осінь – найкращий час. За зиму їх гранули розчинятися і оптимально розподілятися в грунті, щоб до весни коріння отримали харчування в легкозасвоюваній формі. Але пам’ятайте, розсипані препарати обов’язково закладають шаром землі не менше 5см.

Підготовка персика до зими в нашому кліматі

Коли урожай плодів знятий і вже почали опадати листя, потрібно подбати про підгодівлі і добривах

На зиму персик також слід підгодувати органічними добривами в будь-якому вигляді. Це може бути компост, перепрілий гній, перебродивший настій коров’яку або пташиного посліду. У рідкому вигляді органіку вносять при рясних поливах, а ось сухі добрива, такі як торф або перегній, перекопують в пристовбурних колах.

порада! неглибока перекопування або розпушування корисні ще й тим, що сприяють знищенню шкідників, які вже встигли сховатися в грунті на зиму.

Що стосується осінніх поливів, то вони необхідні для молодих дерев, коренева система яких ще повністю не сформована і не зміцніла. Рослини ж старше 5-6 років вже самостійно можуть накопичити вологу для успішної перезимівлі, звичайно за умови, що восени випадала достатня кількість опадів.

відео про зимове укриття персика
Далі підготовка персика до холодів передбачає щедрою мульчування грунту навколо штамба. Для цього використовують суху хвою, деревну стружку, лушпиння соняшнику та інший природний матеріал, які допоможе щільно укрити і надійно захистити коріння від промерзання навіть при сильному зниженні температури до -25 °с

Обробка

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Підготовка персика до зими в нашому кліматі

Багато садівників марно недооцінюють осінню побілку дерев і часто забувають її виконати, а то зовсім відкладають до ранньої весни, а даремно. По-перше: побілка буквально рятує дерева від сонячних опіків і запобігає негативним наслідкам сильних морозів. По-друге: темні, небілені стовбури і скелетні гілки швидше нагріваються навесні, ніж провокується сокорух і, як наслідок раніше, передчасне цвітіння персика. По-третє: нанесений розчин є ефективною профілактикою захворювань і захищає кору дерев від шкідників. Виходячи з цього стає зрозуміла, наскільки необхідна і корисна побілка дерев восени.

Склад розчину:

  • 2 кг вапна
  • 200 г мідного купоросу
  • 10 л води

відео про підготовку персика до зими
Попередньо в окремому посуді з кераміки або нержавіючої сталі «гасять» вапно, заливши її невеликою кількістю води і залишивши відстоюватися. Порошок мідного купоросу розводять теплою водою, а потім поступово вливають у проціджений вапняний розчин. Для кращого в’язкості і прилипання в суміш можна додати натертої господарське мило і все ще раз ретельно перемішати. Готовий розчин наносять на штамби і нижні гілки персика за допомогою широкої кисті, але набагато зручніше користуватися обприскувачем.

Утеплення

Мабуть, головна підготовка персикових садів до холодів полягає в укритті. З огляду на те, що останні зими не радують великою кількістю снігу, штучне утеплення необхідно навіть досить дорослим деревам, а що вже говорити про однорічних саджанцях.

Підготовка персика до зими в нашому кліматі

Головна підготовка персикових садів до холодів полягає в укритті

Восени, після скидання листя молоді посадки персиків обов’язково потрібно підгорнути. Для цього навколо штамба насипають горбок пухкої грунту максимально можливої висоти. Через тиждень, коли земля трохи ущільниться, поверх укрити ялиновим гіллям, шаром сухої соснової хвої або деревною стружкою.

порада! не рекомендується використовувати для укриття посадок тирсу (вони накопичують вологу і змерзаються, утворюють крижану кірку) і опале листя дерев, так як в ній можуть зимувати шкідники.

Стовбур ж молодого персика можна огорнути шматками будь-якого нетканого агроволокна, які захистять і від сильного промерзання, і від зимової навали гризунів.

відео про укриття персика на зиму

Дорослі дерева не потребують підгортання землею, але додаткове утеплення коренів їм також необхідно. Товстий шар мульчі грають важливу роль в захисті дерев: він запобігає глибоке промерзання грунту в зиму і затримує сніг, а навесні не дає волозі швидко випаровуватися. Крім цього, таке укриття захищає коневу систему рослини від прогрівання при настанні перших плюсових температур, а, отже, попереджає небажану ранню вегетацію персика.

Каланхое після цвітіння – що робити для відновлення декоративності

&1&

Деяким кімнатним рослинам потрібен незвичайний догляд і створення певних умов. Наприклад, знайоме всім каланхое після цвітіння в’яне, і що робити в такому випадку, щоб повернути кущику колишню декоративність.

Особливості та проблеми

Рідко хто може залишитися байдужим, проходячи повз квіткового магазину з виставленими кущиками каланхое. Пишні шапочки суцвіть вражають своєю пишністю і різноманітністю забарвлень – молочно-білі, пінно-рожеві, малинові, помаранчеві, яскраво-червоні… Звичайно, неможливо втриматися, щоб не купити цю живу радість! але, думаю, багатьом вже знайома ситуація, коли після буйного і тривалого цвітіння кущик починає втрачати свою декоративність і привабливість.

Спочатку в’януть суцвіття, потім витягуються тонкі гілочки, дрібніє листя, оголюється і дерев’яніє стебло. У такому вигляді рослина вже складно назвати прикрасою підвіконня. Що ж робити? у такій ситуації одні просто викидають відцвілий екземпляр і забувають про нього.

&1&

Пишні шапочки суцвіть вражають своєю пишністю і різноманітністю забарвлень

Інші ж підсилюють догляд і всіма силами кидаються рятувати кущик: інтенсивно удобрюють, пересаджують в новий горщик, ставлять ближче до сонця або навпаки, прибирають в тінь. Але, як правило, всі ці заходи видимого результату не приносять.

Поспішаю вас заспокоїти, така «поведінка» каланхое зовсім не поганий догляд і невідповідні умови утримання. Просто для естетичного зовнішнього вигляду кущик потребує постійного омолодження – будь-то сильна обрізка або укорінення живців. А ось для пишного, тривалого, та ще й неодноразового цвітіння потрібен певний світловий режим, дотримання деяких особливостей поливу і графіка внесення добрив.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&

Тому якщо ви вирішили освоїти успішну технологію вирощування кімнатного каланхое, варто познайомитися з ним ближче.

відео про вирощування каланхое будинку