Вироблення шкур кролика-поетапний процес від а до я

101

Вироблення шкур кролика починається задовго до безпосередньо самого процесу. Від підготовчого етапу залежить їх якість, зовнішній вигляд і довговічність пошитих з них виробів, тому до всіх етапів потрібно ставитися відповідально і уважно.

Вироблення шкур кролика-основні етапи

Особливу увагу заслуговує первинна обробка шкурки.

Трубки шкурок, вивернуті хутром всередину після забою, натягують на правила, розправляють, закріплюють і вивішують в добре провітрюваному сухому приміщенні (тільки не біля нагрівальних приладів) на 3-4 дні. Якісно висушені шкури кроликів тверді, на дотик нагадують картон, і в той же час гнучкі. Після висушування шкурки обробляються препаратами від молі і упаковують для зберігання.

відео про вироблення шкур кролика

Перед тим як виробити шкуру кролика, необхідно їх розсортувати за розміром і товщині міздри, після чого кожну групу зважити для точності приготування інгредієнтів для подальшої вичинки. Весь процес вироблення шкур складається з декількох етапів:

  • відмочування
  • мездрение
  • пикелевание
  • дублення.

Вироблення шкур кролика-поетапний процес від а до я

Перед тим як виробити шкуру кролика, необхідно їх розсортувати за розміром і товщиною мездри

Відмочування шкур кролика

Попередньо очищені від сторонніх часток і сильних забруднень шкурки поміщають в ємність з чистою водою, що має температуру 40 градусів. На одну вагову частину шкурок вноситься дев’ять вагових частин води. Для очищення шкур з максимальним ефектом на літр води додають одну чайну ложку прального порошку. Перед тим як виробити шкірку кролика, необхідно знищити хвороботворні бактерії, які мешкають на ній, для чого в розчин вносяться антисептики. Найбільш доступними є формалін в дозі 1 мл або сульфідин 2 таблетки на один літр рідини. Для посилення ефекту відмочування корисно додати в воду відвар з листя берези, верби або дуба.

Тривалість залежить від вихідного стану сировини:

  • для парних шкурок процес триває 3-4 години;
  • для сухих, давно заготовлених шкур, крім вимочування необхідно подальше витримування протягом 12 годин в 2% розчині хлориду натрію, сировина при цьому необхідно кожні 30 хвилин перемішувати.

Вироблення шкур кролика-поетапний процес від а до я

Для очищення шкур з максимальним ефектом на літр води додають одну чайну ложку прального порошку

Вимочування шкур проводиться з метою їх очищення від зовнішніх і природних забруднень, а також є підготовкою до подальшого процесу обробки: шкурки, витримані у воді, стають більше міцними, збільшується їх еластичність на вигин. Незадовго до закінчення вимочування перевіряється легкість відділення підшкірно-жирової клітковини, якщо вона відділяється погано, необхідно ще на кілька годин шкурки залишити у воді. Якщо за 12 годин до необхідного рівня еластичності шкурки не відмокли, необхідно розчин замінити свіжим і весь процес відмочування повторити.

Мездрение шкур кролика

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Вироблення шкур кролика-поетапний процес від а до я

Шкури після ретельного вимочування очищають від жирового і м’язового шарів, розташованих під шкірою, а також видаляють підшкірну клітковину.

Перш ніж почати мездрение шкури, необхідно переконатися у відсутності в вовняному покриві випадково потрапили сторонніх предметів. Пропущена колючка або інший предмет можуть прорвати шкірку в процесі роботи, в результаті її цінність буде знижена.

Підготовлену шкуру натягують на болванку, встановлену під кутом 45 градусів, і тупим ножем вишкрібають підшкірний жировий шар. напрямок рухів спочатку від хвоста в бік голови, а потім від хребта наліво і направо до передніх і задніх лап . При такому напрямку очищення шкурки рівномірно розтягуються, що покращує адгезію при пікелеваніі.

Вироблення шкур кролика-поетапний процес від а до я

Підготовлену шкуру натягують на болванку, встановлену під кутом 45 градусів

Щоб шкурка в процесі мездрения не ковзала, необхідно руки, інструмент і саму шкірку протирати постійно сухою ганчіркою. Після мездренія шкурки необхідно випрати в теплій воді, їх знежирюють; використовуючи пральні порошки для вовняних виробів. Прати шкуру необхідно до скрипу волосся, з подальшим ретельним полосканням, після чого дають воді стекти. Шкури віджимати не можна, тому що хутро ламається, набуваючи нездоровий вигляд. Чисту міздру протирають сухою ганчіркою.

Пікелеваніе шкурок кролика

Вироблення кролика шкурки носить назву пікелеваніе. Його суть полягає в добуванні клейких речовин з основного шару мездри, видаленні колагенових волокон, підвищенні м’якості і збільшенні міцності виробу. Досягається це обробкою шкурки кислотно-сольовим розчином. Для отримання такого результату вироблення шкур кролика згідно технології передбачає два способи обробки.

Перший, застарілий спосіб-квашення шкури протягом декількох днів в бовтанці, для якої знадобиться вівсяне борошно грубого помелу. В одному літрі гарячої води запарюється двісті грам такого борошна з подальшим додаванням дріжджів в кількості півтора чайних ложок.

Вироблення шкур кролика-поетапний процес від а до я

Вироблення кролика шкурки носить назву пікелювання

Хімічний спосіб пікелювання вважається більш простим. Для приготування робочого розчину застосовують концентровані органічні кислоти (молочна , мурашина або оцтова). Їх беруть 60 грам на один літр води; в цей розчин додатково вноситься 30 грам хлориду натрію. На один кілограм сировини потрібно не менше трьох літрів розчину, шкури в ньому повинні плавати вільно. Витримується в цьому розчині сировину, в залежності від розміру і товщини, до 24 годин. Готовність перевіряється складанням шкури в самому товстому місці кутом вчетверо і натисканням пальцями на лінію згину. При появі тонкої білої смужки, яка швидко зникає, шкури з розчину витягуються і залишаються на два дні при кімнатній температурі.

Дублення

Після пролежки проводиться процес дублення шкури. Він необхідний для підвищення стійкості міздри до впливу тепла, вологи, хімічних речовин і ферментів.

Використовується кілька способів для дублення шкур. Найпоширенішим і простим буде обробка міздри відварами вербової, соснової або дубової кори. Обробка ведеться до припинення вбирання рідини. Можна також застосовувати настій з кореня кінського щавлю. Проводиться дублення ще розчином хромових квасцов. Розчином шкури протягом трьох днів змащують кілька разів на день.

відео про вироблення шкурок кролика в домашніх умовах

Підсушені після дублення шкурки для попередження пересихання і розтріскування просочують жировим розчином. Використовують розтоплене сало, гліцерин, риб’ячий жир, жирний крем або касторове масло.