Сорт груші конференція-класика світової селекції

103

Груша конференція почала свою ходу по країнах західної європи більше 130 років тому. За цей час вона міцно зайняла своє місце в західноєвропейських промислових садах, а також завоювала популярність у східній європі, америці та китаї. В даний час сорт продовжує залишатися одним з лідерів на світовому ринку фруктів. Щоб зрозуміти, чому конференцію так охоче вирощують у величезних масштабах і чим вона підкорила споживачів, потрібно дізнатися про всі її особливості.

Зміст

  • Історія вирощування сорту
  • Опис і характеристика груші конференція

    • Таблиця: відмінні характеристики груші, прищепленої на різні підщепи
    • Відео: огляд плодоносної груші
  • Як запилюється сорт
  • Особливості вирощування груші

    • Посадка
    • Види обрізок
    • Полив і підживлення
    • Можливі хвороби і ймовірні шкідники

      • Таблиця: можливі хвороби груші
      • Фотогалерея: як виглядають хвороби груші
      • Фотогалерея: поширені шкідники груші
  • Відгуки садівників про груші конференція

Історія вирощування сорту

Про походження груші конференція є мало інформації в інтернет-просторі. Достовірно відомо, що сорт британського походження. В одних джерелах згадується 1884 рік створення, в інших — 1885. Вважається, що свою назву груша отримала завдяки британській національній конференції, на якій розглядалися питання культивування грушевих дерев. Є відомості, що конференція з’явилася в результаті вільного запилення сорту lеon leclerc de laval дикорослими різновидами груші.

Вільне запилення є одним з найпростіших методів селекції: з насіння батьківського сорту вирощують сіянці, які згодом запилюються бджолами. Результат при такому способі передбачити неможливо.

В даному випадку результат селекції виявився настільки вдалим, що вже через 10 років груша придбала широку популярність в західній європі, потім підкорила східну європу, америку і китай. А також сорт вирощується на україні і в молдові. У російських садах конференція росте в південних регіонах з м’якими кліматичними умовами. Є відомості про успішне вирощування сорту в підмосков’ї та білорусі, але такі випадки не носять масовий характер. Швидше за все, конференція може рости в згаданих регіонах тільки при наявності сприятливих мікроумов. У 2014 році сорт був зареєстрований в реєстрі селекційних досягнень рф і допущений до вирощування в північно-кавказькому регіоні.

Опис і характеристика груші конференція

До середини минулого століття в якості підщепи для сорту використовувалася груша лісова. З розвитком інтенсивних технологій садівництва конференцію стали прищеплювати на айву. Дерева, щеплені на різні підщепи, за деякими властивостями відрізняються між собою.

Таблиця: відмітні характеристики груші конференція, прищепленої на різні підщепи

характеристикавид подвоягруша леснаяайвавысота деревасреднее або висока (5-8 м)невисока (2,5–4 м)швидкоплідність (початок плодоношенияпосле посадки саджанця у віці 1-2 років)на 5-6 годна 3-4 годурожайность60–70 кг з одного дерева (269 ц/га)30-40 кг з одного дерева (210 ц/га)зимостійкість і морозостойкостьсредняянизкая (-15–20 °c)термін життя деревадолговечное, до 300 років (за неперевіреними даними)35-45 років

Інші характеристики є загальними для обох видів підщепи. Дерева мають густу сильно облиствену крону широкопірамідальної форми. Ростуть пагони інтенсивно, приріст на підщепі лісової груші становить до 60 см за сезон. Так як гілки першого порядку ростуть під гострим кутом, їх потрібно відгинати від стовбура, закріплюючи скобами або будь-яким іншим способом. Низькорослу грушу (щеплену на айву) для ущільнення посадок часто вирощують на шпалерах, формуючи крону в одній площині. Цвітіння середньоранній.

Сорт груші конференція-класика світової селекції

Дерево груші конференція має густу з великою кількістю листя крону широкопірамідальної форми

Плоди великі, в середньому 143 грами, одномірні. На молодих деревах можуть бути більшими і досягати 180-240 грамів. Форма подовжено-грушоподібна, верхня частина сильно звужена. Шкірочка тонка, але міцна, трохи жестковатая. Зеленуватий колір у міру дозрівання набуває жовтизну, на поверхні з’являються множинні іржаві точки і плями. З сонячної сторони може спостерігатися легкий помаранчевий загар. Блиск відсутній. Виглядають плоди малопривабливо, ошатними їх назвати складно.

Сорт груші конференція-класика світової селекції

Плоди груші зеленувато-жовтого кольору з сильною оржавленностью, мають сильно звужену догори подовжено-грушоподібну форму

Незважаючи на непрезентабельний зовнішній вигляд груш, їх смак відмінний. Сорт столового призначення. Соковита масляниста м’якоть жовтувато-рожевого кольору дуже ароматна, ніжна, тане, солодка з легкою кислинкою. Вміст цукрів — 10,0%, кислоти-0,17%. Українськими дегустаторами смак був оцінений в 4,8 — 4,9 бала. Усередині плоду є невелика кількість кісточок, часто зустрічаються груші без насіння.

Сорт груші конференція-класика світової селекції

Плоди груші конференція виглядають непрезентабельно, проте їх соковита масляниста м’якоть кремового кольору має відмінний смак, досить часто трапляються плоди без насіння

Плодоношення щорічне. Сорт має високий ступінь самоплідності. Термін дозрівання осінній, знімна зрілість настає в період з кінця вересня по середину жовтня. Плодоніжка товста, середньої довжини, до самого збирання врожаю плоди міцно тримаються на гілках. Полежавши деякий час, плоди досягають споживчої зрілості. В умовах прохолодного підвалу груші можуть зберігатися до грудня, в холодильниках термін зберігання продовжується до січня без втрати смакових якостей. Транспортабельність хороша.

Сорт груші конференція-класика світової селекції

Плоди груші конференція мають гарну траспортабельностью і лежкістю, в холодильнику можуть зберігатися до січня

Витривалістю конференція не відрізняється: крім невисокої зимостійкості, дерева погано переносять посуху і сильно сприйнятливі до термічного опіку листя. До хвороб сорт середньостійкий, має підвищений імунітет до парші.

Найбільш вагомими перевагами сорту є відмінна якість плодів, висока продуктивність, самоплодность, хороша лежкість і транспортабельність, до істотних недоліків можна віднести невисоку зимостійкість і недостатню стійкість до хвороб.

Відео: огляд плодоносної груші конференція

Як запилюється сорт

Груша конференція самоплодна — це означає, що без зростаючих поруч дерев-запилювачів сформується 15-40% плодів від загальної кількості квіток. Є підтверджене практикою думку фахівців: якщо посадити поруч з самоплодним сортом дерево-запилювач з перекриваються між ними термінами цвітіння, кількість утвореної зав’язі збільшиться. Урожайність сорту може стати вище, якщо посадити поруч груші вільямс, бере жиффар, бере боск, хороша луїза, улюблениця клаппа, чижовская. А також конференція сама відома як хороший запилювач для інших сортів.

Сорт груші конференція-класика світової селекції

Груша конференція має високий ступінь самоплодности, однак якщо посадити поруч сорти-запилювачі, врожайність підвищиться

Особливості вирощування груші конференція

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Сорт груші конференція-класика світової селекції

Сорт вимагає досить високого рівня агротехніки. На гідний урожай і хорошу якість плодів можна розраховувати тільки при належному догляді з урахуванням всіх його особливостей.

Посадка

Низька морозостійкість передбачає її вирощування в регіонах з теплим кліматом, тому допустима як осіння, так і весняна посадка. Посаджене восени молоде деревце краще захистити покривним матеріалом від морозів. Умови вирощування звичайні для груші:

  • сонячне провітрюване місце із захистом від холодних вітрів;
  • глибина залягання грунтових вод не менше 2-2, 5 м;
  • кращі грунти — пухкий родючий суглинок або чорнозем;
  • рівень кислотності грунту — ph 5,0—6,5.

Високорослі дерева садять на відстані не менше 5,5–6 м між собою, низькорослі — за схемою 3–4х5–6 м. При шпалерному способі вирощування відстань в ряду витримують 2-2,5 м при міжряддях 3-3,5 м. У заздалегідь підготовлені посадочні ями розміром 80х80х80 см (на піщаних грунтах 100х100х100 см) вносять родючу суміш наступного складу:

  • торф, перегній, чорнозем і пісок, взяті в рівних частках;
  • суперфосфат — 400 г;
  • хлористий калій — 200 г (або 3-4 літрових банки деревної золи).

Далі йде стандартний процес висадки саджанців з подальшим поливом і мульчуванням.

Види обрізок

Так як дерева на різних підщепах відрізняються по висоті, а низькорослі можуть вирощуватися на шпалерах, то і види формування крони будуть залежати від цих чинників і можуть бути наступними:

  • для дерев, щеплених на грушу лісову (високорослих), застосовують поширену і досить просту для виконання розріджено-ярусний формування. Протягом 4-5 років формують 2-3 яруси, що складаються з 6-8 скелетних гілок.
    Сорт груші конференція-класика світової селекції

    Для крони високорослого дерева, щепленого на грушу лісову, застосовують розріджено — ярусну форміровку

  • щеплені на айву (низькорослі) груші формують у вигляді чаші. Протягом 4-5 років залишають зростаючі в різні боки 3-4 скелетні гілки, потім розгалужують їх 1-2 рази. Решта гілки вирізують разом з провідником.
    Добривами (20-25 л перегною або перепрілого компосту, 10 л крупного річкового піску, 180-200 г простого суперфосфату і 50-70 г сірчанокислого калію).

    Мінеральні добрива можна замінити просіяної деревною золою (1,5 л).

    Якщо кислотно-лужний баланс відрізняється від бажаного, для підкислення субстрату використовують хвойну тирсу або розведену оцтову кислоту. Для розкислення використовують доломітове борошно, вапно-пушонку, порошок з яєчної шкаралупи. З грунту на дні посадкової ями формують горбок, потім її закривають будь-яким водонепроникним матеріалом, щоб добрива не вимило з грунту дощами.

    Сорт груші конференція-класика світової селекції

    Доломітове борошно-не має побічних ефектів засіб, що допомагає знизити кислотність грунту

    Покроковий опис посадки:

    1. за добу до процедури коріння оглядають, обрізають сухі і зламані. Інші вкорочують на 2-3 см.
    2. коріння на 2-3 години опускають у воду кімнатної температури. Додані до неї кілька кристалів перманганату калію-ефективна дезінфекція. Допомогти рослині легше пережити стрес і швидше адаптуватися до нових умов середовища проживання можна, якщо замінити воду розчином будь-якого біостимулятора. Підійдуть як магазинні засоби (епін, гумат калію, корневин, циркон), так і народні (бурштинова кислота, сік алое).
    3. потім коріння обмазують» бовтанкою » з порошкової глини і свіжого коров’ячого гною. Правильно приготована маса по консистенції нагадує густу сметану. Їй потрібно дати підсохнути на сонці протягом декількох годин.
    4. грунт на дні посадкової ями помірно поливають.
    5. встановлюють кілочок-опору висотою на 25-30 см більше, ніж деревце.
    6. дочекавшись, поки волога вбереться, на вершину горбка ставлять саджанець. Коріння акуратно розправляють таким чином, щоб вони були спрямовані вниз, а не вгору і в сторони.
    7. посадкову яму засипають невеликими порціями грунту. Періодично його потрібно акуратно ущільнювати долонями, а сам саджанець — струшувати, щоб не залишилося пустот. В процесі обов’язково контролюйте положення кореневої шийки. Коли яма буде засипана повністю, вона повинна підніматися над поверхнею грунту на 6-8 см.
    8. висаджену грушу рясно поливають, витрачаючи близько 30 л підігрітої води. Приблизно через 15-20 хвилин вона вбереться. Тоді можна мульчувати пристовбурні кола діаметром 50-70 см перегноєм, торфом, свіжоскошеною травою, прілими тирсою, подрібненої корою.
    9. деревце надійно, але не дуже міцно прив’язують до опори.
    10. пагони вкорочують приблизно на третину, залишаючи по 5-6 ростових бруньок на кожному. Листя, якщо вони є, обривають повністю.

    Сорт груші конференція-класика світової селекції

    Найголовніше в процесі висадки саджанця груші в грунт — не заглибити в грунт кореневу шийку

    Відео: як правильно посадити грушу

    Важливі нюанси догляду

    Груша білоруська пізня в порівнянні з багатьма іншими сортами вигідно відрізняється невибагливістю у догляді.

    Полив

    Білоруська пізня непогано переносить сильну спеку і тривалу посуху, але зовсім без поливів обійтися не може. Якщо влітку дощів зовсім немає, раз в 3-5 днів її поливають, витрачаючи по 50-70 л води на доросла рослина. При наявності технічної можливості кращий метод-дощування. Або виливайте воду в кільцеві канавки навколо стовбура.

    Сорт груші конференція-класика світової селекції

    Дощування, що імітує природні опади-оптимальний спосіб для поливу груші

    Здорова спина без лікарів і ліків
    Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
    Брати участь!
    Сорт груші конференція-класика світової селекції

    У серпні полив припиняють, щоб достигають плоди не розтріскалися, визріли солодкими і соковитими. До того ж надлишок води в цей час провокує формування нових гілок, які до зими не встигнуть досить зміцніти, і, як наслідок, вимерзнуть.

    Якщо осінь стоїть суха і тепла, через 12-14 днів після збору врожаю проводять так званий влагозаряжающий полив. На дорослу грушу витрачають близько 100 л води. Це необхідно для того, щоб дерево могло правильно підготуватися до зими.

    Кожен раз після поливу субстрат в пристовбурному колі розпушують, підновляють шар мульчі. Вона допоможе затримати вологу в грунті і завадить рости бур’янам. Садівник, таким чином, зможе заощадити час на прополюванні.

    Внесення добрив

    Правильно підготовлена посадкова яма містить поживні речовини і необхідні макроелементи, яких груші білоруська пізня вистачить на 2-3 роки життя. Відповідно, в цей час в підгодівлі вона не потребує. У наступні роки грушу удобрюють 3-4 рази за сезон.

    Навесні для пробудження рослини від зимової сплячки і стимулювання активного формування зеленої маси рослині потрібен азот. 30-40 г карбаміду, сульфату амонію, аміачної селітри ділять на дві порції. Одну половину розводять в 10 л води і поливають дерево в процесі першого розпушування. Другу використовують безпосередньо перед цвітінням, обприскуючи грушу і грунт в пристовбурному колі.

    Кожні 2-3 роки для підвищення родючості грунту в пристовбурному колі розподіляють по 20-25 л перегною.

    Сорт груші конференція-класика світової селекції

    Карбамід, як і інші азотовмісні добрива, стимулює рослину до інтенсивного нарощування зеленої маси

    Після цвітіння грушу поливають розчином комплексного добрива, що містить азот, калій і фосфор (нітрофоска, азофоска, діамофоска). Готують його відповідно до вказівок, даними в інструкції. Ті, хто вважає за краще натуральні добрива, можуть використовувати настій свіжого гною, пташиного посліду, листя кропиви або кульбаби. Перед вживанням його розводять водою в пропорції 1:8 або 1:15 (якщо це послід).

    У другій декаді червня білоруську пізню підгодовують комплексним добривом для плодових дерев (гера, здравень, нов-агро) або засобом, призначеним спеціально для груш.

    Сорт груші конференція-класика світової селекції

    Настій кропиви-природне джерело азоту, калію і фосфору

    Останній раз добрива вносять через 10-12 днів після збору врожаю. У 10 л води розводять 20-25 г простого суперфосфату і вдвічі менше сульфату калію. Альтернатива-комплексні калійно-фосфорні добрива (ава, осінь) або настій деревної золи.

    Обрізка

    Крона у груші білоруська пізня густа, пагони відрізняються швидкістю росту. Тому обрізка для дерева цього сорту-необхідна процедура. Також доведеться щорічно видаляти і прикореневу поросль. Врожаю на ній точно не буде, при цьому вона забирає у плодоносних пагонів необхідне харчування.

    Ранньою весною, до того як прокинуться ростові бруньки, але при температурі вище 0ºс проводять формуючу обрізку. Щороку на груші залишають по 4-5 найбільш міцних і розвинених скелетних пагонів. Повністю сформована крона складається з 3-4 ярусів, крім скелетних пагонів присутні гілки другого і третього порядку. Висоту дерева регулюють, обрізаючи стовбур на рівні 50-60 см над останнім ярусом гілок.

    Сорт груші конференція-класика світової селекції

    У груші білоруська пізня найлегше сформувати розріджено — ярусну крону

    Також білоруська пізня потребує санітарної обрізки. Навесні до точки росту видаляють всі вимерзлі, висохлі, зламалися під вагою снігу пагони, восени-уражені хворобами і шкідниками, що ростуть вниз і вглиб крони, слабкі, деформовані, надто довгі.

    Будь-яка обрізка проводиться з використанням гостро заточених і продезінфікованих інструментом. Всі зрізи діаметром 0,5 см і більше дезінфікуються мідним купоросом, потім замазуються садовим варом. Якщо його немає під рукою, можна нанести кілька шарів олійної фарби або оліфи.

    Сорт груші конференція-класика світової селекції

    Інструмент для обрізки груші обов’язково дезінфікують

    Підготовка до зими

    Білоруська пізня без особливого збитку для себе переносить морози до-30ºс, але в областях з помірним кліматом температура нерідко опускається нижче. Взагалі, погода на європейській частині території росії відрізняється непередбачуваністю, тому краще перестрахуватися, ніж потім намагатися відновити вимерзле дерево. Особливо це стосується молодих саджанців у віці до 5 років.

    Через 2-3 тижні після збору врожаю пристовбурні кола очищають від рослинного сміття. Грунт розпушують, при необхідності проводять влагозаряжающий полив. Стовбур до першої розвилки і нижню третину скелетних гілок першого ярусу білять розчином гашеного вапна.

    Для профілактики хвороб до неї можна додати мідний купорос, а щоб засіб краще прилипало до рослини — канцелярський клей і порошкову глину.

    Сорт груші конференція-класика світової селекції

    Побілка допомагає взимку захистити грушу від гризунів, які люблять поласувати деревиною

    1 додатковий захист від гризунів можна створити, примотавши до стовбура будь-які хвойні гілки. Якщо зима очікується дуже суворою, підстава штамба обертають декількома шарами будь-якого пропускає повітря укривного матеріалу або мішковини.

    Шар мульчі в пристовбурному колі оновлюють, доводячи його товщину до 8-10 см. Бажано використовувати торф або перегній. У самого стовбура насипають пагорб висотою 22-25 см.випав сніг підгрібають до дерева, формуючи замет. За зиму його в міру осідання потрібно буде оновити 2-3 рази.

    Сорт груші конференція-класика світової селекції

    Груша білоруська пізня відрізняється непоганою морозостійкістю, але краще все ж підстрахуватися і підготувати дерево до зими