Як правильно прищипувати огірки

30

Кожен дачник мріє про великий врожай огірків. Однак часом не знає, що значно збільшити кількість зеленцов можна за допомогою пасинкування.

Для чого прищипують огірки

Багато городників вважають, що прищипувати огірки необов’язково. Рослини і так будуть плодоносити, достатньо лише поливати і підгодовувати їх. Все це вірно. Але огірки будуть сильно розростатися, всі сили будуть йти не на утворення зав’язей, а зростання довгих батогів з листям. Крім того, на основному стеблі виростають чоловічі суцвіття (пустоцвіти), жіночі — переважно на відгалуженнях. Для обмеження зростання безплідних гілок і виробляють прищіпку головного стебла.

Як правильно прищипувати огірки

Пасинкування-це видалення зайвих бічних пагонів

Прищипування, або пасинкування, — це видалення зайвих бічних пагонів (пасинків), що виростають з пазух листя.

Однак пасинкування слід проводити дуже обережно і видаляти не що під руку підвернеться, а чітко дотримуючись рекомендацій. Прищипування необхідно не тільки для формування рослин, воно впливає на смак овочів. При значному переважанні чоловічих квіток в плодах присутній гіркота. Щоб не було гіркого присмаку, слід обривати до 80% чоловічих огіркових суцвіть.

Як правильно прищипувати огірки

При пасинкуванні видаляють пасинки і зав’язі

Відео: пасинкування огірків для збільшення врожайності

Чи всі сорти огірків пасинкують

Багато хто вважає, що у огірків-гібридів прищипування проводити не треба. Це правило поширюється лише на деякі сорти (валдай, хуртовина, метелиця, сіверянин), у яких більшість плодів формується на основному стеблі, бічні гілки розвинені слабо. Все ж інші сорти, в тому числі і гібридні, пасинкують.

Важливо! не можна видаляти всі пасинки. Для запилення необхідні і жіночі квітки, що формуються на бічних гілках, і чоловічі, що ростуть на основних стеблах.

Коли потрібно проводити прищипування

Прищипування слід проводити після утворення 5 справжнього листка, коли стебла відростають до 5-7 см.бічні відростки видаляють після 4-5 листочків, залишають один найсильніший. В результаті в міру зростання формуються 1 або 2 бічні гілки. У гібридів з міцними бічними гілками залишають 3, інші видаляють. Надалі постійно регулюють число зав’язей, скорочуючи бічні відгалуження до 3-4 вузла.

Повторні нормування пасинків здійснюють після відростання 7, 9, 11 листків. Потім зайві відгалуження на кущі повністю видаляють.

Відео: як і коли прищипувати огірки

Пасинкування огірків в теплиці

Важливо вчасно видаляти пасинки у огірків, що ростуть в теплиці. При швидкому розростанні гілок огіркам стає тісно, їм не вистачає повітря і світла, що може викликати розвиток цвілі і виникнення грибка. Густе листя затінює рослини, це заважає дозріванню овочів. У зв’язку з цим при пасинкуванні в теплиці застосовують метод одного стебла.

Як правильно прищипувати огірки

Схема формування стебла огірка при пасинкуванні

На замітку. Ніжні пасинки легко видалити пальцями, отверділі прищипують з використанням ножиць або ножа.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як правильно прищипувати огірки

При отрастании 4 листа на основний гілки бічні пагони і зав’язі видаляють: лист обережно відсувають і зрізають пасинки. Після цього огірки підв’язують до опори. Над рядом встановлюють шпалеру, на ній закріплюють мотузки для підтримки батогів. Корисно підгодувати огуречник комплексним добривом.

Як правильно прищипувати огірки

Ніжні пасинки можна легко видалити пальцями

Після появи 5, 6, 7 листя також проводять прищипування, але роблять це трохи інакше. На бічних відгалуженнях не чіпають 1 зав’язь і 1 лист, інші гілки видаляють. Відросла батіг пускають навколо мотузки, прикріпленої до шпалери.

Далі прищипування проводять після відростання 8-го, 9-го і 10-го листя. На пасинках зберігають по 2 листка і 2 зав’язі. З 11 листа і вище на бічних відгалуженнях залишають по 3 листка і 3 зав’язі. У відросла більше 50 см центральної батоги прищипують верхівку і в подальшому зрізають зайві зав’язі і листя.

Прищипування огірків у відкритому грунті

Нерідко вважається, що пасинкування проводять лише в парниках, під відкритим небом на ділянці рослинам достатньо місця для зростання. Однак на грядках в більшості вирощують комахопильні сорти, для яких характерне утворення великої кількості чоловічих квіток, тому пасинкування необхідно. Спосіб прищипування залежить від розташування огіркових гілок.

Як правильно прищипувати огірки

При вертикальному розташуванні рослини залишають одну гілку

Якщо огірки будуть обвивати опору і розташовуватися на грядці вертикально, залишають одну гілку, видаляють непотрібні відростки. Перші 6 листків видаляють разом з пасинками і зав’яззю. Щоб рослина набралося сил, слід видалити 3 вузлових з’єднання від початку росту. В інших вузлах по всій ліані зрізають лише пасинки. Грядка при цьому виглядає акуратною, рослини добре проглядаються, плоди легко знімаються.

Як правильно прищипувати огірки

Після прищипування вертикально розташовані рослини добре провітрюються, легко збирати урожай

Якщо огірки ростуть без опори, розташовуючись по грядці горизонтально, прищипування проводять іншим способом. Видаляють бічні паростки до перших 4-6 листків. Обов’язково прищипують верхівку головного стебла-це дасть поштовх до зростання бічних відгалужень і формування пишного куща, що приносить смачні зеленці.

Огірки на грядці пасинкують за формою перевернутої піраміди. Гілка поділяють на 4 частини і, починаючи знизу, в першій зрізають пасинки в пазухах четвертого листа. У другій частині прищипують бічні відгалуження, залишають 1 лист і 1 зав’язь, в третій — 2 листа і 2 зав’язі, в четвертій — 3 листочка, 3 зав’язі. Коли на основний гілки вгорі з’являться 1-2 плода, точку росту обов’язково прищипують.

Як правильно прищипувати огірки

При горизонтальному розташуванні обов’язково прищипують верхівку головного стебла

Відео: огірки у відкритому грунті