Особливості осіннього догляду за агрусом, включаючи обробку, підгодівлю і обрізку гілок

98

Хочете збирати по п’ятнадцять кілограмів смачних великих ягід з зростаючого у вашому саду агрусу? тоді потрібно постаратися забезпечити чагарнику найкращі умови для росту і плодоношення. Хоча деяким садівникам вдається отримувати непоганий урожай, не докладаючи особливих зусиль, все ж для такої рослини, як агрус, посадка і догляд мають велике значення.

Як доглядати за агрусом з ранньої весни до початку осені

Посадіть молоді кущі на освітлене сонячними променями місце, регулярно обрізайте старі гілки, поливайте агрус, підгодовуйте, рихлите грунт, видаляйте бур’яни і не забувайте про осінній догляд за агрусом. Завдяки цим простим правилам вам вдасться домогтися відмінних результатів-щороку кущі будуть усипані добірними плодами, а поширені хвороби агрусу минуть ваш сад.

Особливості осіннього догляду за агрусом, включаючи обробку, підгодівлю і обрізку гілок

Посадіть молоді кущі на освітлене сонячними променями місце

Протягом усього сезону догляд за кущами агрусу не припиняється. Навесні видаляють всі підмерзлі і пошкоджені гілочки, розпушують землю під кущем і вносять в неї першу підгодівлю у вигляді водного розчину нітрофоски з сечовиною. Перед початком цвітіння навколо агрусу насипають деревну золу і підгодовують коріння сульфатом калію і органічним добривом «ягідка» або «годувальник».

Протягом літа прополюють бур’яни і розпушують землю сантиметрів на десять і поливають після кожного розпушування. Під час посухи теж необхідно поливати агрус – догляд в тому і полягає, щоб рослині не доводилося витрачати сили на виживання в несприятливих умовах. Тільки поливайте під корінь, інакше висока ймовірність ураження кущів борошнистою росою. Коли почнуть зав’язуватися перші плоди, потрібно втретє підгодувати агрус, підгодівля складається з нітрофоски і рідкого добрива «ідеал».

Осіння обробка агрусу має особливе значення, адже вам потрібно так підготувати кущі, щоб вони добре перенесли зиму і дали в наступному сезоні хороший урожай.  зупинимося докладніше на тих процедурах, які вам потрібно буде здійснити в осінні місяці.

Особливості осіннього догляду за агрусом, включаючи обробку, підгодівлю і обрізку гілок

Осіння обробка агрусу має особливе значення, адже вам потрібно так підготувати кущі, щоб вони добре перенесли зиму

Що включає в себе догляд за агрусом восени

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Особливості осіннього догляду за агрусом, включаючи обробку, підгодівлю і обрізку гілок

Якщо ви налаштовані забезпечити найкращі умови для свого агрусу, до початку зими вам належить виконати такі роботи:

  • видалити бур’яни з-під кущів;
  • прибрати рослинні залишки, включаючи опале листя;
  • обробити агрус з метою профілактики хвороб;
  • рясно полити;
  • розпушити міжряддя;
  • підгодувати агрус;
  • провести обрізку гілок;
  • замульчувати на зиму.

&1&

Під кущами перекопайте землю і створіть в радіусі крони грунтову подушку

З початку осені необхідно ретельно прополоти бур’яни навколо кущів, викопуючи великі рослини штиковою лопатою, прибрати граблями весь накопичений сміття (палички, гілки, листя і т.д.). Пізніше, коли опаде вся листя, її теж потрібно буде зібрати з-під агрусу і спалити, щоб в ній не залишилися зимувати збудники небезпечних хвороб. Під кущами перекопайте землю і створіть в радіусі крони грунтову подушку для захисту агрусу від шкідників. Додатково проводиться обробка агрусу восени фунгіцидами. Чим обробити агрус восени від найбільш поширених захворювань? від іржі і антракноза можна обприскати розпушений грунт і кущі фундазолом, а від борошнистої роси – препаратом «топаз».

&1&

Не забудьте в кінці вересня провести вологозарядний полив, щоб посилити ріст коренів і допомогти агрусу підготуватися до зими

Підживлення восени агрусу проводиться під час перекопування грунту. Осіння підгодівля агрусу включає в себе фосфорні та калійні добрива з розрахунку на один кущ 30 г і 20 г відповідно. Перед заморозками під кущі підсипають перегній або торф шаром 10 см.

Не забудьте в кінці вересня провести вологозарядний полив, щоб посилити ріст коренів і допомогти агрусу підготуватися до зими. З цією метою прокопується улоговинка навколо чагарнику по периметру крони, і в неї подається вода – до тридцяти літрів на один кущ.

відео про догляд за агрусом

Пізньої осені, не чекаючи перших заморозків, займіться обрізанням агрусу, видаливши всі старі, пошкоджені, непотрібні гілки, які мало плодоносять. Після осінньої обрізки має залишитися штук п’ять найсильніших молодих пагонів, розташованих рівномірно. Ці гілки і дадуть вам хороший урожай в наступному році.

Чи можливо вирощування кукурудзи на дачі, і що для цього потрібно?

&1&

Варена кукурудза, що продається на ринку, не вселяє особливої довіри – хто знає, як її вирощували, і які хімікати при цьому застосовували. Але ж іноді так хочеться поласувати свіжозвареним качаном, яскравий смак якого запам’ятався з дитинства. Та й скільки корисних смачних страв можна приготувати з додаванням зерен кукурудзи, якби вони продавалися в кожному магазині!

Забезпечуємо найкращі умови для кукурудзи

Ось чому вирощування кукурудзи на дачі стає єдиним прийнятним варіантом для тих, хто любить натуральні продукти і піклується про своє здоров’я. Вирощуючи на своїй ділянці це невибаглива рослина, ви не тільки отримаєте смачні і корисні зерна кукурудзи, але також зможете зібрати кукурудзяні рильця, які рекомендуються для лікування печінки в народній медицині, і заодно прикрасите територію високими ефектними рослинами з яскравим зеленим листям.

Залишилося тільки розібратися, як виростити кукурудзу на дачі, щоб отримати якісні качани. Одних тільки регулярних поливів для досягнення бажаного результату буде недостатньо. Потрібно ще врахувати, поруч з якими сусідами можна висаджувати кукурудзу, в які терміни здійснювати посадку, і як надалі доглядати за рослинами.

Оскільки основні райони, де вирощують кукурудзу в промислових масштабах, знаходяться на півдні країни, у багатьох росіян склалася думка, що ця трав’яниста культура добре росте тільки в теплому кліматі. Однак для її вирощування цілком підходить і помірний клімат, аби грунт був трохи кислою і добре удобреному. Землю під посадку кукурудзи потрібно готувати з осені, особливо якщо вас цікавить вирощування ранньої кукурудзи. Виберіть таке місце на ділянці, щоб воно було добре захищене від холодних вітрів, перекопайте грунт і внесіть в неї відразу фосфорні та органічні добрива.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&

Для грунту з підвищеною кислотністю потрібно ще внесення вапна. Вирощувати кукурудзу на дачі можна поруч з огірками, помідорами, гарбузом, квасолею і бобами. Найбільш вдалим буде сусідство з гарбузом, великі листя якої захищають коріння кукурудзи від бур’янів і перегріву, а також з бобами, які насичують грунт азотом, та й для бобів кукурудза послужить хорошу службу у вигляді зручної опори для плетіння. Не рекомендується тільки садити кукурудзу поруч з селерою або столовим буряком.

&1&

Для грунту з підвищеною кислотністю потрібно ще внесення вапна

Як виростити кукурудзу крок за кроком

Висаджувати в грунт насіння кукурудзи можна тільки тоді, коли мине небезпека заморозків. Так, в південних районах допускається посадка в середині травня, для північних районів же більше підходить період з кінця травня до початку червня. Якщо грунт буде занадто вологою або недостатньо прогріється, схожість насіння значно знизиться.

Для підвищення стійкості кукурудзи до знижених температур і для продовження періоду її зростання (щоб качани встигли повністю дозріти), краще попередньо висаджувати насіння в торфоперегнійні горщики ще на початку травня. Тоді до двадцятих чисел травня у молодих паростків вже з’являться по два-три листочка, і готову розсаду можна буде сміливо висаджувати на грядку.

відео про вирощування кукурудзи
Основні правила вирощування кукурудзи на дачі:

  • висаджувати кукурудзу слід рядками (для кращого запилення), з міжряддями по 60 см;
  • рослини в ряду розташовувати на відстані 15 см;
  • насіння заглиблюють в грунт приблизно на сім сантиметрів;
  • коли у сіянців з’являється по чотири листочка, рослини проріджують;
  • міжряддя слід регулярно прополювати і рихлити;
  • 6<<&>кукурудзу час від часу підгодовують коров’яком і підгортають;

  • поки коріння розвиваються всередину, частий полив не потрібно, а після утворення волоті потрібно поливати рослини в міру підсихання землі;
  • бічні пагони у кукурудзи рекомендується видаляти, щоб отримати великі качани.

&1&

Визначити, що качани вже пора зривати, можна за кольором кукурудзяних рилець